Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16654, komentáře < 7 dní: 170, komentářů celkem: 429696, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 555 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116585988
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Pán Ježíš není zloděj a nelže
Vloženo Pondělí, 09. leden 2017 @ 10:31:00 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Pán Ježíš není zloděj, jak ho někteří nevěřící považují. Jde jim o to, aby na Něm mohli najít chyby  a myslí si, že tím oslabí víru věřících v Ježíše. Sami nedovedou nic lepšího nabídnout. Pán Ježíš pouze přirovnává svůj druhý příchod k překvapení podobného zloději.  Zloděje nikdo nečeká, jinak by se připravil. Většina lidí Pána Ježíše také nebude čekat. Ovšem někteří ano a bude to pro ně nejradostnější událost v životě. Zloděj přichází také nečekaně, ale by škodil. Vzpomínám, jak v jedné rodině se zrovna na Štědrý večer stala nepříjemná událost. Když v poschodí svého domečku slavili vánoční večer, tak ve spodní části zloději kradli. To bylo pak překvapení, když přišli dolů? Nemilé překvapení a konec radostného večera.

Druhý příchod bude nečekaný  a překvapivý.  Je tu otázka kdy?   Sám Pán Ježíš přiznává, že o tom dni neví ani On sám, ale jen Otec. Pouze ví, že přijde a přijde tak, že to bude vědět celá země. Nebude to jen událost jako v Betlémě, kdy se to dozvědělo jen pár lidí,  ale zato   celé nebe. Nyní celá zeměkoule. Nevíme přesné detaily, ale věříme jim.   Nevěřící považují za nehorázné, že Pán Ježíš neřekne kdy, ale přece On neříká nic přesného:   ·  1„Vaše srdce ať se nechvěje úzkostí! Věříte v Boha, věřte i ve mne. ·  2V domě mého Otce je mnoho příbytků; kdyby tomu tak nebylo, řekl bych vám to. Jdu, abych vám připravil místo. ·  3A odejdu-li, abych vám připravil místo, opět přijdu a vezmu vás k sobě, abyste i vy byli, kde jsem já. ·  4A cestu, kam jdu, znáte.“   Říká přijdu a neupřesňuje. ·  13Nechceme vás, bratří, nechat v nevědomosti o údělu těch, kdo zesnuli, abyste se nermoutili jako ti, kteří nemají naději. ·  14Věříme-li, že Ježíš zemřel a vstal z mrtvých, pak také víme, že Bůh ty, kdo zemřeli ve víře v Ježíše, přivede spolu s ním k životu. ·  15Toto vám říkáme podle slova Páně: My živí, kteří se dočkáme příchodu Páně, zesnulé nepředejdeme. ·  16Zazní povel, hlas archanděla a zvuk Boží polnice, sám Pán sestoupí z nebe, a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve; ·  17potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. A pak už navždy budeme s Pánem. ·  18Těmito slovy se vzájemně potěšujte.   Pavel také neříká, že to bude hned v tomto životě, ale přeje si to. V to si věří mnozí věřící i v dnešní době a hlavně v dobách, kdy prožívali velká utrpení. Snaží se věřící potěšit svoji představou  a vysvětluje, že napřed vstanou ti, kteří zemřeli. a pak ti živi. Takže nikdo o nic nepřijde, když zemře a za života se toho nedočkal.   A pak si všimněme toho, že Pán Ježíš je stále nad zemí, nedotýká se země.   Že druhý příchod Pána Ježíše bude brzy, nikde Pán Ježíš nevyslovil. Možná spíše učedníci to projevili jako svoje přání. A že to bude blízko?? Ano, o tom je něco napsáno.   ·  25Budou znamení na slunci, měsíci a hvězdách a na zemi úzkost národů, bezradných, kam se podít před řevem valícího se moře. ·  26Lidé budou zmírat strachem a očekáváním toho, co přichází na celý svět. Neboť mocnosti nebeské se zachvějí. ·  27A tehdy uzří Syna člověka přicházet v oblaku s mocí a velikou slávou.   Dnes je svět ve velké nejistotě. Války, ekologie a velká pravděpodobnost ničivých sopečných výbuchů či jiných katastrof. Pravda bývalo to i dříve, ale dnes..?   Vím, že problém může dělat verš z Matouše 16.28

  • 28Amen, pravím vám, že někteří z těch, kteří tu stojí, neokusí smrti, dokud nespatří Syna člověka přicházejícího se svým královstvím.“
  Ale podívejme se na následující kapitolu. Co se stalo? ·  1Po šesti dnech vzal s sebou Ježíš Petra, Jakuba a jeho bratra Jana a vyvedl je na vysokou horu, kde byli sami. ·  2A byl proměněn před jejich očima; jeho tvář zářila jako slunce a jeho šat byl oslnivě bílý. ·  3A hle, zjevil se jim Mojžíš a Eliáš, jak s ním rozmlouvají. ·  4Nato promluvil Petr a řekl Ježíšovi: „Pane, je dobré, že jsme zde; chceš-li, udělám tu tři stany, jeden tobě, jeden Mojžíšovi a jeden Eliášovi.“ ·  5Ještě nedomluvil, a hle, světlý oblak je zastínil a z oblaku promluvil hlas: „To jest můj milovaný Syn, kterého jsem si vyvolil; toho poslouchejte.“ ·  6Když to učedníci uslyšeli, padli tváří k zemi a velmi se báli. ·  7Ale Ježíš přistoupil, dotkl se jich a řekl: „Vstaňte a nebojte se.“ ·  8Oni pozvedli oči a neviděli už nikoho jiného než Ježíše samotného. Ano, oni měli možnost spatřit Syna Božího v jiném světle ještě za svého života. A stejně tak všichni o letnicích zažili moc a slávu Ježíše, když na ně se snesl Duch Svatý.    A také je možné verš 28 přeložit i takto: Někteří se ještě za svého života stanete svědky slávy  a  moci mého království.    A když Jakub píše: I vy tedy trpělivě čekejte, posilněte svá srdce, vždyť příchod Páně je blízko.Nestěžujte si jeden na druhého, bratří, abyste nebyli odsouzeni.Hle, soudce stojí přede dveřmi!"(Jakub 5:8-9) Tak z toho přece vyzařuje touha dočkat se Druhého příchodu Pána Ježíše třeba ještě teď hned. Tak touží každý, kdo věří  upřímně,  a tak opravdově věří i Jan ve Zjevení. Bohužel. Pro Ty, kteří Pána Ježíše urážejí, je to skryto. Zatím.  K jejich škodě. Možná už to bude opravdu brzy!!!!      

"Pán Ježíš není zloděj a nelže" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pán Ježíš není zloděj a nelže (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Pondělí, 09. leden 2017 @ 22:57:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, jako zloděj v noci bude pro ty, kteří se mu budou podnoží na konci, až se vrátí!Re: Pán Ježíš není zloděj a nelže (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 10. leden 2017 @ 06:58:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Přesně tak, ten kdo nazývá Ježíše lhářem činí to tak jen ke své škodě.Re: Pán Ježíš není zloděj a nelže (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 10. leden 2017 @ 07:24:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  Ježíš opravdu není zloděj.

  Když se v češtině řekne: "Mám hlad jako vlk", tak to taky jen málo lidí pochopí, že ten člověk je vlk, nebo že se má nějaké jiné vlastnosti vlka, než ten hlad. 

  Říká se tomu přirovnání, a valná většina lidí přirovnání normálně rozumí. Tomu se zase říká "funkční gramotnost", neboli schopnost pochopit/porozumět danému textu v kontextu běžného života.

  ToníkRe: Pán Ježíš není zloděj a nelže (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Úterý, 10. leden 2017 @ 17:24:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ježíš přijde když ho nikdo nebude čekat. Tedy vyjma těch, kteří se na jeho příchod soustavně připravují a proto je nenadálost příchodu nepřekvapí.

Ale pán najde i své služebníky, jak se opíjejí a bijí své podřízené. Ženich najde část vítajících družeb nepřipravených na oslavu. Někteří si dokonce neobléknou ani šat hosta na svatbě. A co hůře, najde i takové, kteří jsou zabydleni v relikviích starého chrámu, aniž by tu starou veteš zbořili a postavili chrám nový, hodný k přijetí a zabydlení vzácného daru.

Všechna tato Ježíšova podobenství nejsou o určení času příchodu, ale o přípravě na život v Božím království.Františku (Skóre: 1)
Vložil: uzivatelGranosalis v Pondělí, 09. leden 2017 @ 11:25:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, vím o tobě, že jsi také pracoval ve školství. Chodil jsi do třídy ohlášený nebo jako zloděj v noci? Dával jsi svým studentům možnost se připravit nebo jsi dělal přepadovky? Dal jsi jim seznam témat, řekl jsi jim, co se mají naučit, dal jsi jim termín, kdy se to bude psát? Nebo jsi jim řekl, že mají být ve stálém napětí, že nebudou znát dne ani hodiny, kdy jim dáš test? Re: Pán Ježíš není zloděj a nelže (Skóre: 1)
Vložil: Karels v Pondělí, 09. leden 2017 @ 18:42:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím, i když je tenhle Ježíšův příměr zvláštní, neznamená to přeci, že Pán Ježíš ponese charakter toho, koho dává za příklad ve své řeči. Ponaučení pro čtenáře je v nečekaném příchodu Ježíše Krista.

Takový příchod, který se nedá předpovídat, vypočítat, na který se nedá připravit s přesností minuty....Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy