Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 90 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400276
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů)
Vloženo Úterý, 09. srpen 2016 @ 11:58:07 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Dzehenuti

První smrt – smrt duše - Šeol (hrob duší )Druhá smrt – smrt ducha – Gehenna (hrob duchů)Smrt duše (první smrt) a smrt ducha(druhá smrt) Šeol (hrob duší) a Gehenna (žalář ducha)   Boží slovo je živé, mocné a ostřejší než každý dvojsečný meč. Proniká až k rozhraní duše a ducha, až do morku a kloubů, až do srdce, kde zkoumá jeho myšlenky a úmysly. 13Nic v celém stvoření před ním není skryté; všechno je nahé a obnažené před očima Toho, jemuž musíme složit účet (Židům ,22)   Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá ve vás?  (1 Kor 3,16)   První smrt – smrt duše - Šeol (hrob duší ) Z Božího slova víme, že po smrti duše-těla, odchází duch zpět k Otci a duše je uvedena v první smrt do Šeolu. To znamená jednu věc, veškeré hříchy jsou uloženy ve spící duši a ta čeká na soud. Kdyby totiž hřích ulpěl na duchu, nemohl by se takový duch vrátit k Otci protože by se jednalo o ducha nečistého. Z bible víme o nečistém duchu (padlí andělé) a  píše se o něm :   43Když nečistý duch vyjde z člověka, bloudí po vyprahlých místech a hledá odpočinek, ale nenachází. 44Tehdy si řekne: ‚Vrátím se do svého domu, odkud jsem vyšel.‘ A když přijde a nalezne ho vymetený a ozdobený, ale prázdný, 45jde a přibere k sobě sedm jiných duchů, horších než je sám. Pak vejdou dovnitř, zabydlí se tam a nakonec tomu člověku bude hůře než na začátku. Tak tomu bude i s tímto zlým pokolením.“ (Matouš 12,43) To znamená jen jedno, nečistí duchové (padlí andělé) nemůžou zpět k „OTCI“ Jediný Krist však umřel bez hříchů, proto po smrti jeho duše(chrámu Sv.ducha) se jeho Svatý duch vrátil zpět k „OTCI“ a  jehož duše byla bez hříchu tedy byl vzkříšen bez soudu a vystavil svůj chrám. Protože souzeni jsou jen hříšní a soudí ten který je bez hříchu… tedy jediným Bohem (Svatým duchem, přišlým do těla jako Ježíš). Ježíš tedy zvítězil nad smrtí a stal se soudcem. Druhá smrt – smrt ducha – Gehenna (žalář/hrob duchů) Až tedy bude nevěsta připravena, nastane nebeská svatba a vrátí se Ježíš. Vzkřísí všechny z první smrti (uvede duše k životu…dá jim ducha) a uvězní Ďábla a jeho démony do Gehenny žaláře duchů. Poté bude Jěžíš kralovat se svými nebeskými bratry. Po tisících letech bude Satan opět propuštěn. Duše, která pak umře už nebude vykoupena, vykoupení bylo splaceno vzkříšením. Duše už nebude v Šeolu a duch se nevrátí k „OTCI“, taková duše přestane navždy existovat protože nečistý duch té duše bude uvržen do žaláře/hrobu duchů do Gehenny.  


"Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 283 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů) (Skóre: 1)
Vložil: timg v Čtvrtek, 11. srpen 2016 @ 10:26:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
----Poté bude Jěžíš kralovat se svými nebeskými bratry. Po tisících letech bude Satan opět propuštěn----

                                   A čti dál :

 Zj 20:  8  a vyjde, aby oklamal národy ve všech čtyřech úhlech světa, Góga i Magóga. Shromáždí je k boji a bude jich jako písku v moři.
9  Viděl jsem, jak vystoupili po celé šíři země a obklíčili tábor svatých a město, které miluje Bůh.

                                              A to se právě děje...Re: Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů) (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Středa, 10. srpen 2016 @ 18:31:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Být autorem, tak se nejprve podívám na představy o složení světa z doby, kdy byly psány biblické texty. Dnes se dají s dost odřenýma ušima také převzít, ale jenom jako obrazy, nikoliv jako realita. A kdo dnes tvrdí, že pod zemí jsou prostory pro ševelící mrtvé nebo nad zemí je nebe se sedmi vrstvami, ten by se měl vrátit alespoň zpět do doby Pythagora (- 3 stol. před n.l.) , kterému z čistě matematického hlediska na základě pozorování došlo, že Země není placka ale koule. Bohužel, ani tohle poznání novějším biblickým pisatelům nedošlo, i když to byli právě krutí Římané, kteří Pythagora zavraždili a novým biblickým pisatelům vládli.Re: Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů) (Skóre: 1)
Vložil: timg v Středa, 10. srpen 2016 @ 19:07:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
---- Vzkřísí všechny z první smrti (uvede duše k životu…dá jim ducha) a uvězní Ďábla a jeho démony do Gehenny žaláře duchů. Poté bude Jěžíš kralovat se svými nebeskými bratry. Po tisících letech bude Satan opět propuštěn.----

Píšeš jakoby do budoucna, ale srovnej si s tím, co se za dobu 2000 let  stalo. Začni tím, co se odehrálo na kříži a v nebi. A pak popřemýšlej co znamenalo , že se hroby otevřely a  těla mnohých zesnulých svatých byla vzkříšena! A pak viditelný nástup království Božího. Pochop ,že to je první vzkříšení a  my jsme uvedeni do života, tím že nám seslal svého Ducha svatého! A uvedl k životu. To znamená : Blahoslavený a svatý kdo má podíl na prvním vzkříšení, nad těmi nemá druhá smrt moci. A my všichni, zda zde, nebo již v Pánu zesnulí, jsme Boží synové a královské kněžstvo.Copak jsi nikdy neslyšel  že Boží lid bude soudit svět?Re: Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů) (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Úterý, 09. srpen 2016 @ 12:17:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Z tvého článku vyplývá, že Bůh je nějaký intrikář a historik ze starověku. Ale co když ne? Co když to je třeba vědec? Fyzik? Co když Boha místo neviditelných prdů zajímá více fyzika? Vždyť přece stvořil vesmír, ne? A tam to nevypadá, že by ho zajímaly neviditelné prdy... Nadělal přece reálné galaxie a ty mají nějaký konkrétní tvar a konkrétní počet hvězd. Ze srandy králíkům přece Bůh tolik miliard galaxií nevytvořil, ne? Nebylo to jen z nudy, z plezíru. 

Místo toho mám studovat šeoly, gehenny, žaláře, hroby a smrti? To je nějaký Bůh smrti? Bůh posedlý smrtí a soudy a hroby? Co to je za exota a psychopata? Re: Šeol (hrob duší) a Gehenna (hrob duchů) (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 09. srpen 2016 @ 15:32:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tato tragická neznalost i jen nejzákladnějších pojmů z křesťanství plodí pak celý tento tragikomický pohled na svět kolem nás . 

Jsou to jenom výplody zjitřelé náboženské fantazie zcela bez reálného základu. 


Povytrhávané věci z Bible  z jejich souvislostí, z toho pak vlastní "závěry"  - jako když si dítě hraje s břitvou! 

Nechápu, proč se typičtí neználkové s takovou oblibou pouštějí do nejtěžších míst Bible, místo aby začali u těch nejsnadněji pochopitelných. Cožpak může prvňáček podle vlastních představ chtít vysvětlovat algoritmy?Stránka vygenerována za: 2.88 sekundy