Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 146 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104430293
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů
Vloženo Pondělí, 29. leden 2018 @ 12:13:43 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Je pár roků po sametové revoluci. Já naivně věřím, že křesťané jsou výborní lidé. Jsem rád, že mohou věřící přijít i to školských zařízení, aby zde prezentovali svoji víru. Našel jsem si malé křesťanské společenství letniční církve. Poprvé jsem uslyšel, jak tam vedoucí něco mluví cizím jazykem a připadalo mi to, jako  chování šamana.   Manželku jsem jednou vzal s sebou. Je to jemná a upřímně věřící žena, která miluje Ježíše. Ona je zde prvně, já už asi potřetí. Je chvíle modlení. Já se ještě veřejně modlit moc neumím anebo se spíše stydím. Ona ne. A tak se tak krásně pomodlí k Pánu Ježíši, kterému děkuje za Boží milost, lásku a dar věčného života. Děkuje mu za to, že se za nás obětoval.  Vnímám každé její slovo a cítím, jak do své modlitby vkládá vše, co cítí a co je  v její duši. Když shromáždění končí  a odcházíme, jedna z žen ji osloví." A kdy vy paní konečně také přijměte Pána Ježíše?" 

Manželka se zarazí, ale  neodpovídá.  Když se doma manželky na celou situaci ptám, odpoví: " Asi mne  nepochopila nebo neslyšela." Ve vně to však vře. Jak to ta fanatička myslela a co očekávala? A už chápu. V téhle sektě je člověk přijat teprve tehdy, když mluví jazyky a  projevuje se patřičně emotivně pláčem  a třeba i jiným způsobem.  To se nestalo a tak je víra mé manželky zpochybněna.  Asi sem přestanu chodit. Manželce  nevadí, co se stalo, ale už tam nevkročí. " Raději půjdu jinam, kde cítím Boha"  Já zatím tam ještě párkrát jdu. Jednoho pozdního odpoledne, kdy jsem tam zašel,  jeden z fanatických členů ještě nepřišel. Prý dělá evangelizaci v domově pro mládež. Po chvíli přichází, oči mu září. "Všichni  v domově přijali Krista" "Aleluja. Amen. " volají ostatní. Nemohu tomu uvěřit. Druhý den  v tomto domově pátrám, abych zjistil, co se včera stalo. Nikdo nic neví  a dokonce už tam nikdo nemá o  pokračování návštěv "evangelisty"."  zájem"  Lidi, proč  tedy takové divadlo ve shromáždění? Co se opravdu přihodilo?? Za pár roků tenhle člověk opustí svoji ženu  s dítětem, aby si našel jinou,  a když  s ní zplodí potomka, jde k  další ženě a pak z města zmizí.  Lidé v mé práci ten případ znají, protože po malém městě se zprávy šíří rychle. Vědí, že jsem věřící jako on i to, že jsem se s nimi stýkal. Občas  proto  v mé přítomnosti utrousí jedovatou  poznámku, která je bohužel pravdivá. Co mám dělat?  Bolí mne to a stydím se za to, že jsem tam chodil  a že křesťanství s tím spojují.  Jaká je to obrovská zodpovědnost prezentovat se na veřejnosti jako křesťan? Ostatně nevěry v manželství se bohužel spíše dopouštějí ti, kteří se jako křesťané neprezentují. Mohl  bych nějak hájit křesťanství? Jak?  Všichni jsme přece hříšníci.  Ale uvěřil by mne někdo??? Rozuměl by mi někdo?? Najednou si uvědomuji, jak je pro lidi hledající Boha těžké uvěřit  a hlavně najít upřímné společenství věřících. Už chápu známý výrok indického představitele Mahátma Gándhího. “Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů" A to je teprve začátek mých zklamání po sametové revoluci.


"Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů" | Přihlásit/Vytvořit účet | 528 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Čtvrtek, 08. únor 2018 @ 18:48:58 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý Františku, ten tvůj nadpis není přesný.
Popíšu ti svou zkušenost, nevím, zda jsem se stal křesťanem, ale vím, že ten, kdo mi zjevil Ježíše, byl Duch Boží. To On mě vnitřně přesvědčil o tom, že Boží slovo - bible, je pravdivá kniha a popisuje Ježíše pravdivě.
Někde v Matoušově evangeliu jsou zapsána slova Ježíše asi v tomto smyslu: Nikdo nezná Otce, než Syn a nikdo nezná Syna, než Otec.
Už jsem to našel: Mt. 11, 27 Všechno je mi dáno od mého Otce; a nikdo nezná Syna než Otec, ani Otce nezná nikdo než Syn – a ten, komu by to Syn chtěl zjevit.
Z čehož vyplývá, že žádný člověk nemůže zjevit Ježíše, neboť na to nemá moc. V moci to má pouze Duch Boží - Kristův.
Ano, nějací věřící mi řekli, že bych si měl přečíst Bibli, ale tím jejich role skončila. To ostatní už byla pouze práce Ducha Božího.
Mám více knížek o svědectví různých lidí, jak uvěřili a bylo jich dost, kteří říkali, že je oslovil nějaký anděl. Takže z toho lze odvodit, že tam, kde nejsou zrovna po ruce věřící, může je zastoupit Boží posel. Nečlověk.
Když si uvědomíš, že ten, kdo má moc zplodit člověka k novému životu je pouze Bůh sám. Neměl by jsi mít nejasno v těchto věcech.

Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: timg v Úterý, 06. únor 2018 @ 23:54:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
  
                    Musím se pokorně a upřimně přiznat a po pravdě zde vyznat, že bych se křesťanem nestal, nebýt křesťanů.  

Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 02. únor 2018 @ 15:37:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
zeryk se omlouvá za znetvoření jména Gandhi svým pozerykovským Ghandi.Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 30. leden 2018 @ 17:11:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Motiv k tomu, stát se křesťanem, by neměl ležet v jiných lidech (jací jsou), ale v našem osobním vztahu s Bohem. 
I kdyby všichni okolo byli falešní a zvrácení, neznamená to, že bych sám nemohl a neměl být ryzí a pravdivý.
Pravdivý k sobě, k Bohu i k ostatním lidem.


Tím, že nebudu žít s Bohem jako křesťan, nevytrestám nikoho jiného, jenom sám sebe. To můj život nebude mít tu správnou kvalitu, to já nedosáhnu štěstí v životě, které pro každého z nás Bůh připravil..Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 01. únor 2018 @ 04:19:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Gandhí  byl velice inteligentní člověk. Znal Bibli a i evangelia. Znal i další náboženské a filosofické směry. Ale měl možnost opravdu poznat Pána Ježíše? Co mohl poznat byla křesťanská přetvářka a pokrytectví. Jak se chovali pobožní Angličané k Indům? Byli to obyčejní okupanti a kolonizátoři. Udělali si z Indů otroky na práci.Prostě hnusný kapitalismus, který neuznává třeba Cizinec a jiní křesťané. Nehodí se jim do jejich víry. A pak tu jiný věřící cituje Ježíše, ale ne přesně podle Bible. Ptám se, měl každý člověk možnost poznat Ježíše? Je to často oblíbená věta fanatiků. Ale, jakou možnost mají ty stamiliony lidi, kteří poznaly křesťany jako válečníky a kolonizátory? Jakou možnost poznat Ježíše mají lidé v zemích,kde je jiné náboženství či politický systém, který křesťanství odmítá? Jakou možnost poznat Ježíše měli lidé,kterým Ježíše zprotivili sami křesťané. Můj kamarád komunista, který před smrtí uvěřil, mi vyprávěl, jak se jim pan a farář a věřící posmívali za to, že jsou komunisté. Byl to hodný a čestný člověk. Jistě, podle pobožných to není možné, že? Jen oni jsou dokonalí. Kdybych nepoznal hodné věřící lidi, nikdy bych neuvěřil. Dnes vím, že to nebylo rozhodnutí, které jsem učinil na základě nějakého mého rozumového poznání, ale bylo to nadpřirozené působení. Možná dáno i tím, že se za mne tehdy i několik lidí modlilo. Proto mám problém se víry vzdát, ale jsem zdrcen tím, co jsem poznal. Třeba se za Gandího nikdo nemodlil a pobožní Angličané jim pohrdali. Nějaký Ind?  Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: unshaken (unshaken@outlook.cz) v Pondělí, 29. leden 2018 @ 16:49:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Člověk, který se veřejně přizná ke křesťanství, musí počítat s tím, že když zakopne, hned mu ti nevěřící řeknou "podívejte se, a to si říká křesťan. Fuj!"

