Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 410, komentářů celkem: 379904, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 241 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Vota
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400863
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Duel
Vloženo Sobota, 13. srpen 2016 @ 00:31:10 CEST Vložil: Tomas

Dotazy čtenářů poslal pozorovatelnikDobrý den, na youtube je spousta videí od věřících lidí z různých církví. V televizi je vysílání pro křesťany. Existuje samostatná katolická televize NOE nebo internetová letniční TV7. Potom jsou velmi činní adventisti. Existuje nepřeberné množství různých stránek věřících s jejich propagačními materiály. Existují také dva ateistické weby. Na youtube jsou videa od věřících a pak i videa od ateistů. Ale nikde není duel. Rozhovor dvou lidí, z nichž jeden by byl věřící, druhý ne. Tak mě napadlo, co takové video udělat? Šel by do toho někdo se mnou? 


"Duel" | Přihlásit/Vytvořit účet | 178 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: Momonka (Tinidril@seznam.cz) v Středa, 24. srpen 2016 @ 18:24:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Goliáš se zase předvádí... to tu dlouho nebylo...

Raději se doma zamkni, bo bys nám mohl být ukradený:-)Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 17. srpen 2016 @ 21:32:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
No nedivím se když někdo vidí takové kašpary demonské, že se stane ateistou :)))

https://www.youtube.com/watch?v=8kkgccLG1GgRe: Duel (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 17. srpen 2016 @ 21:33:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
https://www.youtube.com/watch?v=u9SS95q2kpg&feature=youtu.be&t=17sRe: Duel (Skóre: 1)
Vložil: oko v Sobota, 13. srpen 2016 @ 08:47:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já tedy nemám takovou potřebu.
Sám vím, komu jsem uvěřil a ty jsi dost chytrý na to, abys také poznal, jak se věci mají. Nemám potřebu nikoho "lámat" na svou stranu.Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: martin1975 v Sobota, 13. srpen 2016 @ 09:29:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
No "duel" je pekná vec. Len daj otázky - resp. scenár :-). Panečku to uvidíš :-) ako ta zosekám :-)  Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Sobota, 13. srpen 2016 @ 16:07:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vidím dobře? Pozorovatelník zve věřící "na rande". To snad není možné :).Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 13. srpen 2016 @ 21:45:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je pravda, že na youtube je aktivní např. pan L. Balabán. Ale duel věřícího katolíka s utopistickým atheistou, je jako duel vody s ohněm. Proč? Oni jsou povrchní, neboť již předem vystupují s pocitem, že mají na vrh. Nejde jim o dialog s pravdou, ale o ukázku blábolu. Nemá to ani hlavu ani patu. Na "vědecký atheismus" byli "odborníci" komunisté, kteří v praxi doložili, že žádný vědecký atheismus neexistuje, stejně jako zvolání "poručím větru dešti"! Tak co to zase řeší ten pozorovatelnik?Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Neděle, 14. srpen 2016 @ 10:01:02 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevadí, nenašel se nikdo na dialog, tak jsem si udělal monolog. Tohle mi poslal křesťan Ekklesian (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Neděle, 14. srpen 2016 @ 13:06:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ty jsi cele zvraceny a proto se ti s tvym pristupem nemuze darit Boha najit. I kdyz ja myslim, ze ti sanci dal a ty jsi se proti nemu postavil. Dokonce myslim, ze to stejne postihlo nekoho z tvych predku, kteri napomohli i ke tvemu zkazeni.
y ci 
Ted ale k veci.

Jakykoli duel, tak jak si ho predstavujes a jak by jsi ho chtel usporadat, by nikdy nebyl ku prospechu naseho poslani a dokonce by vubec nenapomohl byt jen letmo informovat neveric, ze nejaky Buh existuje a proc Jezise vyslal. Proc by tedy nekdo na neco tak neuzitecneho, navic zjevny zamer odvest dalsi lidi od Boha, ci prohloubit jejich odpadnut a neviru, mel kdo z kristovcu pristoupit?

Ptej se na kazdodenni veci, na to s cim si spolecnost nevi rady, na cokoli. Ale jsou situace, kdy musis byt pripraven vstrebat rozsahlou odpoved, nebo naopak zdanlive nedostatecnou, pokud si to situace toho komu je odpovidano vyzada. Ty nemas schopnost prijmout zadnou odpovedet od vericiho, tedy od cloveka ktery se pokusi aplikovat to cemu ho jeho kral Jezis vyucil.

Ekklesian

P.S.
Neodpovidej, odpoved nedorazi.Pozorovatelniku, mrkni na to (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Neděle, 14. srpen 2016 @ 19:23:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
https://www.youtube.com/watch?v=gQlWNTpgkGY&feature=youtu.beRe: Duel (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 15. srpen 2016 @ 22:22:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Duel se dělá z očí do očí. Není však jasné, k jakému duelu to vyzýváš. Chceš snad postavit ateismus proti teismu? Jaký by zde byl styčný bod, tedy téma, na které se diskutuje? Že Bůh neexistuje proti tvrzení, že existuje? Tady je možná jen argumentace obou účastníků, ale to je vše. Byl by to duel monologů.

K duelu by bylo zapotřebí téma, které se u obou účastníků vzájemně prolíná. Například duel, kde by na jedné straně ateista tvrdil, že věřící působí zkázu lidstva, například náboženskými válkami. A na druhé straně věřící, který by dokazoval, že mnohem horší války vedli ateisté. Nebo téma, kam vede lidi ateismus a kam víra v Boha. 

Stejně nakonec by to muselo skončit tím, že by ti věřící člověk jen vysvětloval, co je to skutečná víra a co je to být Image Dei - obrazem Božím. Ty by jsi zase vysvětloval, jak je dobré být člověkem sám pro sebe (samosvojným - Komenský). To jsou ale známé věci, které ti dokáže vysvětlit monologem každý inteligentní pastor nebo kazatel. Na což ale také platí biblické vyjádření, které onen Komenský shrnul - k čemu je zlatý šperk na rypáku sviním. No a vidíš, máš hned důvod proč se urazit a v duelu nepokračovat.

Nelze v duelu slučovat neslučitelné, pokud není jeho smyslem jen dosáhnout vzájemného urážení. Je lepší diskuze, ovšem diskuze mezi hluchými stejně k ničemu není. Ty máš v úmyslu jen urážet (těší tě to proti Bohu), tak jakýpak duel? Ulevuj si dál, pokud tě to těší. Rouhání proti Duchu je však neodpustitelné. Jeden Rus mi kdysi řekl jako odpověď na otázku, že i v Bondarčukových filmech se lidé občas oháněli Bohem, tak proč nevěří? "Sice nevěří, ale na vsjakij slučaj (pro všechny případy) o něm ví". Já bych ti také doporučil změnit rétoriku, vždyť již jenom to, jak ti Bůh vadí, potvrzuje, že jeho existenci máš v sobě hluboko zakódovanou.Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: Cekatel v Pondělí, 15. srpen 2016 @ 22:52:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zhlédnul jsem první dvě videa. Bylo to zajímavé a upřímné. Tak jen pár poznámek:
Video1 (Bůh Bible): Starý zákon vznikal stovky let a jsou tam různé literární žánry. Většinou to svědčí o tom, jak si lidé Boha představovali a co o něm soudili a taky je to taková přehlídka lidské hříšnosti. Doslova se to brát samozřejmě nedá. Někteří křesťané to doslova chápou, někteří ne (já třeba ne a tady se např. shoduji s oficiálním stanoviskem řk církve). Stejně tak neberu doslova citáty o pálení v pekle, podle mě jde o symbolické vyjádření. Kdo chce být s Kristem i po smrti, tak bude, kdo o to nestojí tak nebude nucen. peklo bych tedy viděl spíš jako stav odloučenosti od Krista. Jinak Bůh nečeká na naše uklouznutí, aby nás ztrestal, ale naše hříchy (i ty budoucí) byly odpuštěny díky Ježíšově smrti na kříži. Bůh, kerý stvořil galaxie, určitě není malicherný.
Video2 (Fake svět pobožných): Moje zkušenosti s křesťany jsou jiné - většinou jsou to milí lidé, rozhodně proti mně nikdo neintrikařil. Uzdravováním, anděly a démony se nikdo z nich nezabýval. Co se týče uzdravování, v řk církvi jsou vyhlášené Lourdy, ale nemám o tom dost informací, tam to snad zkoumá nějaká komise. Nikdy jsem neslyšel názor, že by všichni křesťané měli být klonem Krista a stát se potulnými kazateli. To je samozřejmě blbost. Každý z nás je neopakovatelný originál a následovat Krista znamená žít dobře svůj vlastní živoat, což je zpravidla mít rodinu a chodit do práce. Kristus nepředpověděl, že se vrátí v prvním století (ale někteří si to asi mysleli). Víru s vědou samozřejmě skloubit lze - příklad je Marek Vácha (kněz a evoluční biolog).Omluva členům serveru krestanske-diskuse.net (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Úterý, 16. srpen 2016 @ 10:18:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vytvořil jsem speciální video pro členy webu krestanske-diskuse.net. Vím, že tady chodí, tak jsem to zde umístil. Rád bych, aby se to tam dozvěděli. Zvláště nick Maatina. Můžete to tam klidně vložit, máte moje svolení. Já sám nemám zájem už tam diskutovat, pouze jsem chtěl, aby věděli, že to bylo je dočasné a že co jsem tam psal, už bych dneska netvrdil. 
Re: Duel (Skóre: 1)
Vložil: Babla v Pátek, 11. říjen 2019 @ 21:24:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
2.Tim 2. kapitola:
  • 14 [www.biblenet.cz]Toto připomínej a před tváří Boží naléhavě domlouvej bratřím, aby se nepřeli o slova. Není to k ničemu, leda k rozvrácení posluchačů.
  • 23 [www.biblenet.cz]Nepouštěj se do hloupých sporů, v jakých si libují nepoučení lidé; víš, že vedou jen k hádkám.
  • 24 [www.biblenet.cz]Služebník Kristův se nemá hádat, nýbrž má být laskavý ke všem, schopný učit a být trpělivý.
  • 25 [www.biblenet.cz]Má vlídně poučovat odpůrce. Snad jim dá Bůh, že se obrátí, poznají pravdu
  • 26 [www.biblenet.cz]a vzpamatují se z ďáblových nástrah, do kterých se dali polapit, když podlehli jeho vůli.Stránka vygenerována za: 1.33 sekundy