Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 258, komentářů celkem: 429593, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 441 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Mikim
Danny42
ivanp
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116502523
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Vianoce
Vloženo Pátek, 07. prosinec 2018 @ 09:12:35 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal skalaa




3. prednáška zo série "Diabolština v populárných sviatkoch". 
Pohľad na čas a symboliku Vianoc vo svetle Biblie a odbornej literatúry. Sú dátumy sviatkov, ktoré ľudstvo slávi dôležité? 
Záleží Bohu na tom čo kedy robíme? Jeroboám a jeho svojvoľný sviatok. Čo sa robilo v posvätných "hájoch" a pod "zelenými stromami". 
Malý roh a jeho snaha zmeniť "sviatočné časy" a zákon. Juliánsky a Gregoriánsky kalendár.
K čomu vedie lenivosť myslenia a netúžba po pravde? Vianoce a Ellen Whiteová. Kedy sa narodil Ježiš? 


"Vianoce" | Přihlásit/Vytvořit účet | 24 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Vianoce (Skóre: 1)
Vložil: alicetaylor v Pondělí, 17. prosinec 2018 @ 03:19:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
I'm happy about everything you bring it very interesting and helpful, thanks




Re: Vianoce (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 12:59:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
vánoce ve světle bible.... 

ono jde do toho jít po hlavě, ani jmeniny, narozeniny, státní svátky, či ranní hygiena v bibli není... 
ale je tam o pití vína :) 



Re: Vianoce (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 13:39:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vánoce nejsou žádný ďábelský svátek. Jistě, že dnes je z toho byznys, ale vezmeme-li v úvahu 19. století a míň, tak co dělali lidé špatného? Připomínali si Pána Ježíše a žádného ďábla. Modlili se k Bohu a nevolali ďábla. Lidé aspoň v tyto dny se k sobě chovali lépe. Co nás to adventisté učí? Asi táhnou  s jehovisty za jeden provaz?  Já mám na vánoce krásné vzpomínky, i když byly chudé a stejně tak na to, když jsme dělali radost dětem později, když jsem měl domov. Adventisté neví , čí jsou. Jinde píší, že druhá šelma  za zjevení vedle papežství je USA a jindy té šelmě lezou do zadku. A nejsmutnější je, že zcela překrucují i Bibli a evangelia. Stačí si přečíst knihu"Ten, který přichází" a je strašné jako nepravdy vkládá jejich  prorokyně do úst Pána Ježíše. Vánoce jim vadí, ale tohle nevadí. Není tohle falešné??!!!



Re: Vianoce (Skóre: 1)
Vložil: timg v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 20:15:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
 
         Ďábelské může být , považovat za ďábelské, oslavy příchodu Spasitele světa.    


Jinými slovy, co je ďábelského na tom,že se dětem a všem lidem připomíná příchod jejich Spasitele ? Co je ďábelského na tom , že se sejdou rodiny? Co  ďábelského, že se všechno Boží stvoření sejde a raduje se u jednoho stolu a připomene si štědrost Spasitele světa - Světlo ? :-)

Mi 5,1 „Ty však, Betléme efratský, maličký mezi judskými knížaty, právě z tebe mi má vzejít ten, jenž bude Vládcem v Izraeli, jehož původ je pradávný, ode dnů věčnosti.“

Mt 2,6 ‚Ty však, Betléme v judské zemi, nejsi z judských knížat vůbec nejmenší, vždyť právě z tebe vzejde Panovník, Pastýř pro Izrael, můj lid.‘“






   



Re: Vianoce (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 07. prosinec 2018 @ 21:33:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ježíš se narodil 25. prosince Josef Koláček


Díky dokumentům z Kumrámu bylo možno přesně určit, kdy se Ježíš narodil


 Ferragosto je v Itálii pojem. Už od dob Římanů se slaví Feriae Augusti - prázdniny císaře Augusta, kdy každý, kdo jen může, vyrazí z měst ad aquas – k moři, k řekám a jezerům, do hor. I Vittorio Messori jednou navrhl, aby se vánoce přenesly na 15. srpna, a tím by se lidé zbavili kýčového vánočního osvětlení, předvánočního shonu, nákupní horečky, saní tažených soby, vezoucích Santa Klause, dokonce i psaní obligátních přání a dávání dárků. Vycházel totiž z rozšířeného přesvědčení, že datum Narození Páně 25. prosince bylo stanoveno bez historického podkladu, aby se vytlačil vliv pohanského slavení zimního slunovratu. Nyní se veřejně kaje. Nutí ho k tomu poslední vědecké objevy....

Díky dokumentům z Kumrámu bylo možno přesně určit, že se Ježíš narodil 25. prosince. Je to mimořádný objev, který nemůže být zpochybňován jako apologetický, protože jej udělal žid, docent Jeruzalémské univerzity Shemarjahu Talmon.

