Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Doubravka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16086, komentáře < 7 dní: 274, komentářů celkem: 390036, adminů: 60, uživatelů: 5031  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 319 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106930213
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Za 5000 korun odpuštění vražd!!!
Vloženo Neděle, 21. květen 2017 @ 01:13:21 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Nepřihlášený

    Dnes už žije málo pamětníků na období protektorátu a pak na osvobození. Naše babička vzpomínala na to, jak  u nich byli ubytovaní sovětští vojáci. Byly celkem dvě sestry s maminkou sami v domě a ubytování vojáci byli důstojníci. Chovali se  k nim velice slušně. Jejich mladičký pobočník byl o něco mladší než babička. Měl radost z konce války a babičku   naučil básničku, kterou si dodnes z části pamatuje. Když odcházel, sliboval tehdy naší mladé babičce, že se  pro ni vrátí. Nic si k ní nedovolil a vzpomínal na sestru doma, o které už delší dobu nic neví. Asi se do ní zamiloval. Kdo ví jak skončil? Možná se spíš on nevrátil domů. Ne všichni měli štěstí na dobré vojáky.

                    Vzpomínám na to, jak jedna  z našich významných hereček tehdy patnáctiletá byla znásilněna dvěma vojáky. Její tatínek, který ovládal jako bývalý legionář ruštinu, se odvážil zajít za velitelem. Najít viníky bylo snadné a co následovalo se mladé dívce vžilo krutě do paměti. Před jejíma očima velitel oba viníky zastřelil. Válka je zlá. Chápu, že tito sexuálně neovládnutelní vojáci zahodili veškeré etické normy. Možná jim Němci znásilnili sestru či maminku  a ještě pak zavraždili. Bylo jim vše jedno  a možná toto území vnímali jako území nepřítele, který jim doma zničil domov i  s milovanými členy rodiny. Za totality bylo toto téma tabu. Nedávno toto téma přestalo být tabu i v případě americké či anglické armády. Znásilnění žen  na osvobozovaném území v porovnání s Rudou armádou bylo početně asi pětkrát nižší, ale i tak dosahuje také více než sto tisíc případů. Zde však tito vojáci se nepotřebovali  a ani neměli důvod za něco se mstít na nevinném obyvatelstvu.  Doma jim rodinu, ženu či lásku nikdo neznásilnil a nezavraždil. Co bylo tedy motivací k takovému chování? Proč odsuzujeme jen vojáky Rudé armády? Proč dovolíme ponižovat oběti těchto vojáků růžovým tankem, tentokrát v Brně od člověka a podivného umělce, který hrůzy války nezažil? Jako národ jsme k  ničemu  a nevděční a Bůh nás potrestá.   K čemu nás vedou někteří politici? V knize Ozvěny lidické noci popisuje Stanislav Motl situaci, která se stala v roce 2008  panu Jaroslavu Klapkovi, který jediný přežil ležácký masakr. Pan senátor Pithart ( to by byl prezident) přivezl německou delegaci do Ležáků. "My pozůstalí, jsme tam byli pozvání. A tam mi nabídli, a ne jenom mně, že dostanu pět tisíc korun. Z nějakého fondu. Ale musím podepsat nějaký papír. Něco v tom smyslu, že už uplynulo hodně roků,  a pak tam bylo něco také o odpuštění."   To jsme to v naší zemi dopracovali??   Za peníze zradit. Za peníze odpustit vraždy svých nejbližších !!!   Kolik asi dnes platí někdo za růžový tak a zesměšnění smrti skoro čtvrt milionů sovětských vojáků?   Je vidět, že jsme dokonalý náboženský pokrytecký stát!! Haleluja!!!   Jestli pak někdo z věřících, kteří chodí kolem tanku do kostela,  protestuje????   http://magazin.cz/hudba-a-film/11045-cerveny-kostel-ruzovy-tank-podivne-vytvory-hyzdi-uz-i-brno?utm_source=rss&utm_medium=stream&utm_campaign=onsite


"Za 5000 korun odpuštění vražd!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 10 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Mít 5000 korun a nemít 5000 korun, je 10 000 rozdíl! (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Neděle, 21. květen 2017 @ 10:11:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Čest a sláva sovětskému veliteli, co ta prasata odpravil! Totéž tomu poručíkovi.

Ono odpustit za prachy zní strašně.  Ale takový Václav Láhev odpouštěl i za míň, vlastně za nic.Re: Za 5000 korun odpuštění vražd!!! (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Neděle, 21. květen 2017 @ 22:54:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Každý přece ví o tom, co se provalilo před nějakým časem (rok či dva), jak američtí vojáci, francouzští, italští a další ze západu znásilňovali za války ženy. V hojném počtu. Jen se o tom nemluvilo. Zato o těch sovětských se vytvořila přímo legenda, která se omílá dodnes.

Před několika dny, kdy se mělo oslavovat vítězství, jsem v jednom komentáři napsal, že dějiny se ve veřejnoprávních médiích překrucují tak, že to již nyní vypadá, že nás osvobodili Američané. A pokud to tak půjde dál, za čas se bude tvrdit, že nás osvobodil Hitler, který za to zaplatil životem. No a včera jsem četl nějaký protest proti vyzdvihování chudáků odsunutých Němců, kde zástupce protestujících hovořil rovněž o tom, že současná demagogie nás přivede k vědomí, že nás osvobodil Hitler.Re: Za 5000 korun odpuštění vražd!!! (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 22. květen 2017 @ 08:22:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Za 5000 korun odpuštění vražd
ten nadpis ten je k čemu :) ?Stránka vygenerována za: 0.27 sekundy