Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 274, komentářů celkem: 390036, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 322 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

luteran
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106929991
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Všechno co potřebujeme, máme v Ježíši Kristu našem Pánu a Bohu.
Vloženo Pondělí, 01. květen 2017 @ 20:30:54 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal myslivec

Byla zde doba, kdy jsem pod vlivem řk učení vyznával něco, co se za Krista pouze vydávalo. To "něco" se tvářilo jako Kristus, ten "někdo" zneužil práci boží milosti a zasedl v chrámě mého těla na mīstě, které náleželo skutečnému Kristu. Ten "někdo" měl na sobě kůži beránka. Beránek symbolizuje Krista. Ten "někdo" se kůží beránka maskoval, aby jako Kristus vypadal! Byl to falešný Kristus. Pod kůží to však byl dravý vlk, který mne mocným klamem nutil k ohavnostem. Tyto Bohem zakázané ohavnosti nyní postavím proti tomu, co od Boha skutečně přichází.Falešný Kristus vyžaduje abychom před něho předstupovali očištění- pravý Kristus chce, abychom kdykoli upadneme, se utíkali ihned k Němu, aby nás pozdvihl a očistil.
Falešný Kristus od sebe nalomené zahání a ztracené nehledá-  pravý Kristus nalomené nedolomí, hledá co zahynulo a hledá ztracenou ovci.
Falešný Kristus pochybnosti o spáse znásobuje- pravý Kristus pochybnosti o spáse proměňuje v jistotu spásy.
Falešný Kristus odsunuje spásu na okamžik smrti- pravý Kristus dává spásu nyní.
Falešný Kristus o spáse jednou rozhodne, a své rozhodnutí odkládá na konec tvého života- pravý Kristus říká, ve mě je spása, neb tak Bůh miloval svět, že dal světu jediného Syna, aby  každý kdo ve mě věří nezahynul a měl život věčný. Měl život věčný ve víře v Něho! A ne někdy snad bude mít život věčný.
Falešný Kristus věčný život slibuje s odkladem- pravý Kristus dává věčný život v Duchu svatém, právě nyní.
Falešný Kristus oddaluje své spásné rozhodnutí pro možnost tvého selhání- pravý  Kristus říká, odevzdej mi svou slabost, ve mě se promění v tvou (mou) sílu. Vždy mi věř, a Já tě neopustím. Jsem tvůj spasitel.
Falešný Kristus nemiluje hříšníky, odhání je od sebe- pravý Kristus hříšníky miluje, umřel za nás hříšné.
Od lásky falešného Krista hřich odlučuje- od lásky pravého Krista nás nemůže odloučit nic.
Falešný Kristus nás hřichu nezbavuje- pravý Kristus nás hřichu i otrockých vazeb na  hřich zbaví nadobro.
Pod vlivem falešného Krista se dopouštíme stále stejných otrockých hříchu- v pravém Kristu jsme od hřichu očištění a zároveň i osvobození od otrockých vazeb na hřích.
Falešný Kristus žije v ně nás, je externí- pravý Kristus žije interně v nás. Žijeme v Kristu.
Falešný Kristus říká, že jen velmi málo lidí si zaslouží žít v jeho přitomnosti- pravý Kristus říká, pojďte ke mě všichni kdož jste obtížení.
Přitomnost u falešného Krista je podmíněná tvým vlastním dobrým skutkem, a čím je skutek větší, tím si falešnému Kristu blíž- pravý Kristus podmiňuje svou přítomnost láskou k pravdě, a dává ti svou přitomnost pro své skutky, své zásluhy, svou lásku, svou spasitelnou oběť- za Tebe.
V přitomnosti falešného Krista zažíváš obluzující pocit štěstí, zažíváš přijemnou a krátkodobou euforii- v přitomnosti pravého Krista dostáváš poznání pravdy v Duchu svatém.
Když tě příjemný a obluzující pocit opouští, opouští tě i tvůj falešný Kristus- pravý Kristus v nás zůstává i když se necítíme nejlépe, když trpíme a umírame. Pravý Kristus nás nikdy! neopouští v životě ani ve smrti.
Falešnemu Kristu nenáležežíš, nejsi jeho- pravému Kristu náležíme cele a bez vyhrad, jsme navždy Jeho, a On si nás střeží. On si nás vyvolil!
Falešný Kristus ti ukazuje svou vůli prostřednictvím stejně oklamaných lidí- pravý Kristus zjevuje svou boží vůli v pravdě Ducha svatého.
Falešný Kristus používá falešné prostředníky mezi tebou a Bohem- pravý Kristus je jediným prostředníkem mezi tebou a Bohem.
Falešný Kristus chce, aby ses klaněl, abys uctíval vyobrazení Boha a jiné vyobrazení- Bůh Otec to v desateru zakazuje!
Falešný Kristus chce za spásu zaplatit- pravý Kristus zaplatil svým životem, a spásu nabízí a dává ve své nekonečné milosti zcela zdarma!
Falešný Kristus hlásá, že spása je ve tvých skutcích, ve tvé spravedlnosti, ve tvém rozhodnutí, ve tvé vůli- bożí poslové hlásají, že spása není v lidech, že je pouze v Kristu. Že spása je ve víře v Krista. Že spása je možná jen pro spasitelské zásluhy Krista, a není možná pro zásluhy hříšného lidstva, není tedy možná ani pro tvé rozhodnutí, ani pro tvou vůli.
Od falešného Krista lze kdykoliv odpadnout- od pravého Krista žijícího v nás odpadnout nelze. Když pravý Kristus zasedne v našem chrámě, oživí našeho ducha, dá nám život věčný, tak kdo by chtěl znovu zemřít.? Kdo by chtěl opustit boží království, které  již je mezi námi Kristovci, které je v nás? Opustit to vše pro svou slabost? Pro možnost selhání? Ano ta možnost tady neustále je, a taky že selháváme, a Kristus o této naší slabině dobře ví. Proto po nás chce víru, Kristus říká neboj se, i když upadneš, Já tě znovu postavím a očistím, a nejenom to, ukážu ti v pravdě Ducha svatého všechno duchovní zákulisí, pro které jsi upadl, ukážu ti to aby se ti to příště už nestalo, nejen to, dám ti i zbroj abys mohl z mocnostmi zla bojovat. A to je zkušenost každého Kristovce s naším Pánem. Mám snad víru v Něho, důvěru v Něho, zkušenosti s Ním vyměnit za to, že mohu selhat? Nikdy! Kristus totiž nikdy neselhává, učí mne, očištuje, pozdvihuje, dává vše potřebné poznat,  a proto Mu mému dokonalému spasiteli věřím, že mne mne nedokonalého dokonale provede pozemským životem. A proto že jsem poznal jaký Kristus je, co všechno pro mě dělá, nemohu ani myšlenkou pochybovat o své spáse.

Falešný Kristus hříchu nezbavuje, stále stejné hřichy se vrací, což způsobuje stagnaci duchovního růstu- pravý Kristus nás hříchů nadobro zbavuje, konkretní hřích se už potom nikdy nevrací, jelikož jsme od otroctví konkretního hřichu osvobození. V průběhu procesu očištění od pravého Krista vždy následuje duchovní růst. Po každēm odpuštění hříchu náležíme víc a víc Kristu až v tomto duchovním procesu nastane okamžik duchovní dospělosti, kdy nám Kristus v pravdě Ducha zjeví, že jsme už navždy Jeho. Že jsme Jeho vyvolení. To je okamžik kdy se z povolaného stává vyvolený. A pak už jsme navždy Jeho, pak už náležíme Kristu Ježíši, našemu Pánu  Bohu. Náležíme Mu v pozemském životě i ve smrti, ve vzkříšení, v životě věčném! Cožpak není celé evangelium o této radostné zprávě? O tom, že nás přišel Bůh zachránit a vysvobodit? A chce po nás jenom to abychom Mu ve všem duvěřovali, abychom mu maximálně věřili, a to všechno nám ve své boží milosti nabízí a dává zcela zadarmo.

Zdejší diskusi zase na nějaký čas opustím.
Loučím se se všemi slovy apoštola Pavla.
"Aby ve mě  mohl Kristus růst, musím se já umenšovat".

Myslivec
"Všechno co potřebujeme, máme v Ježíši Kristu našem Pánu a Bohu." | Přihlásit/Vytvořit účet | 83 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Všechno co potřebujeme, máme v Ježíši Kristu našem Pánu a Bohu. (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 03. květen 2017 @ 21:17:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Možná by nebylo od věci ještě něco doplnit:

Ten první vyvíjí nátlak na věřicího, aby něco dělal.... tady ať si každý doplní sám za sebe, např. musíš...

Ten druhý nikoho k ničemu nenutí, neboť ví, že dokud nemá hlavní slovo, ujala by se veškeré snahy tělesnost.Re: Všechno co potřebujeme, máme v Ježíši Kristu našem Pánu a Bohu. (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 02. květen 2017 @ 08:49:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
A Myslivec se nám šel postit :).Stránka vygenerována za: 0.71 sekundy