Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 55 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224939
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Že by jeden z největších podvodů?
Vloženo Středa, 04. září 2019 @ 09:08:24 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

O katolické Marii nemá ani smysl se dohadovat. Učení a život, který předváděla katolická sekta, je příkladem působení satana. Smysl všech těch nesmyslů, které katolíci učí je odstranit Pána Ježíše z prvního místa. Mám doma několik knih s mariánskou vírou  a jasně z toho vyplývá, že z Marie se stal kult. Nikde v Bibli nemáme psáno, že je v nebi, že se k ní máme modlit apod. A klanění se k jejím obrazům a sochám, jak je typické pro silně katolické země, je to nejvyšší modlářství. V čem změnila Marie život katolíků? Vždyť vraždili, rabovali, páchali zla. Je to nákaza nepřítele Boha a nevychází z evangelií. Kult, který si vytvořili ti, kterým byl zakázán sex. Proto se tento jev nevyskytuje v církvích, kde se duchovní mohou ženit a mít rodinný život. Marii jako biblickou postavu si vážím, ale modlit se máme k jiné bytosti. Učil snad Pán Ježíš, že se máme modlit k jeho pozemské  mamince? Nedávno jsem si přečetl jednu katolickou knihu o Marii z roku 1936. Je to strašné čtení. Jen bludy, bludy, pak strašení a nucení lidí , aby vstoupili do této zločinné katolické sekty, jinak budou trpět. A přitom tato sekta má na svědomí tolik strašlivého zla!!!!! Ale není to jediná sekta. Protestanti nejsou zase o moc lepší. Dnešní letniční, jehovisti, adventisti, bratři atd…. Křesťanství na mne působí, jako asi jeden  z největších podvodů na světě. Vždyť se nedokáží ani sjednotit a být jako jedno tělo Krista. Co to dokazuje? A jaké škody působí pak fanatismus???Když vidím v nemocnici v LDN umírající, lidi už bez myšlení.. a farář se objeví jednou za měsíc a asi o něj ani nestojí  a nevnímají ho, tak k čemu byl život?? Co se stalo s vírou, nadějí..?? A jaký je skutečný svět  a kdo v něm vládne???A my se tu přeme o kraviny!!!


"Že by jeden z největších podvodů?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 112 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 04. září 2019 @ 09:11:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Naprostý souhlas.Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 04. září 2019 @ 09:40:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám otázku po přečtení článku Franty. Je Franta Satanista nebo duševně nemocný člověk? Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Středa, 04. září 2019 @ 10:14:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, rozumím Tvému trápení, myslím i tomu, co prožíváš s lidmi na LDN. Rozumím i tomu, proč jsi tu psával o kapitalistickém ježíši, kterého tu přivedli služebníci satana.

Nicméně, zkus se prosím držet toho biblického Pána, Ježíše Krista - i kdyby jsi měl pocit, že jsi Mu věrný zůstal už jenom sám se svou manželkou. Uč se být jako Noe, který kolem sebe neměl mimo pár nejbližších vůbec nikoho, kdo by znal Boha a chodil s Ním. Je to vzácné, možná jsi opravdu ve svém okolí prakticky sám. Ukázal jsi to mnohokrát, že máš rád pravdu, že máš srdce na správném místě, a že umíš být k lidem velmi citlivý a předat jim něco ze svých darů, které Ti Pán dal. Zlo, které popisuješ, ve světě je a zcela určitě nezmizí - myslím, že nikdy.

Podvod? Ano, mnozí lidé podvádějí. Ale důvod, že by podvodem mělo být samotné evangelium našeho Pána jsem opravdu nenašel. Pokud by Pán nevstal z mrtvých - ano, byl by to patrně největší podvod v dějinách lidstva. Víš však jak to zjistit? Vždyť sám Pán prorokoval, že ke konci časů na zemi víru téměř nenalezne. Tím, co popisuješ a co Tě trápí, je ve skutečnosti Boží Slovo a proroctví naplňováno. Kdyby skutečně přes dvě miliadry papírových a pokropených katolíků patřilo Kristovi (včetně třeba mého nevěřícího ateistické otce), Bible by byla nepravdivá... Hledej prostě Pána a skutečnosti, které Tě v tomto zlém světě budou povzbuzovat... Jinak se budeš jen zbytečně trápit. A trápení Tě bude od Boha oddělovat. Však jistě víš, jak jsi někdy psával na hraně, Nebo i za hranou. Přesto bych Ti rád vyslal má slova - jako povzbuzení.

Pokoj Tobě a Pán s Tebou,

wollekRe: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Středa, 04. září 2019 @ 13:12:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale fuj Franto.. takhle zdrhnout z prohraných.. - i když ty jsi do určité míry Mariánský.. - vláken..
hele, neber to tak, že je to "čistě o KC". Jednak - KC si "můžeš utopit" (pro vlastníči veřejnou potřebu.. jak je libo..) na mnoha a mnoha dalších tématech ..
Ber to tak, že ona "Bohemiem prohraná vlákna" byla spíše o Marii.. - a zde klidně zapomeň na "nějakou" KC a ber to "čistě osobně" - čím je pro tebe Kristus a Marie - jeho matka ??
Hlavně doufám, že neřekneš "pro mě čistě zavrženihodnou Katoličkou, ukázkovou, případně mi splývá s KC .." - Franto, sám asi cítíš, že to není pravda!! Marie stála u Počátku (rok 0), kdy se "budoucí katolíci" ještě "obřezávali a chodili do Chrámu v Jeru" či "modlařili" a "zobrazovali si čtvernožce a jim kadili" - Hellenoi - i když z historie víme - nic proti Pavlovi.. - že Hellenoi spíše propadali "skepsoi" a jejich bohové a bohyně postupně upadali v posměch ateistů.. - pravda - zatím jen intelektuální smetánce.. ale to jen "noticka", zřejmě chybná.. - jak jinak.

No, jinak modlení k pozemské mamince asi přímo ne.. ale dost lpí na institutu otcovství.. - nevím, jestli lze považovat za modlitbu synovo "vyhrknutí" (plánované..) "otče, zhřešil jsem proti Nebi i tobě" ... - takhle - pokud už by otec byl/bude "na Pravdě" - tak by to modlitba k otci de fakto mohla být .. co říkáš ... :-)Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 04. září 2019 @ 13:17:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisek100 - moc se díváš na lidi kolem sebe. Podívej se na Boha.Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Středa, 04. září 2019 @ 13:32:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
re: Nedávno jsem si přečetl jednu katolickou knihu o Marii z roku 1936. Je to strašné čtení. Jen bludy, bludy, pak strašení a nucení lidí ...

uveď... to může být zajímavé.. typuji  - stylem  pro  dnešní lidi - : "zní to hrozně, ale když se nad tím de fakto zamyslíš .."

Víš Franto, nás dnes na KC či "klasické KC" do jisté míry dráždí "určitá devotnost a "sakrální svázanost" - či jak to nazvat .. " - JENŽE - takový je de fakto už SZ .. "volných či Vinnetou kapitol" - tam je taky pár.. - ale dejme tomu že SZ - něco, jak čteš na začátku u Lukáše.. já ty jeho první kapitoly dlouho nesnášel právě pro onu - naciťovanou - "bigotnost" ..
No - Pavel je lepší ... takové "květinové Listy Kalifornské" .. - jenže - když se nad tím zamyslíš... - opravdu je Pavel "spíše flegmatik kombinovaný s Rasta-Lutherem" ?? - asi ne.. - v jádru.. - byť "má dost pochopení" ..
No a ZJ ?? - hele, četls ho?? - z toho ta "obey the Lord" - "tuhá poslušnost Pánu" - "přímo kape" - žádné "rekreační lehké čtení na zlepšení si nálady" ..
Myslej Franto ... Eliáš a Elizeus.. - skvělí parťáci.. určitě  "to charisma měli" - ale i oni - občas.. - dokázali být tak (lehce/hustě) "chrámově devotní", ta "příliš sešněrovaná atmoška" - málo "skotačení" před Pánem atd ..
To víš - "biblický projekt" asi moc nepočítal s naším rozvinutým "západním jakoby Anarchismem" .. či "kulturou Dětí" květů" .. - jinak nic zas tak proti.. jsme též "dětmi své doby".

