Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 411, komentářů celkem: 379905, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 254 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104401254
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Duchovní bytosti
Vloženo Středa, 03. srpen 2016 @ 02:37:26 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal pozorovatelnikDobrý den


Když jsem stal věřícím, bral jsem všechna tvrzení křestanů automaticky za pravdivá a nepodroboval jsem to žádnému kritickému rozboru, ani jsem nad tím nepřemýšlel. Až postupně jsem objevoval vady na kráse, nelogičnost a postupně nastala eroze víry. Ale tím tady dnes nechci obtěžovat. Stále přemýšlím o světě, v kterém jsem žil a v kterém žije moje rodina a blízcí. Velmi zajímavý je celý tzv. duchovní svět. Tedy svět nadpřirozených bytostí. Dělí se na dobré - anděly sloužící Bohu a zlé - anděly vyvíjející činnost proti Bohu. Byl jsem 23 let napevno přesvědčen, že tyto bytosti existují. Nepochyboval jsem. A dneska s odstupem vidím jednu zásadní kolizi:

Lidé, zvířata, rostliny z něčeho žijí. Rostlina přijímá živiny z půdy, k tomu "nasává" oxid uhličitý ze vzduchu a probíhá fotosyntéza, vylučuje kyslík. V noci pak kyslík spotřebovává. Tedy spotřebovává ho i přes den, ale přes den ho více vyrobí, než spotřebuje. Živočichové přijímají vodu, potravu, odchází moč, stolice. Dále je nutné dýchání. Student učící se na zkoušky spotřebovává jak více potravy, tak více kyslíku. Mozek si bere hodně zdrojů. Každá lidská myšlenka je možná jen díky tomu, že ji pohání palivo. Bez kyslíku a bez živin mozek nepracuje. Spalovací motor také nejede bez paliva a bez kyslíku. Hvězda nesvítí bez jaderné fúze. Takže všechno má nějaký pohon. A zvlášť u živočichů velmi sofistikovaný. Budu pro tuto chvíli předpokládat, že to někdo stvořil. A tedy ten Někdo si s tím dal práci a vyhrál si s tím. Stanovil přesná pravidla. Nic se neděje bez příčiny a bez zdroje. No a teď tu jsou nějaké neviditelné bytosti vznášející se všude kolem a tyto bytosti jsou perpetum mobile. Nepotřebují žádný zdroj ničeho, fungují stále, aniž by potřebovaly zdroj energie. Jejich sílu jim nikdo nedodává. 

Takže Bůh stvoří dva světy. Svět hmotný, kde stanoví přísná pravidla kauzality a bez pohonu, bez energie se nepohne nic ani o milimetr a všechno musí mít nějaký zdroj a pak stvoří neviditelný svět, kde popře, zbourá všechno, co v tom prvním stvořil. Proč by to dělal? A ještě údajně ten hmotný hraje divadlo pro ten nehmotný. Že prý Bůh něco dokazuje těm neviditelným bytostem. Hraje nějaké kosmické šachy. Aby prokázal, že měl pravdu. To je další absurdnost. Vždyť skutečný Stvořitel by nemusel nikomu nic dokazovat. Stvořitel přece nemá komplexy. Komplexy měli ti, co tyto báchorky vymýšleli.

"Duchovní bytosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 159 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Duchovní bytosti (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 05. srpen 2016 @ 21:25:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Není to tak jednoduché. Samozřejmě existuje hmotný svět se svými zákony kauzality - všechno má svou příčinu. Jenže taková "myšlenka" není hmotná a nemusí mít svou příčinu. Může existovat mimo hmotný svět. Jiná "myšlenka" existuje i tehdy, když ten, kdo jí vyslovil, dávno zemřel.

Zda je svět plný duchovních bytostí, jak o nich hovoří Bible, o tom lze pochybovat. Tehdy totiž platily představy, že nad plackou země existuje nebe, kde žije Bůh, který má k dispozici další nehmotné bytosti. Například anděly, kteří obstarávali spojení nebe se zemí. V době Ježíšově byly dokonce sekty, které Bohu přisoudily ženský protějšek, podobně, jak to bylo v řecké mytologii. Není pak divu, že se nejspíš pod jejich vlivem uchytil "jednorozený Boží syn". Přestože Božími dětmi a tedy i syny, byly i u pohanů všichni uctívači daného kultu.Re: Duchovní bytosti (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Neděle, 07. srpen 2016 @ 15:08:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já přečet rychle nadpis jako "duhové bytosti"......... :-) :-)Re: Duchovní bytosti (Skóre: 1)
Vložil: timg v Čtvrtek, 04. srpen 2016 @ 15:27:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Jirko, to je jednoduché. Když si doma hraješ na nástroj, tak ten zvuk taky není vidět. Ne jen tělo, ale i lidský duch potřebuje pokrm, proto i náš duch touží a žízní po lásce (a naopak) , která existuje , ale hmatatelně nejde vidět stejně jako ten zvuk. 

Re: Duchovní bytosti (Skóre: 1)
Vložil: nop v Pátek, 05. srpen 2016 @ 01:07:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To, že je tu hmotná stránka, která podporuje duševní a duchovní, pokládali za samozřejmé už v antice.
Indický spis "Sankhja" uvádí že každý živočich má části pro zaopatřování výživy, další pro vyměšování, pohybování a reprodukci.
Evropské myšlení je (bylo) zaostalé.
Portugalští námořníci od 16. století dováželi rajčí peří a říkali, že rajky neměly nohy. Usoudili, že rajky nesedají a mladé vysedí tak, že vajíčka opatrují ve hnízdě vybudovaném na zádech jiné rajky, vždy v letu. Byla to jen fáma. Nečetli Sánkhju.
Ve skutečnosti Portugalci rajky nelovili, ale kupovali mrtvé ptáky na trhu od domorodců, kteří nohy rajek odstranili, protože nohy jsou ošklivé, jen peří je krásné.
Re: Duchovní bytosti (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 03. srpen 2016 @ 07:42:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Zdrojem všeho je duch. Mozek, tělo atd je jen iluze tvořená časovým horizontem tvořeným kolem stromu "života". Všechny světelné objekty mají ve svém středu centrálního ducha, který se projevuje jako mikro černá díra. Tento duch pak emituje světlo a pomocí horizontu času  vytváří obal-tělo-duši.Takhle byli vytvořeny nebesa i země. Nikoliv velkým třeskem ale vynořením/vyjitím ze Svatého Ducha - jediného Boha. Poprvé vyšel prvorozený "SYN" a společně s "OTCEM" vytvořili nebesa a zemi.Ztráta svatého ducha (minutím se cíle) znamená, že člověk upadl do hříchu těla, je otrokem hříchu a těla a věří, že je tělo. Ale tělo není nic víc než produkt ducha. Bez ducha by nebylo ani tělo, ani živá duše, nebylo by nic.Stránka vygenerována za: 1.07 sekundy