Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ctirad.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16084, komentáře < 7 dní: 181, komentářů celkem: 389876, adminů: 60, uživatelů: 5030  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 49 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Informace z jednání VV BJB dne 22. listopadu 2021
·Seznam vypuštìných novozákonních veršù v Pøekladu Nového svìta
·Pastoral brothers – kde konèí vtipnost?
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106906093
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Internet nemá nic společného s realitou
Vloženo Pátek, 14. leden 2022 @ 21:01:50 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Docela mě tady překvapilo, jaký důraz klade František100 na vyjádření dalších uživatelů a dělá z toho závěry pro svůj život. Irituje ho kapitalistický Kristus, panský Kristus, panský styl jednání, pýcha, frajerství, absence empatie, atd. 


Podle internetu se nedají dělat závěry. A vztahovat to do svého osobního života a dělat podle toho závěry - Františku, to je přece nesmysl. A když ti někdo napíše nějakou invektivu, nebo opačný názor, tak jsi zraněný. To je škoda se trápit. Nad politikou taky někdy rozčílím, ale v obecné rovině a neberu to osobně. Nikdy jsem nebral nic osobně nějak nad míru. Sebehodnocení musíš dělat podle reálu a reálných lidí, ne podle internetu. Granosalis není běžné místo. I když tady je to ještě relativně v klidu, ale třebas zpovědnice.cz, kde jsou uživatelé psychofarmak, houbiček, pervitinu, incelové, deprivanti, prázdní, nihilisti, atd. - podle toho se nedá posuzovat společnost. Na internet často píší lidi, kteří v reálu jsou spíše introverti nebo se bojí, atd. Internet jim umožňuje se vyjadřovat. Nebo potom někteří se nudí, spamují, trollí, atd. 

Uvedu příklad. Když mi píše nějaký bobek, že se mu nelíbí, co hraju na hudebním kanále, tak se jen směju. Nevadí mi naprosto nic, žádné invektivy. Moje sebehodnocení nestojí na anonymních výkřicích nějakých neznámých nicků, ale na reálné životní zkušenosti. Třebas v 90. letech jsem za hudební vystoupení na jedné akci (svatbě, narozeninové párty) dostal tolik, co byla polovina tehdejšího platu :-) Čili jsem si slušně přivydělal. A co měl nějaký anonymní bobek, co píše slinty? Nic. :-) A to mně má vadit, když nějaký moula, co nic neumí, mi něco píše? A tak je to se vším ostatním. Striktně odděluji internet a reálný život. Je až neuvěřitelné, jakou váhu lidi přikládají internetu. Už jsem četl příspěvek, kde psala mladá žena, že má vztah s mužem a řešila ho jako partnera, přitom se reálně nikdy neviděli a jen si psali přes net. Samozřejmě že žádný vztah nemá. Je to jen její představa. 


Nedělám si závěry o hudebním vkusu podle internetu. Internet je úplný bizár. V reálu lidi tančí a paří na klasické pecky. Na internetu čtu všecko naopak od podivínů, co z reálu vůbec neznám. To samé náboženství a věřící lidi. Na internetu je to absolutní bizár. Každý vyznává něco jiného, prapodivného, každý druhý je teologický samouk lišící se od všech církví. A je pro sebe biskupem i papežem a někdy i sám sobě bohem. V reálu jsem přitom zažil samé řádně zařazené křesťany, zcela nekonfliktní a plně funkční v konkrétním společenství, sboru. 

Už jsem to psal jinde. Beru internet jako takové akvárium. Akvárko, kde pozoruji rybičky, které žijí jen v tom internetovém akvárku a v reálu neexistují, nebo pokud existují, tak zcela mimo můj domov, vesnici, rodinu, atd. Prostě spešl internet akvárko bizár. 

Ber to taky tak, Františku. 


"Internet nemá nic společného s realitou" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Internet nemá nic společného s realitou (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 14. leden 2022 @ 21:38:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

https://www.youtube.com/watch?v=d3Aj44S9JOA
Re: Internet nemá nic společného s realitou (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 15. leden 2022 @ 10:24:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


Internet nemá nic společného s realitou

  Snad ve vašem životě a s tím, co prezentujete?


  Jinak internet má hodně společného s realitou. Anonymní diskuze dávají prostor pro lidi, aby projevili, co v nich skutečně, reálně je. A to i v lidech, kteří se třeba ve světě chovají konformně, přizpůsobují se svému okolí, z různých důvodů.

  I tady bylo hodně lidí, kteří se tváří jako rebelové, výjimky, hádají se o kdejakou blbost, nadávají křesťanům, útočí na ně, lžou, pomlouvají, ale přitom svědčili o tom, že když přišli do církve, chovali se konformně, slušně a tváří se jako věřící. 

  V reálu mimo anonymitu jsou tedy pokrytci - nezobrazují navenek skutečnou realitu. Netrofnou si projevit, co v nich skutečně je, co si nosí v sobě.


  A je to celkem logické - kdyby v reálu předvedli ty zlé útoky, co předvádí tady, brzo by narazili na někoho, kdo by si to nedal líbit. 


  Tedy beru internet - a speciálně tady GS - jako ten reálný vnitřní svět lidí, kteří třeba chodí do církve, tváří se tam jako věřící, třeba si i čtou bibli, nebo něco říkají vepředu, ale na internetu si pak zanadávají na křesťany a křesťanství a ukážou, co v nich skutečně je.

  A to je dobře, že mají možnost se projevit v anonymitě, že vylejou ze sebe, co žijí, vnitřní svět, a mohou dostat zpětnou vazbu. Může jim to být k užitku. Ale nemusí, samozřejmě.

  Dřív takové byly i sociální sítě - twitter, facebook. Ty už jsou ale cenzurované, navíc nejsou anonymní, takže většina lidí si dává pozor, co píše. V tom jsou anonymní diskuze vzácnější, že jsou reálnějším obrazem toho, co lidé žijí a nosí si v sobě.

  Hezký den
  Cizinec

Re: Internet nemá nic společného s realitou (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 15. leden 2022 @ 14:24:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Máš pravdu a dobře, že sem píšeš. Jeden z mála normálních lidí.Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy