Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Berta.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16019, komentáře < 7 dní: 162, komentářů celkem: 385437, adminů: 60, uživatelů: 5005  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 185 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Za nového generálního tajemníka EBF byl navržen Alan Donaldson
·Evangelikální baptisté Lovosice
·Evangelikální baptisté Jablonec
·Letní novinky ze života BJB - aktualizováno
·Informace z jednání VV dne 21. èervna 2021
·Edith Gatesová - první ordinovaná baptistická kazatelka v Anglii
·Informace z jednání VV dne 14. kvìtna 2021
·Zpráva pro Sjezd delegátù BJB 2021 za sbory Lovosice a Jablonec nad Nisou
·Jan Jackaniè, tajemník Výkonného výboru BJB ke kauze lovosického sboru
·Pavel Coufal, pøedseda Výkonného výboru BJB ke kauze lovosického sboru

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
105945786
přístupů od 17. 10. 2001

Hledání: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem?
Vloženo Sobota, 03. červen 2006 @ 06:42:01 CEST Vložil: Bolek

Etika poslal Radek Černý

Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? Když čtu tady ty články a hlavně argumenty proti interrupcím, kde se PhDr., farmaceut a další "odborníci" nekompromisně vyjadřují k přerušení těhotenství (pro Pastýře: po přerušení těhotenství nemůže pokračovat), tak slyším neustále řeči o vraždách dětí a dokonce i nezákonné a žalovatelné výzvy, aby byly vražděny již narozené děti ve věku do pěti let, v případě tělesného postižení. To všechno kvůli tomu, aby se ozřejmilo, že legální přerušení těhotenství do 12 týdnů od početí je legální vraždou.

Umělý potrat je pro každou ženu traumatem. Stejným jako potrat samovolný. Můj názor je, že potrat je závažný zdravotně etický zásah, který by bylo lépe nedělat. Když se však řekne A, pak se musí říci i B. Je-li umělý potrat nazýván rozhorlenými bojovníky vraždou dítěte, pak je vraždou i potrat samovolný. Známe-li původce potratu umělého a označujeme-li ho za vraha, pak jistě známe i původce potratu umělého a je třeba mu odměřit stejnou měrou. Bez Boží vůle se člověku nezkřiví ani vlas na hlavě, samovolný potrat je ryze jeho rozhodnutí a mě by být za něj volán k odpovědnosti. Samovolných potratů jsou statisíce, ne-li  milióny denně. Příčiny bývají různé, buď se vajíčko neuchytí v děloze nebo dojde k defektu při vývoji plodu a Stvořitel rozhodne o jeho likvidaci. Jsou ženy, které potratily pětkrát i vícekrát, aniž by dítě donosily. Je všemohoucí Bůh podle vás masovým vrahem? I on by měl mít úctu k životu a když má takové možnosti, jako je všemocnost a vševědoucnost, pak přece pro něj není problém zařídit to tak, aby děcko bylo O.K. A to nemluvím o principu plození, který je nastaven tak, že milióny živých vajíček denně umírá neoplodněno a stamiliardy živých spermií umírá aniž by měly šanci dál žít v bytosti zvané člověk. A to nemluvím o tom, že všemohoucí Bůh dopouští, aby milióny dětí umíralo krátce po narození nebo v průběhu prvních pěti let, aniž by jim kdo z lidí uměl pomoci. Nazýváte-li umělý potrat vraždou a protestujete-li před klinikami, které je provádějí a jejich lékaře označujete za vrahy, pak je na místě, abyste ke svým plakátům přidali i protesty proti Bohu, který nehne ani prstem, aby pomohl miliónům umírajících dětí před i po porodu. Je namístě, nazvat takové jednání také vraždou a jít protestovat před kostely. S argumentem Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi na mě nechoďte. Bůh má dost prostředků, aby se takové věci neděly a přesto je z jeho vůle zabito bezpočet nevinných lidských bytostí. O argumentu Božího tajemství si taky myslím své. Že je to jeho záměr, je jasné. Že je to implementováno do systému života je taky jasné. Je to tedy podle něj normální. Nechápu, proč se tedy tak urputně bráníte přijmout i evoluční teorii, s poukázáním, že Bůh by nemohl stvořit život na principu, že slabý, nemocný, nežádoucí, nechtěný umře? Bůh nic jiného nedělá. A to i v případě lidí nad pět let života.


"Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 27 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: Karels (haohan@seznam.cz) v Sobota, 03. červen 2006 @ 07:07:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dobré námitky, uznávám.

Ale Bůh nesnese srovnání s člověkem už z jednoho prostého důvodu. Neznáme všechny souvislosti, jak Bůh vládne. Je nám dáno poznat pouze to, co On sám - Bůh dovolil, abychom věděli.

Naše zodpovědnost je jasná - žít podle Svatých textů Bible - podle Božího slova. Boží zodpovědnost bude, osobně to tak chápu, vysvětlit, objasnit proč nezabránil tomu, nebo onomu, co se na tomto světě dělo.

Proč byla 2. světová válka, proč se rodili postižené děti atd... Ale to vše se dozvíme až u Boha, ne na tomto světě.

Karels

p.s. "Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne." (1 Korintským 13:12)Je potrat Bozi zamer? (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Sobota, 03. červen 2006 @ 08:33:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Radek!

Mnohe procesy v prirode, su prakticky poznacene tym, ze clovek zhresil, co sa prejavuje mnoho sposobmi, u cloveka prakticky telesnym starnutim, chorobami a roznymi poruchami, medzi ktore patri aj tkzv. prirodzeny potrat ktori opisujes neviem preco ako Boziu vrazdu. Ak hovorime vseobecne, hriech nikdy nebol Bozi plan s clovekom, tak sa clovek zial rozhodol uplne dobrovolne, a uplne dobrovolne v nom vacsina ludstva aj zotrvava. Boh, na zaklade vedomeho rozhodnutia sa cloveka pre hriech, vyriekol to zname: prach si a v prach sa obratis...
Viem ze viacere (nie vsetky) potraty, ktore opisujes ako "prirodzene," maju svoj povod v psychickom stave matky, zena je totiz stvorena, aby v obdobi tehotenstva prezivala pokoj, lasku, doslova harmoniu, keby sme si mali rozobrat, co vsetko prezije priemerna matka dnes, povazujem za zazrak ze sa deti vobec rodia. Viem, ze mnohe rodiny, beru otehotnenie priamo ako zataz, co sa psychicky na dieta prenasa, niekedy az tak, ze moze dojst k potratu, ktory sa vysvetli ako "samovolny". Psychicke zataze, ktore male dietatko preziva v lone matky, mozu vyustit v jeho smrt. Aj dospeleho cloveka je mozne zabit tak, ze ho niekto psychycky utýra. Je dokazane, ze male dietatko v lone matky vnima pocity, postoje a myslienky svojej matky a okolia a dokaze na ne reagovat a rozumiet im. Pokial su to postoje, ktore sa tocia okolo toho, ze je "nechcene" formuju sa v nom traumaticke stavy ktore koncia priamo disociaciou jeho charakteru. To ide dokonca do takych intencii, ze v dospelosti moze byt korenom mnohych nevysvetlitelnych depresivnych stavov, (az samovrazednych sklonov) postoj vlastnej matky v tehotenstve, ktora si otehotnenie nepriala, a dieta sa narodilo s pečatou toho ze je nechcene. Len to sa v potratovych klinikach urcite nedozvies...Snad mas trochu pravdu, ze mnohe "samovolne" potraty, su naozaj o tom, ze Boh je panom zivota a smrti a ma pravo dopustit aby sa dieta nenarodilo, ale Boh nerobi nic len tak, to ma vzdy nejaky suvis s niecim, ale to je nesmierne zlozita tema, tykajuca sa individualnych pripadov a nieje mozne ju vseobecne rozobrat.

Este priklad ktori si nemyslim ze je od temy: Pozri India. Ta zem je stvorena tak, ze by dokazala uzivit aj omnoho vacsie mnozstvo ludi ktori v nej v sucasnosti ziju. Kvoli ale mnohym pricinam ktore v najhlbsej podstate maju korene v okultnom nabozenstve vacsiny obyvatelstva, korupcii a.i.... je tam hlad, vydis riesenie v pozabijani (redukcii poctu narodenych deti - odborne) obyvatelov Indie? Alebo taka ukrajina ktora by dokazala uzivit obilím celu europu, je paradoxne najchudobnejsia zem v europe. Co myslis preco?Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: jirikrupa v Sobota, 03. červen 2006 @ 12:52:51 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.joelnet.cz
Exodus 23.26 /

" ve tvé zemi nebude ženy, která by potratila nebo která by byla neplodná; obdařím tě plností let."

Boží vůle to není.

"neptej se, jestli je Bůh spravedlivý, On je, ptej se, zda ty jsi spravedlivý"

S potratem je to "zhruba" podobně, jako s umíráním "hladových dětí".

Souvisí s Bohem, ale více s hříchem a ďáblem, který je dle Písma "vládcem tohoto světa".Podle toho to tu vypadá.

Pokoj Tobě

(předchozí reakce není pro Gojima ,to byl omyl, ale pro autora článku.)Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: Jirka v Sobota, 03. červen 2006 @ 15:04:45 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podle této úvahy navrhuji legalizovat vraždu, protože stejně podstatnou část dospělé populace zavraždí bůh nějakou nemocí. :)))))))))))))))))))))))))

(bůh je s malým písmenem aby bylo jasné, že není třeba trhat oděv ;) ).Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? a je autor kverulantem? (Skóre: 1)
Vložil: mk (miliko@atlas.cz) v Sobota, 03. červen 2006 @ 23:45:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tady chce někdo činit Boa zodpovědného za všechno a to proto, aby ho mohl napadat.
´… samovolný potrat je ryze jeho rozhodnutí a mě by být za něj volán k odpovědnosti…´- opravdu si máme myslet, že samovolný potrat vznikl z přání Božího? Když mne před hospodou napadne opilý host, je to také jeho vůle? Nebo je to zvůle člověka? A když uklouznu na ledě a rozbiju si čelist, je to vůle Boží?
Takovým lidem se říká fatalisté. Čtěte od Voltaira příběh Jakub fatalista. Takoví lidé si myslí, že máme nohy proto, abychom měli na co navlékat ponožky.
Každý den se mění buňky, obnovují se, část se ošoupe, opotřebí a odumře. Na stromě opadá listí a nové vyroste. Proto spermie nemají neomezenou životnost. Spermie sama ještě není život, nese možnost. Pravděpodobně dost nevíme o tom, jak přichází do zárodku vědomí a stává se živou bytostí.
Ale autor chce bít Boha a proto hledá argumenty.

A ke slovům ´nespadne ani vlas na hlavě..´, to řekl Ježíš svým učedníkům, aby neměli starost, když je posílal do světa s poselstvím. O jogínech se říká, že se jim nic zlého nestane, protože je chrání síla, kterou okolo sebe šíří. I divé zvíře se jim vyhne, a nezaútočí (jen proti lidské hlouposti jsou chráněni méně – léčitele pátera Ferdu okradli ve vlaku, když si zdřímnul).spolehnutí se na Boha (Skóre: 1)
Vložil: Ucednik (ucednik@seznam.cz) v Neděle, 04. červen 2006 @ 08:34:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Radku asi to pro Tebe nebude dostatečný argument, ale pro mne je útěchou tento verš:


Víme, že všecko napomáhá k dobrému těm, kdo milují Boha, kdo jsou povoláni podle jeho rozhodnutí. (Římanům 8:28)


Bůh miluje všechny lidi takovou láskou jakou nedokáže mít nikdo z nás. Miluje Tedy i mé blízké tak, jak bych to nikdy nedokázal já a miluje i mne tak, jak by to nedokázal nikdo z mých blízkych. Pokud toto vím, není už těžké spolehnout se na Boží vůli. Bůh vidí naše životy z dostatečného nadhledu a na rozdíl od nás dokáže posoudit z absolutních měřítek co přispívá k opravdovému dobru pro nás, i když se to z našeho omezeného pohledu jeví jako nesmyslné zlo.


