Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Radomír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 395991, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 206 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108524046
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Ach ta věda...
Vloženo Pondělí, 26. červen 2006 @ 19:01:29 CEST Vložil: bolek

Zamyšlení poslal Marek2

Ach ta věda, ta se nás, křesťany natrápí... Jakožto nováček na těchto stránkách otevřel jsem - nic zlého netuše - rubriku Studie v e-knihovně a začetl jsem se. Konktrétně do těchto knížek: Evoluční teorie - věda nebo náboženstí, Jablko sváru, Lze to svést jen na Darwina a Základy pro kreacionismus. Mohu říci, že všechny jmenované studie jsou plné nesmyslů. Ano, jsou tam i pravdivé věci a není jich málo - ale jejich interpretace či kombinace jsou většinou naprosto špatné. Se současným stavem biologie i ostatních věd nemají téměř nic společného. Autoři sice leccos z vědy vědí, ale více toho vědí špatně než dobře. Jejich jediným záměrem je ukázat, že současné přírodovědecké poznání je prostě špatně. A přitom jsou přírodovědecky naprosto nevzdělaní.

Knihy se nesmysly tak hemží a dílčí i celkové závěry (i předpoklady) jsou natolik zcestné, že snad není ani v silách jednotlivého přírodovědce k tomu napsat souhrn připomínek. Co byste mohli říci, kdyby vám někdo tvrdil, že 1 + 1 = 3? Na to je snad jediná odpověď: To není pravda! Uvedené knihy jsou poněkud rafinovanější: Něco tu pravda je. Takže pro laika, který není patřičně přírodovědně vzdělán, mohou celé ty knížky vzbuzovat zdání pravdy. Pokusím se ukázat, jak velká ta zcestnost je, ale nevím, jak se mi to povede. Třeba na tom, co umíme všichni - na jednoduché matematice. Představte si, že bych napsal knihu Je matematika opravdu tak? a ta by začínala třeba takhle: Dnes je všeobecně přijímáno, že 1 + 1 = 2. Důkazy k tomu však naprosto chybějí. Naproti tomu můžeme snadno ukázat, že tomu tak často není. Tak například umístíme-li do uzavřené sklenice jednu a jednu mušku octomilku, pak podle toho, co se nám snaží matematikové namluvit, by tam měly být dvě. Podíváme-li se však do sklenice za několik dní, budou tam octomilky tři, čtyři, pět nebo i deset. Platí tedy: 1 + 1 = 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Tak to byla jen maličká ukázka, jak nesmyslně pracují autoři těchto knížek. Všechny uvedené knihy mi připomínají snahy církve v době zhruba před 400 lety popírat heliocentrickou teorii (to je, že ve středu sluneční soustavy je Slunce), která vycházela z nových pozorování, jež byla umožněna vynálezem dalekohledu. Ovšem toto mi připadá mnohem, mohem horší. A teď si představuji, co si asi pomyslí byť jen gymnaziálně vzdělaný student (o učiteli biologie či o biologovi nemluvě), když tohle najde na křesťanském portálu. Stačí, když bude ve vyhledávači hledat nějaké heslo. To opravdu nevím. Já bych si pomyslel: Když jsou tady takové nesmysly ohledně biologie (matematiky, fyziky, chemie i dalších věd!!), jak věrohodné je to křesťanství? Vypadá to tak, že se na tento můj příspěvek (pokud ovšem bude vůbec uveřejněn) nahrne odhadem tak 256 kritických komentářů. Možná budu dokonce označen za bludaře. Ale bludaři jsou autoři uvedených knížek, což potvrdí každý přírodovědec.


"Ach ta věda..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 16 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Ach ta věda... (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pondělí, 26. červen 2006 @ 19:21:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kritický komentář: MÁŠ PRAVDU!


OlinRe: Ach ta věda... (Skóre: 1)
Vložil: reader v Pondělí, 26. červen 2006 @ 19:35:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
nj nezbyva nez souhlasit ...

jinak co se tyce octomilek ve sklenici, bylo by zajimave to ro vic rozvest. zkus na tom postavit celou teorii cisel, mozna se toho nekdo chytne a zacnou vychazet knihy "matematika -- jak pocita buh" ... a za sto let tu bude novy pseudovedecky smer matematicionismus :)Re: Ach běda... (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Pondělí, 26. červen 2006 @ 19:38:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Souhlasím s Olinem! Jenže Olin to má snadnější, tomu přírodopis a evoluci vyložil papež :-) Mně jsi otevřel oči až těmi octomilkami. Nebýt octomilek ve sklenici, stále bych věřil, že Bůh stvořil svět za 7 dní, a že byla potopa. Tak brilantní argument mne však ponechal zcela bez dechu...

PastýřRe: Ach ta věda... (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Úterý, 27. červen 2006 @ 08:05:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Pan Marek2 si ještě nestačil všimnout, že mezi současnými biology existuje evolucionistická 100% dogmatická cenzura, odmítající byť i jen trošičku zapochybovat o tom, co před 150 lety vymyslel Darwin. Pan Marek2 nic neví o tom, že vysokoškolský učitel biologie, který nahlas zpochybní i jen jediný Darwinův článek víry, tak ze školy letí, nebo mu je v nejmírnějším případě radikálně snížen plat. Spěte sladce pane Marku2. Prastaré evolucionistické ukolébavky tak příjemně zní v uších! Nejdůležitější je přece dobře živit rodinu! Co na tom, že na úkor svobodného biologického výzkumu, že ?Re: Ach ta věda... (Skóre: 1)
Vložil: noire v Středa, 28. červen 2006 @ 16:02:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Napadlo mě že:
Pokud by evolucionista připustil, že nějaká informace v genetickém kódu se nevygenerovala sama, ale někdo (vyšší inteligence) ji tam dal, tak má dost velký problém s vyšší inteligencí (hlavně osobní a intelektuální).
Můžeme se zamyslet nad důsledky, kdyby se dokázala (vědecky) přítomnost ruky vyšší inteligence např. v genetickém kódu.
Jednak by byl k dispozici vědecký důkaz vyšší inteligence (Boha)
Jednak by se nalezlo bílé místo, které se zkoumat nedá, které je nevypočitatelné, které se může bránit zkoumání.
Jednak by každý musel hledat vztah k vyšší inteligenci (jestli ho ta vyšší inteligence náhodou nezačne soudit).
Jednak by každé náboženství tvrdilo, že se nalezl právě ten jejich bůh, což by mělo důsledek v ohromném mezináboženském konfliktu.

Nevěřím, že se takový důkaz někdy nalezne, neboť Hospodin je Bůh skrývající se (Iz 45.15), a jistě při své dokonalosti se skrývá dokonale.

Evolucionisté si dál budou hýčkat bůžka své teorie, neboť Hospodin je pořád mocnější a strašnější, než přirozený výběr.

Martin Č.Re: Ach ta věda - konzervativní a dogmatická, umožňující vraždit (Skóre: 1)
Vložil: Serafim v Pátek, 30. červen 2006 @ 00:48:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
EMBRYO ČLOVĚKA NENÍ RYBA
Většina lidí se už setkala s představou, že lidské embryo v průběhu svého vývoje v mateřské děloze prochází postupně vývojovými etapami, kdy má žaberní otvory jako ryby, ocas jako opice a pod. Potratové kliniky tuto představu šířily, aby ukonejšily svědomí klientů tím, že se jim říkalo: „Vyndáme vám z těla jenom rybu“.
Tato teorie se prezentovala pod sebevědomím názvem “biogenetický zákon” a popularizoval ji německý evolucionista Ernst Haeckel v 60. letech 19. století. Je známá též jako “embryonální rekapitulace”, nebot’ údajně “ontogeneze rekapituluje fylogenezi”, což česky znamená, že individuální vývoj embrya je zkráceným opakováním evoluční historie druhu. Lidské embryo tedy prochází rybím stádiem, pak stádiem obojživelníka, plaza atd.
Během několika měsíců následujících po publikaci Haeckelova díla v r. 1868 prokázal L. Rũtimeyer, profesor zoologie a srovnávací anatomie na basilejské univerzitě, že se jedná o podvod. William His senior, profesor anatomie na univerzitě v Lipsku a slavný srovnávací embryolog, Rũtimeyerovu kritiku podepřel dalšími argumenty. Oba vědci prokázali, že Haeckel podvodně upravil kresby embryí, aby si byly podobnější. Přestože podvod byl odhalen, jeho reprodukce se objevovaly v učebnicích ještě po mnoho let.
Má “biogenetický zákon” nějaké opodstatnění? V r. 1965 evolucionista George Gaylord Simpson řekl: “Je dnes naprosto jisté, že ontogeneze neopakuje fylogenezi.” profesor Keith Thompson, biolog z Yale, řekl: “Biogenetický zákon je dnes stejně mrtvíý jako je jeho autor. Z biologických učebnic byl vyhozen v padesátých letech. Jako námět vážných teoretických debat však vymřel už v letech dvacátých.”
PŘESTO SE HAECKELOVY ZFALŠOVANÉ KRESBY VYSKYTUJÍ V NĚKTERÝCH UČEBNICÍCH JEŠTĚ PO R.1990 A DODNES! VČETNĚ VYSOKOŠKOLSKÝCH SKRIPT UŽÍVANÝCH V ÚVODNÍCH KURZECH BIOLOGIE NA UNIVERZITÁCH, kde se tvrdí:
“V mnoha případech můžeme vývojovou historii organismu pozorovat v jeho embryonálním vývoji, kde embryo vykazuje charakteristické znaky svých předků. Například u lidského embrya v jisté počáteční fázi jeho vývoje pozorujeme žaberní otvory jako u ryb.”

Příteli Marku2, ta vysokoškolská skripta píší přece vědci, nebo snad ne ?
Ten nemožný konzervatismus vědců je hrozný, že jo ?

Přestože tato teorie byla založena na podvodu demaskovaném mnoha renomovanými vědci, udržuje se houževnatě při životě.
Lidské embryo nikdy nevypadá jako hadí nebo prasečí. Lidské embryo je vždycky lidské, už od okamžiku početí. Nikdy nebylo ničím jiným. Nestává se lidským teprve někdy po osmi týdnech.

Marku2, stále věříte, že současná propagační pseudověda o homosexualitě je neomylná ?
Být Vámi, nebyl bych si tak jistý. Za neomylnost byl a je trvale kritizován myslím papež - dokonce ho zde na Granu někteří označili za Antikrista. Co myslíte, nedá se o Haeckelovi a těch odbornících, vědcích, kteří ho slepě následovali a následují, říci totéž? Já bych řekl, že tito vědci jsou daleko horší, než ten odsuzovaný papež. Papežové, pokud vím, zakazují vraždit miminka před porodem. Vědci následující údajně neomylného Haeckela však doporučují gynekologům vraždit počatá nenarozená miminka na počkání - jedno za 13 minut. Sám jsem to na vlastní uši a oči slyšel a viděl.
Marku2, Vás trápí, že na světě každý rok umírá podle výzkumů zhruba 6 milionů narozených dětí hlady. Klidným Vás však pravděpodobně nechává, že je každoročně na světě popraveno umělým potratem minimálně 60 milionů dětí před porodem. Plačte i za tyto děti, nejen za těch 6 milionů.
Vzkazuje Vám Mgr. Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveStránka vygenerována za: 0.95 sekundy