Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vojtěch.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15949, komentáře < 7 dní: 299, komentářů celkem: 380006, adminů: 60, uživatelů: 4956  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 145 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

theonomista
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104428433
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: ateista a materialista
Vloženo Neděle, 30. prosinec 2018 @ 01:01:37 CET Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal NepřihlášenýK Wollekovi:

"Proč si myslíš, že se hmota přeuspořádala tak, aby si vytvořila představu Boha? Je třeba pro hmotu evolučně a energeticky (nebo ještě jinak) výhodné prožívat bolest, utrpení a trápit se? Proč hmota něco vnímá jako nespravedlnost, zlo? Vždyť je to neskutečně absurdní představa…"

1) Hmota o tom neuvažovala na úrovni atomů a molekul, takže se tak postupně vyvíjela dle svých vlastností (fyzik. zákonů) - nebyl to něčí záměr.

2) Evolučně to bylo výhodné - spíš přežije to, co cítí bolest když je to poškozeno (nebo se cítí dobře když se to posiluje), tím se to může spíš rozmnožit a přežít než když to bolest či slast ignoruje, to je evoluční princip. Proto vyhrál organismus, který bolest cítil, to samé slast, spíš než necitlivý. Jsou případy lidí kteří necítí bolest, umírají brzy. Nejdou k doktorovi když jim něco je, neodpočívají když jim něco je,... rychleji umřou, nerozmnoží se,...

3) Dalo se to dohromady podle fyzikálních zákonů, nemohlo si to vybrat... ani dneska na svobodnou vůli moc nevěřím... někdo se prostě narodí s dobrými geny a má "náhodně" dobrou výchovu a tak lépe myslí a spíš dorazí k "pravdě" než někdo jiný. Ani logické, ani citové myšlení - není svobodné.

4) Cyklický vesmír - možnost, že jeden vesmír je příčinou dalšího, takto nekonečně, možná je pokaždý ten samý, píší o tom sami fyzikové a matematikové. Tedy žádná první příčina, ale kruh příčin, do sebe uzavřený. Neustále se opakuje třeba ten samý vesmír, to samé dokola, pokaždé je bod, který už někdy byl.

5) Slepá evoluce je zesložitění hmoty, viz výše.

6) Vznik života z chemických prvků = třeba Miller-Uryeův experiment. Vše v souladu s fyzikou, s vlastností hmoty, rozlehlosti.


7) Myšlení a mozek, postupný vývoj, evoluční psychologie, materialistická teorie mysli.

8) Vznik potřeby náboženství se dá vysvětlit také evolučně bez skutečného boha. Vysvětlení toho co se děje v okolí, to jednodušíí, primitivnější,... To samé morálka, např. teorie her, evoluční původ morálek, nenulový součet,... potřeba přežít v tlupě,...

Zatím a zasejc někdy :))))

"ateista a materialista" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: ateista a materialista (Skóre: 1)
Vložil: Jan21 v Čtvrtek, 03. leden 2019 @ 08:25:56 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vznik života z chemických prvků = třeba Miller-Uryeův experiment. Vše v souladu s fyzikou, s vlastností hmoty, rozlehlosti. 