Případ nevěry, kterou popisuješ, však již není pouhé zakopnutí. Je to spíš pád do podzemí. Ale těžko se nevěřícím vysvětluje, že i takový pád může být Boží mocí odpuštěn.

To nemilosrdné chování nevěřících lze dobře vysledovat v reakcích na milost udělenou Kajínkovi (zde nevím, zda šlo o skutečné obrácení), nebo na zarputilé pomstychtivosti, která provází souzeného Davida Ratha nebo odsouzeného Janouška. Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pondělí, 29. leden 2018 @ 19:31:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Občas  proto  v mé přítomnosti utrousí jedovatou  poznámku, která je bohužel pravdivá. Co mám dělat?

Připravit se nato, že když se od takových lidí (cizoložníků rozvracejících rodiny) budeš veřejně v Církvi distancovat, tak na Tebe naběhne místní kohorta samozvané pravdy a lásky a budou až do zblbnutí omílat něco o nesouzení cizích služebníků. Ale v Tvém případě asi vozím sovy do Atén.Re: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 29. leden 2018 @ 20:38:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Františku, připomínáš mi příběh Petra, který jsem tu psal kdysi (je pravdivý až na konec, který byl ilustrativní). Ten byl taky takový, jako ty. Bylo mu tehdy asi pětašedesát, měl životní zkušenost a velmi dobře věděl, co všichni okolo něj udělali špatně a pamatoval si to. I desítky let zpátky. A pravidelně si to připomínal.

  On nic špatně neudělal a proto mohl vždycky dobře posoudit všechny okolo sebe.


 Jaká je to obrovská zodpovědnost prezentovat se na veřejnosti jako křesťan? 

  Zvlášť pokud člověk křesťan není a křesťanství ani nezná, jen se naučil nějaké povídání a nasadil si "křesťanskou" masku. 


Mohl  bych nějak hájit křesťanství? Jak?  Všichni jsme přece hříšníci.  Ale uvěřil by mne někdo??? Rozuměl by mi někdo??

  Ne. A nebylo by divu.


Už chápu známý výrok indického představitele Mahátma Gándhího. “Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů" A to je teprve začátek mých zklamání po sametové revoluci.

  Tak to mám opačně. 

  Stal bych se býval křesťanem, ale jak, když jsem žádné nepotkal a neměl mi tak kdo předat tu moc, kterou křesťané mají?

  Stal jsem se křesťanem díky křesťanům. Že obětovali svoje pohodlí, poslechli Boha a přišli ke mně ve chvíli, kdy jsem to nejvíc potřeboval, pomohli mi. A předali mi tu moc k záchraně života, přinesli mi záchranu. A za to jsem křesťanům dodnes vděčný a nikdy jim to nezapomenu.

  ToníkRe: Stal bych se křesťanem, nebýt křesťanů (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Pondělí, 29. leden 2018 @ 23:36:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, Gándhí jenom hledal výmluvy a uchýlil se k frázím, bez hloubky a bez skutečné moudrosti. To my nemusíme. Je křesťan a křesťan - navíc i každý křesťan je jiný. Písmo nám na toto všechno dává odpovědi. Světlem budeš, pokud se budeš hlásit ke Kristu, skutečnému Bohu, nikoliv k lidem. Pak Ti těžko někdo bude moci co vyčíst v obecné rovině. Nebude Ti vyčítat selhání jiných. Ale je možné, že by se díval na Tebe a Tvůj život - a to nemusí být vždy jednoduché, a ani příjemné. Ukazuj na Krista. Bible neříká, že máme být křesťany. Bible říká, že máme milovat a následovat Krista. Křesťané je pouze označení lidí "z venku"ˇ- no a my to přijali.

Vše, co Bible praví o křesťanech můžeš najít v těchto pár řádcích, včetně původu této 'nálepky':

Sk 11:26  A když ho nalezl, vzal ho s sebou do Antiochie. Pracovali spolu v tamější církvi po celý rok a vyučovali velké množství lidí; a právě v Antiochii byli učedníci poprvé nazváni křesťany.
Sk 26:28  Agrippa odpověděl Pavlovi: "Málem bys mě přesvědčil, abych se stal křesťanem."
1 Pt 4:16  Kdo však trpí za to, že je křesťan, ať se nestydí, ale slaví Boha, že smí nosit toto jméno.Stránka vygenerována za: 5.08 sekundy