Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vavřinec.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16185, komentáře < 7 dní: 229, komentářů celkem: 397007, adminů: 60, uživatelů: 5076  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 248 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108978129
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Dobrý a špatný kvas
Vloženo Neděle, 12. červen 2022 @ 12:19:44 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

33Pověděl jim i toto podobenství: „Království nebeské je jako kvas, který žena vmísí do tří měřic mouky, až se všecko prokvasí.“  


 Kvas ve SZ neznamenal asi nic dobrého. Ukazují na to některé citace.   ·  
Exodus 12, 19Po sedm dní se nenajde ve vašich domech kvas. Každý, kdo by jedl něco kvašeného, bude vyobcován z pospolitosti Izraele, i host a domorodec. ·  
Exodus 12, 15Po sedm dní budete jíst nekvašené chleby. Hned prvního dne odstraníte ze svých domů kvas. Každý, kdo by od prvního do sedmého dne jedl něco kvašeného, bude z Izraele vyobcován.   

 Před kvasem varuje i NZ   · 

Matouš 16, 6Ježíš jim řekl: „Hleďte se mít na pozoru před kvasem farizeů a saduceů!“   ·  
Matouš 16, 11Což nerozumíte, že jsem k vám nemluvil o chlebech? Mějte se na pozoru před kvasem farizeů a saduceů!“ · 
Matouš 16, 12Tehdy pochopili, že jim neřekl, aby se měli na pozoru před kvasem, nýbrž před učením farizeů a saduceů. ·  
Marek 8, 15Domlouval jim: „Hleďte se varovat kvasu farizeů a kvasu Herodova!“ ·  
Lukáš 12, 1Mezitím se shromáždily nespočetné zástupy, že se lidé div neušlapali. Ježíš začal mluvit nejprve ke svým učedníkům: „Mějte se na pozoru před kvasem farizeů, to jest před pokrytectvím. 

1. Korintským 5, 6Vaše vychloubání není dobré. Nevíte, že ‚trocha kvasu všechno těsto prokvasí‘? 

1. Korintským 5, 7Odstraňte starý kvas, abyste byli novým těstem, vždyť vám nastal čas nekvašených chlebů, neboť byl obětován náš velikonoční beránek, Kristus. ·  
1. Korintským 5, 8Proto slavme Velikonoce ne se starým kvasem, s kvasem zla a špatnosti, ale s nekvašeným chlebem upřímnosti a pravdy.  

 Jaký kvas měl Pán Ježíš na mysli?   

 Bylo to evangelium a tím těstem jsou lidé, celá společnost. Kvas mísí do těsta žena, církev a  má ho do Boha.   Po roce 89 bylo velké nadšení ohledně křesťanství a dnes jsou kostely prázdné. Ten kvas evangelia  bohužel nějak nepůsobí, ale za to působí kvas nenávisti, lží, zloby…..Stačí se podívat na internet a v lidech panuje zmatek. Existuje i falešné evangelium a falešná učení.   Jak najít správný kvas? 

Jak nenechat proniknout do sebe  špatný kvas? Proč se dnes tak rychle šíří lež?            

"Dobrý a špatný kvas" | Přihlásit/Vytvořit účet | 84 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dobrý a špatný kvas (Skóre: 1)
Vložil: VanRespirator v Neděle, 12. červen 2022 @ 15:59:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Po roce 89 bylo velké nadšení ohledně křesťanství a dnes jsou kostely prázdné. Vložil: Frantisek100


To nadšení a zvědavost bylo nejen ve směru ke křesťanství, ale i jiným náboženstvím a esoterice, léčitelům apod. Pamatuji si, jak lidi dávali ruce na monitor TV a léčil je nějaký strejda přes obrazovku :-) Devadesátky = spousta dobrodružství. Třeba i pyramidové společnosti s různými produkty, tzv. letadlo atd. Někdo se dal chytit do toho, někdo do něčeho jiného. Pamatuji si, jak nade mnou kroutil hlavou jeden známý, který  nechápal, že se jsem se dal k letničním, ale sám si koupil zázračné hrnce za desítky tisíc. :-) Taková byla doba...Re: Dobrý a špatný kvas (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 12. červen 2022 @ 16:53:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku ten tvůj příspěvek, to je názor o tobě samém. Ty jsi se nechal nadchnout falešnými "kvasy" a uvěřil jim. Sám si se zde k tomu přiznal, že jsi jsi odpadl od zdravého kvasu Evangelia, abys zjistil, že jsi naletěl, protože tvá víra je víra slabocha. Ty jsi následoval zrádce Krista jako je Myslivec, Cizinec a další. Dezertoval jsi od Církve=Krista a ty to víš a všechny tvé příspěvky jsou vlastně boj sám se sebou, protože se s tím nemůžeš vyrovnat. Po roce 89 nebylo žádné nadšení pro křesťanství, jen několik citově rozložených a jinak nešťastných lidí hledali lék, který má jen Kristus a lidé sedli na lep, že budou uzdraveni, budou bohatí a vyřeší se jejich rozbité životy. Nic takového nepřišlo, a nemohlo přijít, neboť to bylo klanění se falešným bohům, a to zvěstovali blouznivci a podnikavci. Píšeš, že kvas Evangelia nepůsobí. Ale to není chybou Evangelia, ale těch kteří ho mají zvěstovat. A kdo ho dnes zvěstuje? Pár nadšenců z různých sekt, co opět chytají jen ty citově rozhozené, životem zkoušené a odevzdané svému "osudu". jejich úlovky jsou nicotné jako je jejich ignorace pravého Evangelia. jejích práce je zvěstovat Evangelium bez Církve a to je nemožné. Až na to jednou přijdeš sám, zaplaví tě útěcha a uspokojení od Boha. Dnes naopak lítáš od zdi ke zdi. Z jiného soudku (Skóre: 1)
Vložil: VanRespirator v Pondělí, 13. červen 2022 @ 01:35:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neúspěch u žen má následky. Odmítaní muži jsou méně solidární, říká věda

Jsou méně šťastní, hrdí. To není překvapivé. Ani to, že muži, kteří zažívají odmítání žen, jsou proti náhodnému sexu. Jenže neúspěch u žen se promítá i do jejich sociálních a politických postojů. Jsou častěji proti všeobecnému přístupu ke zdravotní péči, proti minimální mzdě, zjistil výzkum.

Odmítnutím nevede jen ke konci námluv nebo flirtu. U pánů se překlápí do politických i sociálních postojů, naznačuje studie.

Studie vydaná časopisem Adaptive Human Behavior and Physiology je přitom s ohledem na společenský kontext navýsost aktuální. Fakt, že neúspěch při navazování známostí může mít tak razantní následky, že formuje náhledy na společnost nebo politiku, připomněl fenomén incelů. Přesvědčení oněch mužů, že jsou ženami odmítáni nespravedlivě, je totiž vede k nenávistným, misogynním pozicím, často se kříží s ideologií bílé nadvlády, nemají daleko k násilí. Například ve Spojených státech je po mnohých násilných útocích subkultura incelů nahlížena jako rostoucí problém (psali jsme o tom zde).Neúspěch u žen bolí a vpisuje se mužského života. Studie Francesky R. Luberti z kanadské univerzity Nipissing se pokusila zjistit, co všechno může ovlivňovat.


------------------------------------------------
To jsem tu kdysi psal několika nickům, zejména LD :-) A měl jsem recht. :-) Rigidita, upjatost, svatouškovství, moralizování má původ ve vlastním neúspěchu a nemožnosti zažít to, co zažívají atraktivní lidé. No protože úspěch v seznamování závisí hlavně na vzhledu, charismatu. Plus sociální status. Na zpovědnici už vůbec nechodím, ani to neotevírám, ale tam to bylo taky. :-) Deprivanti. A to samé nakluky.cz. To je jedno, jaké je orientace. Pokud je to třebas albín, nebo ryšavý, nebo příliš tlustý, atd. tak to bohužel má špatné a v životě moc přijetí a úspěchů v seznamování nezažil, a pak si vybíjí zlost. Na to ani nemusela přijít věda. Bylo mi to jasné i podle selského rozumu. :-)Stránka vygenerována za: 0.63 sekundy