Millerův pokus je starý už 66 let a od té doby nic, kromě zjištění jak nesmírně je složitá nejprimitivnější živá buňka nebo nositelka genetické informace - molekula DNA - řetězec o téměř 3 miliardách součástek (zejména asi 20 druhů aminokyselin). Pamatuji si ještě ze školy před těmi skoro sedmdesáti léty, že že nám učitelka, už tehdy ateistka-komunistka tvrdila, že do r. 2000 bude určitě stvořen umělý život. Podmínky v laboratořích k tomu   samozřejmě jsou lepší než v nějaké teplé louži, jak uvažoval Darwin, nebo v nějakém praoceánu, jak si to malují evolucionisté. To by však vyžadovalo bezkyslíkatou atmosféru, vyloučení reverzibility (odstraňování vody při řetězení aminokyselin), což ve vodě - oceánu možné není, vyloučení pravotočivých aminokyselin z racemátu. Matematická pravděpodobnost vzniku jen jediné živé buňky z aminokyselin je řádu něčeho na stopadesátém místě s desetinnou čárkou za nulou,  což by ani náhoda při odhadovaném stáři vesmíru 15 mld let  nedovedla uskutečnit. Miller  vyrobil jen trochu smradlavé smůly na stěnách baňky, což dokazuje jen to, že aminokyseliny lze získat uměle za asistence elektrického výboje, nic víc. 
Možné je, že aminokyseliny v nějakém praoceánu vznikaly blýskáním nad mořem, ale k nějakému primitivnímu živému organismu chybí kromě vhodné hmoty a vhodných podmínek ještě informace, know-how, myšlenka, jak to provést, bible to nazývá LOGOS - na počátku bylo Slovo (Bůh), nikoliv náhoda. Hmota implicitně v sobě žádnou myšlenku, jak to uskutečnit, nemá. Darwinisté to nahrazují velmi dlouhým časem, čas je však všemu živému i neživému nepřátelský, vede ne k životu, ale k zániku, smrti čili termodynamické rovnováze. I kdyby náhodou nějaká hmota, která by měla nějaké známky života připomínala, co by způsobilo to, aby se sama vyvinula až v člověka a nezůstávala v primitivní beztvaré formě?Nechápu, jak by hmota mohla uvažovat o účelu, rozmanitosti, funkčnosti, vnějším tvaru, barevnosti, kráse, ekologii atd.
I bible říká že na počátku se nad vodami vznášel Boží duch, tedy že první život se objevil v moři, s tím možno s Darwinisty souhlasit, dále je však jejich tvrzení proti zdravému rozumu i veškerému pozorování. S mikroevolucí je možné souhlasit jen uvniř stvořených druhů, žádný kočkopes zatím neexistuje i když složení potravy by bylo stejné a pokud se podaří zkřížit koně s oslem nebo lva s tygrem, nevznikne nový druh, který se bude rozmnožovat. Každý živý organismus však má v sobě zabudován pud sebezáchovy a do určité míry je schopen reagovat na změnu životních podmínek - ale to není darwinovská evoluce od aminokyselin k člověku.

Dost mne vždy vytočí televizní pořady z živé přírody, kdy se do všeho nacpe moudrá evoluce. Na příklad to, že nějaká květina na Madagaskaru s kalichem hlubokým 30 centimetrů si vyvinula motýla, který má stejně dlouhý sosák, stočený do spirály, který roztáhne při sání nektaru a jedině on může takovou květinu opýlit. Vyvinula si rostlina motýla nebo motýl rostlinu? Museli být přeci stvořeni najednou, protože vegetační období rostliny je půl roku a možnost opýlení jen pár dní,  ne milióny let. A takovýchto příkladů je v přírodě daleko víc, což nutně svědčí o Stvořiteli, nikoliv evoluci.  Re: ateista a materialista (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 01. leden 2019 @ 18:26:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zaspal si dobu. Miller-Uryeův experiment je věc stará 50 let. Ale určitě ti to vysvětlí diskutující, kteří pláčou, že si jim "ukradl" jejich diskuse, které mají nyní velmi nízkou úroveň, jen proto, že nedokáží věrohodně argumentovat. Zatím se jim do střetu s tebou moc nechce, tak snad jim nyní třeba pomůže Myslivec, když se vrátil.Re: ateista a materialista (Skóre: 1)
Vložil: LD v Neděle, 30. prosinec 2018 @ 07:29:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ačkoliv s obsahem článku z větší části souhlasím, je třeba přihlednout k tomu, že jeho autorem je "všemi mastmi mazaný" diskuzní troll, který zde vystupuje pod přezdívkou "Nemohouci1". Když ho budete "krmit" oponentními názory, začne sílit, začne se mu tu líbit a už se ho nezbavíte.Re: ateista a materialista (Skóre: 1)
Vložil: Nemohouci1 v Neděle, 30. prosinec 2018 @ 12:01:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nepřihlášený alias LD:


Tvá pravděpodobnost je proměnlivá, dříve si lidé mysleli, že je vysoká pravděpodobnost, že slunce se otáčí kolem země, měli k tomu indície a neželezné důkazy, pak se to změnilo, spousta věcí se může změnit, tvá pravděpodobnost je jen neurčitý pojem.Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy