Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15947, komentáře < 7 dní: 411, komentářů celkem: 379905, adminů: 60, uživatelů: 4955  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 287 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Prezident Jižních baptistù zveøejnil na Facebooku fotografii ze svého oèkování
·Beth Moore se omluvila za podporu teologie komplementarismu
·Nový zákon s poznámkami - pøeložil Petr Pavlíèek
·Poprvé v historii se hlásí k náboženské pøíslušnosti ménì než polovina Amerièann
·Kvùli pandemii se loni v katolické církvi konalo o ètvrtinu ménì køtù
·Velikonoèní sèítání lidu
·Informace z jednání Výkonné výboru BJB dne 17. bøezna 2021
·Prosba Sboru BJB v Praze - Církev XXI. století
·Televizní bohoslužba Bratrské jednoty baptistù 18.4.2021 na ÈT2
·Diáø za èasù korony

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104401193
přístupů od 17. 10. 2001

Teologie: Naše blahoslavená Maria matka Pána
Vloženo Čtvrtek, 12. září 2019 @ 12:00:18 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal myslivec


Bratr v Kristu zde v komentáři citoval boží slovo, sice k jinému tématu, ale..

Myslivec:
Wolleku na konci tvého komentáře je: `meč Ducha, jímž je slovo Boží´.
...
Toto je klíč ke správnému pochopení biblické Marie. Simeon jako prorok užívá slovo meč v prorockém smyslu. Marii prorokuje- a tvou duší pronikne meč. To znamená, tvou duší pronikne boží slovo, a Simeon uvádí i důvod proč boží slovo pronikne Mariinou duší- duší, tedy celou bytostí. 
Simeonovo proroctví ve výkladu znamená- celou tvou bytostí pronikne boží slovo. A proč? Aby vyšlo najevo smýšlení mnoha srdcí. 
Smýšlení srdce. Co to je biblicky srdce? 

Biblicky známe srdce zatvrzelé a kamenné, a známe srdce které dává Bůh, tedy srdce z masa, srdce Boha a pravdu milující. 

Smýšlení kamenných boží pravdě odporujících srdcí, které si podle náboženských výmyslů vytváří mariánskou modlu (bohyni) je patrné víc než dobře.

Smýšlení srdcí od Boha, srdcí milujících pravdu, kteří vidí v Marii pokornou služebnici boží, blahoslavenou matku lidství Krista, kterou boží slovo proniklo, namísto toho aby s mečem božího slova zacházela jako se zbraní..

V tom je nám biblická Maria vzorem. S božím mečem slova lze zacházet jako se zbraní, a to rozděluje. Nic proti tomu, Bůh tomu tak chce abychom tímto způsobem používali boží slovo (rozdělující meč) i Kristus tak činil.. 
Dle duchovního vzoru Marie lze boží meč slova užít i jako průnik do bytosti vlastní, čímž paradoxně u jiných vynikne to, co je rozděluje, vyjde najevo smýšlení. Průnik božího slova do celé bytosti hříšného člověka je individuálním počátkem svatosti, a zánikem hříšnosti. 
Člověk kterého pronikne boží slovo již nepotřebuje boží meč užívat "vně". Tak jako když stojí boží anděl proti duchu zla, je při této konfrontaci okamžitě jasné co je absolutně rozděluje. Boží slovo v bytostech které prostoupilo, okamžitě obnažuje všechno s čím je v kontaktu.

To co jsem napsal lze použít i pro bludný mariánský účel a mylně připsat andělu světla toto působení. Jenomže hlavním znakem u všech vyznavačů anděla světla, je smýšlení jejich zatvrzelých srdcí, a to hlavně je odpor k božímu slovu, který je nejvíce zřetelný na vytváření parodií na Krista jako prostřednice, spolutrpitelka, Matka! Boha!! atd.

Blahoslavená Marie je nám velkým vzorem. Bůh nám na ní ukázal jak nejlépe užít boží slovo, tedy že nejlépe je nechat sám sebe mečem božího slova proniknout.

 Marií Kristus několikrát poučil a ona tyto průniky božího slova uchovávala ve svém srdci. A to se děje i nám. V našich životech nás někdy Bůh průnikem svého slova poučí a duchovně zkoriguje, a boží slovo nás postupně naplňuje. Marie při letnicích nepřijímá Ducha svatého tak jako ostatní, ona už totiž od početí Krista Ducha měla. 
Maria je při letnicích naplněná božím slovem. 
 A důkazem toho je Janovo evangelium, které je ode všech evangelií naprosto odlišné. Ján přece přijal Marii za svou matku, tedy byl s ní a to ho přece muselo velmi ovlivnit při psaní evangelia. Aby Maria nevyprávěla Janovi o tom co prožívala s Kristem jako Jeho matka? Toto u mne není předpoklad, ale jistota, že Maria Janovi své zážitky sdělovala. 

 Maria má duši proniknutou božím slovem, a je přímým a jediným intimním svědkem Ježíšova života. A taková významná svědkyně života Krista musela nevyhnutelně mít velký vliv na informační obsah evangelií.  V evangelium Matouše je jemně a decentně zmíněná intimnost ohledně manželského soužití Josefa a Marie. Mt 1,25. Od koho asi je tato velmi intimní informace, v tomto decentním podání? 
V Janově evangeliu jsou zmínky které nasvědčují vlivu Marie.
Jako třeba kdy a v kolik hodin za Kristem domů přišli učedníci. Toto je typický postřeh a pamatovák u každé mámy v domácnosti. 
 Tyto drobné informační nuence, a řekl bych až ženská jemnost v celém Janově evangeliu dávají tušit velký vliv Marie při vzniku evangelií.
 
Maria si zřejmě nepřála, aby ji Jan uváděl jako spoluautora. To je typická vlastnost pokorných žen, kterou lze pozorovat i v běžném životě. Boží služebnice přirozeně nechtějí aby se o nich vědělo. 

Ty nejlepší lidské mámy mají pokornou vlastnost stát nepozorovaně v pozadí a nenápadně ale zato velmi účinně pomáhat a chránit, a tato pokorná vlastnost je u pozemských žen tou nejlepší vlastností vůbec. 

Díky tomuto projevu ženské pokory Bůh žehná přímo a ihned. Díky tomu naše mámy milujeme větší láskou, láskou mateřskou.

V jemném až ženském stylu a slohu Janova evangelia, lze jasně vnímat ženský vliv. A odkud se asi vzal, když Janovi Kristus Marii za matku dal, si není tak těžké domyslet?.

Je škoda, že správný pohled na Marii je pošpinění modloslužebnictvím. Z jemných informačních nuencí se božího slova se dá o Marii zjistit mnohem více, a toto poznání neustále brzdí obrana vůči modloslužebnému mariánskému kultu.Tak, tak takové je smýšlení mého srdce, a to díky blahoslavené Marii proniknuté božím slovem.

Myslivec


"Naše blahoslavená Maria matka Pána" | Přihlásit/Vytvořit účet | 49 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 13. září 2019 @ 08:12:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..." to hlavně je odpor k božímu slovu, který je nejvíce zřetelný na vytváření parodií na Krista jako prostřednice, spolutrpitelka, Matka! Boha!! atd."...Toto jsou jen mylné závěry z nepochopení skutečné reality a z nepochopení smyslu Božího slova.


Ta skutečná katolická a pravoslavná Maria není vůbec žádnou parodií Krista, ale je Bohem vyznamenaná a to pro svoji osobní  účast na Božím díle spásy světa.

My totiž striktně oddělujeme Kristovu dokonalou úlohu na vykoupení světa
(ke které nelze jiným člověkem už nic dalšího přidat) od
osobního podílu na Kristových utrpeních každého jednotlivého křesťana, sloužícího k prospěchu celé církve (poklad církve).
Mít podíl na Kristu nejde totiž bez podílu i na Kristových utrpeních!
Maria pak jistě měla podíl na Kristu!

(Fp 3)
... a abych poznal jej a moc jeho vzkříšení i účast na jeho utrpeních. Připodobňuji se jeho smrti,  11zda bych nějak nedospěl ke vzkříšení z mrtvých. 12Ne že bych již toho dosáhl, anebo byl už dokonalý; usilovně však běžím, abych se opravdu zmocnil toho, k čemu se i mne zmocnil Kristus Ježíš. 13Bratři, já si nemyslím, že jsem se již toho zmocnil; jedno však činím: zapomínaje na to, co je za mnou, a natahuje se po tom, co je přede mnou, 14běžím k cíli pro cenu Božího povolání vzhůru v Kristu Ježíši....

Maria je matkou vtěleného Boha - matkou Boží.

My však tím nevyznáváme, že Maria je snad matkou Kristova božství - to je zcela nemožné!


Maria je matkou Kristova lidství, přesněji řečeno jeho lidského těla

- ale na druhé straně toto lidské tělo není tělem obyčejné lidské osoby, nýbrž je tělem druhé božské osoby Slova neboli Syna.

(Ježíš Kristus je člověkem i Bohem neoddělitelně - nedá se rozdělovat na "to božské" a "to lidské". Je to jedna a ta samá osoba, Bůh i člověk zároveň).Maria je tak Matkou Boží v pravém slova smyslu a jen ona může spolu s Bohem Otcem právem říci Ježíši Kristu:  "Ty jsi můj Syn".
Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Pátek, 13. září 2019 @ 09:02:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takže když Ježíš říká na adresu Jeruzalémských "padnou ostřím meče", tak má de fakto na mysli "obrátí se(změní smýšlení) po kázání Božího slova " ??
No - možná že částečně ANO - viz Petrovo kázání o Letnicích ..
ALE - obávám se, že toto není "jediný biblický význam" slova meč a také to není "jediná biblická cesta" Jeruzalémských.. - viz Ježíšův pláč nad Jeruzalémem ..
Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 13. září 2019 @ 13:41:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Marii prorokuje- a tvou duší pronikne meč. To znamená, tvou duší pronikne boží slovo ...."...


Docela nevšední analogie tohoto místa. Ale proč ne? Lidská fantazie nezná hranic.


(L 2)
... neboť mé oči spatřily tvou záchranu, 31kterou jsi připravil před tváří všech lidí, 32světlo ke zjevení národům a slávu tvého lidu Izraele.“ 33Jeho otec a matka se podivovali nad tím, co bylo o něm mluveno. 34Simeon jim požehnal a řekl Marii, jeho matce:
„Hle, on je určen k  PÁDU  a povstání mnohých v Izraeli a jako  ZNAMENÍ,  jemuž bude  ODPÍRÁNO  —   i tvou vlastní duší pronikne meč — aby bylo zjeveno myšlení mnohých srdcí.“....
Už dva tisíce let tomuto místu ovšem křesťané rozumějí jinak - dovolím si tvrdit, že v tom původním smyslu:


Simeon předpověděl (z vnuknutí Božího), že to dítě bude mnohým Izraelitům k PÁDU  mravnímu, neboť v něho neuvěří a připraví se tak o blaho mesiánské,

zatímco jiní pokáním nastoupí cestu spásy.


Také bude Ježíš svým životem a učením  ZNAMENÍM  neobyčejným - a svým působením, smrtí a zmrtvýchvstáním ukáže, že je poslancem Božím, zaslíbeným Vykupitelem.Ale mnozí mu neuvěří a neuposlechnou ho, ale budou mu  ODPÍRAT  slovy i skutky.

A to tak, že i Ježíšova matka Maria, jakoby mečem byla proklána, nesmírnou bolest přitom pocítí.

(Mrtvého Ježíše z kříže dali jeho matce na klín - není větší bolesti, než když se rodiče musí dívat do hrobu svého dítěte! ).


A toto všechno bude Bůh řídit k tomu konci, aby se zjevila smýšlení srdcí lidských, či aby vyšlo najevo, jakého je kdo smýšlení vůči Kristu a Bohu.

Dá tedy Kristus učením svým a působením podnět k velkému rozlišení duchů lidských tak, že jedni se  ho přidrží a budou v něm hledat spásu, zatímco jiní ho zavrhnu a budou brojit proti němu.
Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 13. září 2019 @ 15:40:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Špatná slátanina. Nemá to ani hlavu ani patu. Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Pondělí, 16. září 2019 @ 22:31:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ad "biblista" Luterán a "biblista" Rosmano.
Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Pondělí, 16. září 2019 @ 22:55:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
RE: 
Blahoslavená Maria je dle božího slova zcela jiná, a se zvrhlým " mariánským" kultem anděla světla nemá zhola nic společného, a nemá nic společného ani s výmysly řk modloslužebníků!


K tomu andělovi světla. Nevím, jestli si toho místní "sionští mudrci"(myšleno kladně, Sion = Kristus..) všimli.. ale ono v té biblické větě je něco ve smyslu "halí se JAKO za anděla světla". Teď už to hledat nebudu.. ale smysl je v tom, že satan se převléká "jako za anděla světla". Vlastní anděl světla, ten SKUTEČNÝ však nemusí být nijak démonický.. BA NAOPAK!!

Hele, já vím, že to trochu - ten pojem SVĚTLO - zavání kabalou, mystikou, Zoharem atd.. , ale uvědomme si soudruzi (jsme druzi, ne??) - že JAN třeba píše "bylo tu pravé SVĚTLO které přicházelo .."  prostě de fakto SVĚTLO = KRISTUS.  Takže pravý Anděl Světla je de fakto Kristus nebo "jeho delegát" ...
satan se převléká JAKOBY za Anděla Světla .. - není tím andělem!!!

Což třeba "Divocí bouřlivý NADŠENCI" asi nemají šanci pochopit. :-)

Re: Naše blahoslavená Maria matka Pána (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Pondělí, 16. září 2019 @ 23:07:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
re: tak už nám je to všetkým jasné... panenka Mária bola prebodnutá skutočným mečom a potom bola vzatá do neba a preto má dva hroby jeden v Jeruzaleme a jeden v Efeze


Ty seš fakt vůl Ivan...

jednak jsi
a) v podstatě (ve tvé nesvaté horlivosti) "odstřelil" Ježíšovo "padnou ostřím meče", případně "Petrův akt na Malchusovi" .. - asi to bude divné, ale opravdu se zřejmě jedná o "fyzické meče či jiné zbraně"
b) nemáš šajna o biblické mluvě "bude je tam požírat meč" atd... SZ je toho plný ..
c)nerozumíš určitému připodobnění.. bolest = "jako by tě bodl/proklál meč". Ivan, možná to nevíš.. ale duševní bolest může být podobně silná jako ta fyzická.. - ba někdy i horši.. Samozřejmě to můžeš různě "zatrolit", ale prosím tě nezhazuj se víc, než si se zde shodil..

Už se Martino vůbec nedivým. "vy" jste fakt případi... (hele, nepopírám "případy naše, s těmi nelze ani smysluplně diskutovat .."). Ale "tys mě dnes opravdu zaujal", bohužel i Rosmano ..Stránka vygenerována za: 0.91 sekundy