Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Erika.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 11, článků celkem: 16386, komentáře < 7 dní: 407, komentářů celkem: 412032, adminů: 60, uživatelů: 5162  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 136 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112252297
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Jsou křestané povahově horší než nevěřící???
Vloženo Středa, 25. leden 2023 @ 14:02:09 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

V jednom filmu o čarodějných evangelických procesech v Salemu, je myslím scéna, kde mučený umírající muž prohlásí, že Bůh není. Už se tomu nedivím. Job byl svými přáteli málem přiveden k tomu, že se zachoval podobně, ale Bůh mu k tomu zabránil.  Takový pocit zažívám s pobožným Cizincem.  Člověkem, který na jedné straně se chlubí Kristem, ale je bez citu a empatie. Tak se ptám, k čemu je víra v Krista? Mění člověka k lepšímu nebo naopak dělá z něho něco opačného. Už jsem i pochopil, proč pan Vota odešel z křesťanské víry. Co udělali lidé z Krista? Funguje? Já jsem dokonce už napsal tohle strašné:    Jak můžeš psát, že bych se přetvařoval. To bylo moje já, že jsem věřil. Ta pomoc tomu žákovi  z věřící rodiny byla by upřímná. Ovšem, jak nyní poznáván Tebe, začínat víc věřit už komunistům. Vy jste tak hnusní lidé  a falešní, že pokud zdrojem těchto vlastností je Kristus, tak se ho zříkám  a považuji to za největší omyl života. Konec s Kristem. Je to podvod.  

A byl jsem i sprostý. Kdo mne ovládá? Emoce…jizvy…  z minulosti.., zklamání.   Kdo ovládá zbožného Cizince ?   

 Kdo ovládá mne?? 

Která síla zapaluje a další přilévá oheň?? Proč nikdo nehasí???   

 Nechci slyšet fráze. 

   Už jen krůček, abych opustil to, čemu jen od 18 let věřil.   Ale takovou zradu nechci!!! Z bídy jsem se dostal a věřím tomu i díky víře. Prý jsem se podle Cizince přetvařoval. Všichni se před rokem 89 nějak přetvařovali  a ve školství to jinak nešlo. Nemohl jsme vykřikovat, že věřím v Krista, to bych zničil sebe i rodinu. 

Jednou mne jedni věřící vyčetli, že jsem měl jít k popelářům. Já se svojí postavou bych asi brzy zdravotně skončil. A pak jsem svoji práci měl rád. Komu bych prospěl? Musel bych se i vystěhovat ze služebního bytu a uvolnit jiným pracovníkům. Tohle nucení byl fanatismus a tomu jsem nakloněný nebyl. Neměl jsem sílu hrát si na pobožného hrdinu.  

 Pokud Cizince v dětství uráželi učitele, mne uráželi také, ale ze sociálního důvodu a dokonce i takoví svatoušci, jako byl třeba on sám, za naši bídu. A pak mne tenhle člověk, co se chlubí Kristem bude ponižovat a urážet za to, že jsem si nepostavil barák. Já nikomu dům nezávidím a vadí mi, když mi to někdo předhazuje a dává najevo, jak on je lepší. A zdůrazňuje Krista.     A mrzí mne jedno poznání.

 Věřící jsou větší křiváci a víc bezcharakterní než nevěřící. Chodím sem v naději, že se mýlím. A ono to bude spíš krutá pravda. To je škoda!! Naděje umírá!!!               

"Jsou křestané povahově horší než nevěřící???" | Přihlásit/Vytvořit účet | 126 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 25. leden 2023 @ 17:01:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
vadí mi, když mi to někdo předhazuje a dává najevo, jak on je lepší. A zdůrazňuje Krista. - píše František. 


To mi připomnělo mého biologického bratra, který byl ode mě mladší o tři roky a trpěl tím, že je mladší, hůře se učil ve škole, je jen vyučený. Když jsem měl promoce na VŠ, odmítl přijít, protože tak moc mi záviděl. Když jsem si koupil synťáky, tak se mi vysmíval a koupil si kytaru a tvrdil, že kytara je lepší. Když jsem si koupil horské kolo, tak skoro puknul závistí. To bylo všechno v době od dětství do 25 let a stupňovalo se to. Když naše rodina přešla do letniční Apoštolské církve, tak konečně proti mně našel zbraň - Bibli. Začal mi vykládat, jak jsem špatný a posílal mě za exorcisty. Jako první se modlil v jazycích. Stal se z něj prorok. Resp. on tomu začal věřit. Našel si ženu taky ze stejné sekty a oba dva se přestali bavit s celou naší rodinou. Protože jsou údajně vyvolení a my jsme obyčejný odpad. 

Když mně bylo 27 let, tak jsem ho viděl naposledy. Čili před 23 lety. Od té doby jsem ho neviděl. A ano, byl to jeden z důvodů, které mě vedly taky k prozření, že náboženství se rádi chytají lidi, co si tím něco kompenzují. Zvláště chlapi. Některý chlap si kompenzuje mindráky tím, že si koupí velké silné auto, kterým pak předjíždí ostatní účastníky provozu. Některý chlap si pořídí bojového psa, se kterým chodí po sídlišti a dělá mu dobře, když ho pustí navolno a ostatní prchají. No a některý chlap si pořídí náboženskou víru a stane se znovuzrozeným, posvěceným, druhým Kristem apod. 

Princip je stejný. Vykrývá tím nějaký handicap, nedostatek. Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 25. leden 2023 @ 17:19:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Františku, ty jsi sám psal o tom, že ses přetvařoval, reagoval jsem na tvoje slova. Ty jsi psal, že dítěti bys nenadával a neurážel, kdyby psalo o tom, že věří Bohu - a nám tu nadáváš, urážíš, lžeš, pomlouváš. 

  Jediný, kdo tu píše o "chlubení kristem" jsi také ty. Od nikoho jiného jsem "chlubení kristem" v diskuzi nezažil. Opakuješ to stále dokola. Tvoje téma.

  Stejně tak sis ke tvému chlubení tvým kristem vymyslel ponižování, že sis nepostavil barák - nikde jinde než ve tvých příspěvcích takové ponižování nebylo.
 
  Stejně tak bez citu a empatie útočíš, nadáváš, mimo téma diskuze. 

  Chápu, že si chodíš vybít vztek a zlost na pobožné, všechno, co sis za život nastřádal, máš teď možnost jako anonymní troll vybít v diskuzi, rozbít diskuzi, útočit, nadávat, ... 

  Chápu tě.

  Ale zázadně s tebou nesouhlasím. A vždy ti to jasně napíšu. Nebojím se ani tebe, ani tvých nadávek. Nejsi tu učitel a já tvůj žák, abys na mne zkoušel tvoje nadřazování.

  Snad se ti trošku uleví, když si tu na nás vybiješ vztek a nenávist. Ale určitě bys potřeboval lepší pomoc, než jen popřehazovat na druhé to, co žiješ a co si v sobě nosíš. 

  Toník
 Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Středa, 25. leden 2023 @ 18:48:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Františku,

z Vašich textů je zřejmé, že jste měl/máte podobné povolání jako já - a jako speciální pedagog jste se věnoval dětem, i těm s problémy a handicapy. Za totality bylo toto těžké a v tom Vás chápu - ale naštěstí se k pomoci postiženým a vyloučeným dětem zase tak moc pedagogů nehrnulo, a tak komunisté tolerovat "museli", aby se měl kdo o tyto děti postarat.

Chápu i to, že jste neviděl prioritu v stavění rodinného domu a bydlel jste v bytě . Já jsem také vyrůstala s rodiči v bytě ve městě a v bytě jsem spokojená i v dospělosti - jen jako milovník přírody jsem si později pořídila alespoň malou zahrádku, na které máme malou zahradní chatičku apod.

Nechápu ale Vaše útoky na Cizince. To je za hranou!!!Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 26. leden 2023 @ 05:33:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Už jen krůček, abych opustil to, čemu jen od 18 let věřil.  ..."...


Ahoj Františku.
No, jestli tady nějaký člověk dokáže svými poznámkami tvojí vírou v Krista otřást v základech, tak taková víra asi nestojí opravdu za to se jí zabývat - klidně ji zahoď a ohlédni se po nějaké víře lepší, stabilnější.

Emoce z nás dělají skutečné lidi - jen je musíme ovládat a nenechat se jimi vláčet.
Nějaké jizvy máme každý také - s tím je zase třeba se smířit a naučit se s nimi žít.
Horší je, když má někdo uvnitř sebe nějakou nezahojenou ránu - to dokáže člověka potrápit i dlouhá léta.

A paradoxně jedním z největších "urážečů" mojí římsko-katolické církve jsi tu právě ty, Františku. Možná by jsi se měl zaměřit i na svoji povahu, snadno se vztekneš a pak to z tebe letí nevybíravým způsobem ...

Ale nic ve zlém, pokud nesouhlasíš - zapomeň, že jsem vůbec něco řekl....Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Čtvrtek, 26. leden 2023 @ 09:49:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Františku, zkus si představit, že stojíš před soudnou stolicí Kristovou, před níž se budeš muset ukázat a kde bude Boží oheň zkoušet to, cos dělal po svém spasení, dokud jsi byl v těle na zemi. Ten oheň vyzkouší, jestli tvé dílo shoří nebo zůstane. Budeš vydávat počet neboli zodpovídat se z toho, cos dělal. To znamená, že budeš dostávat různé otázky a ty a ně budeš odpovídat. A to všechno se bude týkat jen a jen tebe nikoho jiného. Tam nebudeš moci ukazovat na někoho jiného a činit jej zodpovědným za to, cos dělal ty. Jak obstojíš?
Pán Ježíš Kristus je naše naděje, jediná naděje, živá a věčná naděje, která nikdy neumírá, poněvadž umřít nemůže. Tvůj článek je o všem možném, jen ne o víře a naději, kterou v Kristu máme. 
Myslíš, že se to líbí Bohu? A chceš se vůbec líbit Bohu?Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 26. leden 2023 @ 17:35:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Na tuto otázku odpovídá verš :

 21„Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 26. leden 2023 @ 17:37:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ano někdy se zdá, že naděje umírá. Proto musíme mít víru jako hořčičné semínko.Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 27. leden 2023 @ 11:50:39 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Františku, 

moc nesouhlasím s tvým závěrem, ale to je asi definicí křesťana. 
Pokud budeme slovo křesťan odvozovat od biblická definice křesťana, tak samozřejmě mají křesťané lepší morálku něž nevěřící. Máme zaznamenány slova Ježíše Krista, apoštolů, velmi silně u Jana, kteří morálku svým způsobem brali jako vnější rozeznávací znak, Už v prvotní církvi se do sborů vetřeli falešní učitelé, kteří vyznávali, že křesťan se stává křesťanem nějakými slovními proklamacemi, něčím co by se snad dalo nazvat členstvím, někteří třeba politím či ponořením do kapaliny, následováním toho pravého apoštola... proto třeba Jan reagoval slovy, aby se nikdo (už tehdy!) nedal zmást, psal, že spravedlivý je ten, kdo činí spravedlnost. Už tehdy tedy tam byli lidé, co žili, že spravedlnost jim byl nějak připsána a že jsou tedy spravedliví, nezávisle na tom jak žijí. 

Ale pokud bereš slovo křesťan jako označení lidí co vyslovují nějaká zaklínadla, která obsahují slovo Kristus, křest, kostel,... tak pak není jediný důvod, aby takoví křesťané měli lepší morálku, Nemají ji ani lepší ani horší. Mají ji takovou jakou má svět, někteří lepší, někteří horší. Tak jako nejsou všichni kapitalisti stejní, jak nebyli všichni komunisti stejní, ... jeden takový, druhý makový,,

Pokud vezmeš slovo křesťan od slova učedlník, následovník Ježíše Krista, tak jejich morálka je určitě lepší, jinak by bylo lepší nevěřit, k čemu víra, když neproměňuje člověka k dobrému? 

Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Pátek, 27. leden 2023 @ 12:01:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Už jen krůček k opuštění toho, v co jsem 18let věřil

Tady musíš sám rozvažovat, jestli to je dobře nebo špatně. Jestli jsi věřil, že Bůh je milosrdný, že si přeje pokoj, spravedlnost, že volá člověka k tomu, aby jej následoval, pomáhal druhým, nelhal, nekradl, pracoval... tak to určitě neopouštěj.

Pokud jsi věřil, že být křesťan znamená nějaké členství, že lidé co lžou a kradou jsou křesťané, že Boží spravedlnost lze prosadit lidským hněvem, že v rámci boje za Boží spravedlnost účel světí prostředky, .. tak to určitě opusť a tak nevěř. To nebyla dobrá víra.

Otevřeně Františku, něco mi na tvojí víře nesedí, a to něco by chtělo opustit. To dobré ne, to držet, ale něco k opuštění máš. To je zcela evidentní. Věci co vidíš kolem, vidíš velmi často správně, ale většinou špatně reaguješ. Vidíš povýšenost mocných, vidíš faleš těch co se prohlašují za křesťany, mnohdy správně... ale tvoje reakce na toto "zjevení" je úplně mimo křesťanství. A to je divný. Když to hloupě zpolitizuji, tak vidíš správně pokrytectví západu,ale zaslepeně ignoruješ a přehlížíš zlo východu. To pro křesťana není normální, měřit dvojím metrem, to není součást evangelia. Takže něco určitě opustit je nutné. 
A pak mám mnoho dobrých věcí a ty je dobré držet a prohlubovat,
Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 28. leden 2023 @ 14:41:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
 Takový pocit zažívám s pobožným Cizincem.  Člověkem, který na jedné straně se chlubí Kristem, ale je bez citu a empatie. Tak se ptám, k čemu je víra v Krista?

  Františku, a jsi ty lepší člověk?

  Udělala z tebe svátost křtu v ŘKC lepšího člověka, nebo jsi jako ty lidovci?

  Když ses teď trochu uklidnil, omluvíš se za všechny tu zlé lži a pomluvy, které jsi o mne uvedl v článku a v diskuzi, za to, že jsi lživě vyjel a vystartoval po mně, začal útočit, nadávat?


Prý jsem se podle Cizince přetvařoval. 

  "Podle cizince"???


  "Já jsem se celý život musel přetvařovat, jinak bych přišel o práci."

  Cizinec pak už jen reagoval na to, co jsi ty o sobě sám psal.

  ToníkRe: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 31. leden 2023 @ 14:42:34 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Greg


