Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ctirad.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 170, komentářů celkem: 389865, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 34 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

oko
Willy
Frantisek100
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106904969
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Votův pravdomluvec.
Vloženo Pondělí, 18. květen 2020 @ 10:00:12 CEST Vložil: Tomas

Zkoušky poslal Nepřihlášený

  • Nejzchytralejší ze vší polní zvěře, kterou Hospodin Bůh učinil, byl had. Řekl ženě: „Jakže, Bůh vám zakázal jíst ze všech stromů v zahradě?“
  • Žena hadovi odvětila: „Plody ze stromů v zahradě jíst smíme. Jen o plodech ze stromu, který je uprostřed zahrady, Bůh řekl: ‚Nejezte z něho, ani se ho nedotkněte, abyste nezemřeli.‘“

  • Had ženu ujišťoval: „Nikoli, nepropadnete smrti.

Vota:

Zdejší pseudojudaista a  nepřítel křesťanů se snaží z Boha činit lháře. Prý ten den co Adam a Eva pojedli ze stromu poznání dobra a zla, měli dle božího slova ten den zemřít! Ten den nezemřeli a had prý měl pravdu a Bůh ne?!


1)
Tu uslyšeli hlas Hospodina Boha procházejícího se po zahradě za denního vánku. I ukryli se člověk a jeho žena před Hospodinem Bohem uprostřed stromoví v zahradě.

Uslyšeli hlas- Slovo
Hospodina Boha- Otec
Za denního vánku- Duch svatý

Teď je člověk jako jeden z nás, zná dobré i zlé. 

2)
A on též jedl...oběma se  otevřely oči...tu uslyšeli...za denního vánku. 

V tom samém dni pádu Adama a Evy Bůh ve dne vynáší *milostivý soud nad lidmi a *zatracující soud nad Satanem.

*milostivý soud.(dle biblického kontextu) První boží milost udělená lidem. Jelikož se člověk nerozhodl ke hříchu přímo, ale byl ke hříchu "pouze" svedený, byla mu udělaná milost ve formě odkladu, tedy odkladu okamžité žel stále jisté smrti. 

**zatracující soud nad Satanem.(dle biblického kontextu) Jeho okamžité prokletí a rozdrcení hlavy v budoucnu na konci času. Odklad smrti Satana není z důvodu boží milosti, ale kvůli probíhajícímu boji mezi nadzemskými duchovními mocnostmi dobra a zla.

3) 
Svedení, navedení, pohoršení člověka ke hříchu Bůh spravedlivě kvalifikoval jako polehčující okolnost, a proto milostivě dal lidem šanci k záchraně. Nicméně lidská smrt je stále jistá, ale s odkladem, vymezeným časem k záchraně (spáse).

4) 
Každý kdo řekne, napíše, že Satan říká pravdu- je satanista!

Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži.


"Votův pravdomluvec." | Přihlásit/Vytvořit účet | 40 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Votův pravdomluvec. (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 18. květen 2020 @ 13:43:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Děkuji zdejšímu anonymnímu přispěvateli za tento článek a jeho úvahy.

Velice oceňuji, že dokázal alespoň v otázce smrti odklonit od bajek tzv. "duchovní smrti" a zauvažoval velice reálně v tom, že Adam s Chavou skutečně téhož dne, kdy pojedli z onoho "stromu" poznání dobrého a zlého, nezemřeli, ale že zemřeli až za mnohé stovky let poté. Také oceňuji uvědomění si toho, že když HaŠem někomu řekne, že téhož dne, když člověk B-ha neuposlechne, přes Jeho varování, ještě to neznamená, že člověk téhož dne musí zemřít, ale že HaŠem je milosrdný, dlouhoshovívající a odpouští vinu, ale i trest. To jsou plusové body pro pisatele článku.

Nicméně, i přestože se dokázal oprostit od nesmyslu typu, že se vždy musí stát, co B-h řekne, a že nelze nijak zvrátit či změnit Jeho vůli, nedokázal se zcela vůbec oprostit od křesťanských bajkovitostí typu, že onen had byl satan, nebo že duch svatý je denním vánkem, nebo také křesťanského dualismu o probíhajícím souboji mezi nadzemskými duchovními mocnostmi dobra a zla. Vyjadřovat se pak k pitomostem typu, že kdo tvrdí, že satan, tzn. nepřítel, je vrah, nikdy nemluví pravdu, že je otcem, tedy zploditelem lži, nebo že kdo napíše, že kdo říká, že satan říká pravdu, ten je satanista, nepovažuji ani za hodna mého komentáře.

Ale, vrátím se k tomu, co zde rozšiřuje Oko a pisatel tohoto článku o mně, tedy že z B-ha činím lháře, když tvrdím pravdu, že Adam s Chavou rozhodně téhož dne nezemřeli, a vůbec ne nějak duchovně, prostě vůbec nezemřeli, ale žili přemnoho dní po tom dni, kdy měli - a to podle slov HaŠem zemřít. Tvrdit totiž, že sice nezemřeli, ale že jim byl trest smrti odložen z toho dne na jiný, i kdyby následný, by byla totiž - a to právě z pohledu Oka či pisatele tohoto článku - stejné obvinění HaŠem z toho, že buď lhal, (odpusť mi B-že), nebo nedodržel své slovo, které vyřkl. Představa křesťanů o tom, že se vždy musí stát, co B-h řekne, jakkoliv - proto také ten nesmyslný výklad o duchovní smrti, která Adama s Chavou měla potkat téhož dne - a že B-h tím nemyslel smrt jako takovou, ale v tom duchovním smyslu, je zcela zavádějící k bajkám typu: B-h to takto nemyslel - Adam s Chavou to jen špatně pochopili, mysleli že zemřou fyzicky, a B-h měl na mysli "duchovně". Takže zde teď křesťané mají smrt první a smrt druhou, smrt fyzickou a smrt duchovní, smrt těla a smrt duše.

Že ten had nelhal, je zřejmé už jen z toho, že první lidé poté, co pojedli y onoho "stromu" skutečně nezemřeli, ale i z toho, že HaŠem ta slova hada potvrdil. Člověk tehdy poznal to, po čem toužil, znát dobré a zlé, tak jako B-h. A to je o rozpoznávání. Ono potom touží i malé děti být dospělými, a rodičové by byli hodně špatní, kdy dětem bránili v tom rozpoznávání a rozlišování toho, co je dobré a co je zlé. To totiž odlišuje člověka od zvířat, dospělého od dítěte, B-ha od andělů a také od člověka. Ovšem kdyby se člověk nestal toho dne smrtelným, byl by jako andělé, kteří neznají u sebe, co je to smrt, a nerozeznávají u sebe mezi životem a smrtí, protože jsou neumírají. Smrt či zánik se týká totiž tohoto hmotného světa. Takže z pohledu Oka či jinak pisatele tohoto článku, jde o obviňování HaŠem, že něco Adamovi zle vysvětlil, nebo že to myslel jinak, než to Adamovi podal. A u pisatele článku jde o zjevné opominutí onoho "toho či téhož dne" - protože i toto by se z pohledu Oka dalo nazvat tím, že činí z B-ha lháře, protože nezemřeli téhož dne. Argumentace Okova je v tomto daleko daleko vyváženější.

Avšak dám pisateli článku a čtenářům také něco na zamyšlenou. Chava (Eva) řekla H-spodinu, že ji svedl had. Podle pisatele článku to byl důvod k tomu, aby B-h spravedlivě posoudil její provinění a odložil den její smrti. Ovšem Adam, ten nebyl sveden hadem a ani svou ženou. Ona mu podala to "ovoce" a on jedl. H-spodinu na svou obhajobu neřekl nic, tedy žádnou výmluvu, ale podal důvod toho, proč jedl. Vím, že křesťané běžně vykládají, že Adam obviňoval B-ha z toho, že on mu přece takovou ženu dal, ale tohle je hodně pokroucený výklad. Adam neobvinil ani svou ženu a ani B-ha. Adam toliko řekl, jak se to stalo - a je v tom jeho vysvětlení, na které B-h reagoval tak, že Adam nezemřel toho dne. Proč asi tak vzal Adam od Evy a jedl? :)
Ovšem toho dne se oba stali smrtelnými a délka jejich života zcela závislá na B-žím rozhodnutí, kdy zemřou.

A teď k tomu hadovi, kterého křesťané nazývají satanem. Když už pisatel tohoto článku bere v potaz, že Adam skutečně téhož dne nezemřel a že se jedná o odklad skutečné a nikoliv nějaké duchovní smrti, pak by alespoň měl zůstat jako Oko vyvážený a nemíchat hrušky s jablkama.Had je zvíře a také je dost důkladně popsáno, čím byl potrestán - a to dost zjevně fyzicky. Onen had stejně jako jiná zvířata, nemluví lidskou řečí a člověk nerozumí tomu, co zvířata vydávají za zvuky, ač se tomu snaží porozumět. Přesto nejen zvířata, ale i věci a různé události k lidem promlouvají a lidé se je snaží pochopit, porozumět tomu. Takže ten hlas hadův musí člověk hledat v sobě - ve svých myšlenkách :) Had nemluví, had se však plazí - a to i po stromech :) (Ačkoliv se o strom, jaký si pod tím názvem představujeme, nejednalo. Vždyť o tom hadovi je napsáno, že byl nejzchátralejší ze vší polní zvěře :) A ne vše, co mohou zvířata, dokonce i jíst, je ke snědku i člověku, aby se mu neudělalo šoufl a neotrávil se.

Tak tedy: ještě zde máme onen chléb. Kde se tu o něm asi tak vzala zmínka? A že dobývání chleba ze země? :)

Blahoslavená je za to pramáti lidstva Chava, že upřednostnila poznání moudrosti před věčným životem v blažené nevědomosti. Raději zvolila toto, než věčný život jako dítěte. Nebo život jako nevědomých tvorů. A to sebou také nese zodpovědnost za své činy.Re: Votův pravdomluvec. (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 19. květen 2020 @ 10:54:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je to zvláštní, když si nějaký dospělý člověk myslí, že kdysi uměli hadi mluvit... 
To je stejné, jako kdyby si myslel, že děti nosí čáp...Re: Votův pravdomluvec. (Skóre: 1)
Vložil: BohemianAnonymus v Úterý, 19. květen 2020 @ 23:56:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vota:Spasitel pravil Židům toto:
Stránka vygenerována za: 0.35 sekundy