Hele, jestli z knihy z r.1938 "omdléváš", tak si třeba přečti Hermova pastýře z roku snad 100 .. tam jsem dal jen 1 stránku!! :-) - a to jsem se nutil ze všech sil..  :-) Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Středa, 04. září 2019 @ 22:19:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro "kostičkáře" IvanPa.

Tady máš zhruba vyjádřenu onu úctu k ostatkům svatých, mučedníkům. Tak jasně.. je to námaha to načíst, a je mi jasné, že "Isiláci zásadně nečtou" (to, co jim nevoní..), ale zkus se IvanP překonat.. já jsem taky toho Bohémiova teologa načetl, docela se mě i líbil - a vidíš, žiju.. Neboij Ivan, to dáš.. V nejhorším tě třeba Bůh ochrání ..

POLYKARPOVA MUČEDNICKÁ SMRT SPOLU S JINÝMI ZE SMYRNY
ZA VLÁDY VERA
.... 
Když to hlasatel ohlásil, všichni, pohané i Židé bydlící ve Smyrně, v nepředstavitelné nenávisti začali křičet: To je ten učitel Asie, otec křesťanů, který ničí naše bohy. Učí neobětovat a neklanět se bohům. Současně žádali asiarchu Filipa, aby pustil na Polykarpa lva. On však odpověděl, že to již není dovoleno, poněvadž skončila doba zápasů se zvířaty. Tu si svorně usmyslili, aby byl Polykarp za živa upálen. Musilo se splnit vidění o polštáři. Viděl jej hořet, když se modlil. Tehdy se obrátil ke svým věrným, kteří tam s ním byli, a prorocky řekl: Musím za živa hořet.
Toto bylo vykonáno velmi rychle, rychleji než to bylo vysloveno. Lid okamžitě snášel dříví a chrastí z dílen a lázní. Jako obyčejně nejochotněji pomáhali Židé. Když byla narovnána hranice, Polykarp odložil své šaty i opasek a pokoušel se i zout, aby některý z věrných, kteří se vždy snažili dotknout se aspoň jeho těla, nepřiběhl a nezul ho. Pro svůj ctnostný život již před umučením byl velmi ctěn. Ihned byl tehdy obložen věcmi potřebnými k upálení. Když jej chtěli přibít, řekl jim: 'Nechte mne takhle. Kdo mi dá sílu, abych snesl oheň, dá mi i sílu, abych i bez vašich hřebů vydržel na hranici', Nepřibili ho, jen položili. S rukama svázanýma vzadu jako beran z velkého stáda určený k oběti, ochoten k celopalu na Boží počest, pohleděl k nebi a řekl: "Otče milovaného a požehnaného svého Syna Ježíše Krista, skrze něhož jsme tebe poznali, Bože andělů, mocností a veškerého tvorstva i pokolení spravedlivých, kteří žijí před tvou tváří. Velebím tě, že jsi mne učinil hodným tohoto dne a této chvíle a smím mít s učedníky účast v kalichu tvého Krista skrze Ducha Svatého na věčném životě duše a neporušitelného těla. Kéž bys mne s nimi přijal jako bohatou a sobě milou oběť, jak jsi to předem připravil, zjevil a splnil, pravdivý a neklamný Bože. Pro toto a za všechno tebe chválím, tobě blahořečím, tebe oslavuji skrze věčného nebeského velekněze Ježíše Krista, tvého milovaného Syna, skrze nějž budiž tobě spolu s ním a Duchem Svatým sláva nyní i v budoucnu. Amen.' Skončil modlitbu a sotva vyřkl své Amen, muži zapálili oheň. Jakmile vyšlehl plamen, viděli jsme zázrak. Bylo nám dopřáno jej spatřit. Pozorně jsme se dívali, abychom to oznámili ostatním. Oheň jako by vytvořil klenbu a jako větrem vzedmutá plachta lodi zahalil mučedníkovo tělo. Uprostřed jako by nebylo spalované tělo, nýbrž jako by se pekl chléb či jako by se v peci tavilo zlato nebo stříbro. Cítili jsme vůni jako z vonného kadidla či jiné vonné rostliny.
