Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ondřej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16266, komentáře < 7 dní: 386, komentářů celkem: 403853, adminů: 60, uživatelů: 5115  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 40 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

Vota
cizinec
Danny42
Myslivec
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110164837
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář
Vloženo Neděle, 05. únor 2006 @ 08:19:23 CET Vložil: Bolek

Charismatici poslal JakubV

Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář Po zarputilých  a dehonestujících útocích na svobodu slova zde na portálu Grano Salis i na ty, kteří neudělali nic víc, než že se opovážili nahlas veřejně říci svůj názor i své zkušenosti s charismatickými praktikami, po nechutných útocích na křesťanskou integritu oponentů, které se pokoušel maskovat vytvářením dojmu, že jde o prorockou řeč, konečně jiří krupa odhalil svou pravou tvář. Učinil tak bezděčně a jeho vpravdě freudovské přeřeknutí lze chápat jako jeho první skutečně upřímná slova, která vyjevují jeho skutečné záměry.

Stalo se tak v diskusi k článku  Re: I křesťané jsou pro registrované partnerství, kde Jiří Krupa ve svém komentáři napsal: No nechtěl jsem se do této diskuze zde zapojit, protože nějak nezapadá do rámce mého zapojení zde na granu, jak jej vnímám, ale přece jen mi to nedalo. Co nám tím Jiří Hlupa sděluje? Obyčejná diskuse o názorech návštěvníků portálu Grano Salis na homosexualitu nezapadá do rámce jeho zapojení zde na Granu? Má tedy svůj rámec zapojení na tomto portálu. Jaký je to rámec? Ano, obyčejné diskuse jsou pro Jiřího Hlupu ztrátou času. Všechnu energii věnuje na boj proti svobodě slova, zavření úst kritikům charismatických praktik a poškozování portálu v očích náhodných čtenářů. To je jeho poslání a jediný cíl. Ostatní je pro něj jen ztrátou času.


"Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář" | Přihlásit/Vytvořit účet | 25 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Neděle, 05. únor 2006 @ 08:31:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
JakubeV, musím se Jiřího Krupy zastat...

vím, že jsme u tebe v nemilosti ti, kteří jsme letniční, nebo charismatici. Moje zkušenost je taková, že i ve vámi kritizovaném hnutí - "Triumfální cesta víry" vane Duch Boží...

Stačí si zajít do jednotlivých shromáždění..., i když budu mít výhrady k některým bodům věrouky, určitě takové sbory procházejí vývojem.

K Jiřímu Krupovi, určtitě není Jiří Hlupa, jak píšeš ty JakubeV.

KarelsRe:Odpověď JakuboviV (Skóre: 1)
Vložil: Standa v Neděle, 05. únor 2006 @ 09:31:40 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Přestože se s letničními mé názory a přesvědčení v některých tématech rozcházejí, musím se zastat Jiřího Krupy. Je zajímavé, že Jirka byl kritizován nechutným stylem mj. za jeho překlepy např. Franz - místo Franc. A ty JakubeV teď děláš záměrně a zcela schválně co? Ani se mi nesnaž vyvrátit, že jsi to neudělal schválně. Přiznej si s svou chybu, každý z nás je přece omylný. Všichni jsme přece zhřešili a jsme daleko od Boží slávy. S Karlovou odpovědí souhlasím. Standa.Re: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář (Skóre: 1)
Vložil: rive v Neděle, 05. únor 2006 @ 09:37:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Děkuji autorovi článku JakubuV za reklamu na celkem vystihující komentář J. Krupy - vyjadřující názor na daný problém - homosexualitu a zároveň postihující tuto problematiku i z jiného duchovního úhlu. Celkem vystižně.

Celkem se osvědčuje, když někdo používá "provokační tón" (jakubV), podívat se do historie příspěvků a rozhodnout se, kde je problém a event. se nenechat vmanipulovat do boje "proti člověku".
(většinou provokatér si je jist ješitností protistrany)

rive

P.S. I provokatéři potřebují naši lásku :)))Re: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář (Skóre: 1)
Vložil: JakubV v Neděle, 05. únor 2006 @ 13:49:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rčení Potrefená husa se vždycky ozve skrývá hlubokou životní zkušenost a není divu, že se dá vztáhnout i na některé reakce k tomuto článku. Kdo se ozval? Převážně ti, kteří měli nebo mají podobný "rámec zapojení zde na granu".

Karels - vyobcovaný charismatik z AC, jehož theologické exhibice často stepují daleko za hranicemi křesťanství - vynaložil nemalé úsilí, aby "své poslání" na tomto portálu v maximální míře zefektivnil. Neštítil se ani takových praktik, jako smazat své vlastní články, ve kterých mu komentátoři přeargumentovali jeho názory.

Standa - neúnavný bijec katolicismu - který s "tapetářem" reformovaným v krátké době vtiskli Grano Salis image nenávistného protikatolického sajtu, jistě nezapře, že i on má pevně stanovený svůj vlastní "rámec působení zde na granu".

Chápu tedy, že právě tito dva vyskočili a ochotně se "nad rámec svého působení" zastávají člověka, s nímž a v jehož metodách nacházejí souznění.

Příznačné také je, že podle hesla "co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi" jinému káží vodu, leč sami víno pijí. Třebaže "jejich velkorysý přístup ke komolení jmen i velmi volné uchopení protiargumentů byl výzvou i pro nás, kteří máme jiné kamarády, abychom stejně volně a tvořivě reagovali na názory utrápených charismatiků".Re: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář (Skóre: 1)
Vložil: jirikrupa v Neděle, 05. únor 2006 @ 18:03:53 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.joelnet.cz
"Učinil tak bezděčně a jeho vpravdě freudovské přeřeknutí lze chápat jako jeho první skutečně upřímná slova, která vyjevují jeho skutečné záměry. "


Opět se ve svém "rozpoznání" mýlíš Jakube.

Ve skutečnosti tato slova byla úmyslným signálem, kterým jsem chtěl nastavit jistý rámec, který na Granu mám, jak vnímám. Na tom přeci z podstaty nemusí být nic špatného.

Tento můj názor oproti Tvé domněnce a předsudku potvrdí i fakt, že před několika dny jsem napsal na svůj web jasné definování tohoto rámce. Takže kdybych to chtěl maskovat, proč bych to tak jasně veřejně definoval?

Tím považuji tvoje první prohlášení o podřeknutí jasně prokázené za "hloupost".

Já tento svůj rámec neskrývám , naopak jsem ho jasně definoval.

Nad těmi Tebou uvedenými slovy jsem navíc jasně přemýšlel, protože ona věc s homosexualitou a registrovaným partnerstvím dokonce ve vztahu k ČCE je také "mou" věcí. Ale pak se mi to jevilo tak, že tímto směrem se zde (nikoli jinde) nemám vydávat.

Nejsem vyloženě nabeton omezen oním rámcem, ale vědomně jej přijímám a beru za svůj, mám ho zřetelně ujasněný a také jsem jej otevřene deklaroval.

Co řekneš na to, že jsi mne zde opět falešně obvinil ? Uznáš to aspoň ? Domnívám se, že ne. Něco v Tobě ti to nedovolí. Byl bych překvapen ..a skoro bych si myslel, že je to spíše na truc, kdyby jsi to přiznal.

Ale myslím, že jsi zase "naleťěl" svou vlastní zaujatostí !

Tvá tučně zvýrazněná slova a velice jasný komentář se opět ukázaly nevěrohodné.

..........................................................................

Jakési mé shrnutí nejen k tomuto článku

Již jednou jsi mne obvinil , že prý nenávistně komolím jméno....mimochodem nevšiml sis, že se překlepávám opakovaně i ve slově charismatici ..leze mi tam kolikrát charisamtici..to by tvoji teorii nějak nabourávalo , ne? Nemám čas sledovat, kolikrát jsem to opravdu vypustil do éteru, ale na compu jsem to opravoval už aspoň desetkrát.

A i kdyby to byla pravda(což 100% není), psaním mého jména Hlupa jen dokazuješ, že ses nenaučil některým lekcím Božího slova

..proč to děláš Ty? Jaký máš ty k tomu motiv. Rozumíš sám svému srdci v tomto?

Obvinil jsi mne, že prý říkám, že sděluješ o mně, že jsem plný nenávisti, když tys to neřekl..prý jsi jen řekl, že "nenávistně komolím jména" .

Pominu-li fakt, že už i člověk, který "nenávistně komolí jména" musí být člověkem plným nenávisti, uvedl jsem i Tvůj příspěvek , ve kterém říkáš, že mne pozoruješ už dlouho a můj web i příspěvky zde jsou projevem neskrývané nenávisti vůči proticharismatikům řekněme a tomuto portálu.

Když jsem Ti nabídl, aby sis to sám našel ( tys totiž tvrdil, že se tvá slova o mé nenávisti vztahovala jen ke komolení jmen ), úplně jsi můj motiv , proč jsem Ti podal tuto ruku soukromou zprávou , změnil a hned jsi kus z toho lupl na web .

Když jsem Ti pak dokázal, že má slova nebyla lží ani pomluvou, ale faktem, nevšiml jsem si, že bys reagoval nebo se omluvil.

Věc na kterou jsem nereagoval ještě, byla ona slova s Benjaminem, kdy tvrdíš, že mne neposlal na Echo mezi " své" a netvrdí, že se "vlamuji mezi normální křesťany". Nechtěl jsem do toho moc už zasahovat, protože Benjamin se v tom už také nějak neangažoval.

