Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ivan.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16170, komentáře < 7 dní: 191, komentářů celkem: 395675, adminů: 60, uživatelů: 5071  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 28 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
ivanp
VanRespirator

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108396158
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení.
Vloženo Pondělí, 17. červenec 2017 @ 14:48:31 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Pozorně jsme si přečetl články od pana Halíka. Nevidím na nic  špatného, ba naopak svědčí o jeho upřímné víře v Pána Ježíše. Nevadí mi, že je katolík. Myslím, že v mnohem uznává i Mistra Jana Husa. Co asi mnohé lidi štve, je jeho přístup k uprchlíkům. Křesťanský přístup je správný. Kdo potřebuje pomoci, tomu pomozme. Ale je tu jedno ale !!! Jak poznáme, že dotyčný je uprchlík, který potřebuje pomoc?

 Když byli u nás zadrženi první uprchlíci, tak jak se chovali? Byli rádi, že mají střechu nad hlavou, co jíst a zdravotní péči? Bylo ochotni čekat na vyřízení případného azylu? Zprávy o jejich chování v azylových centrech byly hrozné. Takhle se nechovají lidé, kteří utíkají před válkou  a trpí. Doklady prý ztratili, ale drahý mobil nikoliv. A kdo jim neustále hradil  drahý mezinárodní kredit pro volání? Takže uprchlíky už naši lidé trochu poznali. A bohužel i velká část těch nábožensky nám blízkých, které jsme přijali z Iráku, odešla za lepším jinam. Vzpomínám si na televizní zprávy, kde divák viděl tisíce uprchlíků převážně s mladými muži. Spíše připomínali neozbrojenou armádu. Proč někteří si nenechali v Řecku vzít otisky prstů, dokonce si ničili konečky prstů? Sám europoslanec Zdechovský na to upozorňoval? A pak je správné vzít si do svého domu ( své země) ty, kteří tam budou chtít žít podle svých zákonů a naše nerespektovat? Máme být tolerantní k jejich náboženství, ale oni k našemu nebudou? Je  někde návod v Bibli, jak se máme v takových případech chovat?   V NZ mám krásný příběh Samaritána. Ale on pomohl tak, že to neohrozilo jeho samotného. Nevzal si toho člověka k sobě domů, ale postaral se o něj v místě, kde byl napaden.   Naše země přijímá a přijímala vždy uprchlíky. Vzpomínám, že v padesátých letech k nám přišlo mnoho uprchlíků z Řecka. Někteří tu zůstali,  někteří se vrátili a Česko je pro ně druhým domovem. Nikdy  s nimi nebyly žádné problémy.   V současné době se v Africe narodí za týden 1 milion dětí. Za rok pak 50 a za deset let půl miliardy. Co budou tito lidé dělat, když je země neuživí? Kam se vrhnou? A uživí naše lidi naše země? Stačí pár neúrodných roků a mor hospodářských zvířat.   Slova o lásce zní krásně, ale co realita?? Ano, je dobré pomáhat uprchlíkům, ale také musíme pamatovat na vlastní bezpečnost a zvážit, zda to pro nás není krok k vlastnímu zničení.  


"Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení." | Přihlásit/Vytvořit účet | 34 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení. (Skóre: 1)
Vložil: palcovcz v Pondělí, 17. červenec 2017 @ 20:02:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud jde o tyhle krize (nejen uprchlické), čím dál více dospívám k jakémusi smíření. Už více než rok pročítám články "odmítačů", lidí z pravice apod. A co za ty roky od počátku krize, kromě radikální a burcující rétoriky udělali? Nic. Půjde někdo na hranice se samopalem střílet uprchíly? Ne. Postaví se zdi a ostatné dráty? Ne. Neudělá se nic. I kdyby vyhrál Tomio Okamura volby, tak se nestane nic, páč se nic dělat nedá. Davový strach z jakéhokoliv náboženství není dostatečná motivace k uzavírání se, je to nesmysl. Navíc Evropská unie, jejíž myšlenka je založena na volném pohybu osob chce přerozdělovat uprchlíky, což je už úplná kravina. Takže občané EU můžou cestovat jak chtějí a uprchlíky budeme po Evropě rozvážet obrněnými vlaky, každého za doprovodu dvou policistů, aby se náhodou svobodě nepohyboval? Úplná blbost. Moje malá prognóza následujících let:
- Nepodaří se zastavit ani jednoho uprchlíka. Kdo bude chtít do Evropy, ten se tam dostane a bude to v pohodě.
- Kvóty nebudou fungovat ani náhodou.
- Možná nás čeká nějaký další -xit.
- Nábožensky se nestane nic, páč Evropa bude sekulární. Máme zkušenost s náboženskými válkami (např. třicetiletá válka). Budou státy spíše muslimské a státy spíše křesťanské, bude to promísené, ale bude to fungovat. Zvládneme to. Náboženský mír zajistí neutrální stát, nevidím jinou možnost. Re: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 17. červenec 2017 @ 22:11:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Evropa ta stará křesťanská Evropa svůj boj o budoucnost již prohrála...Dnes již není pro Evropu žádná záchrana než mimořádný zásah od Boha. Minulý týden jsem četl, že ve Frankfurtu v Německu je nyní 52% ne, německého obyvatelstva. O tom že do 50 let státy jako Německo, Francie, Itálie atd, budou obyvatelé  ve svých domovinách menšinou je již jistota. Muslimské rodiny mají v průměru 4 a více dětí. Evropané jedno nebo žádné. Podle propočtu v ČR je nyní stav takový, že kdyby nyní každá rodina měla 3 děti, tak vymírání v Česku nezamezíme a bude pokračovat.

Postarat se o uprchlíky utíkající před válkou a pronásledováním je povinnost. Ale není možné přestěhovat Afriku do Evropy. Včera bylo oznámeno, že Německo povolilo slučování rodin přistěhovalců a od března 2018 se očekává první vlna 300 000 nových přistěhovalců. Německo si urychlilo svoji národnostní smrt. Někteří poslanci EP vypovídají o tom, že se nejedná o uprchlíky, ale řízenou akci mafií. Nejbohatší v Evropě, před zánikem současné kultury a civilizace vezmou majetek a odjedou jinam, třeba do Ameriky, Austrálie nebo do Ruska. Osobně se domnívám, že i když i Rusko postupně vymírá, na východě je již 10 milion. Číňanů, ale přesto přežije v Evropě nejdéle. Vzrůstající víra v Rusku je nadějí. 

Re: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení. (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 21. červenec 2017 @ 22:10:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doposud se jen diskutuje, jak přerozdělit migranty a jak jim poskytnout sociální zázemí, což znamená život na evropské úrovni. Výsledky jsou známy třeba  ze Spolkové republiky, kde, ač tam přišlo téměř milión migrantů, podařilo se jich zaměstnat několik tisíc. Alexandr Tomský, který zná dobře situaci v Británii, zveřejňuje své poznatky v nichž popisuje, že tito lidé se nepřizpůsobují, ale zakládají a rozvíjejí vlastní komunity. Ty jsou většinou nepřátelské vůči zemi, kterou obsazují. Například naposledy napsal (článek z dnešních Novinek), že ničili památky na Shakespeara a další bělošské velikány prostě proto, že to byli běloši.

Doporučuji články Alexandra Tomského sledovat. Mimo jiné napsal, že to, co dělá EU je natolik nadstandartní, že to nejen přesahuje normy blbosti, ale současně i požadavky dané evangeliem.

Musíme si uvědomit to nejdůležitější: Evropa byla vybudována prací a oběťmi stovek generací.

Jak byl budován Blízký východ? Vzájemným kořistěním a obchodem, tedy nikoliv invencí a pílí jako v Evropě. (Doporučuji britský film "Lawrence z Arábie".)

Jak byla budována Afrika? Co nevybudovali kolonisté a nyní Číňané, tam místní obyvatelstvo nemělo a mít nebude. Doposud se původní lidé nenaučili ani systematicky pracovat. Jejich život byl vždy založen na kořistění přírody. Což prakticky skončilo, zvěř je prakticky jen v rezervacích, vydrancovaná půda podlehla erozi a klimatickým důsledkům.

Přesídlení kmenově založených společenství do Evropy, kde tito lidé nedokáží pracovat a vytvářet nové hodnoty, dokonce ani udržovat to, co jiní vytvořili - jak to může jenom skončit? Vydrancováním, kmenovými válkami, vítězstvím sytému kde platí "kdo co urve". Jako je to nyní v Sýrii, kde se válčí podle toho, jak jim bylo zaplaceno. V takovém prostředí nemůže žádný stát dlouho existovat. Kdo sleduje dění kolem dobytí Mosulu, tak jistě zjistil, že hrůzy, které páchal Islámský stát jsou tytéž, co po dobytí páchají iráčtí dobyvatelé. Třeba svědectví toho iráckého vojáka, co se chlubil uřezáním padesáti hlav a dokazoval to fotografickou dokumentací, kterou si pořizoval.
Re: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení. (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pátek, 21. červenec 2017 @ 22:23:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Musím se ještě ozvat k tomu, co jsi o Halíkovi napsal: "Pozorně jsme si přečetl články od pana Halíka. Nevidím na nic  špatného, ba naopak svědčí o jeho upřímné víře v Pána Ježíše."

O jeho upřímné víře svědčí především jeho výroky, které jsi zřejmě nezaznamenal. Doporučuji sledovat občasné "Jak to vidí" na ČRo Dvojka. Já bych ty Halíkovy výroky spíš zařadil mezi výroky inteligentního a zkušeného ďáblova pomocníka. Který miluje na Janu Husovi zejména popel, rozprášený do vody. Re: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení. (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 18. červenec 2017 @ 11:25:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obyvatelé Evropy si vůbec neuvědomují, jak odlišné je myšlení příchozích muslimů z Afriky - jsou neintegrovatelní. Nebude to fungovat nikdy.  Z Evropy se stane další peklo na zemi.


Tohle dělají muslimové křesťanům v Nigérii - ti samí muslimové, kteří k nám dneska v zástupech proudí přes Itálii:


Genocida afrických křesťanůRe: Aby pomoc uprchlíkům se nestala krokem k sebezničení. (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 19. červenec 2017 @ 21:43:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Věřím v jediného Boha. Nedělám si s imigrační krizi starosti. Ať se naplní vůle Boží. Tento mizerný svět spěje k záhubě a jedinou záchranou je Bůh.
AmenStránka vygenerována za: 0.25 sekundy