Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16654, komentáře < 7 dní: 170, komentářů celkem: 429696, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 561 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116585708
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili....
Vloženo Středa, 13. červenec 2016 @ 13:16:07 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

   Už několikrát jsem slyšel od věřících větu: " Každý měl a má možnost uvěřit v Pána Ježíše a každý se za to , že neuvěřil bude jednou zodpovídat" Takové vyjádření věřících mne vytáčí nepříčetnosti. Je projevem náboženské arogance, fanatismu a pýchy a absence empatie. Když se podívám na to, co jsem zažil, tak se za prvé mnoha lidem nedivím, že v Boha nevěří  a mnozí ani neměli možnost   poznat, kdo a co je Bůh  a Pán Ježíš a navíc ti, kteří o sobě prohlašují, že věří v Boha a mají v sobě Krista, často navenek nejsou povahově lepší než nevěřící.    V prvé řadě ti, co možnost Boha poznat neměli,  byli moji rodiče. Nemocní a navíc v bídě. Maminka znala jen nějakou říkanku, kterou řekla akorát na vánoce. O Bohu  a víře se nemluvilo.  Možná nevěděli, co říct. Nikde kolem nebyli žádní věřící. Faráře jsem se děsně bál. Znal jsme ho jen z pohřbů, které šly kolem našeho obecného bytu a s ponurou hudbou. Farář měl na sobě pro mne strašidelné oblečení. Děs  a děs. 

 

     Vzpomínám na nemocného Petra. Obecný nádeník, který zametal ulice. Dítě bídy. Vyrůstal u sedláka jako dělník. Pak se dostal do továrny. Kvůli epilepsii ho propustili z továrny, kde uklízel železné špony u soustruhů. Hrozilo, že se poraní při záchvatu, když padne do  toho ostrého odpadu. Město mělo pochopení  a tak začal zametat ulice. Jak a kde mohl Petr poznat Boha?  Neuměl číst a psát. Bedřich byl na tom hůře. Podivím, léčený na psychiatriích, věčně špinavý. Bydlel na proti nám v obecním bytě. Měl jsme ho rád, protože mi sehnal tříkolku a vzal na kole na výlet do okresního města.

Další. Emil. Opilec a komunista, pro kterého komunismus byla hlavně naděje, že už jednou nebudou továrnici a kapitalisté. Znal jen dřinu a v roce 68 mi řekl, abych podepsal  petici proti   okupaci.   Stál za stolem u národního výboru. Za pár hodin zemřel na infarkt.  Atd.  Co mohli tito lidé vědět o Bohu a kde ho měli poznat? A ještě k tomu v totalitní době, která lidi učila tomu, že Bůh není. Já měl štěstí. Potkal jsme věřící, u kterých jsme vnímal Boží přítomnost. Ale na koleji ani jeden  z mých spolužáků nevěřil v Boha. Modlil jsem se tajně, jinak bych byl středem posměchu. Sám jsme měl plno starostí, depresí a pocity méněcennosti. Co bych a jak bych mohl kolem svědčit o Bohu? Sám jsem byl na tom hůře než oni. Nic nemám, nic nejsem a budu  někdy mít hodnou dívku  a domov? Nepil jsem, nekouřil a nechtěl mít dívku jen na pobavení Můj spolužák se vedle miloval s dívkou, která se mi líbila. Když se vrátil na pokoj ke mně spokojený se sexuální zážitkem, začal do mně rýt způsobem obzvlášť bolavým. " Ty , Franto, nejsi náhodou teplý že nemáš holku" a smál se. ?Mně bylo do breku a nejraději bych mu rozbil hubu. Pane Bože, proč mne trápíš??

 

Ale Bůh byl neskonalé hodný. Dal mi vše, po čem jsem toužil. Hodnou dívku, domov  a také zvláštní práci. Moje víra se rostla.

 

Po roce 89 se doba změnila. Najednou byly plné kostely a různá shromáždění věřících. Ale kde je tam Bůh? V Amíkovi, který se chlubí válkou  a ponižuje nás? Lidé se hlásí do církví vlivem agitací, ale pak vše upadá. Co je to křesťanství  a víra? Mění člověka? Není to jen iluze?   Za totality jsme měl víru v Boha, ale proč najednou taková nejistota a až deprese z toho, co se děje? Když si všímám světa kolem, tak zjišťují strašnou věc. Těch pár věřících, kteří jsou se mnou na pracovišti, jsou   bezcharakterní a nechtěl bych je mít za přátele. Ti nevěřící mají lepší povahu a mohu jim více věřit. A dostavuje se krize. Zbožňovaný prezident souhlasí s bombardování Srbska, americký prezident se modlí a přisahá na Bibli  a vede války, naši politici, kteří jsou věřící  a chodí do kostela. se  mi zprotiví. Jeden  křesťanských politiků z nich obdivuje Pinocheta a rád by s ním povečeřel.  Proč? Prý za to, jak zatočil s komunisty?  Rád bych pohovořil  s lidmi o víře, ale nakonec cítím averzi ne vůči mne, ale vůči Bohu  a církvím. Podívejte se, jak se církve snaží nahrabat majetek? Podívejte se na to, jak se chovají ti věřící politici? Atd.

 

A do tohoto duchovního , politického a náboženského   guláše slyším pak větu: "Však oni si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili. Všichni mají možnost  a jsou bez výmluvy"

 

 

 


"Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili...." | Přihlásit/Vytvořit účet | 19 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Středa, 13. červenec 2016 @ 17:18:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Už několikrát jsem slyšel od věřících větu: " Každý měl a má možnost uvěřit v Pána Ježíše a každý se za to , že neuvěřil bude jednou zodpovídat" Takové vyjádření věřících mne vytáčí nepříčetnosti. Je projevem náboženské arogance, fanatismu a pýchy a absence empatie. 

Jo jo.

V prvé řadě ti, co možnost Boha poznat neměli,  byli moji rodiče. Nemocní a navíc v bídě. Maminka znala jen nějakou říkanku, kterou řekla akorát na vánoce. O Bohu  a víře se nemluvilo.  Možná nevěděli, co říct. Nikde kolem nebyli žádní věřící.

Tak stačí se narodit v jiné kultuře, na jiném konci planety. Křesťanství převažuje leda v Evropě a Americe. V Africe a Malé Asii islám a v centrální  a východní Asii budhismus. 

 Nepil jsem, nekouřil a nechtěl mít dívku jen na pobavení Můj spolužák se vedle miloval s dívkou, která se mi líbila. Když se vrátil na pokoj ke mně spokojený se sexuální zážitkem, začal do mně rýt způsobem obzvlášť bolavým. " Ty , Franto, nejsi náhodou teplý že nemáš holku" a smál se. ?Mně bylo do breku a nejraději bych mu rozbil hubu. Pane Bože, proč mne trápíš??

No to potvrzuje moji teorii o tom, že do křesťanství padají lidi hodní, tzv. býložravci. A to na řadová místa. Tzv. ovečky. Kdybych virtuálně rozdělil lidi na dravce a býložravce, tak z těch mírnějších jsou poslušné ovečky. A ti dravější se křesťanství vyhnou a nespadnou do něj. A pokud ano, tak se brzy dostanou na vedoucí místa starších, pastorů a žijou pak z toho, co dostávají od oveček. 

Ale Bůh byl neskonalé hodný. Dal mi vše, po čem jsem toužil. Hodnou dívku, domov  a také zvláštní práci. Moje víra se rostla.

No a to je z mého pohledu ten virus, co se dostane do hlavy díky náboženské víře. Stane se věc A  a věřící má pro to vysvětlení za to může Bůh. Stane se věc B - zase v tom má prsty Bůh. Až je pak Bůh ve všem. Už není úniku. A cokoli se člověku děje, člověk má pocit, že to je nějak řízeno někým. Spousta lidí má hodnou dívku, dobrou práci a domov, aniž by se modlila. Vysvětlování Bohem není nutné. Je to to, co tě u víry ještě drží, viď? Bůh byl na tebe tak hodný, myslíš si... A proč byl na tebe hodný a na jiného hodný nebyl? 

Co udělal tento člověk Bohu?  Proč na něho Bůh není hodný? 


Co udělalo toto miminko Bohu?  Proč mu nepomůže a jen se kouká? 

(Protože není)Re: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: tele v Středa, 13. červenec 2016 @ 18:21:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten "Amík" ti fakt pije krev! :-)


Tak se drž slov Ježíše a apoštola Pavla: 


Lk12,47Ten otrok, který znal vůli svého Pána, a přece všechno nepřipravil a neudělal podle jeho vůle, bude velmi zbit.48Kdo ji však neznal a učinil něco, co si zaslouží rány, bude zbit méně. Od každého, komu bylo hodně dáno, bude také hodně vyžádáno, a komu svěřili hodně, od toho budou žádat více.“ 


Ko3,23Cokoli děláte, dělejte z duše jako Pánu, a ne lidem. 24Vždyť víte, že od Pána dostanete za odměnu dědictví. Pánu Kristu služte! 25Neboť kdo činí zlé, dostane zpět to, co zlého učinil. Bůh nikomu nestraní. 


2Kor5,10Neboť my všichni se musíme objevit před soudnou stolicí Kristovou, aby každý přijalodplatu za to, co vykonal v těle, ať už to bylo dobré nebo zlé. 


Ř2,9Soužení a úzkostpadne na duši každého člověka, jenž působí zlo, předně na Žida, ale i na Řeka; 10avšak sláva, čest a pokoj připadne každému, kdo činí dobro, předně Židovi, a také Řekovi. 11U Boha není přijímání osob. 12Ti, kdo bez Zákona zhřešili, bez Zákona také zahynou; a ti, kdo zhřešili pod Zákonem, skrze Zákon budou souzeni. 13Neboť u Boha nejsou spravedliví ti, kdo Zákon slyší, ale ospravedlněni budou ti, kdo jej plní. 14Když totiž pohané, kteří nemají Zákon, přirozeným způsobem činí to, co Zákon požaduje, pak jsou sami sobě Zákonem, ač Zákon nemají. 15Ukazují, že mají dílo Zákona napsané ve svých srdcích. Jejich svědomí bude svědčit spolu s myšlenkami, jež se navzájem obviňují nebo také obhajují, 16v den, kdy Bůh skrze Ježíše Krista bude podle mého evangelia soudit, co je skryto v lidech.


Co chceš vědět více? Kdo uvěří, bude spasen. To je oznamovací, a můžeš pozorovat a rozpoznávat, kdo z těch co ústy vyznávají, vskutku věří a budou spaseni, již za jejich života by to mělo být viditelné. Však konečný soud ty nevynášej nad druhými. A kdo neuvěří bude zatracen. A to je také oznamovací, kdo slyšeli zvěst a neuvěřili, neučinili pokání, budou zatraceni. A to se týká těch, kdo mohli porozumět a poznat vůli Páně. Ti, kdo neslyšeli, těm v dobrém jednání sláva a čest Boží, činili-li zle, pak ta zůřivost a trest, však že vůli Páně neznali, budou biti méně. A rozdíl platí i jednotlivě mezi věřícími, nakonec ne všichni ve všem mají stejné poznání o vůli Páně. A pro mne blahoslavení jsou ti prostého ducha :-), co mnoho nevědí a přesto činí lépe, než ti, co vědí.Re: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Středa, 13. červenec 2016 @ 19:51:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisku100, trochu se ochýlím od tematu, zda-li mohl každý kdy poznat Boha a rozeberu několik Tvých postulátů, protože si myslím, že stojí minimálně za podrobnější rozvedení.

