Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Darja.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 15942, komentáře < 7 dní: 513, komentářů celkem: 379349, adminů: 60, uživatelů: 4950  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 249 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Lolik
rosmano
ivanp

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Na okraj doby covidové
·Slovensko pøed Velikonocemi otevírá kostely k „individuální duchovní péèi“
·Marek Krajèí: Tiekli mi slzy, nepodporili ma ani moji vlastní
·Sèítání lidu 2021 - Informace pro èleny a pøátele baptistického hnutí
·Sèítání lidu 2021 - informace generálního sekretáøe Ekumenické rady církví
·SCEAV: Podpoøte svou církev ve sèítání lidu
·Tøeboòská výzva
·Ekumenická rada církví se pøipojuje k minutì ticha za obìti pandemie
·Film vìnovaný životu J. A. Komenského
·Slovenský ministr zdravotnictví baptista Marek Krajèí konèí kvùli koalièní krizi

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
104223097
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Pohanství nebo křesťanství?
Vloženo Úterý, 04. srpen 2020 @ 22:49:45 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Lenkam

K mému prvnímu zamyšlení bych ještě připojila tento odkaz, protože je k tématu. Týká se symboliky v katolické církvi. Trochu mě mrzí, že jsem toto nevěděla dřív. Zajímá mě, jestli by se někomu nepodařilo vyvrátit informace v tomto článku. 


http://www.zvedavec.org/komentare_3460.htm/2001/

"Pohanství nebo křesťanství?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pohanství nebo křesťanství? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Úterý, 04. srpen 2020 @ 23:11:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takže chudák Dagon si neudržel ani čepici.
Uprostřed bohů, postavil se Bůh. Je to řeč symbolů.Re: Pohanství nebo křesťanství? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 05. srpen 2020 @ 12:37:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
(Kaz 7,11)
Moudrost je dobrá jako dědictví, prospívá těm, kdo vidí slunce.(Mal 3,18-21)
Tehdy uvidíte rozdíl mezi spravedlivým a zlovolníkem, mezi tím, kdo Bohu slouží a kdo mu neslouží. Neboť hle: ten Den přichází, je žhoucí jako pec. Slámou budou všichni nadutci a zlomyslníci; ten Den, jenž přichází, je zapálí - říká Jahve Sabaot -, takže jim neponechá kořen ani haluz. 

Ale pro vás, kdo se bojíte mého Jména, zazáří Slunce spravedlnosti s uzdravením ve svých paprscích; vyjdete a budete poskakovat jako krmná telata.  Pošlapete zlovolníky, neboť ti budou v Den, jejž chystám, popelem pod chodidlem vašich nohou, říká Jahve Sabaot


(Iz 60,19-20)
Nebude ti již slunce za světlo ve dne, ani měsíc pro svou zář ti nebude svítit v noci. Hospodin bude tvým věčným světlem a tvůj Bůh tvou slávou.   Tvé slunce již nezapadne a tvůj měsíc se neschová, protože Hospodin bude tvým věčným světlem a dny tvého smutku skončí.


(Zj 12,1)
A ukázalo se veliké znamení v nebi: žena oděná sluncem, pod jejíma nohama měsíc a na její hlavě koruna z dvanácti hvězd.


(Zj 21,23)
A to město nepotřebuje slunce ani měsíc, aby mu svítily. Ozářila ho Boží sláva a jeho lampou je Beránek ....(ZJ 1,12-16)
Obrátil jsem se, abych viděl hlas, který se mnou mluvil. A když jsem se obrátil, spatřil jsem sedm zlatých svícnů a uprostřed těch svícnů někoho jako Syna člověka, oděného dlouhým rouchem a přepásaného zlatým pásem až k prsům.  Jeho hlava a vlasy byly bílé jako bílá vlna, jako sníh, jeho oči jako plamen ohně;  jeho nohy podobné bronzu rozžhavenému v peci a jeho hlas jako zvuk mnohých vod.   A ve své pravici měl sedm hvězd a z jeho úst vycházel ostrý dvousečný meč a jeho tvář jako když slunce září ve své síle.Re: Pohanství nebo křesťanství? (Skóre: 1)
Vložil: Pomo v Středa, 05. srpen 2020 @ 21:56:19 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vše v tom článku je pravda. ŘK je kompletní sbírka pohanství. Vlk v rouše beránčím. Pevně věřím, že i tam jsou jedinci, kteří milují Pana a Pán zná jejich jméno. Není to však tím, že jsou v ŘK ale navzdory tomu, že jsou v ŘK.Re: Pohanství nebo křesťanství? (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Čtvrtek, 06. srpen 2020 @ 22:32:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tento zkroucený kříž byl vytvořen pomocí černé magie satanisty, kouzelníky a šamany z 6. století. Měl za úkol zesměšňovat klasický katolický krucifix. Byla vytvořena úmyslně zdeformovaná postava Ježíše, který volně visí na kříži; vrchol kříže a oba postranní konce byly nápadně zkroucené nahoru.

Podle znalců tímto aktem nastalo velké spojení mezi římskokatolickou církví a Illumináty.
Církev byla největším zástupcem bílé magie na světě, zatímco Illumináti naopak největšími zástupci černé magie od založení 1. května roku 1776. Vatikán a Ilumináti byli vždy vzájemně nesmiřitelní nepřátelé na globální úrovni. Masivní satanské síly černobílého kouzla přestaly vzájemně bojovat za svou nadřazenost a připojily se k sílám „Druhého času" s rozkazem vést svět do Království Antikrista - Nového světového řádu. Od toho momentu byla konečná rozhodnutí předána vedení Mistrů Illuminátů. Z Vatikánu bylo vedení přeneseno na britskou monarchii, do Windsdoru.Toto velké spojení všech satanských sil znamená, že Jezuité nyní pracují pro Illumináty a ne pro Vatikán. Všichni agenti z řad jezuitů a jejich organizací nyní dostávají příkazy od nich.------------------------------------------------------------Tak tohle je snad ještě větší pitomost, než Myslivcova "duchovní matematika" ve stylu vicarius filli dei (stejně nevěřím tomu, že to Myslivec fakt myslel úplně vážně).Takže si nalejme čistého vína: paní Lenka má silné sklony ke konspiračnímu myšlení v oblasti ezoteriky a někteří zde ji dokonce v těch nebetyčných nesmyslech podporují.
Katolící jsou prostě normální křesťanský proud, který otevřeně pokračuje v tom, co započali autoři Nové Smlouvy - t.j. upgrade předchozích svatých textů, jak po stránce obsahové, tak i po stránce výkladové. Tzv. ranná církev "ukradla" Židům mesiáše, návdavkem k tomu zpitvořila Mojžíšovy zákony a katolicí v této tradici vesele pokračují přikrášlujícími pohádkovými doplňky o nanebevzetí panny Marie, neposkvrněném početí, atd - prostě duchovní evoluce, žádné mezinárodní spiknutí v nejvyšších kruzích ovládané jakýmisi Ilumináty... dyť ten článek je úplný konspirační blábol od prvního do posledního písmene.Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy