Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vilém.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16158, komentáře < 7 dní: 243, komentářů celkem: 395031, adminů: 60, uživatelů: 5060  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 220 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108051255
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská?
Vloženo Sobota, 22. leden 2022 @ 22:48:46 CET Vložil: Tomas

Společnost poslal Nepřihlášený

Nejdříve trochu historie: Dobýt a přivlastnit si Rusko zkusili Frantíci s Napoleonem v čele. Neuspěli, museli z Ruska odtáhnout. Zkoušeli to Němci s Hitlerem v čele. Taky neuspěli a museli odtáhnout. No a dneska západ přímo do Moskvy vtrhnout nemůže jako předtím v historii, páč Rusko má atomovky. Kdyby Rusko nemělo atomovky, tak už tam jsou. No a když nemůžou do Ruska přímo vtrhnout a přivlastnit si hlavně suroviny apod., tak to zkouší aspoň přes různé majdany. V Ukrajině se jim majdan podařil. V Bělorusku a Kazachstánu se jim majdan nepodařil. Zkrátka chtějí obrátit ty sousední země, co kdysi patřily k Rusku, proti Rusku a udělat tam prozápadní loutkový režim.

Tím neříkám, že by Rusko bylo svaté. V minulosti se taky roztahovalo. Ale dneska je spíše v defenzívě a tlačené do kouta vojenským paktem NATO. Americké rakety jsou stále blíže a blíže k Moskvě. Američané to samozřejmě nedělají z altruismu nebo lásky, ale protože chtějí absolutní vítězství. Nestačilo jim vyhrát studenou válku, Varšavská smlouva se rozpadla, RVHP se rozpadlo, západ obsadil všechny bývalé sovětské satelity. Západ a hlavně Američané chtějí vítězství totální, tzn. aby padla poslední moc, která jim vzdoruje, tzn. Moskva.

Kdyby Rusko postupovalo stejně jako Američani, tzn. instalovali by svoje rakety v sousedních zemích USA, např. v Kanadě nebo v Mexiku a tlačili by na Washington, tak by se to Washingtonu asi taky nelíbilo... Nebo líbilo?

Má Moskva hýkat štěstím a tleskat, že Američané svoje rakety přibližují stále více k ruským hranicím? Dělali by to snad totéž ve Washingtonu v obráceném gardu?

Co Američan nechápe, když rýpe do vosího hnízda? A proč vlastně rýpe? Zase instaluje tu svoji jedinou přípustnou demokraturu? Kdo někdo nemá ten režim, který panská Amerika potřebuje, tak ho rozvrátí?


 Proč se Američani nestarají o svoje vlastní problémy, bezdomovce, vysokou kriminalitu, rozdělení občanské, kdy demonstranti obsadili Kapitol? Nebo zadlužení, kdy dluh USA (státní dluh) zhruba 27 bilionů  amerických dolarů, což je asi 120 % jeho HDP. Tento dluh je nejvyšší na světě a roste rychleji než HDP.

Spojené státy podle SIPRI investovaly v roce 2019 do zbrojení 732 miliard dolarů (18,3 bilionu korun), což bylo oproti předchozímu roku o 5,3 procenta více. Tato částka činí 38 procent celosvětových výdajů. Proč to raději nedají na splacení svého dluhu? 

"Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? " | Přihlásit/Vytvořit účet | 183 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Sobota, 22. leden 2022 @ 23:05:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Díky Bohu, že existuje někdo jako Amerika, která aspoň částečně pomáhá napadené Ukrajině bezohledným fašistickým ruským agresorem. Ten má pořád málo a bude krást a zabíjet u sousedů, aby si zvětšil životní prostor. Hitler tomu říkal Lebensraum.

Musí být hrozné terno být přímým sousedem této fašistické agresivní ruské říše. To ty země nikdy neví dne ani hodiny.Re: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 23. leden 2022 @ 07:02:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská?

  A kým je tzv.?

