Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104429096
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Vzájemnost
Vloženo Středa, 05. září 2018 @ 21:42:29 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

V minulosti jsem na GS napsal čtyři články o vzájemnosti. Ale v poslední době mi toto téma přichází na mysl a na srdce znovu a mám za to, že téma je hlubší, než jsem si dříve myslel.


Předchozí články se zabývaly takříkajíc praktickou stránkou - vzájemným přebýváním, nesením ovoce, vládnutím v životě a nakonec významem a potřebou vzájemnosti mezi Bohem a člověkem a mezi věřícími v Krista - milujte se, odpouštějte si apod. navzájem. 


Dnes si čím dál tím víc uvědomuji rozměr vzájemnosti ve vztahu. 

V listu Efezským, ve 3. kapitole se Pavel modlil kromě jiného takto: ... aby Kristus skrze víru přebýval ve vašich srdcích a abyste byli zakořeněni a založeni v lásce,  a tak abyste byli se všemi svatými schopni pochopit, jaká to šíře a délka a výše a hloubka,  a poznat Kristovu lásku, která převyšuje poznání, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží. 

Kristova láska má podle tohoto Pavlova zjevení vlastně nekonečné rozměry, rozměry které nejsme s to pochopit sami, ale potřebujeme k tomu všechny svaté. Naše poznání na to nestačí. Dokonce i když známe Krista a máme s Ním vztah, víme, že nás miluje, co všechno pro nás z lásky vykonal a koná, potřebujeme pro pochopení Jeho lásky všechny svaté. Nejen ty, co známe, co jsou kolem nás, co jsou v našem sboru, s nimiž máme společenství, ale VŠECHNY.

Boží láska spočívá v tom, že Bůh dal. Bůh dal a dává bez odmlouvání všem všechno, co potřebují v Kristu Ježíši. Jeho dal nejprve jako Syna z lásky k lidem, aby žádný, kdo v Něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Obětoval Jej za nás jako smírčí zástupnou oběť na kříži Golgoty. Láska Boží přivedla Pána Ježíše na kříž, kde za nás položil svou duši, svůj život, aby svůj život po zmrtvýchvstání a nanebevstoupení mohl dát nám, tě, kdo jsou Jeho. Ježíšův lidský pozvednutý vzkříšený život, žitý skrze Kristův božský věčný život, abychom Jím, skrze Něho, pro Něho a Jemu žili ve smyslu Jeho život s Ním sdíleli, měli na něm účast, měli Ho vzájemně, měli na Něm podíl, kdy všechno, co je Jeho, dává nám, abychom to všechno měli v Něm a spolu s Ním vzájemně i my, kdo patříme Jemu.

Vzájemnost, jak ji vidím dnes, je především o vztahu; o vztahu, který měl nejprve Bůh k nám a díky tomu i my později k Němu. Tento vztah způsobil v prvotní církvi, že všichni měli všechno společné (Sk 2:44). Nikdo nepovažoval to, co měl, za své vlastní (Sk 4:32). Dnes stěží uvěřitelný důsledek toho, že lidé uvěřili evangeliu a pokřtěni ve jméno Ježíše Krista měli vztah s Bohem a mezi sebou, jsouce jedno srdce, jedna duše.

Zvláštní je, že právě Efez, církev v Efezu, kterou jako první oslovuje Pán Ježíš ve Zjevení, 2. kapitole, tuto první lásku, kterou měli svatí poznat, jíž měli milovat Pána a sebe navzájem, tato církev opustila. Je to důkaz úpadku církve i dnes a je jediný způsob řešení - pokání čili změna smýšlení a jednání, začít jednat jako dřív.

Vraťme se k této lásce. Buďme v ní zakořenění a založení, abychom ji vskutku poznávali, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží. Buďme podle této vzájemné lásky poznáváni a poznatelní. Amen.

A kdo Kristovu lásku nezažil a nepoznal, modli se Pavlovu modlitbu ze 3. kapitoly listu Efezským za sebe a za všechny svaté. Amen.

Kéž Pán ochrání a zachová tuto naši lásku k Němu a k sobě navzájem až do konce. Amen.

"Vzájemnost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 107 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vzájemnost (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Čtvrtek, 06. září 2018 @ 08:07:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady musím pobožné pochválit. Když jsem chodil do sboru v Příboře, tak tam jsem se cítil opravdu velmi dobře. To byli skvěli lidi. Strašně hodní. A udělali by pro člověka první poslední. Asi i výhoda menšího sboru, že se všichni znali. Že měli hlavy vypatlané tou ideologií - to už je druhá věc. Nehodnotím teď nadpřirozené halucinace a hebrejskou ideologii, kterou si nacpali do hlavy. Myslím, že k pobožným lidem se často dostanou prima lidi, co by toužili po něčem dobrém, co by člověka přesahovalo. A samozřejmě ti lidi netuší, že bible jsou jen fake sračky jednoho pouštního kmene. 

Každopádně já mám z reálného života s křesťany vesměs velmi pozitivní zkušenosti, zcela jiné než jak se (někteří) pobožní chovají na netu. A dobře chápu, že pro některé lidi představuje jeho místní sbor jeho zázemí. Proti tomu nic nemám. Když si pobožní udržují pěkné vztahy uvnitř svého pobožného kroužku. Nakonec si lidi řeknou, že na tom být pobožným může být i něco dobrého. oprava (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 06. září 2018 @ 15:09:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
oprava: ... nám, těm, kdo jsou Jeho ...Re: Vzájemnost (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Čtvrtek, 06. září 2018 @ 16:40:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Článek jsem moc nečetl, jen mě zaujal nadpis. Až teď si čtu, co píše Willy :-) 

Boží láska spočívá v tom, že Bůh dal. Bůh dal a dává bez odmlouvání všem všechno, co potřebují v Kristu Ježíši. Jeho dal nejprve jako Syna z lásky k lidem, aby žádný, kdo v Něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Obětoval Jej za nás jako smírčí zástupnou oběť na kříži Golgoty. Láska Boží přivedla Pána Ježíše na kříž, kde za nás položil svou duši, svůj život, aby svůj život po zmrtvýchvstání a nanebevstoupení mohl dát nám, tě, kdo jsou Jeho.


To je na té hebrejské mytologii právě to nejodpudivější. Princip zástupné oběti. A že hebrejský bůh potřeboval vidět zvířecí krev a lidskou krev, aby odpustil. A odpustil to, co sám stvořil. To je dobrá pakárna. Čili si odpouštěl sám sobě. Skrze krev zvířat nebo lidí. A pokud bych bral vážně tu story, co je v bibli, tak to nebylo žádné obětování. Byla to dohoda. Připravená akce. Vykalkulovaná. A Jošua věděl, že za pár hodin bude zpátky a ještě si polepší. Čili to byla jen dočasná narkóza. 


Stránka vygenerována za: 1.16 sekundy