Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 391, komentářů celkem: 420819, adminů: 60, uživatelů: 5218  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 298 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Willy
ivanp
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114882390
přístupů od 17. 10. 2001

Aktuality: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta
Vloženo Čtvrtek, 22. prosinec 2022 @ 23:39:42 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

Velmi brzy se na křesťanských portálech budou objevovat zaručené rady na kvalitního prezidentského kandidáta. Se svojí trochou do mlýna přijde angažovaný představitel velké evangelikální denominace, překladatelé Bible, pastor velkého sboru a samozřejmě editoři nejčtenějšího naddenominačního časopisu. Jejich názory se budou shodovat s doporučeními hlavních médií a s kandidátem navrženým nestrannou a vyváženou veřejnoprávní televizí a rozhlasem. Jistě své nezávazné přání vyjádří i lídři velmocí, jako EU a USA. Nebudu sice podobně doporučovat konkrétního kandidáta, ale dám několik rad, které jistě povedou ke stejnému závěru. Koho by tedy měl volit křesťan? Nabízím základní desatero: 


1. Prezident by neměl být domorodec
Bylo by samozřejmě ideální, kdyby prezidentem nebyl Čech. Jistě by nepreferoval sobecké národní zájmy, ale mohl by hájit zájmy velkých zemí EU, případně nějaké u nás žijící národnostní menšiny. Jen takový prezident nás bude vést k péči o blaho okolních států, zejména Německa, se kterým máme vynikající tisícileté soužití, a nestarat se příliš o své pohodlí. Obávám se ovšem, že takového prezidenta zatím mít nebudeme, ale je třeba myslet do budoucna a výhledově přijmout i vyhovující legislativu. 

2. Prezident by neměl být muž
Je třeba učinit přítrž toxické maskulinitě a s tím spojeným například válečnickým sklonům. Příkladem může být až mateřský a empatický postoj předsedkyně TOP09; mírumilovnost a laskavost současné ministryně obrany; politická prozíravost bývalé předsedkyně Parlamentu a současné senátorky za ODS; filantropismus a tolerance předchozí ministryně financí nebo shovívavost a zdrženlivost současné profesorské kandidátky na prezidenta. Ženský faktor se nám prostě v politice jednoznačně odsvědčil a bylo by záhodno, aby tři bývalé prezidenty, jednoho správného a dva nesprávné, vystřídala v prezidentské funkci žena.

3. Prezident by neměl být binární
Je známo, že muž, který byl dříve ženou, nebo žena, která byla mužem, případně mnoho dalších kombinací, nebude mít tendenci zastupovat jen jediné pohlaví. Bývalý muž dokáže chápat muže i ženy a bývalá žena dokáže chápat ženy i muže. Nejlepší by byl samozřejmě někdo, kdo by tato pohlaví časem pravidelně střídal. Žel, tak daleko jsme ještě v liberální demokracii nepostoupili, a bude nám trvat léta, než se zbavíme binárních a vykonstruovaných stereotypů.

4. Prezident by měl podporovat manželství pro všechny
Je nad slunce jasné, že každý má právo svůj život sdílet s tím, koho miluje bez ohledu na pohlaví, věk nebo počet. Je rovněž třeba, aby se tento státem chráněný svazek nevztahovat jen na člověka, ale na celé stvoření. Láska i štěstí je lidské právo a je nemyslitelné, aby stát privilegoval jen heterosexuální, staromódní, a zdá se, že již překonané stereotypní manželství. A tak stejně, jako náš první polistopadový prezident toužil žít v polyamorii, bylo by ideální, kdyby nastupující prezident v takovém svazku přímo žil. I když v příštím roce zatím zřejmě nebudeme ještě tak daleko, je třeba, aby prezident vyjádřil tomuto směru plnou podporu.

5. Prezident by měl mít ekologické cítění
V době, kdy všichni snižujeme teploty svých bytů a pracovišť, protože je třeba svět ochlazovat, aby se nepřehřál ve vlně drastického globálního oteplování, je třeba mít i dobrý vzor a příklad v prezidentovi. Ten by měl mít soucit s naší Planetou a vést svůj národ dále k dobrovolnému (či nedobrovolnému) ochlazování, protože někteří lidé se neodpovědně a sobecky zahřívají dřevem nebo dokonce uhlím. S tím je třeba, v zájmu Planety, skoncovat. Musíme směřovat k nulové produkci vysoce nebezpečného oxidu uhličitého. Je proto třeba přinášet osobní oběti, nehledě na prosperitu, vlastní pohodlí nebo zdravotní stav.

