Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Helena.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16195, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 397297, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 135 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Lolik
rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109087378
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím?
Vloženo Úterý, 07. září 2021 @ 09:21:01 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Včera jsem shlédnul na TV Art film Klér. Docela jsem se zhrozil  a uvědomil si, jak je dobře, že u nás žádná církev nemá takovou moc a postavení jako v Polsku. Kdybych byl nevěřící, upevnilo by mi to nevíru v Boha. Logicky si člověk položí otázku, jak se může taková organizace považovat za svatou  a že má právo jen ona udělovat svátosti. Arogantní jednání kněží, podvody, alkoholismus, úchylky a pro obyčejného člověka  úplná beznaděj a zoufalství. K čemu je taková organizace, která se sama pasuje na svatou. Uvědomuji si, jak strašný musel být středověk a doba, kdy vládly církve. Ten film stojí za přemýšlení a natočili ho sami Poláci, kteří už mají církve až po krk a církev už ztrácí veškerou autoritu. Nevím, jak je to u nás, a díky Bohu, že církve zde nemají takovou moc a postavení. V podstatě jsou argumentem pro nevěřící, že církve jsou jen lidské zotročující spolky s cílem ovládat a vydírat své ovečky. A ono to neplatí jen na jednu církev katolickou. Přesto v ní bylo  a je i dost poctivých kněží. Mne ten film až vyděsil a nedivím se lidem, že mnozí či většina nevěří. Stojí za přemýšlení. Dohadujeme se o tom , kdo je náš bližní, ale opravdové problémy se zamlčují  a mlží. Kdo vlastně ovládá církve? Co by tomu asi říkal apoštol Jan? Co by církvím asi vytknul?


"Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 55 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím? (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Úterý, 07. září 2021 @ 12:33:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisek100 napsal:
Kdybych byl nevěřící, upevnilo by mi to nevíru v Boha.

Spíš mne zajímá, co upevňuje tvou víru v Boha.Re: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 07. září 2021 @ 14:18:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Apoštol jan ji viděl :

4Ta žena byla oděna purpurem a šarlatem a ozdobena zlatem, drahými kameny a perlami; ve své ruce měla zlatou číši plnou ohavností a nečistot svého smilstva  5a na svém čele měla napsané jméno: ‚Tajemství, Babylon, ten veliký, matka smilnic a ohavností země.‘ 6Uviděl jsem tu ženu zpitou krví svatých a krví Ježíšových svědků. Velice jsem užasl, když jsem ji uviděl. 7Anděl mi řekl: „Proč jsi užasl? Re: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 07. září 2021 @ 17:12:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku řešíš něco co se tě netýká. Jsi praktikujícím katolíkem? Nejsi! Máš jistotu před Bohem, že ten manipulační film je v celku pravdivý? Nemáš! I u soudu platí, pokud není jistota, musíš být zproštěn obžaloby. Ty máš jistotu, opakuji jistotu, že to vše je tak jak ten film prezentuje? Nemáš! Že v Církvi jsou Jidášové a zrádci Evangelia není přeci nic nového. V každém společenství lidí se dějí skutky zloby. Není to jen Církev, ale společenství lidí na pracovišti a nejvíce v rodinách. Všechny ty zneuctívání druhého člověka se dějí na prvním místě v rodinách, kdy dědové, strýcové i tátové, ale i matky a babičky zneužívají děti. Na druhém místě jsou sociální instituce, školy a domovy mládeže, kde jsou zneužívány děti. Na třetím místě jsou to policisté kteří zneužívají děti. Tak to aspoň vyšel průzkum v Německu. Jaká je situace u nás nevím, ale bude to podobné. Pokud jde o Církev jedná se o 0,05 % zneužívání dětí ze strany duchovních. Dalo by se to dostat na nulu, kdyby sami rodiče v rodině soustavně vedli své děti k tomu, aby se jim otevřeně svěřovali. Takové ty kecy po 20, 40 letech, já jsem byla nebo byl zneužíván knězem, to vážně neberu. Film jsem neviděl tak jsem si ho nyní pustil, to je jen pohádka pro blbečky. Proč? Mě zajímaní policejní vyšetřování, soudy a rozsudky. Točení filmů jak je Církev zlá, to neberu.  Re: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 08. září 2021 @ 07:27:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Františku, stěžuješ si, že v televizi je málo o Bohu, že je víc ateistická, než za komunistů, když ti pošlu odkaz na film o Bohu a o lidech, co mu věří, tak napíšeš, že se na něj nebudeš koukat, že koukáš jen na dokumenty ne na filmy a teď píšeš článek o filmu, na který ses koukal.... 

