Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 207 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Vota
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400745
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Bůh je rodu mužského či ženského?
Vloženo Středa, 17. srpen 2016 @ 08:42:44 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

Pozorovatelníková důležitá otázka?


Z toho textu jasně vyplývá, jak uvažoval Pavel jako člen židovského národa. Tady z něho nehovoří Pán Ježíš. Ježíš klidně přece hovoří se samařskou ženou i o duchovních záležitostech a nevadí mu, že je to žena.  

Naopak Pavel tímto výrokem ženu ponižuje  a vidí ji tak, jak byla vnímána ve starověku. Nakonec pojem Bůh je rodu mužského, takže co s ženou. A Eva žena prý první zhřešila.  Ale co dělal Adam, který tam byl s ní? Proč včas nezakročil? Na co čekal? Nábožensky založeným mužům tak takové náboženství vždy imponovalo. Křesťanství toto povyšování muže trochu zmírnilo, ale v takovém islámu, který vychází ze SZ, to jde do extrému, kdy muž má právo ženu i bít  a ve všem ovládat.

Zdá se, že náboženství je spíše produkt mužského mozku,  a proto je v náboženství k ženám téměř vždy dost krutý přístup. Taková Tamara má být podle Judy upálená, protože měla sex s někým, kdo nebyl její muž  a přitom on sám má sex  s prostitutkou, a to je v pořádku. Anebo. Cizoložnou ženu by židovský dav mužů ukamenoval, ale kde je muž?   Správně by měli být tak potrestáni oba. Čili, co se praktikovalo a komu nadržovalo ve starověku?

 

Znám manželství věřících lidí, kde muž hlava vládne pevnou rukou. Zda to té ženě vyhovuje, o tom pochybuji. Kdoví kolikrát si zapláče?

 

Nejhorší je, když nějaký náboženský fanatický samec si verše z Pavla vezme za svatou pravdu. Pak se dějí věci. Vzpomínám si, že asi před rokem ve světové církvi adventistů se řešila otázka, zda by i ženy mohly být kazatelkami. Nakonec demokraticky na nějakém kongresu církve bylo 60% proti ženám, protože Písmo je svaté a co je tam, tím se máme řídit.

 

Jo, fanatismus je svinstvo!!!

Ale nakonec pochopme Pavla lidsky!! Prostě se naštval, že mu hovorné přítomné pohanské ženy skákaly do kázání a rušily mu bohoslužbu. Každý má právo se někdy vulgárně řečeno nasrat, ale nedělejme z toho" nasrání" svatou pravdu, která vede k ponižování žen.

 

 


"Bůh je rodu mužského či ženského?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 34 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Bůh je rodu mužského či ženského? (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 19. srpen 2016 @ 22:02:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jen je škoda, že v době tak informačně nabité se ještě někdo nedokáže vžít do doby vzdálené téměř 2 tisíce let a pak vykládá, že dobově podmíněný text, navíc šmrncnutý dobovými kulturními zvyklostmi, je možné přenést jako učivo do dnešní doby. Je to podobné, jako by dnes někdo vykládal, že ženy s barevně upravenými vlasy jsou prostitutky, neboť v Pavlově době (dokonce i v dobách o staletí dřívějších) se tak prostitutky upravovaly. A o významu tetování by se dalo psát do aleluja.Re: Bůh je rodu mužského či ženského? (Skóre: 1)
Vložil: JiriBrei v Sobota, 20. srpen 2016 @ 11:45:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Možná, Františku, že text farizeje Šaula (Sk 23:6) v 1 Korintským 14:33-35 je ze stejného soudku, jako odpověď rabiho Ješui ha Mašiacha u Jana 2:4, když za ním jeho matka přišla s tím, že na svatbě v Káně Galilejské došlo víno: „A Ježíš jí řekl: „ Co mi chceš, ženo? Ještě nepřišla má hodina. “ (Český studijní překlad)

Příkladem nerovnoprávného postavení mužů a žen je nejen 1 Korintským 14:33-35, ale i 1 Timoteovi 2:11.12, či 1 Petra 3:1

Jako příklad textů Starého zákona, který může sloužit k prosazování nerovnoprávného postavení mužů a žen, patří např. Exodus 21:21, který pojímá ženu jako majetek muže:

Exodus 21:22: A v případě, že by spolu zápasili muži a skutečně ublížili těhotné ženě a její děti opravdu vyjdou, ale nepřihodí se žádná smrtelná nehoda, zcela jistě mu má být uloženo odškodné podle toho, co na něj vloží majitel té ženy; a dá to prostřednictvím soudců.

Překlad nového světa svatých Písem tu jako jeden z mála (pokud ne jediný) nezakrývá, že hebrejské slovo “BAAL“ znamená „majitel“ (viz např. Exodus 21:28.29.34.36; za srovnání stojí také slov IŠ a BAAL u Ozeáše 2:18 /některé překlady číslují jako 2:16/)

Dalším příkladem může být např. Leviticus 21:9: Knězova dcera, která se oddá nezřízenému životu a tím poskvrní otce, buď upálena! (Český studijní překlad)
 
Totéž platí pro korán:

2:23 Ženy vaše jsou pro vás polem; vcházejte tedy na pole své, odkud chcete, však učiňte předtím něco pro duše své a bojte se Boha a vězte, že se s Ním setkáte! Oznam tuto zvěst radostnou věřícím!

4:34: Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.
 
Všechny tyto texty jsou, podle mého názoru, v rozporu s článkem 1 odstavcem (1) Ústavy České republiky, který deklaruje Českou republiku jako „svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana“. Stejně tak jsou, podle mého názoru, v rozporu s hlavou první, čl. 1 odst. (1) Listiny základních práv a svobod, který říká, že „Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech“ a hlavou první, čl. 3 odst. (1), který říká, že „Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.“Re: Bůh je rodu mužského či ženského? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 20. srpen 2016 @ 15:49:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je zase blábol co zde plodí Franta ateista.Re: Bůh je rodu mužského či ženského? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 17. srpen 2016 @ 08:58:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh je dokonalý.
Má v sobě tedy jak plnost mužství, tak i plnost ženskosti.

Rembrandt tuto skutečnost na svém obraze vyjádřil symbolicky:

http://www.jahni.cz/2010/10/rembrandt-van-rijn-navrat-marnotratneho-syna/Člověk není dokonalý.
Úmyslně jej Bůh stvořil jako muže a ženu, aby byli schopni se ve své odlišnosti vzájemně doplňovat a tak spolu v lásce vytvářet dokonalé společenství lásky.Apoštol Pavel ženy nijak neponižuje, to je jen z nepochopení smyslu jeho slov.
Re: Bůh je rodu mužského či ženského? (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Středa, 17. srpen 2016 @ 10:11:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bůh je rodu mužského či ženského?

Bůh? Žádného. Ani andělé nemají pohlaví. A lidé v nebi, tedy křesťané, také nebudou mít pohlaví, ale budou jako andělé, viz bible. Je zajímavé, že už bylo tolik cestovatelů v nebi a je napsáno tolik bestselerů, zvláště si Ježíš bere do nebe občany USA, těch už tam bylo několik desítek a žádný z nich si nevšiml, zda tam byl bez pohlaví nebo s. Každý se tomuto tématu vyhnul. 

Takže asi rodu středního, Františku. Re: Bůh je rodu mužského či ženského? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 17. srpen 2016 @ 15:28:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Bůh je Svatý Duch a je tím čím chce být...tedy je rodu všejakéhokolivStránka vygenerována za: 0.47 sekundy