Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Filip.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16157, komentáře < 7 dní: 196, komentářů celkem: 394945, adminů: 60, uživatelů: 5059  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 18 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108033422
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Kvalita života s vírou a bez víry
Vloženo Sobota, 06. listopad 2021 @ 13:12:27 CET Vložil: Tomas

Grano Salis poslal Nepřihlášený

     oko píše LD: Oč ty jsi na tom líp? V čem? Je kvalita tvého života tak výrazně vyšší než u těch, co nějakým způsobem žijí náboženským životem?


    LD odpovídá: Kvalitu života neřeším. Jasně - když někdo "fetuje" nábožeství, může se cítit skvěle, ale nezáleží přitom až tak moc na tom, co je to za "duchovní matroš". 


Tady souhlasím s nickem oko. Pokud někomu náboženská víra zvyšuje kvalitu života, tak určitě dělá dobře, že zůstává věřícím. Už jsem tu v minulosti psal, že znám manželskou dvojici, která byla před rozvodem a tím, že se "obrátili", tak se jim manželství obnovilo. On přestal pít, oba přestala být odbojná. Nebo znám narkomany nebo alkoholiky, kteří vyměnili závislost na omamné látce za závislost na bibli, chození do sboru a modlení, což je pro společnost i pro toho jedince výhodnější. Je nesmysl se vysmívat věřícím lidem, že by dělali nějakou špatnou věc, když věří. Na druhé straně víra je iracionální a je zase legrační, když se třebas Cizinec naparuje, že věří nějak líp, než ostatní pobožní, nějak rozumově. Páč to je jen póza. Náboženská víra je vždy založena na emocích a na ideologii. Ale není to žádná hanba. Emoce, modlení, chození do sboru, kostela, bible, obracení se na boha v různých situacích může tomu člověku subjektivně pomáhat. Někdy i objektivně, třebas gambler přestane házet výplatu do automatu, ale začne žít řádně. To si musí každý člověk vyhodnotit sám za sebe, zda mu náboženská víra kvalitu života zvyšuje nebo snižuje. Nebo to je fifty fifty. Jak u koho. Sám za sebe říkám, že u mě to bylo tak fifty/fifty. Měl jsem štěstí na dobré lidi ve sboru Církve bratrské a církve Milost. Na ty lidi dodnes rád vzpomínám. Chození mezi ty lidi a sdílení se s nimi mi kvalitu mého života zvyšovalo. Měl jsem rád i ty písničky, mám rád ty pobožné cajdáky :-). Mám rád i kostelní varhany. I katolický kostel jako takový. Tu atmosféru "posvátna" v něm. Rozhodně kostely nebourat. Militantní ateismus je nesmysl. Na druhé straně věčný rozpor mezi realitou, přírodními zákony a biblickými pohádkami byl pro mě neúnosný. Nakonec rozum vyhrál a musel jsem připustit, že bible je spíše výmysl nebo hodně upravené texty, něco pravda, něco výmysl. A když jsem toto pochopil, že mě vlastně nikdo nenutí věřit na 100% pravdivost bible, ( kromě toho, že se to jen traduje a jen mezi pobožnými), tak to bylo úlevné. Ano, zbavit se závislosti na víře ve 100% pravdivost té knihy bylo osvobozením. Víra v boha vlastně není špatná sama o sobě. Ani chození do sboru nebo kostela mezi ty lidičky není špatné. To až víra v konkrétní ideologii, je svazující a nesmyslná. Protože ji po člověku opravdu nikdo nechce. Ale pokud to tak někdo chce dělat a má pocit, že bez té ideologie by nemohl normálně žít, tak ať to tak dělá :-)

Mír se všemi :-)