Věc se má ale přece tak, že Benjamin ve svém komentáři říká, že sem píšu a na svém webu šetřím místo..data a peníze. (to je opravdu motiv sám za sebe zajímavý).

Pokud je někdo jej schopen takto vyslovit.., pak myslím jeho slova, na které jsi zapoměl ..."miluješ alfu? Tak ji prosazuj mezi svými na Echu" ..tak se totiž nazývá onen komentář, který tam pak cituješ myslím. Pak tato slova tedy neznamenají nic jiného než to, že mne tam "posílá".

Říká mi, ať jdu přece tam s těmito tématy..ale to já přec nechci, já bych se chtěl vyjádřit tady. (nebo sem můžu psát, jen co schválíte?)

To druhé o vlamování "mezi normální křesťany" je sice uvozeno podmínkou, ale já tu podmínku nenaplním a tak na mne ono jeho slovo dopadá. A nenaplním ji úmyslně, vím, že tuto jeho podmínku nenaplním, a přesto se "nevlamuji mezi normální křesťany", jak tvrdí s onou podmínkou.

Takže píšu sem (nikam jinam jak navrhoval ne) a proto se dle něj "vlamuji" .

Má slova nejdou proti smyslu jeho slov a nejsou lží ani pomluvou..jsou jen nazváním věcí pravými jmény.


Přál bych Ti pokoj, ale myslím, že jej nemůžeš nyní mít, neboť Tvé srdce je plné zášti.

Prozrazuješ to svými reakcemi a chováním, alespoň mně se to tak jeví.

Přál bych si, aby ta zášť mohla být uzdravena, nevím, co vše jí způsobilo, ale možná sis to vybral opravdu sám, takto jednat.

Mohl by jsi alespoň jasně prozradit, kdo jsi? (tedy možná jsi to řekl, já jsem to jen nezaregistroval)

Měl bys na to odvahu..nebo si myslíš, že "musíš" být v "ilegalitě"?

Tvá slova a návrhy, rozpoznání...jsou odvážné a velké...proč se tedy skrýváš?

Připomínáš mi ostřelovače, který se schovává ve tmě stromů a pálí na ty, kteří zřetelně a jasně vyjdou do světla. Nechceš vylézt?

O tvé moudrosti vypovídá i sám fakt, jak reaguješ. Myslím, že někteří při čtení tvého článku více chápou, proč jsem se kdysi podivil nad tím, že slzy dáváte za výroky, které se při zkoumání mohou ukázat dokonce biblickými, ale tady takovéto psaní je pro vás jakoby ok.

Ten prorocký dojem ten nědělám, já prostě říkám, že jsem to tak viděl, že mi to Pán položil na srdce. A ty nemůžeš jednoznačně říct, že to není pravda.

Mohl bys to učinit, leda že bys biblicky doložil, že je to mimo, což jsi neudělal, nebo by Ti Pán dal jasné rozpoznání, za které by jsi pak ale nesl odpovědnost. (např. jako já otevřeně nesu tuto odpovědnost a jsem v těch výrocích transparentní a vykazatelný).

Neudělal jsi ani jedno, jen prostě říkáš své domněnky , dohady.., které se ale ukazují jako liché. I když se mne snažíš "chytit za slovo" nedaří se ti to, a dokud budu mít lásku ve svém srdci sem k lidem zde, tak se ti to ani nepodaří.

Tento pokus dnešní byl velice zajímavý. Ale nemůžu si pomoci..dokud si trošku nevyčistíš zrak milostí, odpuštěním..tak se netrefíš..respektive, ..pak by jsi možná uviděl, do kterých řad vlastně "střílíš".

Pokoj
Re: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Neděle, 05. únor 2006 @ 19:43:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cožpak Jiří Krupa, ten odhalil svou pravou tvář už dávno, neb jest rytířem bez bázně a hany.

Kdyby ale odhalil svou pravou tvář JakubV...
Mám takový dojem, že bychom se dost divili.

Olin
(jaké je mé encyklopediscké heslo, Jakube?)
Re: Jiří Krupa odhalil svou pravou tvář (Skóre: 1)
Vložil: noire v Pondělí, 06. únor 2006 @ 10:08:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ona úroveň komentářů na granu odpovídá obecně úrovni jiných "nebulvárních" stránek. Stačí se podívat na komentáře u Neviditelného psa. Pořád si myslím, že je před Bohem každý odpovědný za své každé slovo, i když ho někde pod přezdívkou "vyzvrací" pod nějaký vyhraněnější článek, jako by to byla nějaká nevázaná hra. Nebo se snad i v tomto mýlím?

Martin Č.Stránka vygenerována za: 0.29 sekundy