  A nepsal jsi náhodou nedávno, že se do ŘKC vrátíš a když jsi zjistil, že jsi římský katolík, byl jsi rád? ;-)


  K filmu: 'Dobře' řemeslně provedený film, nehezky manipulativní, sugestivní. 

  Polsko je hodně katolické, snaží se držet nějaké dobré hodnoty a tak se do něj naváží EU loby, stejně jako do Česka, Maďarska, nedávno do Slovenska, protože nejedou ve všem linii. Média jsou součástí toho tlaku, amorální loby v nich je silná. Takto manipulativní film bude asi jedna součást té kampaně na diskreditaci lidí, kteří se morální hodnoty snaží držet. 

  
  Taky nevím, jak je to u nás - vím, jak to bylo před třiceti lety. Nepomatuji si, že bych potkal opilého kněze, nesetkal jsem se nikdy se zneužíváním. Potkal jsem kněze zoufalé, osamělé, podivné, ... ale ty, co jsem potkal, se snažili sloužit lidem. Moc toho neměli, neměli řešení problémů života, jen náboženství, ale snažili se. Nevím, jak finanční toky - bylo sice hodně "dávání na mše", ale určitě ne nějak extrémně moc peněz na úrovni kněží. To spíš dnes po "restitucích" je situace horší, ale slyšel jsem jen náznaky.

  Určitě je velký problém v tom, že kněz je fakticky nedotknutelný díky sektářským principům - pokud se tedy na pozici kněze vyskytne zločinec, napáchá na nevinných víc škody. Ale opět - to jsem potkal jednou a ta škoda bylo jen sektářství, rozeštvávání lidí mezi sebou. Což je v sektách poměrně časté.

  Takže rada: Nenech se manipulovat sugestivními filmy. A když už, tak si vyber filmy, které jsou alespoň charakterově dobré a ne takováhle manipulativní ....

  Toník  Re: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 08. září 2021 @ 07:57:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku, evidentně pořád ti i přes veškeré vysvětlování není ještě jasné, co je to vlastně církev.


Církev není jen organizací, je i organismem. V každém zdravém organismu je pak množství údů a orgánů, které spolu spolupracují, aby tělo zdárně fungovalo. Pokud v těle tato organizace nefunguje, tělo je nemocné. Je - li nemocný jeden úd, trpí a strádá s ním celé tělo.

Církev je tedy  NEMOCNICÍ , ve které působí  LÉKAŘ  DUŠÍ.
Kdo se  CHCE  vyléčit, toho vyléčí - kdo nechce - to je ale pak těžké léčení! Když lékař pacientovi řekne, že nesmí kouřit a pít alkohol - a pacient to potají dělá dál - jakou má naději na uzdravení?

Jak vyléčit člověka z arogance, z úchylky, z podvodů a alkoholismu, když sám se nesnaží, když nespolupracuje s lékařem?
Takový jednou uslyší: "Nikdy jsem vás neznal!"

Všechno dobré jde na světě zneužít i ke zlému, když člověk chce.

Ty totiž vylíváš s vaničkou i dítě.

Církev se ve světě nemá projevovat silou, ale láskou - nemá vládnout, ale má sloužit potřebným. A potřební - to jsme my všichni.Re: Co by dnes apoštol Jan vytknul církvím? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 10. září 2021 @ 09:16:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  Existuje takové pravidlo ve světě: Na co se koukáš, tím se stáváš. To, co sleduješ, to postupně naplňuje mysl i srdce člověka. Když se plníš zlobou, nenávistí, souzením, vytýkáním, povede se ti to. Zlo nestojí za přemýšlení - je to furt dokola, totéž. Stejné, jestli sleduješ filmy o válce, mafii, sektách, co tahají prachy z lidí, ... Žádná změna. Ten film jen vyvolá nenávist, tu proti katolíkům, tu proti černochům, tu proti bohatým, tu zas proti chudým, ... Nemá východisko.

  Proto jsem ti psal - zkus se podívat na ten film Zlom o křesťanech, jejich víře Bohu a o Boží odpovědi, je na Alze za pár korun.

  Nebo rád koukám na RT dokumentary, je zdarma na satelitu, je live i na netu. Pokud by ti vadili američani, tak tohle natáčí rusové. Teď tam zrovna doběhl film z jižní Ameriky, o práci křesťanů uprostřed skládek, zničeného světa. Je to sice angličtina, ale jsou to krátké filmy, půlhodina. Občas jsou v ruštině s anglickými titulky. Ale hlavně je to točené hezky, informativně, ne manipulativně.

  ToníkStránka vygenerována za: 0.62 sekundy