Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 515, komentářů celkem: 379351, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 54 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104224799
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Byt Oko, či nebýt oko?
Vloženo Úterý, 24. září 2019 @ 21:38:32 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal myslivec

Je marné rozmotávat zamotané klubko mariánských nesmyslů. 

Jako křesťan žijící v Kristu, tedy kristovec, napíšu nyní jak tomu s kutečně je! A nemylte se jako obvykle Vy odpůrcí božího slova. 
Zde nejde o mne, jde o Vás! Jde o to zda chcete své pomíjející pozemské životy ukončit v marnosti, anebo zda chcete žít věčně! 
Můžete věřit mariánským pohádkám, můžete praktikovat modloslužbu, a věřit mylným lidským učením od náboženství až po ateismus, ale nic z toho Vám věčný život nedá, a Vy JISTĚ zemřete! 
Útoky na hlasatele božího slova, vašim vzdorem vůči pravdě božího slova jenom zbytečně zkracuje čas boži milosti, čas který Vám Bůh dává k záchraně. 

Chceteli život věčný, běžte za Kristem a nechoďte za nikým z lidí! 
Milujte pravdu, a Kristus se Vám dá v pravdě Ducha svatého poznat! 


Re: Mária, naša matka? (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 21. září 2019 @ 10:08:10 CEST
Pojem matka. 
Matka dostala život od své matky a ta od své až k Evě. 
Matka život předává, matka je nositelka života a POMÍJEJÍCÍ život předává dál a dál. Matka předává život, život který od Boha dostala Eva. Eva byla oživená Bohem, a tento život Eva dalším potomkům předává. 
Život Evy byl přes všechny dcery Evy v jejím potomstvu předán Kristu člověku. Kristus přijímá z matky Marie život který kdysi Bůh dal Evě. 
Žádná matka na světě nemá na život patent. Matky umírají, a pokud zemřou jejich děti, nedokáží je jejich matky oživit, neumí jim dát znovu život,  a ani Maria nemohla oživit mrtvého Krista! 
Matka žena Bohem darovaný život předává, ale vytvořit, stvořit jej neumí. 
Maria matka Krista předala zpět Bohu to, co On Bůh kdysi sám dal Evě. Maria matka Krista předává Slovu život, a Slovo se stává člověkem. Spojení božství a lidství Slova je výhradně v moci Boha! Ve smrtelné Marii toto spojení božství a lidství nastalo v moci Ducha svatého. Ne v moci Marie! A jelikož Kristus od Marie přijímá život pomíjející, život smrtelný a tím se On sám smrtelníkem stává, je od početí božství a lidstvi Krista ODDĚLITELNÉ,  a to oddělitelné smrtí! 
Kristus je Bohem a početím se stal i, rozumíš?  i člověkem, člověkem SMRTELNÝM!  
Kristus Bůh při početí přijímá z Marie, respektive Maria mu předává život Evy, a SMRTELNÉ tělo. Kristus BYL SMRTELNÝ!!  Kristus přijal od Marie smrtelné tělo! Přijetím smrtelného těla od Marie, se spojení božství a lidstvi Krista stalo ODDĚLITELNÉ, a to smrtí! 
Člověk je duch a tělo, živá duše. Bez těla není člověk člověkem. 
A Kristus zemřel! Kristovo smrtelné tělo ztratilo život, život v posloupnosti všech matek předávaný od Evy. V Kristu staré stvoření umírá, nové se rodí. Jak? Kristus vlastní božskou mocí vstává z mrtvých. 
ŽIVOT KTERÝ PO VZKŘÍŠENÍ KRISTOVO OSLAVENÉ TĚLO MÁ, NENÍ OD MARIE! JE OD BOHA! 

Kristus je oživený Bohem, svou vlastní božskou mocí, jedná se o nový život, život věčný! 

O neoddělitelnosti božství a lidství Krista lze hovořit až po vzkříšení Krista! 
Oživené oslavené tělo Krista nemá život od Marie. Maria není matkou nového lidského života Krista. Mrtvý Kristus byl oživený jako jako kdysi Adam! Kristus je nositelem nového věčného života! Kristus je nový Adam. A stejně jako měla od Adama život Eva, a pak my všichni, stejně můžeme mít v Kristu novém Adamovi život nový, nepomíjející, život věčný. 
 V Kristu je nový život, život věčný ve kterém se rodíme pro boží království. 
Naše milované matky nám předávají poklad života který dostala Eva, žel je to kvůli hříchu poklad pomíjivý. A tento pomíjivý poklad předala blahoslavená Maria Kristu, a On se poníženě stal smrtelníkem. Život který Maria Kristu předala už je pryč, skončil na Golgotě. Kristus na Golgotě zemřel. Kristovo smrtelné lidství smrti končí. . . 
Aleluja! Kristus vstává z mrtvých, jako nový člověk, jako první z nových lidí! Kristovo tělo je od Boha nesmrtelné, je věčně živé, nyní již navěky NEODDĚLITELNÉ spojení Boha a lidství. 
Každý se může v novém lidství Krista zrodit pro život věčný, nový život od Boha. Kristus říka, kdo svůj (pozemský, pomíjející) život pro mne ztratí, tomu já dám život věčný! Pro nás lidi neexistuje výhodnější nabídka. Za život který lze ztratit, za život o kterém JISTĚ víme, že skončí smrtí, tak za ztrátu toho, co stejně ztratíme mít život věčný, život který ztratit nelze, život bez konce?!  Ne,  není pro člověka lepši nabídky. A bez přijetí této božské nabídky je všechno marnost. Je to kardinální volba. Být či nebýt! 

Kristus chce abychom milovali pravdu a věřili Mu! Tak málo stačí k věčnému životu!  

Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. Vždyť Bůh neposlal svého Syna na svět, aby svět soudil, ale aby skrze něj byl svět spasen. Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, již je odsouzen, neboť neuvěřil ve jméno jednorozeného Syna Božího.

"Byt Oko, či nebýt oko? " | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Byt Oko, či nebýt oko? (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Středa, 25. září 2019 @ 08:26:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kristus je ,,Predivný radca, Mocný Boh, Otec večnosti, Knieža pokoja.,,Izaiáš... Jeho Božstvo je večné nemá začiatok ani koniec...
ale Kristovo človečenstvo má svoj počiatok v čase ,,T,,

Rímskym 8:3  Lebo čo nebolo možné zákonu, nakoľko bol slabý pre telo, (to vykonal) Boh, keď v podobe hriešneho tela a pre hriech poslal svojho Syna a hriech v tele odsúdil,

telo Krista je bezhriešne, len sa podobá na naše hriešne telo

ale toto spojenie Boh-človek je večné, nikdy nepominie, už sa neoddelí a tak Krista vidíme na tróne ,,po pravici Otca,, a tam bude vládnuť na veky...

Kristus je preto nový Adam... katolíci bludne tvrdia o Márii že je ,,nová Eva,, ak použijeme túto alegoriu, tak Adam-Eva je vzťah manželský z raja a preto nový Adam a nová Eva musí byť vzťah manželov, Krista-jeho manželka-nevesta-Cirkev... dosadiť namiesto manželky matku Máriu je prinajmenšom nepochopenie, manipulácia, skôr démonické učenieRe: Byt Oko, či nebýt oko? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Čtvrtek, 26. září 2019 @ 12:28:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
re:atď ... všetko, všetko je znetvorené, poznačené tým že pravdu má ,,kolektívne vedomie,, cirkev a v rozpore s tým čo povedal apoštol, na ktorom stojí cirkev... toto všetko dávno už riešila reformácia a popísala...

Víš Ivane, chápu, že to asi tak vidíš ..  ale jako "důkaz, abych tvému tvrzení uvěřil" - mě to fakt nestačí ..

ty prostě předestřeš nějakou svou myšlenku, tvrzení ... - a automaticky ji bereš za "historicky pravdivou" či "skutečný fakt".
Jenže já v tvých myšlenkách.. jež tu zaměňuješza fakta .. spíš vidím  nepochopení, nedorozumění, zažitá klišé .. či prostě a jednoduše předsudky. Zažrané obecné předsudky ..

Ivane, mě musíš podat skutečný důkaz, abys mě přesvědčil. To, že ignoruješ přirozený růst Církve a Dílo DS pro mě opravdu není důkaz (byť chápu, že ten rozpor vůči "strohému osekanému textu bible" vidíš třeba "už v roce  třeba "40" ...") Ona je taky otázka, jestli Církev můžeš REDUKOVAT na "pouhé citace z Písma" či Církev "ze strohých citací Písma rekonstruovat" - bez ohledu na jiné možné prameny..
Pak je další otázka, že každý "restaurátor" či "rekonstruktor" pak musí zákonitě dojít k jinému výsledku.. - akcentuje jiné verše, jiné  záležitosti.
Nemluvě na to, že samo Písmo se někdy - nejen tváří.. - je tajemné..  třeba ZJ ..   opravdu ho můžeš brát a rozumíš mu na úrovni "jízdního řádu"??  (ty třeba "dejme tomu ano.. ale už třeba "Žeryk to bude - ZJ - vidět jinak.." - a jak zaručíš, že další a další "konstruktéři" "nebudou Žerykovatí" ??? - jen příklad ..)Re: Byt Oko, či nebýt oko? (Skóre: 1)
Vložil: MilanH v Čtvrtek, 26. září 2019 @ 13:13:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak jsem Myslivcův text "Pojem matka ..."  dal na rozbor doc.Wassernautovi působícího u "Svobodných (nespoutaných) inet Kristovců" a tady je výsledek jeho rozboru:
Uf, to je román.--------------Čpí to Nestoriem.

:-)
no, čekal jsem nějaký delší rozbor .. ale de fakto to vystihl.Re: Byt Oko, či nebýt oko? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 26. září 2019 @ 15:08:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
poslal myslivecJe marné rozmotávat zamotané klubko mariánských nesmyslů. 


martino


Tak proč to děláš? Vlastně popíráš sám sebe. Re: Byt Oko, či nebýt oko? (Skóre: 1)
Vložil: vatatu v Středa, 02. říjen 2019 @ 13:09:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
    Co k tomu dodat? Jen to, co jsem zde již napsal na komentář IvanaH:
    MilanoviH
  Souhlasím.  Co to však znamená "souhlasím?" Když bych měl žít ne již já, ale měl by ve mně žít Ježíš?
   A jak se stane, že ve mně žije Ježíš?
 Myslím si, že to je možné jediným způsobem, to je vírou v Boží slovo.
  A co je vůbec víra a kde se vlastně vzala? Podle apoštola Pavla pochází víra ze slyšení Božího slova.
 A tady je ten jediný veliký kámen úrazů-Co je Boží slovo?
   Nechci nikomu vnucovat to, co tady nyní napíšu, to nedělá ani Bůh sám, prostě tomu jenom věřím, a tady se ze svou vírou svěřuji.
  V prvé řadě, Boží slovo vychází jenom z Božích úst, nikdy v celé věčnosti nevyšlo z žádné knihy, ani z ničeho, co se samo nemůže pohnout, protože to je jenom mrtvá, neživá modla, která nemůže pomoci sama sobě, natož tak někomu jinému.
   Intelekt člověka může a  dává psanému slovu určitý život, o čemž je spousta lidí přesvědčena, že tomu tak je.
   Bůh svým slovem, které vychází z Božích úst prohlásil tento údajný život intelektu sečtělého člověka za smrt.
  To znamená, že tím, jak se lidé snaží písmu svatému vdechnout život svým intelektem, svým rozumem, tím zabijí Ducha, zabijí ten hlas vycházející z Božích úst.
    A to je ta šelma, která dnes vládne ve světě, je to intelekt člověka. 
 Jak tedy může člověk přijít k Božímu slovu? Jak ho může uslyšet?
    Dříve platilo, že to nejde, protože Bůh mluvil sám ke komu chtěl.
 Dalo by se říci, že nyní máme možnost Boha poprosit ve jménu Ježíše o to, aby k nám Bůh mluvil, a věřit, že to Bůh udělá.
    Zní tu však jedno "ALE".
 Nepochází již to, že člověk prosí Boha ve jménu Ježíše o to, aby k němu Bůh mluvil, z Božího hlasu?
    Věřím tomu, že Boží slovo, které dává život je pouze to, co sám Bůh mluví v konkrétní čas, konkrétnímu člověku.
   A jak ho takový člověk slyší? Snad fyzickýma ušima? Zajisté ne, protože tento Boží hlas, který jediný dává život je možné slyšet pouze v srdci člověka duchem člověka. A duch člověka nemá s intelektem člověka nic společného, protože je narozený ze znějícího Božího slova, to je z hlasu Božího ve svém srdci.
   A tak si myslím, že veškeré lidské sdružení včetně všech denominací jsou výsledkem slyšení slova písem fyzickými ušima, a pochopením toho slova lidským intelektem. Myslím si to proto, že Bůh je jeden, jeden je hlas Boží, denominací je prý okolo 33 tisíc.
     Bůh na zemi nebude nikdy mít žádného zástupce z řad lidí, aby tak mohl mluvit k lidem, protože on tu byl a je sám, to ve svém synu Ježíši, který měl a má na zemi své tělo, skrze něž žije na tomto světě.
   Jsou to všichni ti lidé, kteří slyší Boží hlas ve svých srdcích a věří mu, věří tomu, že to, co slyší se i uskuteční vůlí toho slova, které slyší, ne vůlí svého intelektu.
   Vůli svého intelektu používají lidé znalí písma, kteří si myslí, že to slovo písma mají uskutečnit tou vůlí svého intelektu.
      A tak dravá šelma vládne zemí a bylo jí dáno, aby svedla boj se svatými a zvítězila nad nimi.
                  To je dnešní doba, ve které žijeme.Stránka vygenerována za: 0.44 sekundy