Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 126 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104430126
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Otázka pro křesťany
Vloženo Úterý, 15. prosinec 2015 @ 12:08:19 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal pozorovatelnik


Dobrý den. Mám takový zvláštní dotaz pro křesťany. Napadl mě, protože moje sestra čeká druhé dítě a při příští návštěvě doktora se dozví, zda to bude chlapeček nebo holčička. Ještě před 30 lety to tuším nebylo možné a pro celé generace předtím bylo pohlaví potomka tajemstvím. Nikdo kdysi nevěděl, že bude existoval ultrazvuk a jaké to bude mít možnosti.  Dneska je to výhoda, protože si rodiče mohou připravit výbavu dopředu a není to překvapení. 

Výzkum v oblasti genetiky jde také kupředu a spousta vlastností se dá odhalit. Představme si, že za 20 let bude možné kromě pohlaví poznat už ve fázi plodu mnohé vlastnosti potomka. Co kdyby se dala poznat i orientace člověka? Jak by reagovali křesťanští rodiče, kdyby jim lékař sdělil, že se jim narodí gay? Jít na potrat je hřích, ale gay není žádoucí, určitě by si raději přáli heterosexuální dítě... Co s tím? 

"Otázka pro křesťany" | Přihlásit/Vytvořit účet | 31 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Krang v Pátek, 18. prosinec 2015 @ 21:09:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh miluje hříšníka, ale nenávidí hřích. Bůh ve st.zákoně přikázal zabít ty, co toto budou dělat, né ty, co takový jsou, ale nedělajíto. V novém zákoně takové přikázal napomenout a .... a .....pokud neuposlechnou tak vyloučit ze svého středu. Je to asi tak, jako by abstinent hřešil tím, že je adstinent. Nebo děvkař který se snaží a žije slušně. Je hodně hříšníků kteří nesou následky svého života, nebo výchovy či nevýchovy rodičů nebo pěstounů. Ale na každým je to, jak se rozhodne. Pro někoho je to v pohodě, pro jiného naprosto tězká věc, ale pravidla jsou daná.Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Čtvrtek, 17. prosinec 2015 @ 16:10:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rim.1

21  Pretože poznajúc Boha neoslavovali ho jako Boha ani mu neďakovali, ale zmárniveli vo svojich myšlienkach, a zatemnilo sa ich nerozumné srdce,
22  hovoriac o sebe, že sú múdri, stali sa bláznami
23  a zamenili slávu neporušiteľného Boha za podobnosť obrazu porušiteľného človeka i vtákov i štvornohých tvorov i zemeplazov.
24  Preto ich tiež aj Bôh ta vydal v žiadostiach ich srdca do nečistoty, aby prznili svoje telá medzi sebou,
25  jako takí, ktorí premenili pravdu Božiu na lož a radšej sťa Boha ctili a bohoslúžili stvoreniu než Stvoriteľovi, ktorý je požehnaný na veky. Ameň.
26  Preto ich Bôh vydal do hanebných náruživostí, lebo aj ich ženského pohlavia osoby premenili prirodzené používanie seba na také, ktoré je proti prírode,
27  a podobne aj mužského pohlavia osoby opustiac prirodzené používanie ženy rozpálili sa vo svojej hriešnej žiadosti navzájom naproti sebe, mužovia s mužmi páchajúc hanebnosť a odplatu, jaká bola treba za ich šialený blud, dostávajúc sami na sebe.
28  A jako neuznávali za hodné a potrebné mať Boha v pravej známosti, tak ich aj Bôh vydal v neosvedčenú myseľ prevrátenú, aby robili to, čo sa nepatrí,


Podľa týchto veršov,sa tento problém dá chápať tak,že homosexualita je trest od Boha za bezbožnosť.Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Čtvrtek, 17. prosinec 2015 @ 06:24:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsou ale hloupé filipiky. Bůh miluje všechny lidiRe: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Čtvrtek, 17. prosinec 2015 @ 06:24:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
To jsou ale hloupé filipiky. Bůh miluje všechny lidiRe: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 17. prosinec 2015 @ 07:29:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Pozorovatelniku.

  Některé odrůdy křesťanského náboženství to mají tak, že "Bůh tě stvořil takového, jaký jsi a musíš se tak přijímat". Jen nesmíš být gay, u těch to neplatí ;-)

  Nemyslím si, že by křesťané měli s tímto problém. Už dnes je možné zjistit, jestli dítě s nějakou vysokou pravděpodobností není postiženo některou z genetických poruch. Pokud vím, tak mnozí z křesťanů i lidí z křesťanských náboženství tato vyšetření odmítají, z různých důvodů (jsou nebezpečná pro miminko i maminku a pro ně stejně nemají smysl, protože by se rozhodli že si miminko ponechají tak jako tak). Neřekl bych, že by se situace za deset,dvacet let změnila: T.j. křesťané se podobných testů na genetický výběr kdo přežije či nepřežije nejspíše nebudou účastnit. A i kdyby, budou stejně Bohu věřít více než Lékařům a i při negativním testu "nepůjdou na potrat" tak jako dnes.

  Být tedy nenarozeným miminkem a gayem, spíš bych se bál ateistů.Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Vacant v Středa, 16. prosinec 2015 @ 12:06:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Třeba nás vyléčí islámský stát. Jestli se bude naše snaha ubírat tímto směrem.Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Bonbon v Úterý, 15. prosinec 2015 @ 14:14:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám syna. Kdyby byl gay, budu ho milovat úplně stejně. je mu rok, třeba je gay, to se teď ještě neví. Kdyby byl gay, bude mi to vadit jen z jediného důvodu - mohl by se stát terčem netolerantních, ať už křesťanů nebo nevěřících. A btw, Bůh miluje gaye úplně stejně jako ostatní své ovečky. na tom trvám. Pokud si někteří křesťané myslí něco jiného, je to jen jejich osobní problém. Howgh.Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 15. prosinec 2015 @ 16:47:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsou odborníci kteří tvrdí, že sexuální odchylky vznikají až v průběhu života. Například je prokázáno, že chlapec vychovávaný pouze matkou bez otce (obecně bez muže) má velkou pravděpodobnost stát se gayem. Statisticky prokázáno.Re: Otázka pro křesťany (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 15. prosinec 2015 @ 17:57:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co kdyby se dala poznat i orientace člověka? Jak by reagovali křesťanští rodiče, kdyby jim lékař sdělil, že se jim narodí gay?

Nevěřím, že by něco podobného bylo možné. Přesněji řečeno, nevěřím, že sexuální orientace je 100 % vrozená a neovlivnitelná protředím. Nevěřím, že všichni dnešní řiťopichové (dámy nechť prominou mou francouzštinu) ukájí své choutky tímto způsobem, protože jsou k tomu geneticky naprogramování a přesto nejede vlak.

Takže bych si o tom lékaři myslel, že je šarlatán. Případně bych chtěl vidět dokumentaci k zkušební metodě, dle níž dospěl k výše zmíněné prognóze. Moc se o tom nemluví, ale ani současná prenatální diagnostika není 100% spolehlivá; do jaké míry je verifikovatelná, nevím.

Off topic; jsem zastáncem amniocentézy, eugenických potratů, a to i přes riziko falešně maligních výsledků (Bible diganostikuje jaksi podle vidu) a osobně bych byl pro to, aby v případě odmítnutí potratu ze strany rodčky/-ů šly veškeré náklady na úkor toho, kdo odstranění defektního plodu odmítl, nikoliv na úkor celé společnosti.Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy