Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 409, komentářů celkem: 379903, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 55 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104400068
přístupů od 17. 10. 2001

Aktuality: Chová se jako žížala
Vloženo Pondělí, 29. leden 2018 @ 12:11:15 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal leonet

Nejčastěji opakovanou mantrou dnešních dnů je, že je někdo slušný a kultivovaný člověk. Potom nechápu, proč se nechává inspirovat odpadem společnosti. Následující popis života žížaly je čistě náhodně podobný.


Žížala je nejznámější hermafrodit - obojetník. Většinu svého života prožije pod zemí a živí se organickým odpadem. To, co vyměšuje, vynáší na povrch. Žížala se často stává potravou pro ptáky a nezahubí je ani ztráta kousku těla. Sliz, který vylučuje žížalí tělo, jí usnadňuje pohyb pod zemí a v úzkých otvorech. Asi jste už někdy viděli obrázek kosa se žížalou v zobáku.
Včera jsem viděl jednu takovou kluzkou žížalu, která se pod zemí nakrmila odpadem a na povrchu vyměšovala svůj trus. Pak přiletěl kos a slupnul ji jako malinu. Podobnost se včerejším aktuálním děním je čistě náhodná. Skutečnost, že žížaly žijí pod zemí, živí odpadem a svůj vlastní odpad vyměšují na povrchu, jsem si nevymyslel, ale četl v odborných článcích.
Znáte ty porevoluční hlášky o bonzacích, udavačích a konfidentech STB. Byli vždy přirovnávaní k odpadu společnosti. Vidíte nějaký velký rozdíl mezi tímto tehdejším odpadem a dnešními kritiky Zemana? Ani bych neřekl.
Podíváme-li se na takzvanou konstruktivní kritiku, používá se nejčastěji ve dvou oblastech. V pracovních vztazích a literární kritice. Kritika samotná, bez přívlastku je spíše chápána pouze v negativním slova smyslu. Trochu mne překvapuje, že dnešní kritici se ohánějí demokracií a svobodou vyjádřit svůj názor. Jako kdyby právo říkat svůj názor automaticky znamenalo, že můžu beztrestně říkat i neoprávněnou a podlou kritiku.Co vidím pod pojmem neoprávněná kritika? Například když amatér kritizuje profesionála. Naopak v případě konstruktivní kritiky nadřízený kritizuje podřízeného a literární kritik začínajícího spisovatele. Proto každý, kdo je v nějaké oblasti laik nebo amatér, kritizuje-li profesionála, je spíše řečeno donášeč, pomlouvač, udavač a především falešný a lživý žalobník. Prostě řečeno, chová se jako odpad společnosti.
A teď přejdeme k meritu věci. Před pěti léty začala část společnosti bezostyšně kritizovat prezidenta Zemana za každý údajný poklesek. Tehdy i dnes se k ním připojila část politiků a médií. Celou dobu vytvářejí dojem, že prezident Zeman je většinou společností odsuzován a dokládají to svými vymyšlenými příběhy. Nikdy si nepřiznali, že jejich kritika je negativní a neoprávněná. A že především oni svou jedovatou slinou otravují společnost a mezilidské vztahy, a především oni rozdělují společnost. Každé takové a podobné jednání si zaslouží oprávněné zařazení mezi nejhorší odpad společnosti.
Co je na celé situaci nejsmutnější, že si někdo jako vzor pro svou kampaň na prezidenta zvolil inspiraci mezi tímto odpadem společnosti a zvolil si stejný styl chování. Neměl a nemá nic jiného, než téma antizeman. Podobnost tohoto jednání se životem žížaly je čistě náhodná.
Zdroj: https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=645662

"Chová se jako žížala" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Chová se jako žížala (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 29. leden 2018 @ 17:00:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na žížaly mi nesahej! Jsem rád, když jich je v kompostu co nejvíce.

Snad tě může utěšit, že ačkoliv Zemana volilo kvůli tomu, že nechtěli Drahoše, méně než 20 % jeho voličů, tak Drahoše volilo kvůli tomu, že nechtěli Zemana (přitom převažovalo dost lidské soucítění - je starý a nemocný a měl si na Vysočině odpočinout) téměř polovina jeho voličů. Reálným výsledkem tedy je, že Drahoše v podstatě chtěla jen polovina jeho voličů a kdyby byl Zeman mladší a hlavně úplně zdravý, vyhrál by nad Drahošem v poměru 3 : 1 (stačí k tomu kupecké počty). Takže ta sprostá pomlouvačná a demagogická kampaň Antizeman se minula účinkem.Re: Chová se jako žížala (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pondělí, 29. leden 2018 @ 17:28:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Re: Chová se jako žížala (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pondělí, 29. leden 2018 @ 19:26:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Svoboda slova jako svoboda chválit a konstruktivní kritika ze strany výše postavených jako jediná možní kritika, to se domnívám, je i v KLDR. Nedík. To raději to, co tu máme, či spíš jsme měli.
A mimochodem, kritika Seemanna za kdejaký nesmysl mi přijde pozitivní z mnoha důvodů.
Jednak je M. Seemann náš zaměstanec, ne náš Pán a vládce. A to zaměstnanec na špičkové posici. A jako takový by měl být pod drobnohledem víc než třeba uklízečka na toaletách před katedrálou St. Víta, Václava a Vojtěcha. Byť i ona je náš zaměstnanec.
Dalším důvodem, proč kritiku Seemanna vítám je její kontrolní funkce - kdyby byl M. Seemann stejně nekriticky zbožňován jako třeba Teng Siao-pchin, nebyl by ve svém jednání téměř omezen; takto mu jsou nastaveny aspoň nějaké mantinely.
Za třetí tato kritika vypovídá mnohé o kriticích samých (a ČT jsou též naši zaměstnanci !!!) a nízká formální úroveň těchto kritik/ů zase poskytuje zajímavé svědectví o kritizovaném (typicky Ježíš Kristus zcela logicky musí být zcela bezvadný člověk, když mu Jeho úhlavní nepřátelé nedokázali vytknout nic "horšího", než že si Jeho učedníci nemyjí ruce před jídlem).
A nakonec to nejdůležitější. Svoboda slova znamená říkat to, co se nelíbí silnějším/mocnějším/bohatším/váženějším. Dokud bude bráněno právo lidí říkat zcela zjevné nesmysly, budeme mít šanci, že nedopadneme jako v Německu, kde už je zakázáno říkat pravdu o jistých privilegovaných skupinách obyvatel, jelikož by se tím jitřili emoce směrem k těmto privilegovaným skupinám.Re: Chová se jako žížala (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 30. leden 2018 @ 07:39:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Žižlala Julie žížalu, nechutně a pomalu.
Slizký země červ, brnkl ti na nerv.

Co máš porát s tou žížalou? To tvoje srovnávání žížalismu a současného bordelismu vůbec nesedí. Máš snad k žížalám odpor? Pro mne je žížala symbolem úrodné půdy a taky symbolem úlovku, neb již jako dítě lovící ryby, jsem pod drny u břehu žižaly hledal, neb jsem věděl, že malá žížalka na háčku, se může změnit na velkou rybu.
Takže nech ty Jůlie na pokoji, nezaslouží si to.Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy