Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 369, komentářů celkem: 420797, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 307 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Frantisek100
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114873129
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.)
Vloženo Středa, 15. březen 2023 @ 18:56:02 CET Vložil: Tomas

Etika poslal brusle7


Věděl Jan Pavel II. o zneužívání dětí kněžími a nezasáhl, nebo jde o pomluvu s účelem diskreditovat jej? Přikládám aktuální sérii článků z posledních dnů:


https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/papez-jan-pavel-ii-sexualni-zneuzivani-deti-cirkev-tvn24-polsko.A230307_203404_zahranicni_kha


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/jan-pavel-ii-podle-reportaze-tvn24-vedel-o-tom-ze-knezi-zneuzivaji-deti/2335701?utm_source=rss&utm_medium=feed


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-kult-polskeho-papeze-se-droli-wojtyla-vedel-o-zneuzivani-tvrdi-svedci-227233


https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/jan-pavel-ii-polsko-papz-cirkev-sejm-pedofilie-morawiecki_2303091313_anm


https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/polsko-chce-branit-jana-pavla-ii-za-kazdou-cenu/r~bd4ef9cebf5411edbe29ac1f6b220ee8/

"Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 60 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 16. březen 2023 @ 07:44:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusli ta katolická církev fakt nedá spát!

Jistěže každý z papežů věděl o sexuálním zneužívání v církvi!
Sexuální zneužívání je mezi lidmi co svět světem stojí!
Bohužel, i církev je církví hříšníků a i v církvi se tento hřích objevuje.

A je dobře, že jsou tito lidi odhalováni trestáni a je jim do budoucna zabraňováno i příležitosti k tomuto zavrženíhodnému jednání.Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 16. březen 2023 @ 08:18:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Poláci jsou větší pokrytci než Češi. Tak jsem je zažil. Vedou dvojí životy. V pátek a v sobotu řádí na diskotékách v Česku, kde sexuálně obtěžují hosty (Ostrava, Stodolní apod.) V neděli s manželkou v kostele u nich v Polsku předstírají svatoušky. Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 16. březen 2023 @ 09:35:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ještě doplňuji k mému dotazu:

Jan Pavel II. je pro mne historicky uznávanou osobností a dosud jsem ho vnímala velmi pozitivně v jeho odkazu pro svět (drobné nesouhlasy či jiné výklady "drobností" můj pohled na něj nemění).

Co by ale zásadně můj pohled na něj změnilo, by bylo vědomí skutečnosti, že by JP věděl o zneužívání dětí, tj. o velmi závažném trestném činu "podřízených" kněží v hierarchii -  a ty kněze místo spravedlivého procesu (soud, odsouzení, vězení, léčba, zproštění práce s dětmi atd.) poslal působit páchat další zlo do jiných farností, mezi jiné děti polských věřících!?  Tj., že by se vědomě podílel na riziku recidivy v takto závažné věci, bez uvědomění věřících, bez veřejného spravedlivého procesu, a poslal pachatele do dalších farností jako "vlka" mezi netušící beránky...

Snad jde jen o pomluvu a kéž by byla vyvrácena - ale mluví oběti, Kristovy děti, tak uvidíme, jak Polsko vyřeší, s jakým závěrem, kde je pravda?Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 16. březen 2023 @ 12:37:11 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Třeba si uvědomit, jak je to v církvi doopravdy; kněz svým vysvěcením se stává součástí společné rodiny. Když se ho biskup nezastane, tak už nikdo. Proto biskupové nemohou nedbat tvrzení kněze o jeho nevině!
A vždycky bývá mezi obviněním ze sexuálního zneužívání i nemalé procento kněží obviněných křivě.

Biskup, ani papež přece nejsou vyšetřovatelé!

Zajímavé, že při sexuálním zneužívání ve školství nikdo neobviňuje ani ministra školství, ani ředitele škol. (Pokud by se tedy prokazatelně nepodíleli na zločinech třeba tím, že by je kryli.  A na to máme zákony!).
Zde, při podezření z takového zločinu, má přece vždycky nastoupit především policie a ta má zjistit , jak to je doopravdy.

Máme tu orgány činné v trestním řízení a policie má ostatním lidem pomáhat a chránit!  To je hlavní smysl jejich existence!
Pokud tedy došlo k sexuálnímu zneužívání a ono není adekvátně potrestáno - je to vždycky především selháním policie.

Však u katolických kněží, kteří by se tímto způsobem prokazatelně provinili, bych se přimlouval za jejich doživotí!

Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 16. březen 2023 @ 18:29:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
brusle stojí ti to za to? tebe ten svatý Jan Pavel II. "irituje" Sedneš na bulvár a začněš urážet sama sebe nízkou inteligencí. jeden holandský novinář si potřeboval vydělat a tak vydal špinavý bulvár. Dokonce i polští investigativní novináři toho blbečka na faktech rozprášili. To že se toho chytí další idioti to je stejné jako u nás Slonková-Kubík. Proces svatořečení vylučuje uvedené pomluvy které tě tak příjemně šimrjí v uších. Všechno co kdy za svého života napsal musí být přečteno a prozkoumáno zda je v souladu s pravdou, naukou víry atd. Církev neponechává žádný prostor pro případnédalší spekulace. Vše je zpracováno do posledního detaijlu. Jan Pavel II. opravdu neměl nemanželské děti, jak psal bulvár, ani nikdy nečinil jak bulvárně předklád holandský novinář. Už se jednou pro vždy prober a nezaplaveluj svůj duchovní život sračkami. Je to nedůstojné. Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: Nekdo v Pátek, 17. březen 2023 @ 07:33:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zvláštní. Autor/ka ani si nezjistí odkud čerpá svoje informace. Tato televize když byly Světové dny mládeže v Krakově (setkání s papežem s mladými) tak aby diskreditovala policisty, tak jeden kameraman sám házel láhve od piva a skládku a to si natáčel. Byl přitom zachycen městskou hlídkou. Takovým lidem zde někteří, co o sobě se domnívají, že jsou Kristovi, věří. Smutné. Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) /utajování (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 18. březen 2023 @ 07:30:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

A ještě doplnění textu z článku na Granosalis z roku 2003, texty Ratzingera, 2001, tj. z doby pontifikátu JP  - děs:

 "Vatikán nařídil  utajování sexuálních zneužívání, páchaných katolickými kněžími Vatikán nařídil katolickým biskupům po celém světě, aby utajovali případy sexuálního zneužívání, které páchali na členech své kongregace katoličtí kněží. Osobám, které by o sexuálním zneužívání, páchaném kněžími, nemlčely, hrozilo vyloučení z katolické církve. Týdeník Observer získal z tajného vatikánského archivu čtyřicet let starý důvěrný dokument, který nese pečeť papeže Jana XXIII. Tento dokument byl rozeslán všem katolickým biskupům po celém světě. Nařizuje jim, aby přísně utajovali veškerá obvinění ze sexuálního zneužívání dětí, vznesená proti kněžím, a hrozí těm, kdo by takové případy zveřejnili, vyloučením z katolické církve.

Ještě v roce 2001 rozeslal podle týdeníku Observer katolickým biskupům dopis kardinál Ratzinger a zdůraznil v něm, že tento dokument z roku 1962 je stále platný..."

celý článek zde: http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=2038&mode=nested&order=0&thold=0Nejděsnější!! (můj dodatek): 

"Nařizuje jim, aby přísně utajovali veškerá obvinění ze sexuálního zneužívání dětí, vznesená proti kněžím, a hrozí těm, kdo by takové případy zveřejnili, vyloučením z katolické církve."

Takže už je mi i z tohoto znovu  jasné, že ŘKC nepohodlnou pravdu nesnese, že vylučuje ze svého středu ty, kdo tu pravdu navenek odhalují, vše to zapadá do mé dřívější zkušenosti s představiteli ŘKC...Re: Pomluvy nebo pravda? (Jan Pavel II.) (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Sobota, 18. březen 2023 @ 09:59:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já jsem byl už jako dítě (prvňáček) hezký https://proza.rajce.idnes.cz/n/1581551613 ( ta druhá fotka tam je druhák nebo třeťák). Chodil jsem často do kostela, na náboženství a nikdy mě žádný z farářů neobtěžoval. Obtěžovaly mě až pak v dospělosti kolegyně učitelky. I s osaháváním. A pak jsem zažil, že mi zdejší uživatel - myslivec psal na granosalis sprosté básničky. Dělal to několik let. A další uživatel Jan21 mi vypisoval svoje sny o análním sexu. taky delší dobu a ve stejném období. Jednu dobu jsem měl podezření, že myslivec a Jan21 jsou jeden a ten samý uživatel. Ale to nevím jistě. Možná je to jeden, možná jsou to fakt dva různí lidi. To nevím, Každopádně ti dva mi toho tady napsali nejvíce o sexu a furt se kolem toho motali. Ale to už je asi tři roky zpátky a ještě starší. Pak s tím oba dva naráz přestali. Což je zvláštní. A oba dva jakoby prozřeli a o něco zeslušněli. Což je dobře. Re: Pomluvy (Jan Pavel II.) / jak vypadá odpuštění VŠEM konrétně: (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Neděle, 19. březen 2023 @ 12:41:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)Shrnutí urážek, "pokání a odpouštění všem" od ŘKC účastníků této diskuse za 3 dny - konkrétně v praxi jak (jen porovnávám s článkem "Proces odpuštění" a s jejich komentáři jak všem odpouští): 


1/ na adresu Myslivce:- Takže tato "spoluvina" se odehrává jen v Myslivcově pomatené mysli!

2/ na adresu Brusle7:

- Sedneš na bulvár a začněš urážet sama sebe nízkou inteligencí


- Brusle se tu spíš chová jako stará pavlačová drbna.

- Už se jednou pro vždy prober a nezaplaveluj svůj duchovní život sračkami. Je to nedůstojné. 
Stránka vygenerována za: 0.43 sekundy