Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Helena.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16195, komentáře < 7 dní: 264, komentářů celkem: 397297, adminů: 60, uživatelů: 5077  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 128 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Lolik
rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
109087354
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Nechtějí slyšet???
Vloženo Neděle, 03. říjen 2021 @ 16:31:52 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

1. Jan 5:20 ...A víme, že Boží Syn přišel a dal nám schopnost znát pravého Boha, a tak jsme v něm, totiž v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život.

  Jan byl člověk nesmírně citový a k Pánu Ježíši měl ze všech učedníků nejbližší vztah. Proto se také neschovával, ale šel až ke kříži, aby i v poslední chvíli byl  s milovaným Ježíšem. A Pán Ježíš to vnímal a svěřil mu svoji matku do jeho péče. A díky tomu žil Jan ze všech apoštolů nejdéle a nezemřel bolestivou mučící smrtí. Zažil dva roky utrpení ve vyhnanství, ale i tam byl s ním Bůh tím, že mu zjevil důležité věci konce lidstva. Jan svůj první list píše v době, kdy je již ve vysokém věku a uvědomuje si, že je asi jediný, kdo ještě  z apoštolů zůstal naživu.  A on tento list stejně jako ostatní listy píše všem věřícím. O Janovi se často píše jako o apoštolu lásky.  A láska hraje důležitou roli i v těchto verších. Jan hluboce poznal Ježíšovu lásku. Zvláště, když ho viděl na vlastní oči umírat. A pochopil, že toto jednání nebylo projevem nějaké slabosti, vždyť on Ježíš mohl kdykoliv vše stopnout, ale projeven  lásky, kterou chce Bůh ukázat člověku, že ho miluje. Bůh potřeboval lidem zjevit svoji lásku. A právě v Pánu Ježíši bylo možné poznat Boha jinak. Jistě, že někteří poznávají Boha i rozumově, když jsou překvapeni moudrostí stvoření, ale rozum není všechno. Rozum bez citu  a lásky je nebezpečný. Bůh chtěl, aby Ho lidé poznali nejen jako Stvořitele, ale jako milující bytost.  Jan se zamiloval do Krista a tím do Boha Otce. A když člověk je zamilován, tak s tou láskou žije, tedy je v ní, v lásce, v Ježíši Kristu. A Boha poznává jinak, než Ho lidé poznávali dříve. A cítí i velkou vděčnost, protože bez vděčnosti není láska.. Pak věří, že Bůh nenechá člověka , který miluje Boha, zaniknout a smrt není definitivní konec osobní  existence. 


  Jan 3:16 ...Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna, aby žádný, kdo v něj věří, nezahynul, ale měl věčný

"Nechtějí slyšet???" | Přihlásit/Vytvořit účet | 22 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Nechtějí slyšet??? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 05. říjen 2021 @ 07:26:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Bůh potřeboval lidem zjevit svoji lásku. A právě v Pánu Ježíši bylo možné poznat Boha jinak. 

  Ahoj Františku.

  Přesně tak. A nejen bylo - je dodnes možné.


Jistě, že někteří poznávají Boha i rozumově, když jsou překvapeni moudrostí stvoření, ale rozum není všechno. Rozum bez citu  a lásky je nebezpečný. 

  Nejen že rozum není všechno. 

  Poznávat někoho jen z toho, co udělal, to je poněkud málo. Navíc lidi si často pletou víru s nějakým rozumovým přesvědčením nebo přesvědčováním o čemsi - třeba o tom, že Bůh existuje. To sice nebezpečné nebývá, ale ani to není moc užitečné.Bůh chtěl, aby Ho lidé poznali nejen jako Stvořitele, ale jako milující bytost.  Jan se zamiloval do Krista a tím do Boha Otce. A když člověk je zamilován, tak s tou láskou žije, tedy je v ní, v lásce, v Ježíši Kristu. A Boha poznává jinak, než Ho lidé poznávali dříve. A cítí i velkou vděčnost, protože bez vděčnosti není láska

  Tak.

  A láska, láska ta se nedělá rozumem. Dělá se srdcem. 

  Proto je toho také o srdci v bibli o dost více, než o rozumu. Proto Petr píše o "skrytém člověku srdce, který je před Bohem vzácný.", proto píše Pavel o čistém srdci a když píše o víře, tak píše "Vyznáš-li svými ústy Pána Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš zachráněn. Srdcem se věří k spravedlnosti a ústy se vyznává k záchraně"

  Rozumem se člověk ke spravedlnosti nedonevěří.

  ToníkRe: Nechtějí slyšet??? (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Čtvrtek, 07. říjen 2021 @ 08:55:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jan byl člověk nesmírně citový a k Pánu Ježíši měl ze všech učedníků nejbližší vztah... byl  s milovaným Ježíšem. O Janovi se často píše jako o apoštolu lásky.  A láska hraje důležitou roli i v těchto verších. Jan hluboce poznal Ježíšovu lásku.... projeven  lásky, kterou chce Bůh ukázat člověku, že ho miluje. Bůh potřeboval lidem zjevit svoji lásku. Rozum bez citu  a lásky je nebezpečný. Bůh chtěl, aby Ho lidé poznali nejen jako Stvořitele, ale jako milující bytost.  Jan se zamiloval do Krista a tím do Boha Otce. A když člověk je zamilován, tak s tou láskou žije, tedy je v ní, v lásce, v Ježíši Kristu. A Boha poznává jinak, než Ho lidé poznávali dříve. A cítí i velkou vděčnost, protože bez vděčnosti není láska.. 


Zní to esotericky, pohádkově a antropocentricky. Je to okatý výmysl, kde přání je otcem myšlenky. Ty to tak prostě chceš, Franto. Navíc k stáru mozek infantilní. Což je tvůj případ. Neexistuje důvod, proč by měl mít bůh (pokud by byl) raději druh homo sapiens než jiné přírodní druhy. To neustálé stranění jednomu druhu homo sapiens proti ostatním druhům je srandovní a průhledné stranění mužům nad ženami a židům nad nežidy. Většina obsahu bible jsou jen účelové esotericko emocionální výlevy. Příroda, vesmír je úplně jiný. Třebas existence černých děr, kde je hmota zhroucena. Potravní řetězec na této planetě atd. Esoterické pindy, kde se nějaký údajný boží syn tulí s dvanácti měsíčky a toulá se s nimi po krajině a zvěstuje brzký konec světa a vyhulené hippies nebe forever - tomu se nedá věřit. Je to blbost.  
Stránka vygenerována za: 0.25 sekundy