Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Maxim.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16158, komentáře < 7 dní: 241, komentářů celkem: 395051, adminů: 60, uživatelů: 5060  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 49 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska
·Medvedìv tvrdí, že západní termonukleární degeneráti znesvìcují køesťanství
·Proè volili evangelikálové Orbána
·23. dubna 2022 byl zvolen nový Výkonný výbor BJB
·Informace Sboru BJB v Jablonci nad Nisou o stavu ukonèení èlenství v BJB

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108060437
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Pokusy vnutit cizí za vlastní jsou nehoráznost!
Vloženo Čtvrtek, 07. duben 2022 @ 12:16:54 CEST Vložil: Tomas

Společnost poslal Nepřihlášený


    Vložil: Nemohouci1 v Úterý, 05. duben 2022 @ 16:44:38 CEST
    Jsem jako Bukovskij, vidím zlo v EU i Rusku, ale víc na mě má vliv EU, protože jsem v EU a ne v Rusku... logika :)))
    Islamizuje mě EU a její migrační politika, ne Rusko, byť to nedělá proti islámu doma taky nic.
    Ale nejsem v Rusku, ale v EU..
    -----------------------------------------------------------------------------------------------


Dobrý den, od toho se odpíchnu. Všiml jsem si, že někteří pisatelé chtějí vnutit cizí zkušenost nad vlastní. A setkávám se s tím celý život. Popřít vlastní zkušenost a řídit se cizí. Věřím tomu, že Ukrajinec, kterému poškodili nebo zničili barák při průjezdu cizího vojska, upřímně nenávidí ty, co mu to způsobili. Naprosto tomu rozumím. Mě nemusí nikdo vyučovat empatii. Já mám empatii vrozenou. Ale já nežiju tam, žiju tady. A tady jsem musel kvůli inkluzi dvakrát z určité školy přejít na jinou. Mně Evropská unie a její nápady reálně poškozují život. Ne hypoteticky, akademicky, ale reálně. Páč když opouštíš pracoviště, je to stres. Stres je hledat školu, kde inkluze není. Už je toho jako šafránu. A inkluze škodí těm žákům. Celé třídě. Už jsem to tu vysvětloval. Nebo nemůžu sehnat lékařský teploměr rtuťový. Ten je přesný. Ty náhradní jsou nepřesné a k ničemu. Přesně měří akorát rtuťový. Ten EU zakázala. A tak bych mohl pokračovat položku po položce. 

V 80. letech jsem cítil hněv na SSSR. Když jsem špatně četl azbuku. Mně se azbuka strašně pletla a trápili mě s ní. Takže jsem cítil odpor ke všemu ruskému. Dále jsme museli chodit na 1. máje a VŘSR do průvodů a na ruské filmy. Bylo to odporné, jak to vnucovali. Moji rodiče byli zváni do školy - gymnázium, že jsem problémový. Dostal jsem důtku ředitele školy za neomluvené hodiny (nebyl jsem v kině na ruský film). Ale pak přišel v r. 89 převrat a všechno špatné skončilo. Ruští vojáci odešli, na VŠ jsem už neměl žádné potíže, 90. léta byla svobodná. Jenže v r. 2004 jsme vstoupili do EU a problémy opět začaly. Začalo to v práci, kdy jsme najednou museli dělat různé administrativní úkony. Na všechno najednou musel být papír. A všechno prý kvůli EU. Spousta věcí se začala zakazovat.

Znovu říkám, chápu, že jinde to mají jinak. Na Ukrajině nějak. U nás nějak. Chápu, že třebas nějaký Indián v Amazonii trpí, když mu odlesňují prales, jeho domov, těžaři dřeva je vyhánějí. Na této planetě je 8 miliard lidí a každý má nějaké trápení. 

Ale já nemůžu nadřadit cizí trápení nad své trápení a cizí zkušenost nad svoji zkušenost!
To stejné s náboženstvím a vírou v Boha nebo obecně esoteriku. Kolik lidí mě přesvědčovalo, že mluvili s duchy. Nebo s Ježíšem. Nebo že byli nemocní, modlili se a nemoc ustoupila. Nebo zažili něco mimořádného. Ok. Ok. Ok. ale pořád jsme u stejného problému. Pořád po mně někdo chce, abych nadřadil cizí - jeho zkušenost - nad moji vlastní. A to nejde. Já jsem neměl žádný esoterický vjem, žádnou nadpřirozenou zkušenost, proto nevěřím. Nemůžu nadřadit něčí vyprávění nad svoji zkušenost. To stejné platí jako pro náboženství, tak pro politiku. Pro jakoukoli oblast života. Dejme tomu vztahy, sex. Někdo mě přesvědčuje, že nejlepší je manželství a kupa dětí. Ok. Ok. Ale pro něho. ne pro mě. Někdo jiný mě zase přesvědčuje, že nejlepší je zcela nezávazný život, pouze jednorázovky. Ok. Ale pro něj. Ne pro mě. 

Dále bych mohl vzít hudbu, jídlo, cokoli. Opravdu cokoli a na tom ukázat, jak je nesmyslné chtít, aby se nadřadila cizí zkušenost nad vlastní. Nechápu, proč to ti lidi dělají... 

Je to přesně tak, jak píše Nemohoucí1. On žije v EU, tak řeší primárně EU. Taky odmítá nadřazovat cizí zkušenost nad svoji vlastní. Tak je to správně. Žijeme jen jednou a nedostaneme další život. Musíme se postarat o sebe a svůj stát, svoji obec, svoji rodinu, sami sebe. 

"Pokusy vnutit cizí za vlastní jsou nehoráznost! " | Přihlásit/Vytvořit účet | 23 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pokusy vnutit cizí za vlastní jsou nehoráznost! (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 07. duben 2022 @ 13:07:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

:-)))

/Mě nemusí nikdo vyučovat empatii. Já mám empatii vrozenou./


Moc krásně jsi tady popsal EMPATII k samému sobě :-))Šokující bludy ruské propagandy (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Čtvrtek, 07. duben 2022 @ 13:44:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ruská státní agentura RIA Novosti publikovala další neuvěřitelný článek, který tvoří oficiální doktrínu a hlásá kulturní a morální převahu Ruska nad Ukrajinou. Autorka textu Victoria Nikiforová prezentuje Ukrajince jako zaostalé nacisty, kterým je třeba vnutit správné civilizační návyky Rusů.  

Rusko je podle Nikiforové moderní svobodomyslný a mírumilovný stát, kde žijí slušní lidé, zatímco na Ukrajině vládne tmářství, nenávist a barbarské zlozvyky. Ruští vojáci by totiž nikdy nezabíjeli vlastní občany, aby pak jejich mrtvoly prezentovali západním novinářům. Paní Nikiforová si totiž ani na vteřinu nepřipouští, že ruští vojáci vraždí ukrajinské civilisty. Naopak, střely Kalibr a Iskander přinášejí podle Nikoforové na Ukrajinu zprávu o rozvinutější ruské civilizaci, která se vyznačuje „myšlenkou lásky mezi lidmi“. 

Text prezentuje celou „speciální vojenskou operaci“ jako hodnotovou misi, jejímž cílem je osvobození Ukrajiny od nenávistného nacismu. Po skandálním článku Timofeje Sergejceva, který rovněž vydala agentura RIA (Co by mělo Rusko udělat s Ukrajinou) jde o další pobuřující drzost, která napadení sousední země vysvětluje jako potřebnou převýchovu bratrů, kteří se Rusku odcizili. Nikoforová navíc šíří zrůdné bludy a popisuje Ukrajince jako „biomateriál“ v rukou Západu, který na nich provádí biologické experimenty. Na podporu této absurdní lži cituje jakožto vzdělaná intelektuálka filosofa Michela Foucaulta.

Kdyby se nejednalo o státní propagandu agresivní a militaristické mocnosti, byly by některé části textu zdrojem hořkého humoru. Kupříkladu v bodě, kde autorka popisuje jednu jedinou ruskou chybu: RUSOVÉ totiž podle ní NEUMÍ LHÁT. To je prý jejich jediná „slabina“. Ta je ale bohatě vyvážena tou gigantickou morální velikostí, kterou nás všechny Rusko přesahuje. Pak už nás ani nepřekvapí názor, že v Rusku je taková svoboda slova, jaká je na Západě nemyslitelná. 

Paní Nikoforová je ročník 1971 a kromě profese žurnalistky je rovněž scénáristkou a dramaturgyní. Tomu odpovídá i obrovská imaginace. Škoda jen, že se asi nedozvíme, zda paní Nikoforová všem těm bludům, které hlásá, sama věří.
Celý text agentury RIA zde přinášíme jako dokument. Jde ovšem o čtení jen pro čtenáře, kteří mají silné žaludky.Re: Pokusy vnutit cizí za vlastní jsou nehoráznost! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 08. duben 2022 @ 06:37:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ta je přirozené, nepřihlášený, že lidé sdělují svou zkušenost, hovoří o tom, co znají. Právě lidé spíše ideologicky uvažující se snaží vnutit svou zkušenost ostatním jako obecnou - a neodpustím si osobní poznámku, dělal jste to zde vy nám, že jste se snažil vnutit lidem okolo sebe vaši ezoteriku a vaše bohy, byť jsme vám mnohokrát psali, že s tím, co žijete vy, nemáme mnozí nic společného. 

  Sdílení vlastní zkušenosti je normální, běžná věc v reálném životě - lidé si povídají o tom, co dělali na zahrádce, kde byli na dovolené, jakou měli zkušenost v tělocvičně, jaké mají nemoci a jak je řeší, ... spoustu věcí. Nebo zkušenost s nařízeními EU - jako je ničivá inkluze, tak jsou v jiných oborech podobně ničivá, škodlivá a nebezpečná nařízení.

  Je normální, když člověk, který žije v ČR, EU, sdílí osobní zkušenost s tím, co se děje v ČR, EU.  Je normální, když katolík píše o tom, co žije či žil v ŘKC, když budhista povídá o tom, co zažil v Asii, když muslim povídá o tom, co je Islám. 

  Není normální, když si evangelík vymýšlí o katolících blbosti a snaží se jim je nacpat, jako by byly jejich, nebo když si nějaký ezoterik nebo příslušníci různých náboženství ze své zkušenosti vymýšlí nesmysly o křesťanech.

  Není normální, když se lidé hádají nad tím, co jim předkládají média, která řídí společnost, o něčem, na co se zrovna média soustředí. Ale je to tak ve světě běžné. A je běžné, že se média soustředí na válku na Ukrajině a ignorují válku v Jemenu či právě se rozbíhající konflikt v Peru. 

  Takový je svět.

  CizinecRe: Pokusy vnutit cizí za vlastní jsou nehoráznost! (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pondělí, 11. duben 2022 @ 10:19:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V březnu tohoto roku ČT24 tvrdila, že přístav Oděsa zaminovali chytří Ukrajinci, aby se tam zlí Rusové nemohli vylodit. O měsíc později – duben 2022 tvrdí ta samá TV stanice pravý opak – že přístav Oděsa zaminovali zlí Rusové, aby zabránili hodným Ukrajincům v přístupu k moři. Co z toho je pravda? Co tvrdila televize v březnu? Nebo v dubnu? Komentátoři a redaktoři tvrdí, že Rusko je ekonomicky i vojensky slabé a obsadilo jen pár míst na Ukrajině a více nedosáhne. Současně ČT tvrdí, že Rusko se chystá okupovat polovinu Evropy. Jak může slabé Rusko obsadit polovinu Evropy, když není schopno obsadit ani větší kus Ukrajiny? Co z toho platí? Podle nich je Rusko slabé a silné současně :-) To jde? Řeší někdo logické rozpory a neslučitelné protiklady, které neustále hlásají? A co atomovky v Iráku, co měl mít Husajn a byly oficiálním důvodem vpádu Američanů. Už se tam Saddámovy atomovky našly? Stále ne? A jak se připravovali Afghánci na náraz a sundání mrakodrapů v New Yorku, když v Afghánistánu není ani jeden trenažér na letadla ani výcvikové středisko. Zato jsou tato střediska v Saudské Arábii a piloti letadel byli Saudové... A co tečky za kovidem a bezinfekčnost? Už to vakcíny umějí? Šestá tečka stále netečkuje? Atd. atd...Stránka vygenerována za: 0.22 sekundy