Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Hana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16193, komentáře < 7 dní: 245, komentářů celkem: 397201, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 286 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

gregorios777
Lolik
oko
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109048845
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Církev víry Milost
Vloženo Pátek, 25. červen 2021 @ 01:09:00 CEST Vložil: Tomas

Z našich církví poslal Nepřihlášený

Ahoj
Hrozně mi chybí tady v Čechách církev, která by věřila v to co bible říká, necukrovala to lidskými výmysly (aby se to lidem víc líbilo)  a nebyla zasažená různými zlozvyky prázdnými frázemi a kletbami jaké Češi slepě papouškují a přebírají z USA.

Bohužel jsem toho dost slyšel z kázání v církvi Milost  z 19.6 2021(myslím že to říká Petr Kuba) kde říká jednu kletbu za druhou např. "tatáž utrpení se naplňují na vašem bratrstvu po celém světě Amen = ať se tak stane" , "v tých by tě mohl ďábel porazit amen= ať se tak stane"atd.
Předpokládám, že Kuba ví moc dobře, že amen znamená ať se tak stane, ale zvykl si používat prázdné fráze co nemyslí vážně kde amen je takové náboženské vole vole, ale co není ze srdce vážně míněno, je naškodu - lidé to vycítí. O těchto zlozvycích z USA píšu na Grano Salis " Bludy z USA" 15.5.2021    http://www.granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2471563

Kubova teorie, že Branham padl (kde to sebral, že padl???) a dokonce že to bylo z pýchy  je víc než podivná (že měl Branham podivná kázání o vztahu Evy a satana  a jiná tvrzení, která v bibli nejsou je jedna věc, ale podobné výmysly co v bibli nestojí má spousta  kazatelů -jako že křesťané nezažijou pronásledování *****m a jiné věci což explicitně v bibli nestojí ale oni si to jen vydedukovali jako svědci jehovovi ) ale to přece neznamená že padli!!! Pokud Kuba myslí, že Branham padl, protože zemřel poměrně mlád v autonehodě (?) tak je to ale hodně hrubý úlet a nesmysl!  Potom by mohl tvrdit, že Štefan padl, protože zemřel ukamenován poměrně mlád. Branhamovi myšlenku, že tak jako byl poslán Eliáš  a Jan před příchodem Ježíše, tak i on byl tak poslán, to řekl Branhamovi i Bůh skrze anděla v tom nebyla z jeho strany žádná pýcha, jen víra v Boží slovo z úst anděla. Branham byl velmi pokorný, když dřel léta v komunálních službách aby uživil rodinu a nebral od sboru co pastoroval žádné peníze! 
Který z dnešních pastorů takto v praxi - nikoliv žvaněním, prokázal svou pokoru? Branham ani nepřijal přez mlion dolarů co mu bylo nabízeno, protože pokorně prohlásil že uzdravení dělá Bůh, né on. 
 Patrik Popp

"Církev víry Milost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 46 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Církev víry Milost (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pátek, 25. červen 2021 @ 22:48:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Sbory církve Milost znám, ale jen z Moravskoslezského kraje. A patřily k tomu nejlepšímu, co jsem mezi pobožnými poznal. Byli tam lidi upřímní, skromní. Hovořím hlavně o sboru v Příboru a Ostravě. A taky v Třinci. Když to srovnám s jinými církvemi a sbory, tak tohle bylo to nejlepší. Po lidské stránce. Třeba v kontrastu s arogancí, pýchou členů a pastorů Apoštolské církve. To bylo asi to nejhorší, co jsem poznal. I když to jsou obě variace na letniční církev, tak se velmi liší. Nikoli naukou, tu mají podobnou, ale přístupem a chováním. Potom mám dobré vzpomínky na Církev Bratrskou. No a katastrofa byli adventisti, tam jsem musel po hodině odejít. Faleš, nuda, přetvářka. Hra na něco. Baptisti - ti byli tak uprostřed škály. Nic mimořádného, křesťanský průměr. Katolíci - těch je mnoho a mají mnoho tváří a variant a jsou spíše politická strana než církev. Ale lidsky nejsou v průměru tak špatní. Nejhorší vzpomínky a pachuť cítím vůči Apoštolské církvi. Faleš, prázdnota, lži, manipulace. Arogance, využívání. Bohuslav Wojnar, Jarek Bílý, Jiří Kostelník, Rudolf Bubik, jeho syn Pavel Bubik - to jsou nebo byli magoři. Re: Církev víry Milost (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 26. červen 2021 @ 13:22:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je neustálé hledání a zakládání nových církví podle učení, které bude příjemně šimrat v uších. Jděte již všichni následovatelé a zakladatelé sekt hrdě nazývaných církví do hajzlíčku. K čemu potřebujete mít ve svém životě partu stejně smýšlejících lidí když pravou Církev ignorujete? Jen proto, že různé sekty vám hrají do noty, neboť legalizují rozvody, žehnají svazkům homosexuálů, ignorují Písmo, svátosti atd. Co to vlastně děláte? Plivete na Boha který ustanovil jednu Církev, v Apokalypse ji nazval svoji nevěstou a slíbil ji, že brány pekelné ji nepřemohou. Zapomínáte na to, že zakladatelé a následovatelé sekt opovrhují nabízenou Boží milostí a Kristus se k nim nezná jako k pannám z Evangelia, kdy panny volaly: Pane, Pane otevři, ale slyšeli je razantní vyjádření: Neznám vás. Proto dejte si pozor na to, co hlásáte, čemu věříte a neignorujte Krista který vám oznámil, že do věčného ohně je cesta široká a mnozí jsou touto cestou. Nezapomeňte ve své ješitnosti na Ježíšova slova: „Mnoho je povolaných, ale málo vyvolených.“Re: Církev víry Milost (Skóre: 1)
Vložil: Pomrakun v Neděle, 27. červen 2021 @ 12:43:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Omlouvám se vám, že můj článek o církvi Milost jste špatně pochopili jako všeobecnou kritiku této církve, je to moje chyba.
Ve skutečnosti jí považuji jako jednu z těch co nejlépe naplňují Ježíšův záměr zjevovat lidem živého Boha v  v jeho moci a lásce, zdílení evangelia a uzdravení trpících lidí.

Právě proto mne ale tak moc zarmoutilo, že to zbytečně kazí těmi americkými zlozvyky a papouškováním Amen a kletbami z toho plynoucími, i představou, že když někdo podlehne nehodě (nebo snad nemoci?), že by "padnul". Většina apoštolů byla zabita nebo umučena, takže dávat lidem víru, že se mají postavit modlitbou a vírou proti těžkostem, nemocem a zlu je to správné co oni dobře dělají (na rozdíl od většiny jiných církví), ale né jim tvrdit, že by se vždy mohli vyhnout zlu, nehodám, nemocem a předčasné smrti a pronásledování, (nebo snad Tribulation).

Ale vůbec jsem tím nemyslel, že by měli být horší než jiné církve.
Většina církví se zajímá jen o ty "blahoslavené" kteří jsou schopni uvěřit aniž by viděli, a kašlou na to modlit se za duchovní dary a používat je tak, aby nespasení neblahoslavení lidé viděli i zažili Boží moc a pomoc a uzdravení.

Impotentních církví bez Boží přítomnosti a moci kde lidé uslyší jen zajímavé teologické výklady, a filozofování je dost, ale hrozně mi tu chybí taková církev kde by Boží přítomnost a moc byla taková,(jako v první církvi) že tam nevěřící, neblahoslavení uvidí jak Ježíš uzdravuje slepé oči, chromé, a hluché uši.(jako jsme to vídali v Harvest International)  a kde nepoužívají prázdné frázičky které nemyslí vážně a nepapouškují nebiblické  blbosti z USA, že Ježíš nemá žádné favority a každého miluje úplně stejně, ale místo toho by je učili a povzbuzovali, aby se stali Božími favority a miláčky (jako Jan a Lazar) protože bez víry není možné zalíbit se Bohu.
Patrik Popp
P.S.Snad  církev Alfa a Omega je bez těchto blbostí z USA a má Boží dary Ducha Svatého a moc. možná i nějaká jiná v Česku, kterou ale neznám.

V cizině jsou skvělé hipícké církve Jesus People (i Harvest založil hipík Adrián) a z Tenerife rád poslouchám kázání z církve centro Evangelico Vida Nueva (na youtube i v angličtině )

Re: Církev víry Milost (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 28. červen 2021 @ 15:43:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Bohužel jsem toho dost slyšel z kázání v církvi Milost  z 19.6 2021(myslím že to říká Petr Kuba) kde říká jednu kletbu za druhou např. "tatáž utrpení se naplňují na vašem bratrstvu po celém světě Amen = ať se tak stane" , "v tých by tě mohl ďábel porazit amen= ať se tak stane"atd.

  Tohle je špatný zlozvyk. Takové jednání pak dost souvisí s tím, že slovo člověka je bez moci. Kdyby totiž mělo moc, tak potěš všechny ty uamenované. ;-)

  Jak psal Jakub [obohu.cz]: Domnívá-li se někdo, že je zbožný, a přitom nedrží na uzdě svůj jazyk, klame své srdce; jeho zbožnost je marná.

  Toník
  Re: Církev víry Milost (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Čtvrtek, 01. červenec 2021 @ 21:59:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V hebrejštině אמן ואמן amen ve'amen, tedy amen a amen, rozhodně nikdy neznamenalo, "tak se staň" a nikdy tohoto významu nenabylo. Tak akorát u pomatených křesťanů. Jde o vyjádření naprostého souhlasu, že je cosi vskutku pravdou. Tedy řečeno česky by to bylo správně asi takto: "pravda pravdoucí", tedy "(tak pravda a tak pravda)".

Nějaké nesmysly, jako "tak budiž, tak se staň, apod", jsou významy přiřčené neznalými a měnící význam slov. 
Pisatel článku se mů6e tak akorát rozčilovat a podivovat nad vlastní hloupostí. Jistě, hloupostí tradovanou mezi křesťany.

Samožřejmě, pokud člověk říká na svou modlitbu či řeč amen či amen (a) amen, vůbec nepochopil to, kdo a kdy a proč amen má či může vyslovit. A v křesťanství se opravdu na kdejakou pitomost vyřčenou zejména těmi kazateli davům říká amen. Však si to taky tím tázacím amen vynucují od zfanatizovaného davu :)

Nu, to je ta křesťanská moudrost ukrytá od věků a zjevována v JK ;)Re: Církev víry Milost (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 02. červenec 2021 @ 08:52:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Branham byl prorokem ale určitě nebyl Eliášem. Našel jsem nedávno perfektní knížku od C.H. Mackhintoshe :

https://www.sirenipismasvateho.cz/soubor/elias-tesbitsky-pdf/

určitě stojí za přečteníStránka vygenerována za: 0.37 sekundy