Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 173 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Vota
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400601
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan
Vloženo Neděle, 20. prosinec 2015 @ 09:03:56 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal pozorovatelnikZ mých návštěv křesťanských sborů a z pobývání mezi křesťany jsem nabyl dojmu, že jsou tu dva bohové. Jeden hodný někde daleko v Nebi a jeden zlý, co operuje tady  na Zemi. Často mi křesťané vyprávěli, co všechno satan dovede. Mění zákony, nabourává se do rodin, řídí všechno špatné. Dokonce našeptává lidem špatné myšlenky. I křesťanům. Zvládá 7 miliard lidí. Když se stane někde něco špatného, tak v tom má prsty satan. Čili je všudypřítomný. A je neuvěřitelně pracovitý. Maká bez oddechu ve dne v noci, na všech místech, u všech lidí. Zajímavé. Přitom podle zjevení Jana je to jenom jeden z archandělů, cca stejné "výkonnostní"  třídy jako další archandělé, třeba Michael a Gabriel. V Bibli je psáno, že Michael bude bojovat se satanem a že ho porazí. Takže Michael je zřejmě o něco silnější. Přitom o Michaelovi jsem neslyšel, že by byl všudypřítomný. 


Proč mi tedy křesťané předkládají dualismus Bůh versus satan jako by šlo o dvě rovnocenné bytosti? Neměl by být satan na rozdíl od Boha jenom stvoření a nebýt všudypřítomný? Pokud není všudypřítomný, proč mi tedy křesťané vysvětlují, co všechno stačil satan napáchat v jejich životech, rodinách, sborech? Jak to ten satan všecko stíhá? Nevěšejí mi náhodou křesťané bulíky na nos a běžné věci nebo negativní události vysvětlitelné přirozeným způsobem vysvětlují nadpřirozeným satanem? 

"Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan" | Přihlásit/Vytvořit účet | 48 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: Bylina (k.bylina@seznam.cz) v Neděle, 20. prosinec 2015 @ 10:10:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Pokud není všudypřítomný, proč mi tedy křesťané vysvětlují, co všechno stačil satan napáchat v jejich životech, rodinách, sborech? 

Víš proč, protože nechtějí přiznat, že za valnou většinu z toho může jejich hříšnost a neposlušnost. Tak to svedou na satana. Stejně jako Eva.

Jinak jsi ale při své úvaze zapomněl, že satan při svém pádu z nebe sebou strhl třetinu andělů a ti mu v jeho díle pomáhají, stejně jako nebeští andělé slouží Bohu.Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Neděle, 20. prosinec 2015 @ 13:59:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pozorovatelnik ty o diablovi z Písma nevieš takmer nič.

„A keď sedel na Olivovom vrchu, pristúpili k nemu učeníci osobitne a riekli: Povedz nám, kedy to bude, a čo bude znamením tvojho príchodu a skonania sveta?4 A Ježiš odpovedal a riekol im: Hľaďte, aby vás niekto nezviedol!5 Lebo mnohí prijdú pod mojím menom a budú hovoriť: Ja som Kristus, a zvedú mnohých.“ /Matúš 24: 3-5/
Pán Ježíš upozorňuje učenníkov,že znamením jeho príchodu bude doba najväčšieho náboženského podvodu, aký svet ešte nezažil. /Mat.24,24/ Preto je veľmi dôležité demaskovať majstra podvodníka v celej šírke,dĺžke a hĺbke jeho klamstiev ,aby sme sa nestali jeho obeťami: 

Diabol je : otec lži, vrah,pokušiteľ,žalobník bratov,ale hlavne je to úhlavný nepriateľ Boha Otca,
P.J.Krista a kresťanov. 

P.J.Kristus je:Spasiteľ sveta,náš prostredník medzi Bohom Otcom a nami,plný milosti a pravdy.
Nato sa ukázal Syn Boží, aby skazil diela diablove./1Jan3:8/

Zjav. Jana 12:7 „ A povstal boj na nebi: Michal a jeho anjeli bojovali proti drakovi; a bojoval i drak a jeho anjeli. 8 Ale nezvládali, ani ich miesto sa viacej nenašlo na nebi.
9 A zvrhnutý bol veľký drak, ten starý had, ktorý sa volá diabol a satanáš, ktorý zvodí celý svet; zvrhnutý bol na zem, a jeho anjeli boli zvrhnutí s ním.“

Tento boj teraz pokračuje na zemi. Čo potvrdzuje i Lukáš 22:31 „ A Pán povedal: Šimone, Šimone, hľa, satan si vás vyžiadal, aby vás preosial ako pšenicu;“
Aby sme mohli v tomto boji s diablom a jeho anjelmi obstáť je nám v ep.Ef. doporučené akými zbraňami sa máme vyzbrojiť:

Efezským 6:11 „Oblečte si celú zbraň Božiu, aby ste mohli obstáť proti taktike a úskočnosti diablovej.12 Lebo nie je nám zápasiť s krvou a s telom, ale s kniežatstvami, mocnosťami, so svetovládcami temnosti tohoto veku, s duchovnými mocami zlosti v ponebeských oblastiach.
13 Preto vezmite na seba celú zbraň Božiu, aby ste mohli odolať v ten zlý deň a vykonajúc všetko stáť.14 Tedy stojte majúc svoje bedrá opásané pravdou a súc oblečení v pancier spravedlivosti15 a majúc nohy obuté v hotovosti evanjelia pokoja.16 A pritom pri všetkom vezmite štít viery, ktorým budete môcť uhasiť všetky ohnivé šípy toho zlého.
17 A vezmite aj prilbu spasenia i meč Ducha, ktorým je slovo Božie,“Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 20. prosinec 2015 @ 15:28:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ptáš se, jestli ti věšejí bulíky na nos. Po pravdě řečeno, nevím jak vypadá bulík, ale když má vypadat jak všudypřítomný satan, tak je mi to jasnější. Přitom nikdo žádného satana nikdy nikdo neviděl (pomíjím jisté pacienty), všechno zlo si lidé vytvořili sami, a to velmi vynalézavě.

Kromě takto zjevného zla pocházejícího od zvráceného lidského srdce jsou opravdu skutečnosti, které se nedají vysvětlit bez existence démonů, nebo obecně satana (satanů). Například je to zřejmé u dětí, které ač vychovávány k ohleduplnosti, zdrženlivosti, slušnosti... podlehnou jakémusi zlu, činí ho a nezvladatelně rozsévají kolem sebe. Dětští psychologové dokonce tomu přiřadili nemoc s jakousi zkratkou, ačkoliv to nemoc není, je to postoj srdce. Také nelze jen tak vysvětlit postoje psychopatů, tedy těch lidí, kteří neusnou, dokud něco zlého někomu neučiní. Tedy lidí bez empatie a s vynikajícím smyslem pro přetvářku a manipulaci. A již vůbec nelze vysvětlit, proč chování psychopatů téměř 20 % lidí napodobuje a má je jako své vzory.

Takže nezbývá, než se začíst do Bible a přijmout existenci duchovního vládce tohoto světa, zkratkovitě satana. Nechceš-li ho tak nazývat, použij "duch tohoto světa". A hned budeš mít jasno proč jsou zlé věci tak jak jsou a ještě horší budou.Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Neděle, 20. prosinec 2015 @ 16:29:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

P
Proč mi tedy křesťané předkládají dualismus Bůh versus satan jako by šlo o dvě rovnocenné bytosti?

R
Protože mají velmi špatné povědomi o Boží svrchovanosti. Měli by si přečíst například knihu Jób, ze které jasně vyplývá, že Bůh je skutečně Bohem, který má vše plně pod kontrolou.


Uvedu odkaz na článek o Boží svrchovanosti:

http://www.hcjb.cz/02_O_Bohu/04_Svrchovanost/0204010.html

Citace z článku:

Jób věděl, že Hospodin dal, a Hospodin vzal. Tak to prohlásil. Jób přiřkl všechno svoje soužení Bohu! Jób věděl, že i jeho děti jsou Hospodinovy. Hospodin mu je dal, Hospodin mu je vzal. Kdyby totiž Jób řekl Hospodin dal, a Satan vzal, vyvýšil by Satana na Bohorovnou hladinu. Satan nesmírně miluje, když mu přisuzujeme svrchovanou moc nad zlem. Jistě, Satan dodává svůj produkt, což je zlo, ale ne jak se mu zlíbí. Svrchovanou moc nad vším a každým, tedy i nad Satanem a jeho produktem - zlem, má Bůh. Bůh má vždy a ve všem první a poslední slovo, vždyť je Alfa a Omega.

Celý článek: http://www.hcjb.cz/02_O_Bohu/04_Svrchovanost/0204010.html


rRe: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Neděle, 20. prosinec 2015 @ 16:36:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

A ještě odkaz na jeden krátký článek související s tématem:

Nejvíce nenáviděná Boží vlastnost:

http://www.reformace.cz/reformace-c-33/nejvice-nenavidena-bozi-vlastnost


Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Neděle, 20. prosinec 2015 @ 17:50:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prosím Tě, pozorovatelniku, jsi ovlivněný letničním a charismatickým hnutím, který je právě typické tím, co píšeš.

My jako křesťané máme o existenci odvráceného světa vědět, ale exorcismus nemáme provádět určitě tímto stylem - jako jsem ho třeba zažil já v Apoštolské církvi - sbor Olomouc - kdy jistá sestra (sestra R., která dneska odpadla od živé víry a je mimo společenství, pokud je mi známo) a vykřikovala: "Satane, nemáš na tomhle místě na nikoho právo, já tady vyhlašuju Boží královstí"

Exorcismus - já osobně bych se do toho vůbec nepoušťěl - protože je tam hodně tenká hranice - kdy je to psychická porucha a kdy posednutí. Navíc člověka k tomuhle musí Pán Bůh povolat a ne, že někdo vyhání ducha lenosti v okamžiku, kdy je línej vstát z postele...

Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 07:20:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Jak to ten satan všecko stíhá?"...Satan určitě není všudypřítonmným.

I když jsou věci či události označovány jako dílo satanovo, označuje se tak obecně veškeré dílo zlých duchů. Proto také slovo "satan" píšeme s malým písmenem. Není to jenom jméno jednoho ducha.
A dovolí - li si jtěchto zlých duchů v jednom posednutém člověku přebývat celá legie (Lk 8,30), početně personálním nedostatkem jistě netrpí.My katolíci však také věříme, že všichni lidé mají také své strážné anděly, kteří nám zase pomáhají a chrání nás od zlého - a které také prakticky zahrnujeme do svého živého společenství.Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 07:27:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Žádný anděl není všudypřítomný, jen Bůh. Žádná stvořená bytost taková ani být nemůže. Proto nejde o nějaký dualismus, ale o jednoho všudypřítomného Boha s nevšudypřítomnými anděly, lidmi a nakonec i zvířaty apod. Nezapomeňme, že každý člověk má strážného ducha (anděla), který "posíláni bývají k službě pro ty, jenž mají dědičně obdržeti spasení?" (Čti souvislý text Žid.1 kap.). Odhaduje se, že třetina z celkového množství andělů následovala příkladu Lucifera a jsou mu "k ruce" . Operují v duchovní oblasti naší planety, takže je jich dost na to, aby škodili po celé zeměkouli. Jejich informační systém a rychlost pohybu jsou jejich "velkou zbraní" v porovnání s lidmi. Nejsou ani "vševědoucí". Tím je opět jen Stvořitel. Ale mají služnou databází o našich slabostech a "bílých místech" v naší duši a těle. Mají "kvalifikovaný odhad budoucnosti" a dokonale znají minulost, protože žijí v jiné dimenzi než my. Dokáží napodobit hlas již zemřelého , např. dědečka, někoho z přítomných na seanci okultistů. Lidi tomu pak věří a přitom si s nimi hrají démoni svou nebeskou hru. Dokáží se také vtělovat atd. Nevím, v čem máš problém. Asi jsi měl špatné informace. Jinak tvé příspěvky jsou filipiky, které mě připadají spíš jako provokace.
Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 17:09:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
A ještě bych dodal, že jsem četl démonologii od Dereka Prince a tři knihy od Rebeccy Brown a nemohu tomu věřit. Mám podezření, že démoni stojí za všemi nekřesťanskými ideologiemi a náboženstvími světa, islám, budhismus, různé šamanské kulty, esoterika. okultismus, New Age, satanismus, zednářství, jóga, bojové sporty, meditace, spiritismus, možná i komunismus a fašismus mohou mít nějaký vliv, tam si nejsem úplně jist. Ale pravděpodobně ano, viz ty výsledky. Věřím tomu, že člověk pod vlivem drog se otevírá démonům. 

Ale na rozdíl od výše jmenovaných si nemyslím, že by za většinou nemocí stál démon, naopak si myslím, že drtivá většina nemocí je biologického původu. A také si nemyslím, že by člověk byl démony tak snadno ovlivnitelný a byl jenom směšovač vnějších podnětů. To by nemohl být ani souzen Bohem, pokud by byl pod takovým vlivem sil zla... 

Mám taky určité pochybnosti, že by někomu doma démoni shazovali věci  na zem ze stolu apod,. jak jsem někde četl, protože pochybuji, že by Bůh stvořil tak primitivní bytosti, které nic jiného neumějí, než shazovat věci na zem a to je jejich životní zábava... To i pes má vyšší IQ...

Spíše si myslím, že padlí andělé stojí za těmi sofistikovanými ideologiemi, které mají zastřít roli Ježíše a odvést od Ježíše. Re: Všudypřítomný a téměř všemohoucí satan (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 17:48:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj.

  O tom, že "satan" znamená odpůrce se tu už psalo. Obecně je to kromě konkrétního ducha označení pro vzpouru, minutí se cíle.

  Někteří lidé se opravdu omylem domnívají, že satan je takový druhý bůh, který vládne na zemi. Nevím, kde na to přišli, třeba ti odpoví. Satan ale není samovládce. Ten, kdo hřeší, je otrok hříchu. Otrokem hříchu je i satan. I jemu vládne Hřích, stejně jako komukoliv, kdo ve hříchu žije.

  K tématu démonů: Nemohou ovlivňovat všechna místa na zemi, mohou zřejmě působit buď na jednom místě, nebo v jednom konikrétním člověku. Psal jsem tu několikrát teorii, že démonů je omezený počet a nemohou se množit, Bůh nové netvoří. Pokud to tak je, tak dnes je asi 100x méně démonů na jednoho člověka než za dob Pána Ježíše. Mají tedy výrazně menší schopnost přímo ovládat lidi a výrazně stoupl význam médií. Proto je také tolik zjevení: Pro ovládání lidí nutně potřebují média.

  Toník

Stránka vygenerována za: 0.82 sekundy