Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 125 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400420
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Odkud se vzal bůh?
Vloženo Úterý, 09. leden 2018 @ 10:42:33 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal NepřihlášenýLukáš Balabán: Odkud se vzal bůh? https://www.youtube.com/watch?v=kBgTGD_Aa4s


"Odkud se vzal bůh?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 122 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 12. leden 2018 @ 12:50:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Hlavně nezapomeňte na presidentské volby :). Vzhledem k tomu jaký symbol má číslo 7 si myslím, že Svatý duch už svého má :).Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 11. leden 2018 @ 16:32:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Slátanina co nemá ani hlavu ani patu. Chválím wollka, který nezná sice Písmo sv., ale nyní ukázal, že používá zdravý rozum. Já to také hned vypnul.Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 11. leden 2018 @ 07:33:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky za zajímavou a logickou úvahu, je dobré vidět, že někteří ateisté i přemýšlí. Zajímavé se seznámit s jejich teorií boha mezer a jeho evolucí.

  Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 10. leden 2018 @ 08:25:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  ... špatně položená otázka. Bůh se odnikud nevzal, Bůh prostě stále je. Je věčným bytím, jsoucnem. (Ex 3,14).A odkud se vzali lidé? 
Stvořil je Bůh, aby se svým bytím podíleli na jeho věčném bytí - aby své bytí v kruhu Boží rodiny sdíleli s Bohem. 
Proto každý člověk je tvorem od přirozenosti náboženským, potřebuje už za tohoto pozemského života jej sdílet s Bohem - jinak mu stále cosi chybí.


Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: skalaa v Středa, 10. leden 2018 @ 09:47:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
KDO STVOŘIL TOHO, KDO STVOŘIL BOHA?Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 09. leden 2018 @ 19:11:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Tragická slátanina nevysvětlující odkud se vzal velký třesk. Navíc velký třesk sám o sobě ani nemusel být ....jsou nové teorie...Re: Odkud se vzal bůh? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Úterý, 09. leden 2018 @ 21:11:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jo, jeden pošetilec zase "úřadoval". Podobně jako pošetilci vedoucí naše oficiální sdružení ateistů - dneska po nových zkušenostech bych řekl spíše intelektuálních zoufalců a sebevrahů. Totéž video nedávno publikoval pozorovatelník právě u nich:

*********************************
mulit08.01. 2018Super nové video od Lukáše Balabána. Odkud se vzal bůh?
https://www.youtube.com/watch?v=kBgTGD_Aa4s***************************************Do půlky se to na pozadí při jiné práci na PC poslouchat ještě dalo. Pak už pán Balabán natolik fantazíroval, že už to fádní a smyšlené natolik, že jsem to raději vypnul. Ano, takto bych možná před 30 lety, ještě jako nezkušený, uvažoval taky. Možná ano, možná ne. Ale rozhodně nebyla potřeba to dávat na odiv a chlubit se svou nezralostí. Někteří však s tímto životním 'rozhledem' vyrazí až do důchodu... a ještě chodí s nosem nahoru.O dva komentáře dále jsem patrně napsal něco "šíleného", což už správce a vedoucí českých Ateistů, Petr Tomek, "nerozchodil" a konečně jsem si na jeho stránkách, jejichž smyslem není zjevně nic jiného, než hrát na nízké a primitivní pudy svých odběratelů a obdivovatelů, vysloužil ban, blacklist:***********************************************************************wollek08.01. 2018@Ateistický laik
////wollek: Zdaleka ne každý věřící skutečně poznal Pána Ježíše Krista.
//A jak se to pozná, že někdo ho skutečné poznal?Lépe se pozná, když Pána Ježíše nepoznal. Třeba, že zabíjí druhé lidi. Nebo tvrdí, že Bůh neexistuje. Ale pak je celé spektrum mnohem spornějších případů, neboť mnohé se dá předstírat, jako to třeba dělal Mulit, a do lidského srdce nevidíme. Navíc i ti, co skutečně poznali, poznali jen částečně a poznání probíhá až do konce života. Jestli Vás to zajímá, tak si nastudujte něco o křesťanství, od těch, co byli znovu narozeni z Ducha, a tak i zemřeli… Pokud Vás to nezajímá, tak si čtěte nářky a pomluvy odpadlíků. Rozhodnutí záleží na Vás. Dosud se to jevilo tak, že Vás tyto věci vůbec nezajímají. A já nikdy nepsal, že se to objektivně na každém jednom člověku pozná. Tak proč se ptáte? Zase ateistický pseudoargument?***********************************************************************Petr Tomek Post author08.01. 2018Wollek je na blacklistu, překročil únosnou hranici.***********************************************************************Zdroj: http://www.osacr.cz/2017/12/11/moralka-z-evoluce-co-to-znamena/Zajímalo by mne, kolik se tu najde takových, kromě pozorovatelníkovi podobných (Unshaken, Martino, a možná pár dalších), kteří by mne mohli ukázat, že představený našich Ateistů není padlý na hlavu.Někteří prostoduší se ještě snažili na věty typu "do lidského srdce nevidíme" reagovat rádoby věcně: "A co tam chcete vidět? 2 komory a 4 chlopně? " => :-):-):-). Ale pro pana Tomka představa, že by se někdo mohl vydávat za následovníka Krista a přitom zabíjet jiné lidi (středověk, nebo Frantou zmiňované katolické Chorvatsko), to už však bylo nad veškerou míru jeho tolerance. Možná se pro změnu nechal vodit za nos pozorovatelníkem, který si to stylem sobě vlastným vysvětlil takto:mulit: "Wollek je ulhaný jak sviňa. Dále Wollek lže, že prý ateista zabíjí lidi."Neuvěřitelné, o jaké osobnosti se nyní potřebují opírat naši vrcholní ateisté (podle Wiki je to naše jediné oficiální občanské sdružení v ČR). Pokud byste někdy na nějakého ateistu ještě natrefili, vřele doporučuji místní diskuze včetně zabanování jako ostrašující případ pro ty, co by snad ještě měli nějakého pochybnosti o tom, že přes ateismus cesta, ani ke štěští, ani k morálce, ani ke zdravému smýšlení rozhodně nevede. Tato zkušenost s touto sebrankou pro mne byla zajímavým poučením... a skoro se stydím za to, že jsem kdy byl ateistou. Naštěstí v 80. letech se v této skupině ještě opravdu nacházeli i pravdiví, slušní a poctiví lidé .
Zajímavé bylo následně sledovat, jak se zvedla vlna odporu i mezi ateisty, že když takto banují věřící, tak to bude nuda vyjádřili odhodlání se tam samolibému fanatikovi Tomkovi už dále do diskuzí zapojovat. Pochopil jsem stížnosti i jiných ateistů, kteří naříkali nad tím, že už tam mnoho rozumných lidí nechodí. Pochopil jsem, že všechny rozumné věřící, kteří ještě měli na to sílu tam dělat osvětu zdravému rozumu, pan Tomek postupně vybanoval a nyní to už začíná vadit i samotným ateistům, neboť nemají vůči komu a čemu směřovat svůj boj - což je podle jejich vlastních vyjádření podstata jejich ateismu - popírání Boha, alias nelítostný boj proti všem slušným věřícím.Stránka vygenerována za: 1.19 sekundy