Gregu ,už nevím kde jsem od tebe četl tu hlášku ,že ten falešný prorok ,který byl od těch HIM , a  který k vám do sboru přitáhl toho démona ( nebo démony - sám se domnívám že těch falze duchů bylo více ) ,s tím falze zjevením a automatickým psaním ,atd ,ale psal jsi mimo jiné ,že se ten chlap nějak divně kroutil ,u nějakého stromu .Gregu to co to je ?To zkoušíš nějak nebo si děláš srandu a čekáš co jiní napíšou ? Nebo co to je ? Ani tohle vás tehdy "nepraštilo" do očí ? A co se týče CD disků ,to už jsem se vyjádřil dost .A co se týče  beranic a kulichů u chlapů ,když se na horách v třeskutém mrazu ,modlí ve vypjaté situaci ,tak asi znáš můj názor ( i když vím ,jaký máš pohled na striktní šátky žen ,a striktní pohled na mužské čepice a kulichy aj..., ,jo chápu tvůj pohled ,ovšem mám jiný ). Co se týče CD disků ,a tvé schopnosti bývalé ( či i současné - to nevím samozřejmě ) ,znáš můj pohled. Ale ten chlap ,co byl od Harvest International Ministries ,a kroutil tanec u stromu ,to vypadá ,jako by jsi i zkoušel ,co ti kdo napíše. Taková démonizace byla snad jasná i tehdy ,nebo ne ? I když jste byli křesťanská mimina . Nebo to bylo ještě vše nějak složitější ? Tehdy před mnoha lety ,u vás ve sboru .Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 01. únor 2023 @ 10:37:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
O tento čínský ostrov těsně u Číny usilovali Američané za korejské války, potřebovali mít Tchaj-wan jako základnu. Americký prezident Harry S. Truman proto roku 1950 vyslal 7. flotilu amerického námořnictva do Tchajwanského průlivu, aby ostrov obsadila.

Od té doby ostrov patřil Američanům. Vztahy s pevninskou Čínou se ovšem výrazně zlepšily. V listopadu 2015 došlo dokonce v Singapuru k prvnímu setkání prezidentů Číny a Tchaj-wanu.


Ale i tak je to zvláštní. Ostrov těsně u Číny. Obyvatelstvo - šikmoocí Číňani. V současnosti tam jezdí předseda Senátu Vystrčil, pojede tam předsedkyně Sněmovny Pekarová https://www.idnes.cz/…6_domaci_akp

Chce tam jet i předseda vlády Petr Fiala a telefonoval tam budoucí prezident Petr Pavel. Zdůvodňují to snahou zachovat proamerický režim. Používají slova jako "podpora partnerů, kteří dodržují lidská práva a ctí principy liberální demokracie". Hezká fráze. Ale je tomu skutečně tak?

Umí si někdo představit, kdyby to bylo naopak? Že by se šikmoocí Číňané vydali do Evropy, obsadili tady nějaký ostrov, poloostrov, třebas Sicílii a instalovali si tady jejich vládu? Nebo třeba kdyby Číňané obsadili Kalifornii. Nebo Floridu.

To, že si Západ nárokuje čínský ostrov je přece bezpráví a troufalost. To se nedělá. Není to naše geografická oblast ani to není bílá rasa.

Proč chce bílá rasa diktovat žluté rase, jak má žít a jaký má mít politický systém?Re: Jsou křestané povahově horší než nevěřící??? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 09. únor 2023 @ 07:05:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  Porozuměl jsi, že když jsem psal příspěvek ohledně práce a činnosti [granosalis.cz], netýkal se tebe, nechtěl jsem tě urazit. 

  Když jsem ho psal, nemyslel jsem na tebe - myslel jsem na lidi v politice, třeba piráty, topku, ods, co by rádi kastovali lidi, co mají majetek, jestli ho správně využívají, jestli byt, co si koupili, pronajímají. A sami přitom sedí někde u internetu a televize, je jim dvacet, pětadvacet, třicet, ...  jsou plní síly... 

  Kdyby šli místo demonstrací a závisti druhým a snaze jim sebrat jejich majetek něco dělat, měli by třeba taky. A na to, že tihle lidi se ještě povyšují nad ty, co žijí na vesnici, makají od rána do večera jen proto, že volí Babiše nebo Zemana a urážejí je za to.

  A psal jsem o tom, že pocházím z takového prostředí a divil se tomu, co to žije Standa, že měl problém vstát z postele a že je pro něj jednodušší neudělat nic než něco udělat. A ptal jsem se ho na to, co to žije.

  Ten příspěvek tedy nebyl mířen proti tobě, Františku.

  ToníkStránka vygenerována za: 0.68 sekundy