6. Prezident by měl podporovat válku
Prezident by měl mít odvahu říct, že jsme ve válce s Ruskem a otevřeně informovat, jak postupují naše divize, kolik máme zajatých, padlých a kolik letadel a tanků produkuje náš průmysl. Těchto informací se nám dnes žalostně nedostává. Pokud by lidé uviděli naše vojenské úspěchy a postup našich vojsk, mnohem ochotněji by platili válečnou daň a mnoho dobrovolníků by jistě rádo a dobrovolně narukovalo. Zároveň by to zavřelo ústa mírovým štváčům a těm, co tvrdí, že nejme ve válce.

7. Prezident by měl podporovat potraty
Je jistě v pořádku, že se již nikdo nevysmívá postiženým nebo nemocným lidem. Existují samozřejmě výjimky, jako je současný prezident, kterého je třeba otevřeně diskreditovat a vystavit jej v zájmu liberální demokracie na pranýř posměchu. Na druhou stranu je třeba dbát na to, aby se rodili jen zdraví a silní jedinci. Nejsme tak daleko, jako třeba ve antické Spartě, kde byli nezpůsobilí jedinci usmrcování až po narození, kdy bylo jasné, zda nesou nějaký hendikep. To je nehumánní. Dnes však máme lékařské přístroje a nevhodní jedinci mohou být rozpoznáni a eliminováni již v životě matky, což je naopak vysoce humánní. Jejich rodiče ani oni sami se tak nemusí trápit jejich nechtěnou existencí.

8. Prezident by měl podporovat eutanazii
Naše společnost ještě nedospěla do stavu, kdy by porazila smrt. Ačkoliv současná lékařská věda, za pomocí genových manipulací, spěje ke stádiu věčného uchování bytí individuální lidské identity, lidé zatím stále v bolestech umírají na nemoci vlivem stáří. Každý člověk má však nezadatelné právo zemřít bezbolestně a nezatěžovat svojí nemohoucností své děti a příbuzné a měl by si zvolit a naplánovat i důstojný odchod ze světa. Prezident proto má podporovat tento zdravý trend a mohl by jít na sklonku života i vlastním příkladem.

9. Prezident by měl podporovat migraci
Prezident by měl jasně poukázat, že mezi nezadatelné lidské právo patří rozhodnutí jedince bydlet v zemi, kde uzná za vhodné, a že tato země je povinná se o takového člověka postarat i na úkor vlastního obyvatelstva. V tomto směru je třeba odmítnout jakýkoliv nacionalismus, uměle vytvářené hranice nebo stavění plotů, bariér nebo vykopávání příkopů. Ploty je třeba bořit a příkopy zasypávat. Jen multietnické národy nelpí na nějakém fiktivním území jako na své „vlasti“. Vzpomeňme, že nacionalismus vedl ke dvěma světovým válkám a promíšený lid, který nikterak nevnímá vlastní národní identitu, je zárukou trvalého míru nebo, v případě potřeby, i války.

10. Prezident by měl podporovat svobodu projevu
Prezident by měl v duchu liberální demokracie podporovat svobodu projevu, která by spočívala v tom, že každý občan by mohl svobodně, ústně i písemně vyjadřovat svoji podporu médii podporované vládě, EU, NATO, WHO a dalším mezinárodně uznaným institucím. Ovšem lživé názory, dezinformace a konspirační teorie, které by zpochybňovaly názory těchto institucí nebo dokonce je samotné, narušují svobodu projevu a zabraňují lidem se správně zorientovat. Podpora svobody projevu tedy zároveň neodmyslitelně znamená i zasadit se o eliminaci názorů, postojů a projevů, které zpochybňují liberálně demokratický diskurz a sociální narativ, vycházející z předchozích devíti bodů.Jsem si vědom, že se zatím zřejmě nenalezne kandidát, který by splňoval daná kritéria, ale jistě se najde takový, který ochotně půjde tímto směrem. Ačkoliv jsem zde nenapsal jména konkrétních kandidátů, věřím, že když se budeme řídit těmito pravidly, jistě dojdeme ke společnému jménu, které nám brzy (nejpozději v druhém kole) nabídnou veřejnoprávní média i křesťanští aktivisté.

"Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta" | Přihlásit/Vytvořit účet | 71 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 23. prosinec 2022 @ 08:59:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pokud to je Aleš, tak opět pobavil. Díky. Re: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 23. prosinec 2022 @ 09:23:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Hmm,  sarkasmus a ironie :-)


Je zřejmé, že autor by chtěl tímto doporučit opak, tzn. aby křesťané volili kandidáta s přesně opačnými postoji.


Jenže otázka, kde v jedné z nejateističtějších zemí světa takového kandidáta sehnat a kde by se nalezli ti, co by ho volili, že...


V záležitostech zahraničně-politických (či geopolitických) je zřejmé, že by to měl být někdo proruský, proti NATO, proti EU, proti vládě, proti médiím podporujícím vládu...

Prostě je třeba zabránit nástupu Antikrista, stejně jak to bylo potřeba opakovanou volbou pana Zemana.  Což úspěšně tento pan dělal.  Ostatně i jeho předchůdce. Už 20 let se to dost daří, a tak je třeba v tom trendu pokračovat.


Nejblíže by měli k tomu ideálu kandidáti KSČM, ovšem je škoda, že soudruh Skála nakonec svou kandidaturu stáhl.
Pak ještě také kandidáti SPD. Také škoda, že generál Blaško kandidaturu stáhl.
Zůstává ještě jediný -  pan Bašta.


Vůbec nejlepším kandidátem by byl pan Putin.
Možná by souhlasil stát se hlavou české gubernie.
Body 1,6,9,10 by splňoval dokonale

 - nebyl by domorodec
 - podporoval by válku a zničení Ukrajiny
 - podporoval by migraci, hlavně Ukrajinců z Ukrajiny, aby tam vznikl větší životní prostor pro Rusy
 - podporoval by svobodu projevu na podporu sebe a své vlády, a zasadil by se o eliminaci názorů, postojů a projevů s ním nesouhlasících. A to dost razantně, to bychom si mohli být jistí.
 Re: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 23. prosinec 2022 @ 10:07:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Taková nějaká doporučení čtu z jedné komunity, co mám na sociálních sítích. Zjevně je to tedy realita části lidí a to i v "křesťanských" kruzích. 

  Zatím ještě menší části lidí, není jich ani půlka. Uvidíme, jestli společnost bude divergovat nebo se včas probere. 

  My jsme zažili komunismus, takže dokážeme velmi dobře rozpoznávat i drobné nuance té ideologie. I když aktuální tlak na svobodu médií, zatím skrytá snaha odříznout média od financí už přináší své ovoce. Informovanost v průběhu tohoto roku byla podstatně omezena. Nezávislá média propouští lidi, přístí rok tedy bude ještě horší co do rychlosti a dostupnosti informací a co do schopností mocných šířit dezinformace. 

  A místo rušiček na Strahově tak máme rušičky DNS záznamů na internetu...

  Spíše to vypadá na nějakou divergenci a likvidaci politických odpůrců v dohledné době. Což bych byl radši, kdyby nebylo, přeci jen křesťané budou jako obvykle "naráně", protože se k lepším tentokrát zeleným zítřkům nebudou chtít přidat, jako se nechtěli přidat k rudým.

  CizinecRe: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Pátek, 23. prosinec 2022 @ 18:55:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
S nadsázkou (avšak ne až tak velikou).

Ovšem některá ta doporučení křesťanům (když je obrátíme vzhůru nohama, tak jak jsou zamýšlena)
jsou dost sporná, mírně řečeno.  Mám na mysli ta zahraničně-politická, týkající se orientace země.
(6,9,10)

A to svým téměř PROTIústavním obsahem.
A asi i PROTIbiblickým obsahem.

A udivuje mě (spíš už ani neudivuje), že určitá skupina křesťanů k ním přesto tíhne. Tady na GS skoro všichni... :-)


Aby se mohla ta doporučení realizovat, muselo by dojít ke státnímu převratu. K revoluci a následné změně Ústavy.

Musel by např. Okamura vystřelit někde na Vltavě z Aurory a převzít násilím moc v zemi.

A následně by musel změnit přinejmenším PREAMBULI k Ústavě ČR


                                         PREAMBULE

My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku,

v čase obnovy samostatného českého státu,

věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé,

odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií, 

odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství,

odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, 

prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky

Museli bychom v Preambuli k Ústavě zrušit ustanovení o občanech (či charakteristiku občanů) ČR, kteří chtějí a usilují o něco "jako součást rodiny evropských a světových demokracií" a změnit text třeba na "jako součást rodiny světových despocií a autoritářských režimů proti evropským a světovým demokraciím"
Doporučení 6. zní:
Prezident by neměl podporovat válku. 
Myšleno, že by se měl postavit proti posílání zbraní Ukrajině, aby Ukrajinci přestali válčit, aby Ukrajina mohla urychleně padnout a stát se součástí despotického, autoritářského Ruska. Konečně by byl klid.
(to je v souladu s rodinou evropských i světových despocií proti evropským a světovým demokraciím)


Doporučení 9. zní:
Prezident by neměl podporovat migraci
Prezident by měl podporovat urychlenou deportaci Ukrajinců na Ukrajinu, případně uzavření a přísnou kontrolu hranic, aby se k nám nedostali a mohli být v klidu bombardováni.

(to je také v souladu s rodinou evropských i světových despocií proti evropským a světovým demokraciím)


Doporučení 10
Prezident by ne/měl podporovat svobodu projevu

Jelikož uvedený text je výsměch, zesměšnění, jinými slovy tohle by křesťané neměli dělat, takového kandidáta nepodporovat:

"Prezident by měl v duchu liberální demokracie podporovat svobodu projevu, která by spočívala v tom, že každý občan by mohl svobodně, ústně i písemně vyjadřovat svoji podporu médii podporované vládě, EU, NATO, WHO a dalším mezinárodně uznaným institucím. Ovšem lživé názory, dezinformace a konspirační teorie, které by zpochybňovaly názory těchto institucí nebo dokonce je samotné, narušují svobodu projevu a zabraňují lidem se správně zorientovat. Podpora svobody projevu tedy zároveň neodmyslitelně znamená i zasadit se o eliminaci názorů, postojů a projevů, které zpochybňují liberálně demokratický diskurz a sociální narativ, vycházející z předchozích devíti bodů."vyplývá z toho, že by měli zastávat a preferovat opak, podporovat kandidáta, zastávajícího opačný postoj,  tj:

"Prezident by NEměl v duchu liberální demokracie podporovat svobodu projevu, která by spočívala v tom, že každý občan by mohl svobodně, ústně i písemně vyjadřovat svoji podporu médii podporované vládě, EU, NATO, WHO 
(jinými slovy podporovat vládu, EU, NATO, WHO.. je fuj, takového prezidenta nevolte, volte prezidenta podporujícího despocie, nedemokratické režimy, který je proti zemím EU, proti NATO)
a dalším mezinárodně uznaným institucím. 

Ovšem lživé názory, dezinformace a konspirační teorie, které by zpochybňovaly názory těchto institucí nebo dokonce je samotné,  NEJSOU LŽIVÉ,  NEJEDNÁ SE O DEZINFORMACE ANI KONSPIRAČNÍ TEORIE, proto jsou důležité a nezbytné, umožňují lidem se správně zorientovat. Podpora svobody projevu tedy zároveň neodmyslitelně znamená i zasadit se o maximální zpřístupnění názorů, postojů a projevů v zahraničně-politické oblasti dle bodů 6,9,10, tedy v souladu s PROPAGANDOU KREMLU, pro české občany, kteří jsou odhodlání jednat a budovat svou zemi  jako "součást rodiny despocií a autoritářských režimů proti evropským a světovým demokraciím" ."

Re: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 29. prosinec 2022 @ 10:05:37 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bašta: Moskva má složku na Babiše. S Pavlem můžou být vydíratelní

Takový bombastický titulek a já jsem si rozhovor pustil a viděl jsem, slyšel jsem, jak ten redaktor s redaktorkou Baštu usilovně manipulovali, aby jim něco na Babiše a Pavla nehezkého řekl. On sám od sebe nechtěl a spíše to relativizoval a odkazoval do morální roviny. Takže další z nekonečné řady důkazů, jak nízké dno představují tzv. novináři. To jsou v podstatě jen stroječky na manipulace. Ale Bašta je bohužel moula, ňouma. On je diplomat. Chce být zadobře s médii. To ale nejde. Ti dva novináři by byli tak lehce sestřelitelní. Tak snadno by se s nimi dalo pohrát, tak snadno ukázat mainstream za voly, ale on na to nemá. 

"Pobavila" mě i diskuse na těch hovinkách.cz pod článkem. Diskutéři se tam předhánějí, kdo Baštovi více naloží. Přitom tito diskutéři jsou jen zmanipulovaní chudáci, co kdyby nepadl komunismus, tak recitují svazácké prdy. Prý Bašta je proruský a SPD je proruská. 

Haha. Byla to právě SPD, co už před více léty, dávno před válkou na Ukrajině, hlásala, že máme diverzifikovat zdroje a neorientovat se jen na Rusko. Byla to Nečasova a Topolánkova ODS, které posilovala vazby na Rusko. Byl to Topolánek z ODS, kdo jezdil za Putinem do Moskvy a kdo zval Putina do Prahy.

A hlavně: Bylo to Německo a jeho jednostranná energetická politika vázaná na ruské zdroje. 

Kdo postavil plynovody z Ruska do Německa NORD STREAM 1 a NORD STREAM 2? To je dílo Tomia Okamury? Opravdu? 

Jak můžou být lidi tak blbí? 

Proboha, jak můžou být lidi tak blbí? 


JAK MŮŽOU BÝT LIDI TAK BLBÍ? 

Stránka vygenerována za: 0.56 sekundy