Když tedy bezbožníci konečně viděli, že oheň nemůže strávit jeho tělo, rozkázali dobíječi, aby Polykarpa probodl dýkou. Když tak učinil, vytrysklo z levého boku množství krve, až uhasila oheň. Lidé žasli, že je takový rozdíl mezi nevěřícími a vyvolenými. A jeden z těchto vyvolených, apoštolský a prorocký učitel, biskup katolické církve ve Smyrně se stal nejobdivuhodnějším mučedníkem naší doby. Všechno, co vyslovil svými ústy bylo a bude splněno. Nenávistný a závistivý zloduch, nepřítel spravedlivých viděl jeho veliké svědectví i jeho bezúhonný život. Viděl, že je již ozdoben korunou nesmrtelnosti a že již dosáhl odměny. Vynasnažil se proto, abychom si nevzali sebou Polykarpovo tělo. Mnozí po tom tolik toužili, poněvadž chtěli být spojeni s jeho svatým tělem. Popudil tedy Miketa, Herodova otce a jeho bratra Dalka, aby požádal prokonzula nevydávat jeho tělo k pohřbení, aby prý ti, co se zřekli Ukřižovaného, nezačínali uctívat Polykarpa. Nejvíce na to naléhali Židé. Ti také hlídali, abychom nemohli vzít jeho tělo z ohně. Nevěděli, že nemůžeme ani opustit Krista, který nevinně trpěl za spásu celého světa a za hříšníky, ani nikoho jiného uctívat. Kristu se totiž klaníme, poněvadž je Boží syn; mučedníky, kteří jsou žáky Pána a snaží se jej napodobit, milujeme pro jejich nezměrnou lásku k svému králi a učiteli. Kéž bychom i my si zasloužili být s nimi Kristovými žáky.
Když tedy setník viděl neústupnost Židů, dal položit Polykarpa doprostřed hranice a spálit podle římského obyčeje. My pak jsme potom sebrali jeho kosti, vzácnější než drahokamy a dražší než zlato a důstojně jsme je pohřbili. Tam, jak jen to bude možné, dopřeje nám Pán v převeliké radosti oslavit narozeniny jeho mučednictví, jednak na památku těch, kteří závod již dokončili, jednak na památku těch, kteří jsou ochotni k témuž. Tolik o blaženém Polykarpovi, který spolu s Filadelfskými jako dvanáctý byl ve Smyrně umučen. Avšak pouze jeho všichni vzpomínají. I pohané po celém světě o tom mluví".
Tedy takto slavně skončil obdivuhodný a apoštolský Polykarp podle zprávy bratří smyrnenské obce, o kterém psali v námi zmíněmém dopise. Právě tomuto dopisu týkajícímu se Polykarpa, jsou připojena také ještě jiná martyria, zprávy o mučednické smrti, které se ve Smyrně v tuto dobu, kdy trpěl Polykarp, udála. Mezi jinými zemřel i Matrodoros, který platil za kněze marcionistického bludu. Byl upálen. Jeden z tehdy významných mučedníků byl i jistý Pionius. Kdo chce poznat a znát vyznání tohoto muže, jeho upřímná slova, jak hájil víru před lidem i vrchností, jeho poučné přednášky, jeho povzbuzující slova k těm, kteří v době pronásledování podléhali pokušení zapřít víru, i útěchyplná slova pro bratry, kteří jej navštívili ve vězení, jaké mučení a jaké bolesti vystál, jak byl přibit na dřevo, jakou pevnost prokázal na hranici a konečně jak skončil po tomto mimořádném vystoupení, toho odkazujeme na dopis, který obsahuje podrobnou zprávu o něm a který jsme přiložili k naší sbírce starých Acta martyrum. Kromě toho jsou písemné památky po ruce také o jiných, kteří v Pergamu v Asii zemřeli mučednickou smrtí, totiž o Karpovi a Papylovi a ženě jménem Agathonika, kteří po velmi četných vyznáních víry slavně skončili.
Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 05. září 2019 @ 09:11:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Nikde v Bibli nemáme psáno, že je v nebi, že se k ní máme modlit apod. ...."...
Úplný kolaps rozumu!Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Čtvrtek, 05. září 2019 @ 14:28:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
re: - IvanP napsal: byly jim symbolem Vítězství, připomínkou věčného života a Vzkříšení - a tak prostě na nich z nějakého nám dnes neznámého důvodu lpěli.

no lpěli na ostatkoch, kostičkách, lebkách preto že to bola ich predtým než sa stali kresťanmi bežná prax. tak je to dodnes. tam kde je pohanstvo, tam je kult lebiek, smrti, kostičiek a ostatkov. nikto nikde v starom zákone ani v novom nedoporučoval vyhrabať kostičku ,,svatého,, a promenádovať sa po meste... keďže rímsky katolicizmus je pohanstvo s kresťanským náterom, tak nie je je divu...
samozrejme "krev mučedníků je semenem dalších křesťanů" alebo "krev mučedníků, dává nám sílu, s Ježíšem žít a pro něj zemřít!" je len symbolická reč, nikto si pod tým nepredstavoval piť krv mučeníkov, alebo ju odobrať do ampulky a vystaviť v rímskom kostole... to je prax pohanstva. prax kresťanstva je z hrdosťou kázať o prázdnom Kristovom hrobe, bez mŕtvoly, prax pohanstva a katolicizmu je hrdo ukazovať symboly smrti a porušenosti človeka - kostičky
-------------------------------------------------------------------------------
tohle si zaslouží rozbor..
Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Čtvrtek, 05. září 2019 @ 22:20:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
re: 
Ze srovnání obou textů je zřejmé, že jsou tu dvě síly, mající stejný cíl: Záchranu světa. Jeden zachránce je synem Mariiným, druhý Zachránce je Synem Božím. 

Který z nich zachrání svět? Syn Mariin, nebo Syn Boží?
Který z nich?


odpov:  že by oba? :-)

Trochu mi to připomíná "schizma" Purkyňova článku "O úplavici - íbr dí Dizenterí". Překladatel to přeložil takto: Íbr dí Dizenterí. napsal Dr.O.Úplavici  :-)
Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pátek, 06. září 2019 @ 08:28:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
>>Křesťanství na mne působí, jako asi jeden  z největších podvodů na světě.<<
A jste křesťanem, František100?
Působí-li na Vás křesťanství jako podvod, jste si tedy toho vědom, že jde o podvod, nebo se jen domníváte, připadá Vám, že jde o podvod?
Máte za podvod samotné učení křesťanství, křesťanská písma, nebo to, že křesťanská písma nedokázala proměnit k lepšímu jejich vyznavače, vyznavače toho jezukrista z křesťanských písem?
Máte za to, že člověk se stává lepším tím, co vyznává?
Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 06. září 2019 @ 09:10:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Když vidím v nemocnici v LDN umírající, lidi už bez myšlení.. a farář se objeví jednou za měsíc a asi o něj ani nestojí  a nevnímají ho, tak k čemu byl život?? Co se stalo s vírou, nadějí..?? A jaký je skutečný svět  a kdo v něm vládne???A my se tu přeme o kraviny!!!

  Hezky napsané, Františku. 

  Jsou to kraviny. Psal jsem ti už dříve, že důležité věci nejsou peníze, ale vztahy lidí. Pokud člověk žije bez Boha, nestará se o svoje nejbližší, dá je do LDN, "aby se postaral stát", vypadá pak ten život nanic a nic nedává smysl.

  Křesťané ale takhle nejednají. I podle toho se poznají.

  Znám třeba lidi, kteří kvůli svému nejbližšímu opustili práci, koníčky, záliby, předělali celý dům, obětovali svůj život, mnoho let, aby se mohli starat o svoje nejbližší. A viděl jsem je starat se o toho nejbližšího skoro 10 let, než ten člověk umřel. Obětovali deset let života, kariéry, prachů pro své nejbližší. A ani nebyli křesťany. To je totiž normální, že se lidé starají o ty okolo sebe. Křesťany se stali až v průběhu toho, co se o svého nejbližšího ve vegetativním stavu starali.