Narodil-li se Ježíš 25. prosince, pak k panenskému početí došlo devět měsíců předtím. A křesťanské kalendáře slaví 25. března Zvěstování Páně. Ale z Lukášova evangelia víme, že archanděl Gabriel Marii oznámil jako znamení: "I tvoje příbuzná Alžběta počala ve svém stáří a je už v šestém měsíci ..." Starobylé východní církve slaví mezi 23.-25. září početí Jana Křtitele. Pořadí dat, zakládajících se na tradici, jež se nedala ověřit. Tak jsme si mysleli až donedávna.

Musíme vycházet právě od početí Jana Křtitele. Lukášovo evangelium začíná historií starých manželů Zachariáše a Alžběty, která se už smířila se svou neplodností, jedno z nejhorších neštěstí v Izraeli. Zachariáš byl knězem z Abiášovy kněžské třídy. "A když jednou byla na řadě jeho třída a on vykonával před Bohem službu," zjevil se mu archanděl Gabriel a oznámil mu, že navzdory vysokému věku budou mít s Alžbětou syna: "A dáš mu jméno Jan... Bude veliký před Pánem."

Ano, je nám dobře známa ta historie, ale že by onen Lukášův údaj "z Abiášovy kněžské třídy" mohl být tak rozhodující, to si nemysleli ani velcí exegeté po dlouhá staletí.

Ve starém Izraeli byli kněží rozděleni do 24 tříd a střídali se podle neměnného pořádku při chrámových obětech dvakrát do roka. Věděli jsme, že Zachariášova kněžská třída, totiž Abiášova, byla osmá. Ale nikdo nevěděl, na kdy připadal její turnus. Až profesorovi Shermajahu Talmonovi se podařilo za pomoci jiných odborníků a zvláště rozborem svitků kumránské knihovny upřesnit chronologické pořadí, v němž se střídalo 24 kněžských tříd při obětech v Jeruzalémském chrámu. Byla tady pravděpodobná tradice východních křesťanů, která klade oznámení Zachariášovi, že se mu narodí syn, mezi 23. a 25. září. Avšak tato pravděpodobnost se přiblížila jistotě, protože další badatelé podníceni objevem profesora Talmona rekonstruovali "přádelnický stroj" oné tradice a dospěli k závěru, že ta tradice pochází přímo z prvotní židovsko-křesťanské obce v Jeruzalémě. Velmi starobylá a také náramně houževnatá tradice Východních církvi, jak to bylo ostatně potvrzeno už mnoha jiných případech.

A tedy, co se zdálo jako nějaký zbožný mýtus, nabývá náhle úžasné, nové pravděpodobnosti: řetěz události, který se táhne v rozsahu 15 měsíců. V září anděl Páně, Gabriel, oznámil Zachariášovi narození syna. Evangelista Lukáš upřesňuje: "Když skončily dny jeho služby, vrátil se domů. Po těch dnech jeho žena Alžběta počala" (Lk 1,21). V březnu po šesti měsících zvěstování Marii a její fiat. Po třech měsících narození Jana; katolická církev je slaví 24. června. Po šesti měsících narození Ježíše. A touto poslední událostí dospíváme do 25. prosince. Ten den tedy nebyl stanoven čirou náhodou.

A tedy na ferragosto se vánoce nedají přesunout. Vittorio Messori se za svůj unáhlený návrh veřejně omlouval. Ještě bude dlouho trvat, než přiznají svoje omyly horliví "bořitelé mýtů" a zastánci tzv. vědeckého výkladu bible z okruhu Religionsgeschichte, kteří odkazovali vánoce do říše legend a mýtů. Vědcům jako je profesor Shemarjahu Talmon stačil Lukášův údaj, že Zachariáš byl z Abiášovy kněžské třídy a kumránské papyry, aby potvrdil tradici prvotní jeruzalémské obce i datum Ježíšova narození – 25. prosince.

A co je Kumrán? V některých jeskyních Kumránu nedaleko Mrtvého moře jeden pastýř v roce 1947 našel celou řadu papyrů, čitelných rukopisných svitků. Do roku 1956 se objevovaly a prodávaly další. Jde o 750 textů v hebrejštině, aramejštině (tak mluvil sám Ježíš) a řečtině. Jdou od 3. století před Kristem až do 1. století po Kristu. Biblista P. Gallagher S.J. na jednom papyru určil text z Markova evangelia, který potvrzuje, že Markovo evangelium bylo napsáno před zničením esénů, židovské sekty, která měla v Kumránu své sídlo, to je do let krátce po Ježíšově smrti v letech 40.- 50. po Kristu. Jedna část papyrů byl až do roku 1991 uchovávána v Izraeli. Zveřejnění všech textů 38 svazků materiálu z Kumránu bylo dokončeno v Oxfordu teprve minulý rok.



Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy