Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 52 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224614
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Věřící neradi slyší pravdu!!!
Vloženo Pondělí, 22. leden 2018 @ 10:21:37 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Mám jeden vážný problém, k němuž mne často vyprovokuje cizinec.  Setkávám se s tím u mnoha věřících všech denominací. Nechtějí slyšet pravdu o feudalismu  a kapitalismu. A přitom otázka je tak prostá? Bylo správné, aby šlechta a ostatní zbohatlíci žili tak, že využívali pracovní sílu ostatních pro svoje obohacení? Pokud měla církev majetky, tak to na ni platí stejně. Bylo správné, aby poddaní museli žít v takové bídě a nesvobodě? Nikdo  z věřících na to neodpoví anebo použije nějakou frázi či výmluvu. Jistě, že Bible to neřeší. A ani takový Luther, který reformoval církev, se tím nezabýval. A když měl vyjádřit nějaké stanovisko, dal se na stranu bohatých. Jistě, přece od nich dostal klášterní budovu a prachy. 

Proto poradí sedlákům, že musí poslouchat vrchnost, a ne se bouřit. Vrchnosti už neporadí nic. Pokrytectví. Na jedné straně samá víra a víra a přitom schopnost vžít se do utrpení lidí nulové. Jako komedie mi často připadá chování věřících. Odpor ke komunismu. Chápu. Ale proč neměli věřící Němci stejně takový odpor k fašismu? Jistě. Fašismus je proti komunismu, takže je vše OK. Lidi, tak víra v Boha je takové pokrytectví. Pravda, která je nemilá, se schová za víru. Vidím, jak mají ve sboru odpor proti Rusku a Číně. Kazatel prohlásí, že v roce 2030 bude celá Čína křesťanská. A k čemu to bude? Křesťanský je Západ a USA. A kolik válek a zla způsobil jen v posledních letech. Komunisté při zavraždili 50 milionů lidí? Dobře. A kolik to ostatní, co dobývali svět? Jak směšné? Sami nevidí v očích trám. Komedie víry. Bohužel. Pak se divíme, že mnozí lidí nevěří. Čemu mají věřit? Věřící sami zničili naději v něco dobrého  a hodnotného, čímž by měla víra v Boha být. Nejsou schopni uvažovat objektivně a pravdu skutečnou hledat.


"Věřící neradi slyší pravdu!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 25. leden 2018 @ 06:43:20 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Jako komedie mi často připadá chování věřících. Odpor ke komunismu. Chápu. Ale proč neměli věřící Němci stejně takový odpor k fašismu?

  To jsi popsal přesně.

  Zkus se zamyslet nad sebou a nad tvou "vírou". Proč jste vy, "věřící", neměli odpor ke zločineckému komunistickému režimu? Proč jste mu slibovali věrnost a ještě více: Slibovali jste dokonce, že vaši zločinnou žlučovitou třídní nenávist budete valit do hlavy dětem! 

  Lidi jako ty, Františku, "věřicí" křiváci, zbabělci, pokrytci, kteří přisluhovali režimu dokonce jako učitelé nebo lidi v médiích, jste nám zničili život. Vy jste to byli, kdo do nás lil tu vaši nenávistnou štvavou ideologii, ve které jsme museli vyrůstat. Vaše generace nám odevzdala zničenou a vyplundrovanou zemi: Mrtvé řeky, holé hory, rozbité vybydlené domy, a co hůř, zničené, prázdné lidi, kteří koukají závistivě na to, kdo má kolik majetku. 

  Vy jste ze zbabělosti pro kus žvance podporovali zločinecký režim a nechali nás vyrůstat v marasmu, beznaději a celkovém despektu. 

  Když se zamyslíš nad sebou a nad tvým chováním a tvou podporou zločineckého komunistického režimu, pochopíš, proč němci nebo italové podporovali socializmus a neměli k němu odpor - to je stejný princip, jako vaše chování, stejné násilné, zlé, nenávistné netoleratní režimy.


Kazatel prohlásí, že v roce 2030 bude celá Čína křesťanská. A k čemu to bude? 

  Může například zbavit lidi vaší třídní nenávisti. 

  Mně Pán Ježíš pomohl od třídní nenávisti, kterou jste do nás lili. Ukázal mi, že lidi se nedělí na bohaté a chudé, že ani bohatí, ani chudí nemají u Boha žádné výhody nebo nevýhody pro svůj majetek. Vychoval mne, abych se na lidi nedíval "svrchu" pro jejich majetek nebo nemajetek. Učil mne, že jsou na světě mnohem důležitější a cennější věci, než majetek: Například vztahy, starost o svoje nejbližší, o děti, o rodiče. Že je lepší starat se o svoje blízké doma, než mít hodně peněz a dát je do sanatoria. Nebo vzdělání, zkušenosti. Je lepší suchý chleba s pokojem, než majetek se srdcem plným lží, závisti a nenávisti. Že je lepší mít dobré věci v srdci a hlavě, než okolo sebe, Protože z toho, co je v srdci, se promění okolí člověka, kdežto naopak ne: I nejkrásnější a nejbohatší okolí neudělá z vás lhářů, křiváků a pomlouvačů něco lepšího.

  Vždycky si vzpomenu na loď May Flower, příběh lidí, kteří ze své země museli utéci před takovými "věřícími" nenávistníky a štváči, jako jste vy. Neměli žádné velké majetky, jeli do cizí země skoro s ničím. Protože bohatství, které měli, měli ve svém srdci. A to je pro mne dnes příklad - na vaše štvaní a koukání na majetky.

  Toník
Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 24. leden 2018 @ 08:34:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku,
jestliže tak lpíš na majetku, jestliže je pro tebe až tak životně  důležitý, že o něm pořád dokola hovoříš, proč sis ho za svého života také už dostatečně velký nepořídil?


Já osobně nezávidím ani těm, co si nakradli - protože ti to nemohou mít požehnané. A nespravedlivě získaný majetek nevydrží zpravidla ani do třetího kolena a přináší jen neštěstí a zkázu.

Nezávidím ani těm, kteří pracovali poctivě (a měli ve svém podnikání štěstí), takže dneska jsou bohatí.

Sám pracuji celý život - už jako dítě bylo pro mě samozřejmostí pracovat s rodiči.
Nikdy jsme neměli nadbytek - ale nikdy mě ani nic podstatného materiálního k životu nescházelo.
Život člověka by měl být opravdu o čemsi úplně jiném, než o hromadění majetku.

Západ i USA vyrostly sice na kořenech křestanství - ale už dávno křestanské nejsou.Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Úterý, 23. leden 2018 @ 15:26:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Křesťanský je západ a USA .... , říkáš Františku. Dodávám, že orient křesťanským není - ačkoliv z žijících "křesťanů"  je ne celém světě asi zrhuba stejně malé procento skutečných křesťanů, nejen křesťanů juménem a nebo převažujícím dědictvím kultury.
za obou válek - potvrdili by Ti to staří legionáři z té první a snad ještě žijící zbytky vojáků z druhé světové - dostat se jako zajatec do rukou Japonců nebo Číňanů, znamenalo podstoupit mučení a následnou smrt, zabít nestzačilo, zajatci se nebrali. Jiná kultura neznala slitování, vyžadovala krutost vůči nepříteli a žádné slitování.

Křesťanská kultura , ať už se její tradice někdo držel a nebo nedržel - vyžadovala milosrdenství, kterého se i přesto mnohdy youfale nedostávalo.
Rozdíl mezi křesťanskými zeměmi a nekřesťanskými zeměmi byl v tom, že ty orientální naproti křesťanské, s milostí nepočítaly, považovaly ji za zradu a vyžadovali krutost.

Že se západ zdá být křesťanský, je asi tím, že na západě byla svoboda a nikdo se nemusel bát ke křesťranství hlásit. Výsledek je spousta "křesťanů" , kteří jdou dvakrát za život do kostela a potřetí je kněz pohřbí. Na východě tito formální křesťané odpadli - většinou - a čím dál na východ, a to Ti potvrdí , kdo cestoval, jsou křesťané pohostinnější a obětavější - Ti zbylí.

USA je zemí, která pojala migranty 18 a 19. století - většinou nábořženské utečence před pronásledováním z Evropy / na rozdíl od Ameriky Jižní a podívek se na rozdíl ! / Tito byli většinou protestanté a během necelých 100 let udělaly ze zaostalého území nejprůmyslovější a nejbohatší stát světa - srovnej Ameriku z období 1860 a 1940 třeba.
Tito protestanté  založily stát, ve kterém deklarovali náboženskou svobodu - co Konstantin pro křesťany ve 4. století, Amerika pro křesťany ve století 18 . V důsledku této náboženské svobody vznikaly různé sekty a zrodil se i satanismus - takže : byl to člověk, který zneužil svobody, stejně jako tenkrát v ráji.
Dnes už USA nejsou zemí požehnanou a asi ani nikdy - ani přes náboženskou svobodu - nebyly. Jsou spíše tou předpovězenou šelmou ze země - tvářící se jako beránek ale v podstatě stejnou, jako šelma z moře.

Neztotožňujme šelmu s křesťanstvím.

Co se týče tebou zmiňovaného Luthera, tak jen to, že ani Luther, ani papež není spasitelem. Je jen člověkem. Měl své chyby a nejen on - Kalvín například také. Jmenují se podle nich církve kterým nevadí jejich minulost, ale kdo je v těchto církvích křesťanem a ne jen církevníkem, stejně se jako na vzor nedfívá na ně, ale na Krista a je bere jako lidi, kteří měli na Božím díle svůj podíl - poukázali na něco, aby se další mohli vrátit k původnímu učení víry a v tom je jejioch hodnota.

V Bibli čteš o davidovi, Petrobvi, pavlovi i marnotratném synu - hříšník má právo i možnost se vrátit k Bohu, Bůh ho miluje, nemiluje jeho hřích a my nemáme právo soudit a odsuzovat nebo se shora dívat na toho, koho miluje Bůh, pro koho Ježíš zemřel a který náleží Jeho , nikoliv našemu soudu, tím spíše, že máme své hříchy a má nám co Bůh odpouštet.

V dějinách i současnosti se dělo- děje spousta špíny a hnusných věcí, i mezi křesťany jménem... Myslím, že je to dobře, protože to povolil Bůh, abychom pochopili, že nás vzor není člověk a za druhé, že život bez Boha je hrozný, má  hrozné důsledky. pokud to nepochopíme, budeme si jen stěžovat a reklamovat, jak se na to Bůh může dívat a tím se implicitně dělat svatějšími, než Bůh. Pozor na to...Re: Věřící neradi slyší pravdu!!! (Skóre: 1)
Vložil: Studentbible v Pondělí, 22. leden 2018 @ 22:19:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, jsem věřící a odpovím ti : Bůh s tím nemá nic společného, to někdo jiný převzal svobodu být nad slabším a vládnout nad ním...
Kdo myslíš, že dnes vládne ve Vatikánu?
Stránka vygenerována za: 0.66 sekundy