  V Americe je větší množství křesťanů, než tady. Větší procento, víc lidí žije pro Boha. To je znát na některých věcech - třeba na ulici si vás někdo všimne s mnohem vyšší pravděpodobností, než v Čechách. Při problému, který je potřeba řešit, nebo jen tak, když člověk stojí ve frontě. A to i v té Kalifornii, kde jsou ví boháči a volí tam většinově spíše nějaké úchylky. Ale samozřejmě, že se tam najdou i lidi lhostejní. Nebo jen z takové blbosti, že se lidi víc smějou, víc si spolu povídají.

  Projevuje se to i ve svobodě - pokud tam někdo chce žít jako bezdomovec, bez řádu někde ve špíně a bordelu na ulici, "svobodně",  tak to nikdo neřeší násilím, dokud ty lidi neobtěžují ostatní. Nemá tam tolik lidí potřebu dobroserství a nutnost cpát někomu něco, co dotyčný nechce. Ale samozřejmě se tam najdou i lidé, co by druhým brali a snažili se nacpat svoje "dobro" lidem, co chtějí žít v neřádu. A někdy se takoví dostanou i k moci a snaží se svoje "dobro" dostat násilím i za hranice. 

  Ale taky se tam najdou lidé, kteří chtějí pomoci těm, co hledají z neřádu a bezzákonnosti cestu ven, sami, dobrovolně a ze svého - a je jich mnohem více, než u nás. 


  K té politice - demokracie umožňuje ovládnout stát menšinou nebo partikulárními zájmy - jako je to teď u nás, kdy se intrikami a trvalým štvaním podařilo dostat k vládě určité skupině lidí. Jsou tam vlády různé, někdy je tam vláda, která je lepší a uklidňuje situaci ve světě, jako před pár lety, někdy je tam vláda, co stupňuje napětí a snaží se roze.... svět, jako teď. 

  Americe může snadno oponovat víc zemí - Čína, Japonsko, Německo, Indie... Jenže žádný z těch států není řídce osídlený a nemá obrovské zásoby přírodního bohatství, které by se zjevně někomu hodně hodily. Což je právě případ Ruska, Ukrajiny, Ázerbájdžánu.

  Hezký den
  Cizinec
Re: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 23. leden 2022 @ 08:35:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Tak pomoci slabšímu, obzvlášť když je napaden neurvalým grázlem, určitě křesťanské je.Re: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pondělí, 24. leden 2022 @ 09:00:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Tak není žádné tajemství, že páni továrníci z USA podporovali i Hitlera. Teď mají zásoby zbraní a hodilo by se jim někde za vodou rozpoutat válku a dodávat zbraně a ve finále přijít jako "osvoboditel".Re: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Pondělí, 24. leden 2022 @ 18:54:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milí přátelé, 
je zbytečné se přít, jestli je Amerika křesťanská nebo jen křesťanství  předstírá....
  Dobře víme, že Bůh  má .své vyvolené v každé zemi a v každém národě. Ani Izrael - Jeho národ není ušetřen bojů a trápení.
Modleme se hlavně za naši vlast, abychom zvládli boj se Zlem a byli ušetřeni všech těch nesmyslných opatření, které plánují naši zvolení představitelé...
  Nehledejme oporu ani v Rusku ani v Americe, hledejme oporu v Bohu, ten nám ukáže Cestu!
Zdraví 
MagdalenaRe: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 25. leden 2022 @ 19:57:31 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Náš vzor - západRe: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: timg v Středa, 26. leden 2022 @ 08:37:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

            Zj 13:11-18

Vtom jsem viděl jinou šelmu, jak vyvstala ze země: měla dva rohy jako beránek, ale mluvila jako drak.
12Z pověření té první šelmy vykonává veškerou její moc. Nutí zemi a její obyvatele, aby klekali před první šelmou, které se zahojila její smrtelná rána.
13A činí veliká znamení, dokonce i oheň z nebe nechá před zraky lidí sestoupit na zem.
14Bylo jí dáno dělat znamení ke cti první šelmy a svádět jimi obyvatele země; rozkazuje obyvatelům země, aby postavili sochu té šelmě, která byla smrtelně zraněna mečem, a přece zůstala naživu.
15Je jí dáno, aby do sochy té šelmy vdechla život, takže ta socha mluvila a vydala rozkaz, že zemřou všichni, kdo před ní nepokleknou.
16A nutí všechny, malé i veliké, bohaté i chudé, svobodné i otroky, aby měli na pravé ruce nebo na čele cejch,
17aby nemohl kupovat ani prodávat, kdo není označen jménem té šelmy nebo číslicí jejího jména.
18To je třeba pochopit: kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šestRe: Ideologický pohled na svět - pro rosmano (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Neděle, 30. leden 2022 @ 13:50:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj rosmano,

nemohu si odpustit přátelský komentář. Přátelský proto, že ještě cca před 10 lety jsem měl podobný ideologicky naivní pohled na svět jako Ty. Takže Ti vlastně rozumím.

Nicméně, časem jsem si uvědomil, že opět je zde ideologie jako za komančů jen s opačným znaménkem.

Na vysvětlenou; nikdy jsem nebyl komunista a od 10 let jsem poslouchal každý den Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu. Komunistům jsem nevěřil ani slovo.

Tehdy oficiální propaganda říkala, že hodný je SSSR a zlé USA. A co dnes? Jen přepólování -hodné USA (NATO) a zlé Rusko. Ale zase je to jen hloupé ideologické zjednodušení.

Dalším paradoxem je to, že více doleva a na různé idelogie je dnes zatížený spíše Brusel a USA než relativně chladně a pragmaticky uvažující Rusko.

Mimochodem je také zajímavé, že mnoho z těch kterým komunistická ideologie nijak nevadila dnes nekriticky adorují Evropský Svaz :-))) (umýsleně použit svaz a ne unie) a jsou velcí Rusobijci.


Takže myslím, že je užitečné sundat si ideologické brýle. Není to myslím ani černobíle ale ani bíločerné :-)))

zdraví

reformovaný
Re: Rosmanův ideologický pohled na svět. (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Neděle, 30. leden 2022 @ 13:51:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj rosmano,

nemohu si odpustit přátelský komentář. Přátelský proto, že ještě cca před 10 lety jsem měl podobný ideologicky naivní pohled na svět jako Ty. Takže Ti vlastně rozumím.

Nicméně, časem jsem si uvědomil, že opět je zde ideologie jako za komančů jen s opačným znaménkem.

Na vysvětlenou; nikdy jsem nebyl komunista a od 10 let jsem poslouchal každý den Hlas Ameriky a Svobodnou Evropu. Komunistům jsem nevěřil ani slovo.

Tehdy oficiální propaganda říkala, že hodný je SSSR a zlé USA. A co dnes? Jen přepólování -hodné USA (NATO) a zlé Rusko. Ale zase je to jen hloupé ideologické zjednodušení.

Dalším paradoxem je to, že více doleva a na různé idelogie je dnes zatížený spíše Brusel a USA než relativně chladně a pragmaticky uvažující Rusko.

Mimochodem je také zajímavé, že mnoho z těch kterým komunistická ideologie nijak nevadila dnes nekriticky adorují Evropský Svaz :-))) (umýsleně použit svaz a ne unie) a jsou velcí Rusobijci.


Takže myslím, že je užitečné sundat si ideologické brýle. Není to myslím ani černobíle ale ani bíločerné :-)))

zdraví

reformovaný

Re: Je tzv. křesťanská Amerika opravdu křesťanská? (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 01. únor 2022 @ 11:25:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Překvapili mě na webu nakluky.cz. Už tam nepřevládá eurohujerský duch jako kdysi. Už je to spíše 50/50


BussterX  (101/130/150)
Můj osobní názor je ten, že kdyby se NATO nerozlezlo po evropě jako plíseń a amíci by neparkovali rakety co nejblíž k rusku tak by měl putin ukrajinu u p***le, ale nějak asi reagovat musel na to rozlízání NATO :D

Lukino_Luk  (33/180/74)
Běžný vývoj ve světě, kde se dvě mocnosti trvale přetahují o vliv. Akorát, že když to dělá Rusko, říká se tomu okupace a když to dělá USA, říká se tomu šíření demokracie. :-P
Stránka vygenerována za: 1.68 sekundy