Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 517, komentářů celkem: 408333, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 59 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
gregorios777
oko
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110957086
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Ježíš a politika
Vloženo Neděle, 20. listopad 2022 @ 17:21:23 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Willy

Z internetu:

Ježíš se o politiku nestaral?
Evangelia ve svém popisu Ježíše Krista stačí k tomu, abychom uvěřili, ale zdaleka nepopisují všechny jeho skutky. Na to by nestačily ani všechny knihy světa. A nestačí ani k tomu, abychom postihli veškerou délku a šířku, výšku i hloubku Jeho plnosti, z níž všichni přijímáme. Tu můžeme postihnout pouze spolu se všemi svatými napříč věky.


Možná se Pán Ježíš o politiku nestaral, ale jako Bůh, Boží Syn během své služby na zemi věděl o všem, co se dělo. Máme-li Mu tedy být podobní, měli bychom také sledovat, co se děje, abychom na to mohli správně reagovat.
I v evangeliích máme pro to příklad v evangeliu Lukášově, ve 13. kapitole, kde Pán Ježíš mluví k lidem, kteří mu vyprávěli o Galilejcích, jejichž krev Pilát smísil s jejich oběťmi. On jim na to řekl: „Myslíte, že tito Galilejci byli větší hříšníci než všichni ostatní Galilejci, když toto vytrpěli? Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete. Nebo oněch osmnáct, na které spadla věž v Siloe a zabila je; myslíte, že oni byli větší viníci než všichni ostatní lidé, kteří bydlí v Jeruzalémě? Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni právě tak zahynete.“
Následovala podobenství o Božím Království a v závěru kapitoly je zapsáno toto: Právě v tu hodinu přišli někteří farizeové a řekli mu: „Vyjdi a jdi odtud, protože Herodes tě chce zabít.“ On jim řekl: „Jděte a řekněte té lišce: Hle, vyháním démony a uzdravuji dnes i zítra, a třetího dne dokonám. Avšak dnes, zítra i pozítří musím pokračovat v cestě, neboť není možné, aby prorok zahynul mimo Jeruzalém.
I dnes Pán Ježíš Kristus ví, co se děje ve světě a reaguje na to jako Ten, Kdo řekl: „Byla mi dána veškerá pravomoc na nebi i na zemi.“
Jan Amos Komenský v jeho "Obecné poradě o nápravě lidských věcí" označil politiku jako jednu ze tří lidských věcí, která má sloužit k pokoji mezi lidmi, tzn. mezi člověkem a člověkem a velmi se zajímal a staral o nápravu této lidské věci a způsob této nápravy, kterou nelze dosáhnout bez Boha jen lidskými prostředky a s lidskými možnostmi.
Tož tak.

"Ježíš a politika" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ježíš a politika (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Pondělí, 21. listopad 2022 @ 01:17:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Divná otázka Willy, zda se Ježíš staral o politiku. Posláním Krista bylo aby vydal svědectví pravdy.
Jan 18, 37 a toto sděluje tehdejšímu vysokému "politikovi". To bylo "starostí" posláním Krista. 
O Ježíši se dá říct, že tehdejší vládnoucí moc měla starosti k vůli Němu, že se politika "starala" o Něj. Již Jeho narození přineslo Herodovi starosti a strach o svůj trůn. Jan Křtitel otevřeně kritizoval tehdejšího mocnáře a doplatil na to životem. Ježíše si náboženští i političtí mocnáři ztotožňovali s nebezpečným rebelem až Ho nakonec nechali popravit namísto skutečného lotra. Revolucionáři si Ježíše ztotožňovali s vůdcem který je zbaví římského područí. Již samotná existence Krista odhalovala co je kdo zač a co v kom je a kdo jak smýšlí. A to samo o sobě již byl velký politický problém, Ježíš diferencoval společnost a velmi znepokojoval vládce.
Ježíš se nestaral o politiku, On s ní doslova otřásl a hýbal tak až zakymácel trůny mocných natolik, že z Něho od Jeho narození měli všichni mocní strach, a to takový, že se Ho Pilát z osobních důvodů obával popravit a umyl si ruce. Z Ježíše měli tehdejší mocní strach od Jeho narození až po Jeho smrt a ještě i po Jeho smrti, když nechali hlídat Jeho hrob. A není co se divit. Jeho život provázela mocná znamení na kterých bylo všem patrné, že nejsou z lidí ale od Boha. A co teprve Jeho smrt když se slunce zatmělo, země se třásla, chrámová opona s roztrhla a svatí vyšli z hrobů. To již zahýbalo i s otrlými popravčími vojáky u kříže Ježíše, kteří poznali, že je to boží Syn.
To jak s tehdy s Jeruzalémem zahýbala smrt Ježíše je patrné na odpovědi Kleofáše vzkříšenému Kristu, který se učedníkům na cestě do Emaus nedal poznat. Řekl jim: „O čem to spolu cestou rozmlouváte?“ Oni zůstali stát plni zármutku. Jeden z nich, jménem Kleofáš, mu odpověděl: „Ty jsi asi jediný z Jeruzaléma, kdo neví, co se tam v těchto dnech stalo!“
A to co se stalo po seslání Ducha svatého, to teprve nabralo otáčky, a ze strany mocných začali persekuce vůči křesťanům které došly až do Říma a jeho arén..
To je Ježíš a politika.
Re: Ježíš a politika (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 21. listopad 2022 @ 10:14:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Trapná otázka pro křesťana. Každé malé dítě přeci ví, že Ježíš přišel hlásat své Boží Království a nikoliv se starat o pouemské věci. To Židé se domnívali a přáli si, aby Ježíš byl politický vůdce proti okipantům Říma. Willy si zase zatěžuje hlavu nesmysly, místo aby rozjímal v duchu a pravdě proč skončil u sektářů kteří s Kristem nemají nic společného, jen to, že se na něho odvolávají. Ale já čtu v Písmu, že s Kristem jsou spojeni jen ti, kteří plní jeho vůli. Re: Ježíš a politika (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 23. listopad 2022 @ 11:12:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Willy
 Bůh mluví i o vládcích. Nevím o tom, že by změnil rozhodnutí.Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy