Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 411, komentářů celkem: 379905, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 261 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400941
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk
Vloženo Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 11:37:15 CET Vložil: Tomas

Úvod do křesťanství poslal karels

Nebude to dlouho trvat a připomene si narození Pána Ježíše Krista. Pro mnohé z nás je období předcházející Jeho narození čas nákupů dárků, které si na Štědrý den navzájem darujeme. To je vcelku běžný způsob trávení vánočních svátků.

Vánoce jsou ale také připomínkou o narození Pána Ježíše, který přišel na tento svět, aby žádný kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Ve své podstatě se křesťanské vyučování obsažené v Bibli dá rozdělit na dva hlavní myšlenkové směry:

1. Odpuštění hříchů díky smrti Ježíše, díky oběti Ježíše Krista (a Ježíšovo vzkříšení třetího dne)
2. Jak se mají následovníci Ježíše Krista chovat, čím se řídit

Těžko lze navíc oddělit jedno od druhého. Učení o odpuštění hříchů díky oběti Pána Ježíše Krista je těsně spjaté s tím, jak se máme jako křesťané chovat. Viz kupříkladu biblický text:

Neboť jestliže odpustíte lidem jejich přestoupení, i vám odpustí váš nebeský Otec.“ Evangelium podle Matouše 6,14

V tomhle článku ale budu sledovat jednu důležitou věc. Křesťanské učení o tom, že Ježíš nebyl pouhý člověk, ale také Bůh. Proč je to tolik podstatné?

Protože v okamžiku, kdy odmítneme Ježíšovo božství, pokud z Ježíše „učiníme“ pouhého člověka, potom takto pochopený Ježíš Kristus „spadne“ pod konkrétní varování biblického textu, že žádný člověk nemůže vykoupit jiného člověka. Viz:

Nikdo nevykoupí ani bratra, není schopen vyplatit Bohu sám sebe.“ Žalm 49,8

Ježíš jako člověk, jako pouhý člověk by totiž zjednodušeně řečeno „neunesl“ veškerý lidský hřích. Teprve Ježíš jako Bůh i člověk mohl nejenom přinést lidstvu vyučování, které čteme v Novém zákoně, ale také mohl zemřít za hříchy celého světa. 1 Janova 2,2

Možná se jako křesťané občas vzájemně neshodneme v některých závěrech našeho vyučování, ale v tomto mezi křesťany panuje naprostá shoda. Ježíš není pouhý člověk, ale také Bůh. „Jeho původ je odpradávna, ode dnů věčných.“ Micheáš 5,1

Pokud by Ježíš byl pouhý prorok (muslimové), pouhý rabi (židé), potom by nepochybně takto pochopený Ježíš nemohl zemřít za hříchy celého světa.

Zcela jistě platí a je pravdivé: „Zhřeší-li kdo, máme u Otce přímluvce, Ježíše Krista spravedlivého. On je smírnou obětí za naše hříchy, a nejenom za naše, ale za hříchy celého světa.“ 1 Janova 2,1-2


"Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk" | Přihlásit/Vytvořit účet | 30 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk (Skóre: 1)
Vložil: Bylina (k.bylina@seznam.cz) v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 14:03:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Možná se jako křesťané občas vzájemně neshodneme v některých závěrech našeho vyučování, ale v tomto mezi křesťany panuje naprostá shoda. 
Ano, ne naše různá učení, ale Ježíš Kristus vzkříšený a posazený na pravici Boha je jediným základem naší jednoty.Re: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 14:09:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud by Ježíš byl pouhý prorok (muslimové), pouhý rabi (židé), potom by nepochybně takto pochopený Ježíš nemohl zemřít za hříchy celého světa.

A ještě jehovisti, ti mají Ježíše jenom za anděla...Re: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Pondělí, 21. prosinec 2015 @ 21:00:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)

Ježíš jako člověk, jako pouhý člověk by totiž zjednodušeně řečeno „neunesl“ veškerý lidský hřích. 

Ježíš mohl nést hřích/hříchy jen jako člověk a když se to stalo, když byl učiněn hříchem, Bůh Ho opustil, protože nemohl mít s hříchem nic společného. Kdyby mohl vzít Bůh naše hříchy na sebe, nemusel by se narodit jako člověk. Kristus jako smírčí zástupná oběť za naše hříchy musel být člověk, protože Bůh nás zastoupit nemohl. Ten největší strach, úzkost a děs měl právě z toho, že Ho Bůh opustí a jestli to jako člověk zvládne a nezemře dřív, než bude dokonáno. Díky Bohu, že to zvládl pro radost, která byla za křížem, neboť věděl, co nastane, když to zvládne.Re: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Středa, 23. prosinec 2015 @ 15:47:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Témata oběti a vykoupení je velmi náročné a poskytuje mnoho otázek. Obvykle si křesťané vystačí s naučenými výklady. Ale nikde nenaleznete odpovědi na otázky - tedy pokud pominu lidsky definovaná dogmata:

1. Proč jsou stanoveny oběti? To se Bůh potřebuje z obětí radovat a jsou mu milé vůně celopalů? Vždyť sama Bible to popírá. I Muhammad ve svých zjeveních v Koránu praví, že Bůh oběti nežádá a nechce a lidé je provádějí o své vůli jen aby se Bohu zavděčili.

2. Proč vykoupení utrpením? Komu se platí výkupné, když i hřích je součástí Božího stvoření? Snad ne satanovi, když Bohu všechno patří a i Bůh sám je tvůrce zla? Pro právě vykoupení utrpením?

3. Proč Bůh přijal oběť Ježíše z Nazareta a mnohých dalších, kteří se pro dobro obětovali a doposud obětovávají, nepřijal?

Předem podotýkám, že pokud byl Ježíš z Nazareta Bůh, tak jakému Bohu oběť náležela a jakému Bohu bylo zaplaceno výkupné? Copak se Bůh obětoval sám sobě a sám sobě platil výkupné za mnohé?
Re: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Středa, 23. prosinec 2015 @ 20:33:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Víte, hoši, měli bychom o těchto otázkách přemýšlet, protože doba, kdy začnou podobné diskuze s muslimy se blíží.

Před lety mně skoro výsměšně uživatel pastýř tvrdil, že on nestojí před muslimy, ale před živým Bohem. (bylo to něco na podobné téma)


Článek - Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk, který jsem napsal, je misijní a hlavně byl určený pro můj blog jako evangelizační - navíc měl mnohé z vás přesvědčit i o tom, že nejsem nějaký heretik, že v tomto určitě smýšlím v linii ortodoxie. (před lety jsem tady možná napsal několik článků, které bych dneska už nenapsal) (i když jsem i nadále přesvědčený o tom, že Otec je nadřezený Synu, ale nikoliv podstatou, ale spíše funkcí, která vyvěrá ze samé podstaty slov Otec a Syn)

Pro Williho, tenhle text znáš? "On bude mluvit k lidu za tebe, on bude tobě ústy a ty budeš jemu Bohem." (Exo 4:16 CEP) Mojšíž je Bohem pro Arona, přesto je Mojžíš smrtelný. Je pravdou, že těžko lze srovnávat více Ježíše a Mojžíše, přece jenom je Ježíšův původ od pradávna, ale základní otázka, zda Bůh může zemřít je zodpovězená. Pokud má Bůh lidské tělo a setká se s hříchem, tak může a mohl zemřít.

Ano, je tady otázka dvou nesmíšených přirozeností, pak i to, zda po smrti existuje zásvětní život pro mrtvé. (jak chápou mnozí křesťané)

Na každý pád, už se připravujme, že v debatách s muslimy, budeme muset dávat vysvětlení na podobné dotazy.... Dovedu si to představit, že bude debata před kamerami a pokud diskuze dopadne v náš neprospěch, potom se mínění veřejnosti přikloní k muslimům... (už jsem to zažil v jedné debatě, které jsem byl přítomen - i když nebyla před kamerami a já jsem byl jenom divák)

Re: Pán Ježíš Kristus je Bůh i člověk (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 31. říjen 2016 @ 08:31:28 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ježíš je Svatý Duch v lidském těle, neboli je to Bůh v duši...což je taky hlavní rozdíl mezi "OTCEM" a "SYNY"Stránka vygenerována za: 0.42 sekundy