Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Nela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 8, článků celkem: 16318, komentáře < 7 dní: 517, komentářů celkem: 408333, adminů: 60, uživatelů: 5135  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 43 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Myslivec
gregorios777
oko
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110956887
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost
Vloženo Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 10:35:23 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Frantisek100

Většina křesťanů zná dobře tento popis události:   ·  


32Spolu s ním byli vedeni na smrt ještě dva zločinci. ·  
33Když přišli na místo, které se nazývá Lebka, ukřižovali jej i ty zločince, jednoho po jeho pravici a druhého po levici. ·  
34Ježíš řekl: „Otče, odpusť jim, vždyť nevědí, co činí.“ O jeho šaty se rozdělili losem. ·  
35Lid stál a díval se. Členové rady se mu vysmívali a říkali: „Jiné zachránil, ať zachrání sám sebe, je-li Mesiáš, ten vyvolený Boží.“ ·  
36Posmívali se mu i vojáci; chodili k němu, podávali mu ocet ·  
37a říkali: „Když jsi židovský král, zachraň sám sebe.“ ·  
38Nad ním byl nápis: „Toto je král Židů.“ ·  
39Jeden z těch zločinců, kteří viseli na kříži, se mu rouhal: „To jsi Mesiáš? Zachraň sebe i nás!“ ·  

40Tu ho ten druhý okřikl: „Ty se ani Boha nebojíš? Vždyť jsi sám odsouzen k stejnému trestu. ·  

41A my jsme odsouzeni spravedlivě, dostáváme zaslouženou odplatu, ale on nic zlého neudělal.“ ·  
42A řekl: „Ježíši, pamatuj na mne, až přijdeš do svého království.“ ·  

43Ježíš mu odpověděl: „Amen, pravím ti, dnes budeš se mnou v ráji.“     

     Snažím si představit, že jsem tam jako neviditelný pozorovatel, který dopředu nezná děj.  Přišel jsem zrovna, když už poprava začala. Pozoruji lidi kolem. Římské vojáky spíše zajímá Ježíšův oděv, z něhož byl vysvlečen. Ostatní  vojáci se posmívají a ještě ubožákům na kříži zvětšují utrpení tím, že místo vody podávají houbu napuštěnou octem.     

 Jak to, že Bůh nezasáhne, aby zachránil svého Syna a zabránil jeho strašnému ponižování. Visí nahý, vyčerpaný i krvácející po ranách. 

    Je asi  ticho. Všichni  pozorují, jak se budou ti tři na kříži chovat. Možná, že mezi těmi, co to pozorují , jsou prostí čumilové, kteří ani neví nic o Pánu Ježíši, ale jsou všude, kde se něco děje. Kde jsou však ti, kterým Pán Ježíš zachránil život a zdraví? Popravu přišli zkontrolovat i členové velerady, která vydala Ježíše na popravu. Mají libý pocit a důkaz, že tento slabý nahý muž nemůže být Synem Božím, za kterého se vydával. Vysmívají se.     

   V hloučku plačících žen je s matkou Marií mladičký učedník Jan. Kde vzal tu odvahu přijít  a kde  jsou ostatní učedníci? Jistě netuší, že on jediný přežije všechny své učedníky a  Bůh mu jeho statečnost ocení jeho dlouhým životem, kdy vydrží i všechna protivenství a dá mu nahlédnout do budoucnosti.  

    O čem si ti tři povídají ?    

    Je to zvláštní, protože oba dobře ví, kdo je Ježíš. Slyšeli, že je Mesiáš a Boží Syn.  Jak by se jim teď hodilo, kdyby to byla pravda. To by je určitě zachránil, ale každý věří jinak. Jeden  z nich však chce důkaz, kterým je jejich záchrana. Dokonce začne Ježíši vyčítat, co je to za Mesiáše, když neumí pomoc sobě a jim. Vůbec nemá svědomí, aby litoval toho, co napáchal a za co je odsouzen.    
   Ten druhý také věří v Mesiáše, ale jinak. Především ho trápí  vlastní svědomí a má úctu k Bohu. Napomene druhého a veřejně vyzná svoji vinu  a Ježíšovi nevinu.  A věří, že Bůh je spravedlivý a že tento Ježíš se dostane do nebe, bude vzkříšen, oni na to nárok nemají, oni si zaslouží smrt i peklo. Naposled , než mu dojdou síly mluvit, promluví k Ježíši. V jeho slovech je aspoň prosba, aby si na něj Pán Ježíš v nebi vzpomněl.   

    Co asi prožíval Pán Ježíš?   Zdá se, že všichni snad ztratili víru. Kdo z lidí pod křížem věří v Ježíšovo Božství?  Jan s ženami kolem sebe spíše prožívají žal a smutek a ani si neuvědomují, co Pán Ježíš řekl o své smrti i vzkříšení. Je to napjatá emoční chvíle.

    Jeden  z mužů na kříži učinil veřejné pokání uvěřil v Ježíše jako Mesiáše a Syna Božího.   Tady na kříži je základ křesťanství. Pokání, uvědomění si svého hříšného stavu a uvěřit v Krista. A to Bohu stačí, aby člověk byl pro věčnost zachráněn.          

"Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost" | Přihlásit/Vytvořit účet | 430 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Rozbor pohádky (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 14:33:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak pohádkové je už to číslo - opět trojka. Byli tam tři. Jošua uprostřed. Vždycky musí být trojka, viď? I božská trojka je trojka. Trojky, dvanáctky, čtyřicítky, oblíbená čísla z pohádek a bible. 

Dále prý ti lotři uznali, že zasluhují trest smrti. Haha. Neznám z reálné věznice někoho, kdo by takto přijímal trest smrti. To je přece fikce. Naopak každý odsouzený zkouší do poslední chvíle různé opravné prostředky, odvolání, advokáty, milosti, atd. 

Pohádkové je i to, že ten jeden se údajně polepšil. Zase krásně pohádkový dualismus. Jeden musel být fujky fujky, co Jošuovi neuvěřil a druhý byl ten správný svazák Jasánek, co jen co uviděl Jošuu, tak prozřel. :-) 


A Jošua pozitivního svazáka odměnil tím, že mu slíbil věčný ráj, kde se nebude muset pracovat a koláče budou padat samy do pusy. Takže taktové komunistické nebe. :-) 

Slibem nezarmoutíš. 

Hele, ten fiktivní příběh je samozřejmě účelovka. Má pobožné vést k tomu, aby měli zadní vrátka, že přinejhorším se obrátí na poslední chvíli. Ta křesťanská ideologie je tak úporná, že nabízí různé kličky, jak se jí nikdy nevzdat. To pro ty starší, zkušenější. A pro ty nové je ten příběh vábidlo, jak prezentovat, že Bůh Bile je údajně laskavý a vstřícný. Stačí se jen na něj obrátit a už jsi v nebíčku a zachráněný, halejuja. Je to varianta Ježíška, co nosí dárečky pod stromečkem. Re: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 14:51:25 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dobrá otázka, Františku.Re: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 15:14:33 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pán Ježíš Kristus je Vykupitel světa
Všichni před ním budou jednou státRe: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 16:53:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
František
 Jak to, že Bůh nezasáhne, aby zachránil svého Syna a zabránil jeho strašnému ponižování. Visí nahý, vyčerpaný i krvácející po ranách. 
martino
Františku tvůj problém je neznalost a naivní alibismus  malého dítěte, pokud se ptáš proč Bůh nezasáhne? Myslíš Bůh Otec, vždyť jeho Syn je přeci s ním Bůh od věčnosti. neříká Ježíš v Evangeliu, že kdyby chtěl, neposlal by mu Bůh celé legie andělů? Ale proč Ježíš nežádá pomoc po Otci? Říká že by Otec mohl ten kalih hořkosti odejmout, ale Ježíš to nepožaduje, protože přišel naplnit to co Bůh Otec ustanovil. Bůh přeci nemůže být usmířen obětí množství zvířat jak činil Judaismus. Bůh může bát usmířen jen vykupitelskou obětí svého Syna, proto Bůh nezásáhne. Františku, ale to jsou základy křesťanství a ty v tom plaveš ještě dnes na stará kolena. To je ostuda. Re: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 23:11:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost

Stačí, aby byl Bohem vyvolen před ustanovením světa, předzvěděn, předzřízen, za svého života povolán podle Jeho uložení, pak ospravedlněn a nakonec oslaven.

Ř 8,28  Vímeť pak, že milujícím Boha všecky věci napomáhají k dobrému, totiž těm, kteříž podle uložení (řec. předsevzetí, úmyslu, vůle, úradku, předuložení, rozhodnutí) jeho povoláni (povoláni, pozváni, zavoláni) jsou.
29  Nebo kteréž předzvěděl (předem poznal, dříve rozhodl, předurčil, dal přednost, výše hodnotil), ty i předzřídil (předem určil, předurčil, dříve viděl, předvídal, viděl před sebou zdálky, uvážil)aby byli připodobněni obrazu Syna jeho, aby tak on byl prvorozený mezi mnohými bratřími.
30  Kteréž pak předzřídil, těch i povolal, a kterýchž povolal, ty i ospravedlnil, a kteréž ospravedlnil, ty i oslavil.

Pak již stačí tuto víru zachovat až do konce a dosáhnout konečného věčného života. Hovořím tu o víře, která zároveň plodí ovoce skutků víry. Podle něj se pozná pravost víry. Podle stupně podoby Kristu.

K počáteční spáse (k okamžiku uvěření a znovuzrození) však žádné skutky, zapotřebí nejsou. To činí sám Bůh. Po spasení ale následuje pokání (změna mysli) a křest ve vodě (obmytí hříchů) a v Duchu a oddělení se od tohoto zlého pokolení přebýváním v Církvi (viz. Skutky 2). 
Re: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 25. listopad 2022 @ 06:18:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

    Jeden  z mužů na kříži učinil veřejné pokání uvěřil v Ježíše jako Mesiáše a Syna Božího.   Tady na kříži je základ křesťanství. Pokání, uvědomění si svého hříšného stavu a uvěřit v Krista. A to Bohu stačí, aby člověk byl pro věčnost zachráněn.          

  Ahoj Františku.

  Je to už delší dobu, co jsi tu psal:

"Padnout na kolena jako vybízel ten zasraný Amík po roce 89. Co chtěl ? Padat na zem před kapitalistickým Ježíšem, který jinde vraždí?? Volat, jaký jsem hříšník? Ty, zasranej blbečku, to už jsem mockrát dělal a je to leda k hovnu. Stejně jako Tvoje zasraný kecy o hříchu."

  Změnil jsi tedy názor, myslíš, že by mělo smysl padnout na kolena, učinit veřejně pokání? Že by to mohlo něco změnit v životě člověka?

  ToníkRe: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 25. listopad 2022 @ 08:48:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Ostatní  vojáci se posmívají a ještě ubožákům na kříži zvětšují utrpení tím, že místo vody podávají houbu napuštěnou octem."...


Byla tehdy běžnou praxí, že těmto popravovaným lidem dávali buď laciné kyselé víno, nebo i skutečný ocet za prostým  účelem, aby je udrželi při vědomí. Aby neupadli do mdlob, do bezvědomí. (Je to jako čichat čpavek).
Aby si oni své utrpení dostatečně "užili", protože mdloby jsou milosrdné.

A kdyby Ježíš omdlel, nemohl by si přece zavolat na pomoc Eliáše!
A to oni chtěli vidět.Re: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Neděle, 27. listopad 2022 @ 17:03:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Martino


Jen chci znovu připomenout tomuto zdejšímu účastníku ( Martinovi ) toto : ,,Martino ,jelikož se to i osobně mě dotýká ,a potom i dalších křesťanů ,které znám ,tak opět pro tebe. Už jsi se veřejně nebo soukromě, před Bohem Stvořitelem , omluvil křesťanům evangelických konfesí ,za tvou prasečinu ,kterou jsi zde napsal o nich ? Už jsi to vyznal Bohu jako tvůj osobní hřích ? Jestli ne máš to stále před sebou . Urgence (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 30. listopad 2022 @ 13:24:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42...stále čekám, kdy zde doložíš ttoto nažčení, pomluvu a dehonestaci a prosím dolož celý můj text, kterým to můžeš doložit. Re: Co stačí, aby byl člověk zachráněn na věčnost (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 01:16:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takže bych se toto téma pokusil shrnout.

Apoštol Pavel řekl: "Milostí Boží jsem to, co jsem." 

"Ne já jsem pracoval, ale milost Boží mě přítomná."

A toto platí pro každého z nás. Platilo to pro všechny apoštoly a platí to pro všechny z nás. 

Žádná naše spolupráce nepadá v úvahu, Oko. Nemáš tam žádné 1% podílu. Bůh má 100% podílu, 100% Slávy. My jsme jen neužiteční služebníci.

Veškeré naše změny a výměny a to, co se s námi děje, veškerý růst nebo nerůst, činí pouze Bůh. Dokonce i přes naši nespolupráci. Viz. obrácení Saule z Tarzu u Damašku.

Prostě a jednoduše: Všechno je MILOST Boží. Vše, co dosud jsme. A co budeme...

Takže - Co stačí, aby byl člověk zachráněn na Věčnost? No, hoši - Je to BOŽÍ MILOST.

Věřme ve všem v Boží Milost.

Žádný jiný záchytný bod nemáme. 

Stránka vygenerována za: 2.40 sekundy