Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ondřej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16063, komentáře < 7 dní: 315, komentářů celkem: 388050, adminů: 60, uživatelů: 5024  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 160 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

Frantisek100
luteran
Alfa
rosmano
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers
·Výsledky Sjezdu delegátù BJB v Brnì 6.11.2021
·Kazatel Pavel Mrázek byl zvolen vedoucím Odboru mládeže BJB
·Od 1.11.2021 dochází ke zmìnì epidemiologických opatøení na církevních akcích

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106546539
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (1.část)
Vloženo Čtvrtek, 23. únor 2006 @ 00:17:35 CET Vložil: Bolek

Kritika bludů poslal cristiano

 Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (1.část)
   V některých mariánských zjeveních Marie tvrdí, že je našim spasitelem. Aktuální citace z mariánských zjevení jsou vypsány níže. To, co ve svých zjeveních věřícím prohlašuje je v plném rozporu s tím, co je psáno ve Svatých Písmech – Bibli. Věřím, že se alespoň někdo pozastaví nad tím, co se kolem nás děje. Když podle Božího Slova jsme znovuzrozeni a spaseni od Božího hněvu skrze víru v Ježíše Krista, který zástupně za nás dal sebe jako dokonalou a plně Bohem přijatelnou oběť, může zde být někdo, který toto popírá? Je-li Ježíš Kristus Cestou, Pravdou a Životem, NIKDO nepřichází k Bohu Otci, než skrze Něj!! Proč římskokatolická církev vede k Ježíši Kristu paralelu v Marii, skrze kterou můžeme být spaseni a defacto tím popírá a degraduje Ježíše Krista na spoluspasitele?? Věříme-li tomu, co Bůh řekl, a my víme, že je neměnný...stejný včera, dnes i navěky, ptám se vás všech, proč církev prohlašuje, že Bůh se mění a neplatí to, co řekl ve svém Slově!? Jeho Slovo je inspirováno Duchem svatým a chce-li jít kdokoliv proti tomu, co Bůh řekl – rouhá se. Je-li jeden prostředník mezi Bohem a člověkem, je jen jeden. Není jich více. Lze potom následovat takovéto učení???

Citace Mariiných zjevení:

Citace: Já sama vás zachráním z pohrom, které se blíží. Ten, kdo klade svou důvěru ve mně, bude spasen. Zjevení: V Akitě Postavení: Plně schváleno katolickou církví Zdroj: Teiji Yasuda, O.S.V., English version by John M. Haffert, Akita: The Tears and Message of Mary, Asbury, NJ, 101 Foundation, Inc., 1989, p.78.Message from Our Lady of Akita to Sister Agnes Sasagawa.
***********************************************
Citace: Viděli jste peklo a kam jdou duše chudých hříšníků. Aby mohli být spaseni, Bůh si přeje, aby svět byl oddán mému neposkvrněnému srdci. Jestli to, co řeknu, je splněno – mnoho duší bude spaseno a bude v míru. Zjevení: Fatima Postavení: Plně schváleno katolickou církví Zdroj: http://theotokos.org.uk/pages/approved/words/wordfati.html
***********************************************
Citace: Mé dcery, v tomto čase jsem Archou pro všechny vaše bratry! Jsem Archou míru, Jsem Archou spasení, Jsem archou, kde mé děti musí vstoupit, přejí-li si žít v Království Božím. Zjevení: Naše Paní v San Nicolas, Milford, OH Postavení: Schváleno biskupy. Toto jsou zjevení, které místní biskupové (obyčejní) vyšetřovali a podali zprávu. Tomuto zjevení byla dána pečeť schválení (iprimatur). Toto znamená, že katolící mohou (ale není to vyžadováno) navštěvovat místo zjevení, poslouchat a být poslušní těmto zprávám. Zdroj: Message of Our Lady at San Nicolas, Milford, OH, Faith Publishing Company 1991,p.233. Message from Mary given in San Nicolas, Argentina to Gladys Quiroga de Mota.
***********************************************
Citace: Vybízím vás, abyste se mi otevřeli tak, že skrze každého z vás já budu moci změnit a spasit tento svět, který je plný hříchu a zlých věcí... Zjevení: Medjugorje Postavení: Není formálně církví schváleno, ale je to schváleno tucty kardinálů, biskupů i papeže. Zdroj: „Naše Paní z Medjugorje,“ zpráva podána Srpen 25.1992, online dostupné na, http://www.medjugorje.org/msg92.htm
Související verše o Ježíši Kristu Tato mariánská zjevení tvrdí, že Marie má vlastnosti, o kterých Bible hovoří, že náleží výhradně Ježíši Kristu ( a v některých případech Duchu Svatému). Vemte prosím v úvahu níže vypsané verše z Písma Svatého. V kažém případě popírají požadavky a nároky výše zmíněných zjevení. Na původních stránkách v angličtině je seznam 20 titulů, na které si zjevení nárokují Boží vlastnosti. http://www.creationists.org/MessagesFromHeaven/english_Bibleverses.html ..Také si všimněte, že nikde v Bibli Bůh nehovoří, že Marie by měla jakékoliv z těchto zvláštností. Navíce, Bůh nás výslovně varuje, že tato zjevení budou samozřejmostí v posledních dnech a to je ten účel, aby mnozí byli oklamáni.
Jan 4:42 Té ženě pak řekli: "Už nevěříme jen kvůli tvé řeči; neboť jsme sami slyšeli a víme, že toto je opravdu Spasitel světa, Kristus."
Skutky apoštolské 4:11 To je ten `kámen zavrženývámi staviteli, který se stal hlavním kamenem klenby´. A v nikom jiném není spasení, protože lidem není dáno jiné jméno pod nebem, v němž bychom měli být spaseni."
Židům 7:25 Proto je také schopen dokonale spasit ty, kdo skrze něj přicházejí k Bohu, neboť je stále živ, aby za ně orodoval.
Ozeáš 13:4 Ale já jsem Hospodin, tvůj Bůh, už z egyptské země. Nepoznal jsi Boha kromě mne; mimo mne jiného zachránce není.
1 Korintským 3:5-9 Kdo je tedy Pavel? A kdo Apollo? Služebníci, skrze něž jste uvěřili, a to každý, jak mu dal Pán.Já jsem sázel, Apollo zaléval, ale Bůh působil vzrůst.A tak ani ten, kdo sází, není nic, ani ten, kdo zalévá, ale Bůh, který dává vzrůst.Ten, kdo sází, a ten, kdo zalévá, jsou pak jedno; každý však dostane svou vlastní odplatu podle své vlastní práce.Jsme přece Boží spolupracovníci; vy jste Boží pole, Boží stavba.
Vysvětlení k 1.Korintským 3:5-9: My se sdílíme s evangeliem o spasení (sázení) a také dále pokračujeme s vyučováním (zalévání).. Nicméně jen Bůh – duch Svatý – je příčinou aktuální konverze.
Pozadí Videoklip, který je dostupný v angličtině na této adrese cca 26MB - http://creationists.org/MessagesFromHeaven/english.html – srovnává mariánská zjevení oproti Bibli. Mějte ale na vědomí, že s vyjímkou Medjugorijských zjevení, jsou zde obsažená všecha zjevení, která jsou plně chválena církví nebo biskupy. Osobně věřím, že celý mariánský kult je potupou požehnané, oddané a věrné služebnice Marie - matky Ježíše Krista, která je požehnaná mezi ženami, ale nikoliv požehnaná na úroveň - rovna Bohu!!! Každé připisování vlastností, patřící jen Bohu, Ježíši Kristu nebo Duchu svatému, obrácení se k ní v potřebách pomoci, či spasení = synkretismus. Má-li kdo zájem více prostudovat rozpory mezi Božím Slovem a mariánským kultem, může navštívit jedny zajímavé stránky: http://prokrestany.sweb.cz/marry.htm Ad honore Jesum Cristiano


"Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (1.část)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 36 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Je RKC jeste krestanskou cirkvi? (Skóre: 1)
Vložil: reformovany v Čtvrtek, 23. únor 2006 @ 13:51:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Diky Cristiano za zajimavy clanek.

Zajimal by me nazor nasich rimsko-katolickych pratel na otazku, zda lze cirkev, ktera nize uvedene zjeveni schvali jako prave lze jeste zvat krestanskou.

Z clanku

Citace: Já sama vás zachráním z pohrom, které se blíží. Ten, kdo klade svou důvěru ve mně, bude spasen.

Zjevení: V Akitě

Postavení: Plně schváleno katolickou církví

Zdroj: Teiji Yasuda, O.S.V., English version by John M. Haffert, Akita: The Tears and Message of Mary, Asbury, NJ, 101 Foundation, Inc., 1989, p.78.Message from Our Lady of Akita to Sister Agnes Sasagawa.Re: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (1.část) (Skóre: 1)
Vložil: Nemesis v Středa, 01. březen 2006 @ 11:19:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V bibli si píše, že jsme spaseni milostí.
Katolická církev učí, že jsme spaseni milostí a svátostmi - Tady je ten rozdíl v evangeliích.Re: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (1.část) (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko@atlas.cz) v Pondělí, 03. duben 2006 @ 00:19:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je tu tak moc komentářů, že je brzo nepřečtu. Ale jeden zde dám:
V zájmu překladu, je dobré překládat správně.
Ve zjevení ve Fatimě 13. July 1917 je v anglickém textu psané:
"...You have seen hell where the souls of poor sinners go…." a v českém překladu je zde:
"....Citace: Viděli jste peklo a kam jdou duše chudých hříšníků....".
To jsem nevěděl, že se u hříchů odlišuje hřích chudého a hřích nikoli chudého hříšníka.
To slovo POOR přece znamená UBOHÝ.
Teda "..duše ubohých hřšníků...",
jinak v ekonomickém článku by se mohlo POOR překládat jako CHUDÝ, ale v náboženství? Přece víme, že hřích není majetkem ani chudých ani bohatých ....
Nebo že by podle překladatele bohatí hříšníci ne....?Stránka vygenerována za: 0.31 sekundy