  I u nás, v místě kde jsem se narodil, bylo normální, že se lidé starali o své nejbližší: Mnoho let, i deset let, o lidi ležící na lůžku, co ani nebyli schopni se zvednout, nebo tak maximálně ujít pár kroků. 

  To je Boží, dobrý způsob jednání.

  A to je život, který má smysl, takový člověk má smysl života. Když člověk vyrůstá v takovém prostředí, bere jako normu to, že se o své nejbližší stará. 

  Ten, kdo toto pomine a honí se celý život za pozlátky, tak smysl života nemá. A ten, kdo v vyrůstá v prostředí bez Boha a bez dobrého příkladu, bere jako normu odsunout "problém" do LDN a už mu to ani nepřijde divné. A bezbožný život pak plodí beznaděj, nesmysl.


  Teď zrovna vidím řešit podobnou věc: Maminka kamaráda je dlouhodobě nemocná. A lidé okolo ní, mnoho lidí, řeší jak pomoci, aby ta maminka nemusela být v LDN, ale mohla být doma a mohli se o ní starat doma. 

  To je křesťanství, skutečné křesťanství.
 
  Taky je to "normální" i bez křesťanství.

  Hodně záleží na tom, v jakém prostředí člověk žije, co kolem sebe vidí, jaké příklady, jaké životy, vzory chování.

  Toník

Re: Že by jeden z největších podvodů? (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Pátek, 06. září 2019 @ 14:03:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Františku,
s tvým tvrzením: "O katolické Marii nemá ani smysl se dohadovat." bohužel nemohu souhlasit. 

Nikdo zde mi nemůže upřít to, že jsem se katolíkům nevěnoval, že jsem jim nesvědčil. V diskusích jsem zjistil, že prosazují pouze svoji římskokatolickou ideologii a o Slovo Boží jim vůbec nejde!!! 

PŘESTO MÁ CENU O TOM DISKUTOVAT, PROTOŽE SI KAŽDÝ MŮŽE UČINIT O ŘÍMSKÝCH KATOLÍCÍCH SVŮJ NÁZOR A MOHL TAK SÁM POSOUDIT, JAKÁ RIZIKA Z NICH DO BUDOUCNA VYPLÝVAJÍ!!!

Překopíruji svůj komentář, který výše uvedené dokazuje:

Vložil: BohemianAnonymus v Středa, 21. srpen 2019

Vážený pane,
slova Písma zajisté platí.

Mt. 11:11 "Amen, pravím vám, mezi těmi kdo se narodili z ženy, nevystoupil nikdo větší než Jan Křtitel; avšak i ten nejmenší v království nebeském je větší nežli on."

Boží království je dvojí: na nebesích a na zemi

S příchodem Spasitelovým přišlo království Boží na tuto zem. Spasitel praví, že království Boží je mezi námi (L. 17:21). Samozřejmě již předtím existovalo království Boží na nebesích. 

"Hledat mezi výrazem království Boží a království nebeské nějaký obsahový teologický rozdíl, je proto málo odůvodněně," (Novotný, BS)

Text Mt. 11:11 nás informuje o tom, jaké místo zaujme na nebesích největší z těch, kteří se narodili z ženy přirozeným způsobem, tedy Jan Křtitel, po ukončení své pozemské pouti. Z textu je zřejmé, že Jan Křtitel je větší než Mojžíš i Panna Marie a tomu bude odpovídat i jejich místo v nebesích. Z textu je zřejmé, že nikdo z lidí nedosahuje velikosti nejmenšího anděla v království Božím na nebesích.

Mt. 11:12 "Ode dnů království nebeské Jana Křtitele až podnes království nebeské trpí a násilníci po něm sahají." 

Toto se týká pozemského království Božího, které se samozřejmě Satan snažil v zárodku zničit. Má se za to, že Jan Křtitel byl asi o 6 měsíců starší nežli Spasitel. První útok provedl Satan, když se snažil pomocí svého člověka, tetrarchy Herodese, zavraždit Spasitele jako malé miminko.  Pak pomocí jiného svého člověka, tetrarchy Heroda Antipase, nechal zavraždit Jana, dále negativně ovlivnil, pak i ovládl myšlení Jidáše. Satan intrikoval dál, a ve snaze zničit království nebeské na zemi nechal opět svými lidmi zavraždit Spasitele.

Tím to ovšem neskončilo. Satan pomocí svých lidí útočil proti první církvi, nechal zavraždit sv. Štěpána, pronásledoval apoštola Pavla, a další. Později zaváděl bludy do církve jako např. zavedení titulu Bohorodičky (Dei genetrix) na koncilu v Efezu v r. 431, trvalého panenství Panny Marie (Semper virgo) r. 649 na Lateránském koncilu, papežství, kultu svatých, inkvizice, Neposkvrněného početí Panny Marie (Immaculata conceptio) v r. 1870, celé dlouhé řady dalších bludů, a pak Nanebevzetí Panny Marie (Ascensio et Assumptio Mariae) v r. 1950. Kdyby Panna Marie byla vzata na nebesa, jistě by se to objevilo aspoň v jednom apoštolském listě. To je doufám, jasné.

" podnes království nebeské trpí a násilníci po něm sahají." 

Útoky proti církvi, tedy království nebeskému na této zemi mají jednoho společného jmenovatele: NÁSILÍ. Proto byli vražděni valdenští, anabaptisté, hugenoti a mnozí další. 

Symptomem Satanova průniku co církve je především pohrdání Písmem svatým. Jen Spasiteli náleží soud (J. 5:22). Jenže římští katolíci, POHRDAJÍCÍ Spasitelovými slovy, usedli na soudnou stolici Kristovu a začali soudit sami! 

Oddělování plevele od pšenice je vyhrazeno andělům, kteří toto oddělení provedou až při žních (Mt. 13:25-42). Jenže římští katolíci opět POHRDLI Spasitelovým slovem, přisvojili si pravomoci andělů a začali PŘED ŽNÍ!!! vytrhávat plevel sami!!! A s krvavými následky!!! Tím, že toto provedli jen dokázali, že právě oni jsou tím plevelem, který bude anděly při skonání věku vytržen a uvržen na oheň (Mt. 13:40,42).

SOUZENÍ A VYTRHÁVÁNÍ PLEVELE JSOU ZÁSAHEM DO BOŽÍCH PRAVOMOCÍ, KTERÉ NEZŮSTANE BEZ TRESTU!!!

NÁSILÍ SKUTEČNĚ TRVÁ PODNES!!!

PO OVOCI POZNÁTE JE! (Mt. 7:16)!!!

* * * - - - * * *    * * * - - - * * *   * * * - - - * * * 

Mnohokrát jsem je žádal, aby se vyjádřili k evidentnímu faktu, že si jejich církev přivlastnila Kristovu soudní pravomoc i pravomoci andělů. 
Bez odezvy!!!
A protože se k tomuto kardinálnímu problému odmítají vyjádřit, je jasné, že o Boží slovo jim vůbec nejde - ale jen o prosazování jejich církevní ideologie!!!

Z mnohých diskusí , které jsem se zdejšími katolíky zde měl, jsem dospěl k tomuto definitivnímu názoru:

A) Každý římský katolík je potenciálním inkvizitorem
B) Středověk v římskokatolické církvi ani zdaleka neskončil

S tak zaslepenými lidmi jako se zdejšími římskými katolíky jsem se dosud nesetkal. Totálně neschopni vlastního úsudku dospěli k fanatismu, který vidím ještě horší, než byl fanatismus komunistů!!!

MÁM ZA TO, ŽE KAŽDÝ SLUŠNÝ ČLOVĚK BY SE OD NICH MĚL DISTANCOVAT!!!

My všichni se obáváme (právem) muslimů a následné islamizace. Ale vůbec nám nedochází, že se máme stejně tak obávat římských katolíků a následné rekatolizace. Víme, že římští katolíci prosazovali  rekatolizaci bez jakýchkoli skrupulí, a to krvavou cestou. A ti dva, co zde působí, z nichž jeden neustále opisuje římský katechismus a druhý, jsa toho neschopen, aspoň neustále uráží - ti dva vlastně provádějí rekatolizaci v malém!!!

DOCHÁZÍ NÁM TO???
BAStránka vygenerována za: 1.06 sekundy