Hodně Božího požehnání Ti přeje
Ucednik Petr
Re: Je to věc především žen (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Neděle, 04. červen 2006 @ 11:28:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chtěl bych znát názor věřících na interrupce v případě žen, které byly znásilněny. Nesouhlasím s interrupcemi, ale myslím, že hlavně muži křesťané to přehánějí a chovají se k ženám povýšeně. Co když je žena znásilněná. A takových případů bylo nedávno v Jugoslávii a v jiných zemích hodně. Nenávidí, to co v ní počalo strašným způsobem. Proč má trpět těhotenství a nemít právo nechat si dítě vzít? Tady věřící muži a různí kněží apod. překračují hranice svého působení. Prokazují, že vůbec ničemu nerozumí a jsou fanaticky zabrány jen o své „ víry“ a bez citu k ženě. To se mi nelíbí!! Tady má právo rozhodnout žena a ne papež a různá církevní nařízení.Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: ares v Neděle, 04. červen 2006 @ 15:18:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Podívejte se, vy se na to díváte pohledem člověka nevěřícího a zároveň zcela neznalého křesťanské víry.
Pokud chcete odsuzovat nás a našeho Boha prostudujte si prosím důkladně naši věrouku, protože bez této znalosti se diskutovat nedá.
Pro nás křesťany totiž paradoxně život smrtí naopak začíná. Podle naší víry je život zde na Zemi důsledkem prvního hříchu a nikdy nemůže být dokonalý. Svým životem zde, našimi skutky máme prokázat touhu vrátit se k Bohu.
Takže, jestliže zemře člověk bez jakéhokoli hříchu, je to radostná událost, kdy ho Bůh radostně přijme k sobě. Jak tedy vidíte, právo o tomto rozhodovat má jedině Bůh. Kdyby jsme to vzali do důsledku, tak naší vraždou "kohokoli" nepoškodíme zavražděného, o to se již Bůh postará, ale sami sebe tím poškodíme. Protože co nám dává právo soudit ostatní?
Jednoduše nemužete snižovat Boha na roveň člověku, to je jasné..

Četl jsem jednu zajímavou úvahu na toto téma, srovnávající umělý potrat s tresteem smrti zločincům. Autor zde srovnává v Evropské unii zakázaný a odsuzovaný trest pro nejhorší zločince za nejhorší zločiny s všeobecně podporovaným a povoleným umělým potratem nenarozeného dítěte. Není toto paradox??


Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Neděle, 04. červen 2006 @ 17:28:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
„Františku100“ ptal jsi se, odpovím. Co si myslíš, kdo je vinen znásilněním ženy ve válce? Jasně, že voják. Kdo by měl být tedy za znásilnění potrestán? Jasně, že voják. Takže pokud bych byl vojenským soudcem v dané oblasti a existoval by tam trest smrti za vraždu či znásilnění, tak bych toho vojáka předal katovi. Před popravou bych mu umožnil vyznat své hříchy Bohu za přítomnosti křesťanského duchovního. Je zde totiž možnost, že pokud bude násilník prosit o smilování Pána Boha jménem Ježíše Krista, před svou smrtí skutečně litovat svého činu a nebude se omlouvat, že on za to nemůže, vždyť to tak dělali i jiní vojáci, že mu Bůh odpustí posmrtné peklo. Pozemský trest – svou smrt by si však měl odtrpět. Měl by být ochoten přiznat si, že je trestán smrtí za svůj zločin spravedlivě. (To si přiznal i jeden ze 2 lotrů visících před 2000 lety vedle Krista na kříži a dostal se díky tomu do ráje!)
Ptáš se: A co dítě? Odpovídám, že dítě se ve většině případů po znásilnění nepočne. Když se však přece jen počne, tak pokládám za lidštější, humánnější nezabíjet ho. To dítě přece nemůže za zločin svého fyzického otce! To dítě bude přece z poloviny po matce a ta je nevinná. Má se snad matka stát vražedkyní proto, že otec byl znásilňovačem? Má matka trpět kromě hrozného pocitu ze znásilnění ještě dalším hrozným pocitem, že zabila své dítě? Jak řešily podobné věci ženy v minulosti, kdy ještě neexistovaly umělé potraty? Nebo sice existovaly, ale byly velmi řídké, kvůli extrémně vysoké úmrtnosti žen po interupci před vynálezem penicilinu a dalších antibiotik proti zánětům atd? Také existovaly války a v Evropě např. Mongolové či Tataři a Turci znásilňovali ženy na dobytých územích. Ty ženy si ty počaté děti nechávaly, nezabíjely je. Sám mám českého kamaráda, který nevypadá vůbec jako Čech, spíš jako nějaký Tatar. Kdyby jeho praprapra…matka zabila z poloviny své dítě, on by neexistoval. A to by byla škoda.
Víš, Franto, dnešní společnost je společností, která si zvykla řešit problémy a bolesti vraždou nevinného dítěte. Minulé křesťanské společnosti to řešily milosrdenstvím vůči nevinnému dítěti, velkou obětavostí matky, mateřským citem a spravedlivým potrestáním viníka, pokud se našel.
Dnešní matky jsou k naší smůle často bestie, kruté a nemilosrdné i k vlastním dětem, natož pak k cizím. Chtějí se kariérismem podobat mužům, nebo nemilordným prostitutkám (ty většinou neměly rozpaky zabít děti zplozené skrze svou výdělečnou činnost) či obojímu zároveň.
O myšlenky se s Tebou podělil Mgr. Libor Serafím Halík PhD., duchovní Pravoslavné církve.Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: Honza-H v Neděle, 04. červen 2006 @ 21:35:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
     To skoro vypadá, jako by Radek Černý souhlasil s umělými potraty? Může se dojít vyřádit na stránky osvětové akce Svoboda Volby. Doporučuju si také dobře prohlédnout vystavené obrázky a třeba si pustit video.     Jinak Radkovy argumenty vidím především jako nepoučené, když chce z potratů obviňovat Boha. Je pravda, že neznáme všechny Boží stezky, ale Boží záměr s námi známe: Bůh je láska, život, to co pro nás chce je zase láska a život. Ne potrat.     Všechny špatné věci, všechno zlo na zemi se objevilo v okamžiku prvního hříchu. Hřích se jako infekce šíří a ničí život, i potraty, samovolné i umělé, jsou důsledkem hříchu.     S umělými potraty je možné přestat na základě rozhodnutí osob, kterých se dotýkají, proto se o nich vedou diskuze, organizují se osvětové akce.     S hříchem bojujeme vírou, takže pokud by Radkovi ležely na srdci i potraty samovolné, najde široké pole působnosti na tomto poli.Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Pondělí, 05. červen 2006 @ 07:21:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jenom na okraj bych chtěl připomenout, že od doby, co se v Česku nekriminalizuje potrat a je běžně dostupná kontracepce počet potratů klesl. Zároveň s tím (protože už není třeba využívat služeb andělíčkářek) se zvýšila naděje žen, že po interrupci budou moci znovu otěhotnět.

Srovnejte to prosím např. se situací v sousedním Polsku, kde je v této oblasti situace značně odlišná a polská katolická liga dělá všechno proto, aby to tak zůstalo.

Aby bylo jasno, já jsem proti potratům. Jenom si myslím, že tu tento argument měl zaznít.Re: Potraty: Je váš Bůh masovým vrahem? (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Pondělí, 05. červen 2006 @ 09:20:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Miro „Miliko“, genetika není všechno. Kdo dítě té prostitutky vychovával? Pokud ho vychovávala ta prostitutka, nedivil bych se, že se z něj stala vraždící bestie. Z dětí vychovávaných velkými hříšníky se totiž obvykle vychovají ještě horší hříšníci. Kdyby to dítě dala ta prostitutka již v kojeneckém věku do adopce opravdu morálním a současně dostatečně přísným vychovatelům, třeba by z něj vyrostl svatý, co myslíš? Vím, že katolický světec P.Pio děti těžkých hříšníků nedoporučoval dávat do adopce normálním rodičům, neboť ti by ho nezvládli vychovat; chybí jim extrémní přísnost nutná k ovládnutí těžce hříšných sklonů toho dítěte. P.Pio však doporučoval dát takového do dobře fungujících přísných sirotčinců, řízených disciplinovanými a svatými řeholními sestrami či bratry. Nevím, zda takové sirotčince v přerozmazlené církevní současnosti existují; před rokem 1968, kdy zemřel P.Pio, však ještě existovaly.
Odpověděl: Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveStránka vygenerována za: 0.42 sekundy