Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ondřej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 0, článků celkem: 16063, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 388046, adminů: 60, uživatelů: 5024  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 37 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

rosmano
Frantisek100
cizinec
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Ekumenická rada církví si zvolila nové pøedsednictvo na pøíští dva roky
·Rozbuška a další mutace covidu-19
·Významný køesťanský genetik je frustrovaný z postoje evangelikálù k oèkování
·Vlivný Jižní baptista Robert Jeffress odmítl náboženské argumenty proti oèkování
·5 pilíøù konzervativního evangelikálního kalvinismu nesluèitelných s láskou
·Skrytì
·Pastoral Brothers
·Výsledky Sjezdu delegátù BJB v Brnì 6.11.2021
·Kazatel Pavel Mrázek byl zvolen vedoucím Odboru mládeže BJB
·Od 1.11.2021 dochází ke zmìnì epidemiologických opatøení na církevních akcích

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
106546186
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část)
Vloženo Úterý, 28. únor 2006 @ 22:26:03 CET Vložil: Bolek

Kritika bludů poslal cristiano

 Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část)
V některých mariánských zjeveních Marie tvrdí, že je přímluvkyní a spoluvykupitelkou. Aktuální citace z mariánských zjevení jsou vypsány níže. To, co ve svých zjeveních, uvedených níže, věřícím prohlašuje je v plném rozporu s tím, co je psáno ve Svatých Písmech – Bibli. Úloha vykupitele náleží jediné osobě – Ježíši Kristu. Není nikdo, skrze koho jsme byli vykoupeni z našich hříchů, než skrze Ježíše Krista! Úlohu přímluvkyně, kterou si tato zjevení připisují – jsou úlohami rovněž božskými. Nikdo nemůže mít takovéto vlastnosti než Ježíš Kristus a Duch svatý!! Avšak římskokatolická Marie tvrdí společně se schválením církve Římské, že tyto úlohy Mesiáše – vykupitele – a přímluvce jsou připisovány Marii. Je-li jen jeden Mesiáš a vykupitel - a tím je Ježíš Kristus – není jím nikdo jiný. Když je jen jeden, není jich více!!
Citace Mariiných zjevení
Citace: Svět degeneruje tak moc, že bylo nezbytné pro Otce a Syna, aby mě poslali na svět mezi všechny lidi, abych byla jejich přímluvkyní a spasila je.

Zjevení: Paní všech národů Postavení: Schváleno biskupy. Toto jsou zjevení, které místní biskupové (obyčejní) vyšetřovali a podali zprávu. Tomuto zjevení byla dána pečeť schválení (iprimatur). Toto znamená, že katolící mohou (ale není to vyžadováno) navštěvovat místo zjevení, poslouchat a být poslušní těmto zprávám. Zdroj: Josef Kunzli, editor, The Messages of The Lady of All Nations, Santa Barbara, CA, Queenship Publishin, 1996, p.51. Zpráva byla zjevena Idě Peerdeman z Amstredamu, Holandsko, 29.duben 1951..viz také: http://www.ladyofallnations.org/ida.htm
************************************************
Citace: Jsem zde jako spoluvykupitelka a přímluvkyně. Vše by se mělo na toto soustředit. Opakujte toto po mě: Nové dogma bude „dogma o spoluvykupitelce“ Zjevení: Paní všech národů Postavení: Schváleno biskupy. Toto jsou zjevení, které místní biskupové (obyčejní) vyšetřovali a podali zprávu. Tomuto zjevení byla dána pečeť schválení (iprimatur). Toto znamená, že katolící mohou (ale není to vyžadováno) navštěvovat místo zjevení, poslouchat a být poslušní těmto zprávám. Zdroj: Josef Kunzli, p.49. Zpráva byla zjevena Idě Peerdeman z Amstredamu, Holandsko, 29.duben 1951..viz také: http://www.ladyofallnations.org/ida.htm

Související verše o Ježíši Kristu jako vykupiteli
Zjevení Janovo 5:9 A zpívali novou píseň: "Jsi hoden vzít tu knihu a otevřít její pečeti, neboť jsi byl zabit a vykoupils nás Bohu svou krví z každého pokolení a jazyka, lidu i národa.
Titovi 2:13-14 ..v očekávání té požehnané naděje, totiž slavného příchodu našeho velikého Boha a Spasitele Ježíše Krista, který dal sám sebe za nás, aby nás vykoupil z veškeré nepravosti a očistil si pro sebe svůj zvláštní lid, horlivě milující dobré skutky.
Žalm 35:6 V ruce tvé poroučím ducha svého, nebo jsi mne vykoupil, Hospodine, Bože silný a věrný.
Související verše o Ježíši Kristu jako přímluvci
1 Januv 2:1-2 Synáčkové moji, toto vám píši, abyste nezhřešili. A kdyby někdo zhřešil, máme u Otce přímluvce, Ježíše Krista, toho Spravedlivého. A on je oběť slitování za naše hříchy, a nejen za naše, ale i za celý svět.
Židům 9:24 Kristus přece nevstoupil do svatyně udělané rukama (jež je zobrazením té pravé), ale do samotného nebe, aby se nyní objevil před Boží tváří za nás.

Pozadí
Videoklip, který je dostupný v angličtině na této adrese cca 26MB - http://creationists.org/MessagesFromHeaven/english.html – srovnává mariánská zjevení oproti Bibli. Mějte ale na vědomí, že s vyjímkou Medjugorijských zjevení, jsou zde obsažená všecha zjevení, která jsou plně chválena církví nebo biskupy.
Osobně věřím, že celý mariánský kult je potupou požehnané, oddané a věrné služebnice Marie - matky Ježíše Krista, která je požehnaná mezi ženami, ale nikoliv požehnaná na úroveň - rovna Bohu!!! Každé připisování vlastností, patřící jen Bohu, Ježíši Kristu nebo Duchu svatému, obrácení se k ní v potřebách pomoci, či spasení = rouhání a synkretismus.
Má-li kdo zájem více prostudovat rozpory mezi Božím Slovem a mariánským kultem, může navštívit jedny zajímavé stránky:
http://prokrestany.sweb.cz/
Ad honore Jesum
Cristiano


"Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Rouhá se římskokatolická Marie se svolením církve? (4.část) (Skóre: 1)
Vložil: Manciny v Středa, 01. březen 2006 @ 09:33:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
I když jsem římský katolík souhlasím s tím, že lidová mariánská úcta nabývá někdy nezdravé podoby. Pokud se zde ovšem citují "zjevení" o Marii jako spoluvykupitelce, je třeba říci celou pravdu. V ŘKC se skutečně před několika lety rozvinula iniciativa, snažící se dogmatizovat tezi o Marii jako spoluvykupitelce. Tato snaha ovšem nedošla naplnění právě pro kontroverznost takového prohlášení. Církev nikoho nenutí, aby byl mariánským ctitelem. Pro někoho je Marie matka, pro někoho sestra v Kristu (např. pro mě). Na druhou stranu souhlasím s učením Církve o tom, že Boží lid je jeden (na zemi i u Pána, Kristus smrt přemohl) a že tudíž prohlašovat prosby o přímluvu vůči velkým zesnulým postavám víry za spiritismus je zhruba stejné jako tvrdit, že všichni charismatici a letniční jsou duševně úchylní sektáři. Otázka porovnávání čehokoliv s Písmem je rovněž zavádějící, kdo umí fundovaně a stoprocentně Písmo vyložit? Katoličtí bohoslovci na to studují pět let, včetně řečtiny, aramejštiny, hebrejštiny a historie. Tak nevím.Stránka vygenerována za: 0.32 sekundy