Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 53 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400115
přístupů od 17. 10. 2001

Aktuality: KOHO VOLIT?
Vloženo Úterý, 23. leden 2018 @ 07:06:04 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal BohemianAnonymusDnes jsme postaveni před volbu: Koho si zvolíme za prezidenta? Máme na výběr mezi vlasteneckým prezidentem Zemanem a elitářským panem Drahošem, zaujímajícím k migraci víceméně vstřícný postoj. Opačný postoj reprezentuje článek Davida Nováka, předsedy Rady Církve bratrské: Prezidentské volby, aneb když se otevře Mordor

Jak se k problému postavit? Především si musíme uvědomit, že naše volba bude nevratná a to z toho důvodu, že čas v dnešní době ubíhá neuvěřitelně rychle, takže doba pouhých pěti let, bude mít pro směřování našeho státu význam zásadní. 

Proto nemohu souhlasit s názorem pana Nováka, cituji: "

"Přátelé proberte se! Je to stejně nesmyslné, jako když minulé volby rozhodla sudetská otázka. Skutečné problémy naší země se jmenují exekuce, důchodová reforma, školství, zdravotnictví, korupce. Jakkoli nechci otázku migrace podceňovat, teče nám do bot skutečně jinde. Stejně tak naším problémem není islám. (!!!) Řešme to, ale nedělejme z toho klíčový problém voleb."

Pokud by nový prezident nedodržel své předvolební sliby, nemůžeme na tom změnit už vůbec nic. Dáme na starého v mnohých tlacích osvědčeného člověka - nebo na člověka nového, který je nepopsaným listem?

Já osobně přisuzuji migraci význam zásadní, protože nás ohrožuje na životě - zatímco exekuce, korupce, atd. o kterých se zmiňuje pan Novák nás ohrožuje pouze na majetku. Zásadní problém migrace jsem formuloval takto:

"Všude tam, kde žijí muslimové (rodina, byt, dům, město), existuje de facto "umma", tedy komunita muslimů - to je nepopiratelné. A tato komunita z muslimského hlediska existuje i de iure, a proto se uvnitř ní aplikuje muslimské právo - šaría, které je v rozporu s právem hostitelského nemuslimského státu. A hranice této "ummy" nejsou stanoveny žádnou úmluvou, či dohodou - a budou se tudíž měnit. A že se budou vzhledem k vysoké muslimské natalitě rozšiřovat, je myslím, jasné. A pokud jde o muslimské radikály: ti operují (jak zkušenosti ze západní Evropy ukazují), právě z takového, muslimy obsazeného území."

K tématu: 
UPRCHLÍCI - NEBO MIGRANTI?

Církve aby biblicky zdůvodnily souhlas s migrací zneužívají podobenství o milosrdném Samaritánovi. Moje odpověď je zde - překopíruji:

Církevníci prosazující u nás muslimské imigranty bez ohledu na obavy národa, argumentují tím, že jednají jako milosrdný Samaritán. 

Podívejme se na problém blíže:

Lk. 10:30 "I odpověděv Ježíš, řekl: Člověk jeden šel z Jeruzaléma do Jericho, i upadl mezi lotry."
Lk. 10:33-35 "Samaritán pak jeden, cestou se ubíraje, přišel až k němu, a uzřev jej, milosrdenstvím hnut jest. A přistoupiv, uvázal rány jeho, naliv oleje a vína, a vloživ jej na hovado své, vedl do hospody, a péči o něj měl. Druhého pak dne odjíti maje, vyňav dva peníze, dal hospodáři, a řekl jemu: Měj o něj péči, a cožkoli nad to vynaložíš, já když se vrátím, zaplatím tobě."

Zraněný byl zřejmě Žid. Vzdor tomu, že Židé se Samaritány nevycházeli (J. 4:9 - podobně jako dnes muslimové s křesťany),Samaritán  se zraněného ujal, ošetřil ho, ale nenechal ho odvézt k sobě domů, nýbrž do nejbližší hospody, kde se mu finančně postaral o další ošetřování - zraněný Žid byl pak ošetřován ve vlastním, nikoli cizím, samařském prostředí.  JEDNEJME TAK I MY!!!

Jsem si jist tím, že Spasitel, když pronášel tento výrok, myslel i na naši situaci. Problémem církevníků je i to, že plni pýchy jdou NAD rámec Písma. Musím konstatovat (jako už mnohokrát), že Písmo nelze jakkoliv vylepšit, byť se o to mnozí církevníci až křečovitě snaží. Pro ty, kteří tak činí platí tato slova Písma:

2J. 1:9 "Kdo zachází dál a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdo zůstává v jeho učení, má Otce i Syna." (EP)

Takže pomáhat ano - ale nikoliv u nás doma. Je zvláštní, že se nevěřící lidé tohoto biblického doporučení drží. 

Pokud jde o přijímání migrantů, existuje jedno biblické kritérium:

2J. 9-11 "Každý, kdož přestupuje a nezůstává v učení Kristovu, nemá Boha; kdož zůstává v učení Kristovu, tenť i Otce i Syna má. Přichází-li kdo k vám, a toho učení nepřináší, nepřijímejte ho do domu, aniž ho pozdravujte. Nebo kdož takového pozdravuje, obcuje skutkům jeho zlým."


V dnešní době jsme svědky nikoli spontánního, nýbrž řízeného stěhování migrantů z Středního Východu a Afriky do Evropy - a to i z míst, kde žádné boje neprobíhají!!! To je jasným důkazem toho, že o pomoc uprchlíkům vůbec nejde - nýbrž jde o realizaci zločinného plánu EUROMED, na základě kterého má do r. 2050 Evropy přijit do Evropy až 80 miliónů!!! migrantů, což znamená nejen výměnu obyvatelstva, likvidaci národních států - ale i definitivní přepsání duchovní orientace Evropy z křesťanské na muslimskou. Je děsivé, že křesťanské církve této změně duchovní orientace napomáhají a mají tak podíl na duchovní sebevraždě Evropy!!! To ať soudí Pán!!!!! Je skutečně tristní, že tyto skutečnosti předseda Rady Církve bratrské pan David Novák nevidí a svou neznalostí tak změně duchovní orientace napomáhá!!!


Situace je dnes taková, že dnes Židé odcházejí do Izraele, jsouce z Evropy vyštváni importovaným antisemitismem. Situaci ještě více komplikuje fakt, že Izrael dnes, i do budoucna se bude potýkat s akutním nedostatkem vody - viz např. zde: Jak si Izraelci vyrábí vodu - Echo24.cz . To ovšem znamená, že celá řada Židů mající úmysl emigrovat do Izraele tam nebude přijata a uvízne v Evropě, kde se mohou snadno stát obětí importovaného islámského antisemitismu. 

PROTO JE OTÁZKA MUSLIMSKÉ MIGRACE I PREZIDENTSKÉ VOLBY OTÁZKOU ZÁSADNÍ!!!

BA

"KOHO VOLIT?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 68 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Sobota, 27. leden 2018 @ 15:18:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vůle lidu, vůle Boží. AŤ žije Zeman. Bohužel z řeči pane Drahoše šlo slyšet že nezvítězil ani neprohrál....jak jinak pražská kavárna porážku nikdy neuměla uznat.Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 25. leden 2018 @ 15:53:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Předvolební Modlitba za Českou republiku     Svatý Duchu, Otče náš, který jsi přišel mezi nás jako Ježíš Nazaretský Zapůsob tak aby slepí poznali plány Antikrista a odvrátili hrozbu vylití kalichu hořkosti i do České republiky. Češi ti byli vždy v minulosti věrni, tak jako Jan Hus a další, kteří se postavili už v minulosti proti ničemným plánům papeženců, kteří sešli z cesty a poddali se moci Antikrista. Svatý Duchu, prosím Tě, aby si otevřel mysl každé duše a nechal jí poznat ten falešný humanismus, šířící se jako Antikristův mor a falešné vůdce, kteří připravují Antikristu cestu k moci a nestyděli se znesvětit tvé Svaté jméno. Svatý duchu nalej odvahu do naších srdcí, pošli příval vody pravdy a nechť vzklíčit Tvé věrné,  Tady jsme, pošli nás, použij si nás. Vytvoř z nás tsunami tvé slávy a znič trůn Antikristův v Bruselu. AmenRe: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 25. leden 2018 @ 20:34:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Tak objednaná splaška na ČT skončila, doufám že všichni pochopili závěrečné slova presidenta o její objektivitě (to, že nepochopil Drahoš je jasné....je totiž větší vůl než se dalo čekat).Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Středa, 24. leden 2018 @ 12:10:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Voliči Drahoše prakticky neexistují, "voliči" Drahoše jsou odbojáři proti Zemanovi. V případě zvolení Drahoše si za velmi krátkou dobu odbojáři uvědomí koho volili. A bude to po první reportáži ze setkání Drahoše a vrcholných politiků EU. S Drahoušem si každy politik v EU vytře zadek jako z housátkem..
To jak nás Zeman ztrapňuje není nic proti tomu jak by nás mohl ztrapnit Drahoš. Moje prognóza je taková, že za Zemana se stydí půl národa, za Drahoše se bude jednou stydět národ celý a to mnohem víc. Je špatné když reprezentuje hulvát, mnohem horší však je, když reprezentuje neschopný zbabělec. "Ty náš drahý Drahoši" Jako bych to lkání už slyšel.
A jestli zvítězí Zeman, tak je to vcelku jedno taky. Do příštích voleb nevydrží. Má vyhořelé oči, a zdochází mu životní síla.

Když vyhraje Zeman, zůstane národ rozdělený. Když vyhraje Drahoš, potáhneme zase společně, proti společnému nepříteli za jeden provaz. Plastelínový Drahoš nebude ničí president, a na tento typ kandidátů si budeme muset do budocna zvykat. Plastelínové figurky vyhovují zájmům jejich mecenášům.

Prezidentské volby v ČR nebudou již do budocna o lidové volbě lidových kandidátů, budou o mecenášké volbě plastelínových pajduláků. Plastelínové panáky volit nikdy nebudu, a proto budu volit  "lepší" zlo dinosaura Zemana. A ono je to již vcelku jedno. Tento druh býložravých dinosaurů vymīrá, a líhnou se nový, malí nenápadní raptoři živící se zbytky hostiny ohromného tyranosauruse, a bojí se pípnout, aby je rex  nesežral..
Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 24. leden 2018 @ 17:36:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chová se jako žížala
24. 01. 2018 15:52:07
Nejčastěji opakovanou mantrou dnešních dnů je, že je někdo slušný a kultivovaný člověk. Potom nechápu, proč se nechává inspirovat odpadem společnosti. Následující popis života žížaly je čistě náhodně podobný.
Žížala je nejznámější hermafrodit - obojetník. Většinu svého života prožije pod zemí a živí se organickým odpadem. To, co vyměšuje, vynáší na povrch. Žížala se často stává potravou pro ptáky a nezahubí je ani ztráta kousku těla. Sliz, který vylučuje žížalí tělo, jí usnadňuje pohyb pod zemí a v úzkých otvorech. Asi jste už někdy viděli obrázek kosa se žížalou v zobáku.Včera jsem viděl jednu takovou kluzkou žížalu, která se pod zemí nakrmila odpadem a na povrchu vyměšovala svůj trus. Pak přiletěl kos a slupnul ji jako malinu. Podobnost se včerejším aktuálním děním je čistě náhodná. Skutečnost, že žížaly žijí pod zemí, živí odpadem a svůj vlastní odpad vyměšují na povrchu, jsem si nevymyslel, ale četl v odborných článcích.Znáte ty porevoluční hlášky o bonzacích, udavačích a konfidentech STB. Byli vždy přirovnávaní k odpadu společnosti. Vidíte nějaký velký rozdíl mezi tímto tehdejším odpadem a dnešními kritiky Zemana? Ani bych neřekl.Podíváme-li se na takzvanou konstruktivní kritiku, používá se nejčastěji ve dvou oblastech. V pracovních vztazích a literární kritice. Kritika samotná, bez přívlastku je spíše chápána pouze v negativním slova smyslu. Trochu mne překvapuje, že dnešní kritici se ohánějí demokracií a svobodou vyjádřit svůj názor. Jako kdyby právo říkat svůj názor automaticky znamenalo, že můžu beztrestně říkat i neoprávněnou a podlou kritiku.Co vidím pod pojmem neoprávněná kritika? Například když amatér kritizuje profesionála. Naopak v případě konstruktivní kritiky nadřízený kritizuje podřízeného a literární kritik začínajícího spisovatele. Proto každý, kdo je v nějaké oblasti laik nebo amatér, kritizuje-li profesionála, je spíše řečeno donášeč, pomlouvač, udavač a především falešný a lživý žalobník. Prostě řečeno, chová se jako odpad společnosti.A teď přejdeme k meritu věci. Před pěti léty začala část společnosti bezostyšně kritizovat prezidenta Zemana za každý údajný poklesek. Tehdy i dnes se k ním připojila část politiků a médií. Celou dobu vytvářejí dojem, že prezident Zeman je většinou společností odsuzován a dokládají to svými vymyšlenými příběhy. Nikdy si nepřiznali, že jejich kritika je negativní a neoprávněná. A že především oni svou jedovatou slinou otravují společnost a mezilidské vztahy, a především oni rozdělují společnost. Každé takové a podobné jednání si zaslouží oprávněné zařazení mezi nejhorší odpad společnosti.Co je na celé situaci nejsmutnější, že si někdo jako vzor pro svou kampaň na prezidenta zvolil inspiraci mezi tímto odpadem společnosti a zvolil si stejný styl chování. Neměl a nemá nic jiného, než téma antizeman. Podobnost tohoto jednání se životem žížaly je čistě náhodná.
Zdroj: https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645662Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Středa, 07. únor 2018 @ 14:13:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rád bych okomentoval tento článek na Eurabii:  Spolu s antisemitizmem přináší imigrace i pronásledování západních křesťanů
Z článku překopíruji:

"Nicméně ruku na srdce - nebyla a není to církev, která kolaborovala s bruselským režimem a podpořila jeho vítačskou imigrační politiku? Inu, soud se začíná od domu Božího (Bible,I.Petr.4/17). Už po tísíciletí. A v ČR, aby nezůstali pozadu, v době největší politické imigrační krize, namísto aby alarmovali a vyslali varovný signál, podepsalo proimigrační dopis i pár jakýchsi akademiků. Nedůstojné, nepochopitelné, šílené…"

Jak vidno, moje obavy z křesťanských církví jako páté kolony, tedy jakýchsi sudeťáků, rozhodně nebyly liché. Nominální křesťanské církve přivolávají na národ neštěstí - místo aby mu zvěstovaly Krista!!! 


Jak si tento duchovní stav křesťanských církví vůbec vysvětlit? Projevuje se odpadnutí od Krista snad kolektivním zblbnutím???

BARe: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 23. leden 2018 @ 15:05:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Budu volit Zemana a proč ? Protože ho znám již 30 let, dodržuje své slovo, nekrade a stojí za lidem českým. Naproti tomu pan Drahoš na mě působí jako zvenku naleštěný pohár ale uvnitř je mnoho neznámého hnusu.Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 23. leden 2018 @ 20:50:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Tak pan president to chemikovi pořádně natřel :))) v duelu a kavárna po prohře skučí. Koukám celej rok na seznam a centrum a trochu me podivuje jak je mozny ze Drahosovi delaj celorocni kampan zdarma a přitom vycitam Zemanovym podporovatelum za inzerat atd...Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Úterý, 23. leden 2018 @ 21:31:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Říká se, že kvalitu všech tvrzení prověří čas. Porovnejme níže uvedené tvrzení pana Davida Nováka, předsedy Rady Církve bratrské":

"Přátelé proberte se! Je to stejně nesmyslné, jako když minulé volby rozhodla sudetská otázka. Skutečné problémy naší země se jmenují exekuce, důchodová reforma, školství, zdravotnictví, korupce. Jakkoli nechci otázku migrace podceňovat, teče nám do bot skutečně jinde. Stejně tak naším problémem není islám(!!!) Řešme to, ale nedělejme z toho klíčový problém voleb."

s tímto článkem:


Uplynulo jen pár dní a argumentace pana předsedy se rozpadá na prach. V této souvislosti vidím v křesťanech nominálních církví hrozbu nejen pro stát, ale pro svobodu vůbec - viz link uvedený v článku:  KŘESŤANSKÉ CÍRKVE-JEDEN Z NÁSTROJŮ ISLAMIZACE ČR?

Mt. 15:14 "Nechte jich, vůdcové jsou slepí slepých. Povede-liť pak slepý slepého, oba v jámu upadnou."
BA
Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 23. leden 2018 @ 09:25:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak už jsem psal u jiného článku: Vy, křesťané, jste nejvíce zranitelní, pokud vezmeme v úvahu rizika útoků islamisty. Vaše kostely, vaše sbory si může každý najít.  Samozřejmě ne každý muslim je radikální, někteří jsou umírnění, někteří radikální, jenže čím více by zde bylo početně muslimů, zejména arabského původu, tím více by hrozilo riziko, že se zde stane to, co např. ve Francii, tedy že během mše v kostele podřezali faráře. Taky se může stát, že za pár let bude už i u nás riskantní se shromažďovat v početně větším množství na jednom místě. Ostatně v Praze už udělali preventivně nějaké zátarasy u Staromáku, pokud vím. 

Kdybych v roce 1989 tušil, že jednou budeme v takovém ohrožení, asi bych necinkal klíči tak nadšeně. Celé se to vyvíjí nějak divně. Co to jako je, ten spolek EU? Nutit státy měnit své etnické složení - troufalé. A ještě jim hrozit sankcemi, když se nepokoří. Ale toto velkopanské chování Německa tu bylo vždycky. V 90. letech k nám vozili jejich odpad. Třeba i do Krušných hor nebo kousek za hranice, nebo na naše skládky. Někdy i jen tak do našich lesů. Vidím to tak, že Němci by si rádi udělali z ČR odkladiště pro jejich problémy. Teď tady chtějí vozit Araby nebo Afričany? Ok. Jednoho jejich Araba za 4 naše cikány. :-) Ne, to je fór. Naši cikáni sice občas dělají problémy, ale nevyznávají ten pitomý islám. Občas vytáhnou k kapsy kapesní nůž, ale výbušniny s sebou nemají  a nekřičí Allahu akbar. 

Potřebujeme prezidenta, který se nás zastane. Když byla Merkelová v Praze, Zeman jí jasně řekl, že když si pozvala z Afriky a Blízkého východu hosty, nemůže počítat s tím, že je bude posílat na oběd k nám. Jsou to její hosté, přišli za ní. Drahouš by se na něco takové nezmohl. Ten by řekl: Ano, paní Mekrel, uděláme. Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Úterý, 23. leden 2018 @ 09:49:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Máme svobodu volit i nevolit. Rozhodneme-li se volit, měli bychom se ptát jako děti našeho Otce, koho volit, tzn. koho zvolil On, neboť Bůh už zvolil a lidé budou volit a zvolí podle toho. Ne proto, jaký ten která kandidát je, ne proto, co říká nebo dělá, ne proto, jaké má názory na to či ono, ale proto, aby se uskutečnil Boží záměr, aby se děla Jeho vůle, ne naše. Ať už se jako křesťané rozhodneme jakkoli, Bůh už rozhodl podle toho, co chce a potřebuje On - to bychom měli mít na paměti.
Bůh má nějakou potřebu a tu naplňuje nebo je naplněna v lidech, které si vybírá z důvodů, které zná někdy jen On a jindy je někomu i oznámí, dá vědět anebo si je nechá pro sebe. V každém případě Boží pohled na věc je mnohem širší a má mnohem širší souvislosti, než na jaké můžeme pomyslet.
My, věřící v Krista, máme jako výsadu možnost ba dokonce povinnost se modlit, aby se dobrá, libá a dokonalá Boží vůle děla a byla činěna. Amen.Re: KOHO VOLIT? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 29. leden 2018 @ 08:41:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Jen doufám, že příštího presidenta už nebude potřeba, protože se vrátí skutečný král králů - jediný Bůh Svatý Duch v podobě prvorozeného.Stránka vygenerována za: 0.98 sekundy