Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 248, komentářů celkem: 429583, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 514 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Mikim
oko
rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116497407
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Proč a jak se zabývat Božím Slovem?
Vloženo Středa, 31. červenec 2019 @ 08:55:08 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

2Tm 3:16-17 Veškeré Písmo je vdechnuté Bohem a je užitečné k učení, k usvědčování, k napravování, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl takový, jaký má být, důkladně vystrojený ke každému dobrému skutku. 


Žd 4:12-13 Neboť Boží slovo je živé, činné a ostřejší než jakýkoli dvousečný meč; proniká až do rozdělení duše a ducha, kloubů a morku a je schopné rozsoudit myšlenky a postoje srdce. A žádné stvoření není před Ním skryté; před očima Toho, Jemuž se budeme zodpovídat, je vše nahé a odkryté. 

J 1:1, 6:63 Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh.  Duch je ten, který obživuje, tělo nic neznamená. Slova, která jsem vám pověděl Já, jsou duch a jsou život. 



Zmíněné verše by mohly dávat svým způsobem odpověď na otázku v názvu článku.
Ale podívejme se na to trochu podrobněji. Když byl Pán Ježíš veden Duchem na poušť, kde byl pokoušen, Ďábel mu řekl: „Jsi-li Syn Boží, řekni tomuto kameni, ať se stane chlebem.“ Ježíš mu odpověděl: „Je napsáno: ‚Člověk nebude živ jen chlebem, ale každým Božím Slovem.‘ “
To znamená, že Boží Slovo je určeno k jídlu a že dává život. Abychom měli život, musíme Boží Slovo jíst. Pán Ježíš řekl v Janově evangeliu (J 6:57) - Jako Mne poslal živý Otec a Já žiji skrze Otce, tak i ten, kdo Mne jí, bude žít skrze Mne.  

Znamená to také, že Boží Slovo není člověku dáno k nějakému rozumovému poznání. Neměl by je tedy číst kvůli tomu, aby se něco dozvěděl, aby byl moudrý nebo dobrý, nýbrž proto, aby žil.
Řekli jsme si tedy proč a nyní se dostáváme k tomu jak. Apoštol Pavel v listu Efeským píše v 6. kapitole, druhé části 17. verše a následujícím verši (Pavlík) toto: přijměte ... meč Ducha, jímž je Boží Slovo, vší (tzn. každou) modlitbou a prosbou se v každé době v Duchu modlíce a jsouce právě k tomuto cíli ostražití se vší ustavičností a prosbou stran všech svatých, 
Když Boží Slovo nejen čteme, ale modlíme se je, tj. vracíme jej Bohu, nastane podle Izaiáše 55:11 tak bude Mé Slovo, které vyjde z Mých úst: Nenavrátí se ke Mně s prázdnou, nýbrž vykoná to, co si přeji, a zdárně dokáže to, k čemu ho pošlu. Neboli dá nejen život, ale také něco vykoná, jak bylo řečeno v úvodu, díky tomu, že je živé a činné.
Pán Ježíš, který je tím živým Slovem. řekl svým učedníkům (J 15:5): Kdo zůstává ve Mně a Já v něm, ten nese hojné ovoce; neboť beze Mne nemůžete činit nic.  

Tímto způsobem - tím, že jíme a vychutnáváme Krista spolu se vzýváním Pánova jména, užíváme Krista pro naše potěšení, jsouce přetvářeni v Jeho obraz, Jemu připodobněni, abychom se stali takovými a Bůh nás získal takové, jaké nás chce mít Amen. 

"Proč a jak se zabývat Božím Slovem?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 32 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proč a jak se zabývat Božím Slovem? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 31. červenec 2019 @ 10:45:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý Stando, neměl bys především svou argumentaci zahájit přesným textem Písma?
Mt. 4,4: On však odpověděl: „Je psáno: ‚Ne jenom chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘“

Podíváš-li se do orginalního řeckého textu, nenajdeš tam řecké slovo logos, ale rhemati. Pro nevědomé jaký je rozdíl mezi těmito dvěmi výrazy je ten, že logos tnamená kromě jiného psaný text. A rhemati je jinak řečeno přímá řeč. Což kromě jiného říká i samotný český překlad, ne ovšem to, co jsi napsal. Tak to v Písmu není.
ale každým slovem, které vycházi - ne vyšlo - z Božích úst.
Ježíš se ve své odpovědi satanovi odvolává na tento text z 5M 8,3: Pokořoval tě a nechal tě hladovět, potom ti dával jíst manu, kterou jsi neznal a kterou neznali ani tvoji otcové. Tak ti dával poznat, že člověk nežije pouze chlebem, ale že člověk žije vším, co vychází z Hospodinových úst.

Není to poprvé, kdy tady upozorňuji na tento rozdíl mezi řeckým slovem logos a rhemati. Podívejte se třeba na tento verš, Jan 12,48 Kdo mě odmítá a nepřijímá moje slova, má, kdo by jej soudil: Slovo, které jsem mluvil, to jej bude soudit v poslední den.
V orginále je,  Kdo odmítá a nepřijímá moje rhemata, má, kdo by jej soudil: logos, které jsem mluvil, to jej bude soudit v poslední den.
Řeknu to svými slovy, ke komu Bůh promluví přímo, a on tuto přímou Boží řeč k němu odmítne, s tím, že není od Boha, takto by to přece Bůh nemohl nikomu říct, bude jej v poslední den soudit kdo? Logos, buď jako litera, zapsaná Boží slova nebo Logos, to věčné Boží Slovo, Stcvořitel.



Re: Proč a jak se zabývat Božím Slovem? (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Středa, 31. červenec 2019 @ 21:58:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Doufal jsem, že se dovtipíš a provedeš opravu, ale nic se neděje. Takže zase nic. Nevadí, mám radost z toho, že už je o jeden pokus méně. 



Re: Proč a jak se zabývat Božím Slovem? (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Sobota, 10. srpen 2019 @ 22:27:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
O Bibli kralické:

Asi ve 40. minutě zazní tohle:
Tisíce jich bylo, co utíkali. A právě zde bible z Kralic plnila svůj úkol. Svaté boží slovo stalo se lidem posilou, útěchou i nadějí, každodenním chlebem hladovým a trýzněným duším.




Stránka vygenerována za: 0.27 sekundy