1) Když se podívám na to, co jsem zažil, tak se za prvé mnoha lidem nedivím, že v Boha nevěří  a mnozí ani neměli možnost   poznat, kdo a co je Bůh  a Pán Ježíš a navíc ti, kteří o sobě prohlašují, že věří v Boha a mají v sobě Krista, často navenek nejsou povahově lepší než nevěřící
Ani já se lidem nedivím. Možná stárnu a podivuji se zřídkakdy a jiným věcem. Nicméně, když bych měl dát nato, co lidé prohlašují, vůbec, bral-li bych vážně to, co lidé říkají, tak to bych dopadl.
To, co lidé říkají, může mít nějakou hodnotu pouze tehdy, když to potvrzuje (zdůrazňuji, nikoliv nahrazuje či jen podporuje) to, jak se chovají, a to ještě v když jsou v řeči i činech konsistentní aspoň v středně-dlouhodobém období.

2) V prvé řadě ti, co možnost Boha poznat neměli,  byli moji rodiče. Nemocní a navíc v bídě
To bych se hádal. Asi Tě tím naštvu, protože jsem Tvé rodiče neznal, ale Boha poznali i lidé nemocní a chudí. Navíc si troufnu spekulovat, že Tví rodiče nebyli chudší než 99,99 % lidí během prvních 1800 let existence křesťanství.

3) Nikde kolem nebyli žádní věřící.
To je spíš pozitivum! Aspoň něměli někoho, kdo by je od víry spolehlivě odradil!

4) Jak a kde mohl Petr poznat Boha?  Neuměl číst a psát.
To neuměla drtivá většina křesťanů v historii. A možná ani dnes většina neumí! Podívej se do Afriky nebo Indie. Kolik je tom křesťanů (jestli jsou to skuteční křesťané anebo animisté s křesťanskými rekvizitami Ti nepovím, protože nevím) a kolik je tam negramotných. Vlastně ani nemusíme chodit tak daleko. Jen si vezmi, kolik Američanů je tak gramotných, že dokáže maximálně nasmolit své jméno na papír, ale přečíst stránku textu je nad jejich síly. A přesto se tam křesťanství daří. (Že se my, Evropané dozvídáme spíš o tom, co se za mořem nepovedlo, je věc druhá.)

5) Bedřich byl na tom hůře. Podivím, léčený na psychiatriích, věčně špinavý. Bydlel na proti nám v obecním bytě. Měl jsme ho rád, protože mi sehnal tříkolku a vzal na kole na výlet do okresního města. Další. Emil. Opilec a komunista
Nepatří to sem, ale měls skutečně zajímavé kamarády. A že Tě rodiče pustili na výlet do města s podivínem se zkušenostmi z psychiny, přičítám jiné době, ve které jsem nežil. Dnes si to neumím představit.

6) Modlil jsem se tajně, jinak bych byl středem posměchu.
Tak to bys namom byl ještě skvěle. Oproti křesťanům v Severní Koreji anebo v Saúdské Arábii by Ti to prošlo ještě lacino. Akorát, že já mám reálnou šanci, že za svůj pozemský život něco podobného zažiju ve městě, kde jsem se narodil. Posměch nějakých blbečků. Kdyby nebylo nic horšího

7) Sám jsme měl plno starostí, depresí a pocity méněcennosti. Co bych a jak bych mohl kolem svědčit o Bohu? Sám jsem byl na tom hůře než oni. Nic nemám, nic nejsem a budu  někdy mít hodnou dívku  a domov?
Jedna z nejrozumnějších myšlenek z celého článku. Co bys (bych) vlastně chtěl bezvěrcům nabídnout? Nějak mě nic nenapadá

8) Když se vrátil na pokoj ke mně spokojený se sexuální zážitkem, začal do mně rýt způsobem obzvlášť bolavým. " Ty , Franto, nejsi náhodou teplý že nemáš holku" a smál se. ?Mně bylo do breku a nejraději bych mu rozbil hubu.
Taks mu tu hubu měl rozbít, vole. A ne tady obviňovat Boha, že je to On, kdo Tě trápí. Z popisu Tvého situace zato může kdokoliv jiný než Bůh

9) Ale kde je tam Bůh? V Amíkovi, který se chlubí válkou  a ponižuje nás?
??? Proč by zrovna tam měl Bůh být ??? Nechápu. A ponižován je ten, kdo se ponižovat nechá. Pes, co líže ruce, co ho bijou. a vy ostnatí

10) Za totality jsme měl víru v Boha, ale proč najednou taková nejistota a až deprese z toho, co se děje
Protože svět se mění mnohem rychleji než za totality. Pracuješ s dětmi, tak si jistě všímáš, že každých cca 5 let jsou děti úplně jiné než předchozí generace. Zatímco za komárů si byly (v porovnání s dneškem) generace vzdálené desítky let podobné jako vejce vejci.

11) Těch pár věřících, kteří jsou se mnou na pracovišti, jsou   bezcharakterní a nechtěl bych je mít za přátele. Ti nevěřící mají lepší povahu a mohu jim více věřit.
Tohle kdybys dokázal vysvětlit! A já si myslím, že bys i dokázal, kdyby jsi se snažil. Všímavý jsi a polointeligentní nejsi.

12) Zbožňovaný prezident souhlasí s bombardování Srbska
"Zbožňovaný prezident" má s Bohem společný akorát kořen slova. A takových slov, co mají se slovem Bůh společný kořen slova je mnoho, třeba bezbožnost

13) americký prezident se modlí a přisahá na Bibli
Jak se díval na veřejné modlení a na přísahání Ježíš, jistě víš sám.

14) naši politici, kteří jsou věřící  a chodí do kostela
To já jsem byl mnohem víc zhnusen z toho, že někteří křesťané, jichž jsem si vážil, jim (např. S. Gross) to žerou i s navijákem.

15) cítím averzi ne vůči mne, ale vůči Bohu  a církvím. Podívejte se, jak se církve snaží nahrabat majetek? Podívejte se na to, jak se chovají ti věřící politici?
A ty se divíš?! A nepadá to nejen na hlavu těch "církví". My, co s výše jmenovaným nesouhlasíme, mlčíme. A jedem křičící je slyšet víc než stovky mlčících. A že ten poměr bude spíš opačný. Já jsem si kdysi řekl, že kdybych chtěl někoho evangelizovat, tak bych mu nejdřív řekl, že mé společenstvo nepobírá žádné peníze z veřejných rozpočtů (a tedy že jej neobírám, byť nepřímo), pak bych pokračoval tím, že se nijak neúčastníme tzv. církevních resuscitací, a že je ani nijak nepodporujeme. A stále jsem neřekl ani slovo o Bohu či Ježíši.
A teď bych ještě před zmíněním Jména Páně dodal zatřetí, že se nepodílíme na přesídlování žádných prapodivných existencí z jiných kontinentů do Čech. A až pak teprve bych začal mluvit o tom důležitém. Kdyby byl někdo ochotný mě poslouchatRe: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Středa, 13. červenec 2016 @ 21:53:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak pro mě je tohle taky téma k zamyšlení, spíš si myslím, že si to odskáče církev.... nevím, jakého charakteru bude v tomhle ohledu Boží soud....Re: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 14. červenec 2016 @ 09:47:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Franto, doba je přesně taková jaká má být protože se blíží návrat Krista. Já osobně znám pár křestanů co jsou uznávání v jejich církví a jsou to uplatkáři, lháři atd.Re: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Čtvrtek, 14. červenec 2016 @ 15:22:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Není snad psáno, že první budou poslední a poslední první?Re: Však si to před Bohem zodpoví, že neuvěřili.... (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 14. červenec 2016 @ 15:45:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Františku, všichni lidé bez výjimky budou souzeni za své skutky, ne za to, jestli uvěřili - to za prvé. Za druhé, pokud budou odsouzeni, budou to jejich vlastní slova, jimiž se odsoudí nebo na jejichž základě budou odsouzeni a za třetí; budou vědět, že ten soud je spravedlivý. Před Bohem skutečně neobstojí jakákoliv výmluva, bude-li vůbec možno nějakou vyslovit. Tož tak.Stránka vygenerována za: 0.28 sekundy