Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Mikuláš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 290, komentářů celkem: 423335, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 80 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115652348
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Život v Bohu...a bez Něj
Vloženo Sobota, 22. duben 2023 @ 18:11:18 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal MyslivecAle i ve starém životě jsem to měl jinak, než popisuje oko a co žil - byli jsme silně vychovaní v náboženství, toužil jsem po Bohu, životě s ním, ale nevěděl jsem tehdy, jak přijít k Bohu, věděl jsem, že jsem od Boha oddělený. Ale že bych na Boha zapomínal, to se mi tedy nestávalo ani tehdy. I tehdy jsem toužil být s Bohem, jen jsem nevěděl jak přes tu propast k Bohu.Pravdivá svědectví, moc důležitá, krásná i varovná zároveň. Krásná pro ty co našli a varovná pro ty co hledají špatně a marně. Milko a Cizinče, oba dva ve shodě píšete, že přes všechno to co Vás v životě potkalo byli a jste s Bohem pořád. Takže Vás nepotkalo to co potkalo mne a Oka, a mnohé další modláře.
Modlář je po tomto duchovním zapomnění na Boha v duchovním stavu který jste vy dva nikdy nepoznali. Popíšu.
Procesu pohoršování nastane situace kdy modlářský duch již Boha nijak nevnímá ale vnímá všechno možné ostatní co od Boha není. Tehdy začne boží dítě vnímat své oddělení od Boha, tehdy se začne stávat modlářem. V tom okamžiku ještě není lidský duch zcela mrtvý, neb Boha sice nevnímá, ale ještě stále má schopnost Boha on line vnímat pokud se odstraní modlářská překážka. Pro tu schopnost stále existuje povědomý Boha se kterým lze být dnes a pořád, ale který mlčí a náhle nikde není. Ale tak již zbývá jenom ta vyprázdněná schopnost a nenaplněná touha našeho ducha Boha neustále vnímat, ale kde a jak? Ale přitom je čím. Technicky vyjádřeno- Bůh není naladěný na vašem přijímači. A to je ten okamžik kdy satan začne z vysíláním na frekvenci na kterou je přijímač špatně naladěný a bůh se ozve. A to je ten okamžik kdy zlý duch klamem strhne na sebe schopnost lidského ducha vnímat Boha, a to tak že se za boha sám začne vydávat. V lidském duchu se v tom okamžiku všechno obrátí jako ponožka naruby, a vlastnosti lidského ducha určené k poznání Boha jsou klamem přesměrované k poznávání zlého ducha který se za boha vydává aniž to ovšem modlář vůbec tuší. Aniž vůbec tuší že stanice kterou má naladěnou je dezinformační. Tak mocný je to klam. A život modláře podle tohoto poznání začne vypadat. Začne to vypadat podle pořadů které na svém přijímači sleduje. Což ostatně vidíme na zdejších modlářích, kam to až může zajít. 
Modlář se na toho svého falešného boha obrací pouze svým rozumem, a rozum který procesně neustále zpracovává staré i nové zkušenosti, poznatky a vjemy se nemůže stále věnovat jednomu a tomu samému. S Bohem nás nespojuje náš rozum, ale náš lidský duch a to duch zadává informace rozumu k procesnímu zpracování. Jenže u modláře je tomu jinak. Obrací se na toho svého falešného boha pouze a jenom rozumem, který zpracovává klamné duchovní informace.
A to je ta příčina i důkaz, že se modlář nemodlí k Bohu, že se o modlitbu vůbec nejedná.
Od Boha do a k našemu duchu stále a nepřetržitě něco přichází a v modlitbě zase třeba odchází a to všechno náš rozum zpracovává, ale nemusí hned a pořád, ale až na to přijde Bohem určený čas. Vnímaní Boha je to něco co v nás stále neustále probíhá, je to proces který neustále žijeme, je to to, co se nazývá životem v Bohu. To, že se někdy Bohu nevěnuji rozumem, neznamená že na Něho zapomínám, vždyť můj duch je u Něj pořád. A tak je tomu u Milky, Cizince, Williho, Brusle a Shony a to tady na GS společně dosvědčují v mnoha svým komentářích.
Nejde jenom o to, že Boha neustále vnímáme vším čím lidská duše dokáže vnímat, jde o to, že v sobě samých vnímáme ten proces neustále duchovní komunikace s Bohem, tu neustálou boží přítomnost a to celým svým bytím.. A to je modlitba v Duchu svatém, to je ten chrám Ducha těle, to je to srdce ve kterém Bůh sídlí. Přesně to!