"Kvalita života s vírou a bez víry" | Přihlásit/Vytvořit účet | 31 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Vybouřený ateista (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Sobota, 06. listopad 2021 @ 14:46:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Aneb článek o tom jak nepřihlášený ateista ateistou býti přestal..Re: Kvalita života s vírou a bez víry (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 06. listopad 2021 @ 17:28:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nepřihlášený 
 Nakonec rozum vyhrál a musel jsem připustit, že bible je spíše výmysl nebo hodně upravené texty, něco pravda, něco výmysl. 
martino
Bible není výmysl. To může konstatovat jen blb. Vše co je spojeno s obsahem Bible přibližuje Boha Stvořitele blíže k člověku. Bible neobsahuje žádný výmysl. Toto konstatovat je projevem mozkové nedostatečnosti. Bible SZ a NZ. NZ nikdo nebude zpochybňovat, Ježíš je prokazatelně historická osobnost, i když i dnes ve 21. století jsou mnozí idioti co to popírají. Křesťané nemají ani žádný problém se SZ neboť Ježíš sám svitky SZ znal a četl je i vykládal. Ježíš sám řekl, že nepřišel SZ zrušit, tak proč se zdejší autor zde ztrapňuje konstatováním, že Bible je výmysl. Sám Ježíš potvrzuje " měli jste Zákon a Mojžíše", takže psát na křesťanském serveru, že Bible je výmysl může jen člověk s rozumovým mindrákem.Re: Kvalita života s vírou a bez víry (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 11. listopad 2021 @ 06:16:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
 Na druhé straně víra je iracionální a je zase legrační, když se třebas Cizinec naparuje, že věří nějak líp, než ostatní pobožní, nějak rozumově. Páč to je jen póza.

  No, hlavně je legrační, když tu píšete vaše projekce a přehazujete vaše nápady na druhé. O to srandovnější, když lidé, kterým vaše nápady připisujete, píší ze svého života opak vašich nápadů.


  Článek je zjevně o náboženské víře autora. Ale jak je na tom autor s jeho náboženskou vírou a kvalitou života? 

  Pomohlo autorovi v životě to, že věřil "nějak líp, než ostatní pobožní, nějak rozumově"?

  Jak se to vlastně prakticky dělá, že se "věří rozumově", jak to vypadá?  Vliv různých náboženských vír na kvalitu života je různý. 

  Pokud náboženská víra vede k chudobě, nemoci, izolaci od lidí, bezohlednosti či sobectví, tak taková náboženská víra snižuje kvalitu života, často podstatně. A to nejen jejímu nositeli, ale i okolí. Často se stane, že lidi do chudoby, nemoci či izolaci od lidí dovede. To jsem poznal osobně a není to nic příjemného.

  Pokud náboženská víra vede k pracovitosti, poctivosti, ohledu na druhé lidi, altruismu, vzájemné pomoci, tak zvyšuje kvalitu života. A to jak těm, kteří se jí řídí, tak lidem okolo. To jsem taky poznal osobně.  Pokud jde o normální víru, ne náboženskou, tak když si lidi věří, zvyšuje to kvalitu života podstatně. Kvalita života lidí, kteří věří sami sobě, věří si navzájem či věří Bohu je výrazně vyšší. 

  Když rodiče věří dětem, když děti věří rodičům, když si manželé věří navzájem, když si věří sousedé, když si věří lidé v práci, když lidé věří Bohu, zvyšuje to kvalitu života podstatně. 

  Když rodiče dětem nevěří nebo děti rodičům, když si nevěří manželé navzájem, když lidé nevěří Bohu, mají kvalitu života podstatně nižší.   Lidem či Bohu se pak nevěří "nějak líp, než ostatní pobožní, nějak rozumově", jako to vymýšlí autor podle sebe, ale věří se srdcem. Srdce člověka vytváří vztahy. 

  Dobré srdce vytváří dobré vztahy a smysluplné vztahy, vztahy se vzájemnou důvěrou, zlé srdce vytváří zlé a prázdné vztahy, bez důvěry.


  Rozumem se pak dělají jiné věci - třeba se dá rozumem spočítat matematický příklad, provést nějakou analýzu problému. Na vztahy se ale rozum tolik nehodí, natožpak rozumová věření.

  Hezký den
  CizinecStránka vygenerována za: 0.26 sekundy