Nyní se musím vrátit k tomu když tomu není tak, jak jsem to právě nyní popsal. A to proto, že nejde o nás milý bratři v Kristu, ale jde o ty co se kvůli satanskému klamu Bohem minuli.
Takže to nyní zopakuji.
Když se modlář obrací na toho svého falešného boha pouze a jenom rozumem, rozumem který zpracovává pouze  klamné duchovní informace a ne info od Boha, tak nastává to, že modlář na toho svého falešného boha zapomíná. Musí se cvikem nutit vůbec být s tím svým bohem co mu dovoluje hřešit, musí se nutit k tomu aby na něj nezapomínal, a tak si stanoví pravidelnost těchto modlářských seancí a nazývá to řádem. Modlářský řád totiž existuje jenom proto, že modláři na toho svého boha rychle zapomínají.
A to je ta příčina i důkaz, že se modlář nemodlí k Bohu, že se o modlitbu vůbec nejedná. Jenom co na svého boha satana přestanou myslet, tak je ten jejich bůh pryč a není po něm ani stopy.
Důvod je prostý.
Satan nedokáže to co umí jenom VŠUDYPŘÍTOMNÝ a VŽDYPŘÍTOMNÝ Bůh. 

Bůh bez ustání komunikuje s naším duchem, a my komunikujeme s Bohem vším čím je lidská duše schopná Boha vnímat. A to neustále, neb je to právě ta neustálost která je od Boha, která je božím VŽDYPŘÍTOMNÝM atributem. To je to neustálé a nepřetržité vnímání Boha o kterém zde píše Milka, Cizinec, Willy, Brusle, Shona i moje "nekřesťanská" darebácká maličkost.

A to je to, co satan nedokáže. 
Nedokáže naplnit lidská srdce tak jak to umí jenom náš Bůh Otec, naplnit lidské srdce neustálou boží přítomností.

Bůh s vámi bratři v Kristu

Myslivec"Život v Bohu...a bez Něj" | Přihlásit/Vytvořit účet | 29 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Sobota, 22. duben 2023 @ 21:30:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ahoj Myslivče, přečetla jsem jedním dechem. Nádhera. Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: Shona v Sobota, 22. duben 2023 @ 23:58:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Také děkuji za článek o modlitbě. Zrovna dnes odpoledne za mnou syn přišel a poprosil mě, abychom se spolu pomodlili. Jen tak. Hrozně mě to potěšilo a ujistilo, že ač nedospělý, tak ten vztah k Bohu má upřímný. Já ho do ničeho nikdy nenutila. 
Také jsem si teď večer pustila nějaké přednášky a jedna byla od V. Kodeta o modlitbě. On tam sám říká, že je zvláštní, že se uděluje u zpovědi modlitba za pokání. Jen řekl, že je to zvláštní. Čekala bych, že to nějak rozebere, když to zmínil. Dostal otázku, co pro něho samotného znamená modlitba,ale k tomu se nevyjádřil, ale věnoval zbytek kázání citátům. Mně zůstala v hlavě spíš ta zpověď. Možná se tím vysvětluje to, proč někdo považuje modlitbu za něco ...skoro bych řekla za trest. Ve vztahu ke zpovědi se například modlitba Otče náš říkat ani nehodí. Bojím se, jestli se tímto nedeformuje náš pohled na to, co modlitba skutečně je. Tedy můj ne, já ke zpovědi nechodím, ale nechci, aby to vyvolalo pocit, že jsem chtěla nabrat ty, kdo se zpovídají a dodržují nějaké ty modlitební řády. Jinak řekl V. Kodet dobře, že modlitba je projev našeho vztahu k Bohu, proto, když se nám do ní nechce, je to jako jít na rande s nechutí. Také, že modlitba není autoterapie, jak je vidět u východních náboženství. Tedy myslím Myslivče, že ty a ostatní zde, jste mi svými upřímnými slovy, co pro vás modlitba znamená, mnohem bližší. A myslím, že i přirovnání modlitby k dýchání se Okovi povedlo, ale vypadá to, že asi neporozuměl tomu, co sám napsal. Prosím, není to popichování. Tedy dýcháme přirozeně, někdy mělce, někdy zhluboka, někdy s námahou, bez plánování. Hezky to popsal Cizinec Toník. Bylo to příjemné číst. Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Neděle, 23. duben 2023 @ 12:00:13 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavé svědectví, Myslivče

Díky.Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Neděle, 23. duben 2023 @ 17:27:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Život bez Boha si vůbec neumím představit a už se nepamatuji, jak jsem to ve "starém životě" dělal.

Jen jsem v jisté době začal vnímat tu marnost nad marnost, prázdnotu a beznaděj. No, a pak už to šlo, jak se říká, ráz na ráz, tzn. že Bůh začal po jedné takové krátké "nic moc" modlitbě jednat. A já Mu za to nemohu být dost vděčný, neboť On stál o mě, i když já o Něho ne. 
Teď už je to sice jiné a jinak, ale ten vděk za tu milost trvá a bude trvat navěky.  Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 25. duben 2023 @ 07:40:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."
To, že se někdy Bohu nevěnuji rozumem, neznamená že na Něho zapomínám, vždyť můj duch je u Něj pořád. A tak je tomu u Milky, Cizince, Williho, Brusle a Shony a to tady na GS společně dosvědčují v mnoha svým komentářích.
Nejde jenom o to, že Boha neustále vnímáme vším čím lidská duše dokáže vnímat, jde o to, že v sobě samých vnímáme ten proces neustále duchovní komunikace s Bohem, tu neustálou boží přítomnost a to celým svým bytím.. A to je modlitba v Duchu svatém, to je ten chrám Ducha těle, to je to srdce ve kterém Bůh sídlí.....
"...

A potom se Myslivec probudil - a ejhle! -  jeho ruka byla v nočníku!  ....Tak jste si tu navzájem počechrali svá peří - jak že jste dobří křesťani.  Věřím, že že jste se alespoň na chvilku uklidnili a jste spokojení. Lži sebeklamů totiž právě takto krátkodobě působí.


Taky bych tu měl  jeden návrh: Co kdybychom po takovém článku Grano Salis přejmenovali třeba na " Žvanírnu"?

Bude to výstižnější a bude v tom alespoň toto malé zrníčko pravdy.

Vy že máte být zrnka soli, která by měla osolit svět? Nedokážete si přiznat pravdu o sobě ani sami sobě a chtěli byste být hlasateli pravdy pro druhé?

Víte, byli tu před námi už jiní duchovní borci a nedokázali být s Bohem neustále každou vteřinu.
Byl tu charismatický David, kterého si Bůh vybral a pomazal na krále Izraele. Přesto v okamžiku, když zatoužil po Betšabě, docela určitě nebyl s Bohem. Když poručil úkladně zahubit Uriáše, určitě nebyl s Bohem!
Byl tu jeho syn Šalomoun, kterého Bůh obdaroval moudrostí srdce v míře  jako už nikoho dalšího z lidí - ale také ten měl okamžiky, kdy se Bohu vzdálil a smilnil s cizími bohy!

Máte pocit, že Bůh je s vámi v životě neustále?
To máte dobrý pocit, protože je to pravda - Bůh je neustále každou vteřinu s každým z nás.  Ale naopak tomu tak často nebývá, aby člověk byl neustále s Bohem. Člověk je díky své zděděné padlé přirozenosti tvor přirozeně nestálý. Kvůli tomu přišel Kristus na svět, abychom z těchto okamžiků naší nevěry se měli pořád možnost se pokáním zbavovat (J 20,21-23).

Cožpak mohl být s Bohem Cizinec v okamžiku, kdy o sobě opovážlivě  tvrdil, že on je člověkem spravedlivým? Cožpak mohla být s Bohem Brusle v okamžiku, kdy tu lhala o své tetě, že prý ona nedostala možnost si sama zvolit celibát či život v manželství?
Cožpak bývá s Bohem Myslivec v okamžicích, kdy sem vkládá své hulvátské a hnusné komentáře?


Víte, nikoli každý si může jen tak  dovolit psát sci - fi!Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 25. duben 2023 @ 09:22:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky, Myslivče za článek a za sdílení toho, co jste žil, žijete.

  Jen upřesnění ke mně - Ve starém životě jsem nežil s Bohem, poznal jsem, co je oddělení od Boha, co je to být duchovně mrtvý. Víc, jak dvacet let. I když jsem toužil po Bohu, tak stav, ve kterém jsem byl, bránil žít s Bohem. Poznal jsem to samozřejmě až ve chvíli, kdy mi Bůh dal nový život - nevěřil jsem totiž ani křesťanům, ani bibli, že je nějaký nový život. Musel tedy zasáhnout Bůh do mého života a dát mi poznat jeho život.

  V modlitbě jsem pak mnoho a mnoho let jen děkoval - děkoval za to, že je Bůh se mnou, že mohu žít jeho přítomnost, od probuzení do usnutí, i v noci. A byl mu vděčný za každý nový den života, za každý okamžik. A jsem dodnes.

  Cizinec
Re: Život v Bohu...a bez Něj (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Neděle, 07. květen 2023 @ 01:52:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Amen

Bůh naplnil naše srdce Láskou NAVŽDY !!!

 MagdalenaStránka vygenerována za: 0.31 sekundy