Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Radomír.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16173, komentáře < 7 dní: 285, komentářů celkem: 395992, adminů: 60, uživatelů: 5073  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 202 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
108524118
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Novodobé čarodějnictví
Vloženo Pondělí, 14. srpen 2006 @ 14:43:23 CEST Vložil: Bolek

Kritika bludů poslal Marek2


"Novodobé čarodějnictví" | Přihlásit/Vytvořit účet | 13 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Evangelikální fundamentalisté (Skóre: 1)
Vložil: blackjuice v Pondělí, 14. srpen 2006 @ 15:06:03 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ale, ale, proč nás u tohoto článku neobohatili svými komentáři fundamentální evangelikáni jako Reformovany, Cristiano, Standa, Ianka a další ? :)))Re: Novodobé čarodějnictví (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pondělí, 14. srpen 2006 @ 15:19:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Server Aktuálně.cz mívá aktuální zpravodajství, je však žel Bohu protikřesťansky laděné - server např. podporoval registrované partnerství homosexuálů v České republice. Proto co se týče vztahu uvedeného čarodějnictví a evangelické církve doporučoval bych ověřit a zpřesnit informaci např. u křesťanských černochů, kteří studovali vysokou školu v České republice a v Africe žijí. Na druhou stranu není to tak dlouho (100 let a méně), kdy kanibalismus byl v Africe běžnou věcí. Teď se má začít stávat běžnou věcí v Evropě po dokončení propagačního německého filmu o homosexuálním kanibalovi Arminu Meiwesovi.
Mgr.Libor Halík PhD., duchovní Pravoslavné církveRe: Německý film propagující homosexuální kanibalismus (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Pondělí, 14. srpen 2006 @ 23:27:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Vogle, píšete: "A jestli se nepletu, tak ten film se nikdy nikde nepromítal (a myslím ani promítat nebude)"

Odpovídám:
Pletete se. Asi Vás zmátlo televizní zpravodajství o tom, že soud skutečně zakázal promítat v Německu film o homosexuálním kanibalovi. Zapomněli tam ale upřesnit, že zakázán byl pouze americký hollywoodský film, který popisoval Armina Meiwese pravdivě jako monstrum, jako chladnokrevného vraha. Soud byl totiž o ochraně Meiwesovy osobnosti. Německý film, který homosexuálního kanibala líčí jako moudrého, dobrého člověka, pouhého experimentátora s kanibalismem, se však od r.2004 natáčí ze 2 státních fondů a jeho vysílání žádný soud nezabraňuje. Asi se budete Vogele divit, ale satanský kanibalismus má v Německu dostatek mocných ochránců na vysokých postech.

Přikládám 2 zprávy:
1)Případ německého kanibala pokračuje

čtvrtek 12. ledna 2006, 16:07 Barbora Kučerová redaktroka BBC
Armin Meiwes byl v roce 2004 odsouzen k 8,5 letům vězení
"Je vyrovnaný, svého činu lituje a k novému procesu přistupuje sebejistě," prohlásil Harald Ermel, právník Armina Meiwese, který se přiznal ke kanibalismu.
Ve čtvrtek stanul Armin Meiwes znovu před soudem, tentokrát ve Frankfurtu nad Mohanem.
V lednu 2004 byl odsouzen k osmi a půl letům vězení. Během soudního přelíčení v německém městě Kastel se tehdy Meiwes přiznal k tomu, že zabil člověka, s nímž se seznámil přes internet, a snědl části jeho těla.
Jedná se o jeden z nejvýjimečnějších kriminálních případů v německé historii.
Zatímco se Armin Meiwes vrací k soudu, jeho právníci vedou současně jinou bitvu.
V Německu a Spojených státech amerických podnikli právní kroky, které mají zabránit uvedení hollywoodského filmu založeného na Meiwesově příběhu.
Zkreslený obraz
Film, v angličtině nazvaný "Butterfly, A Grimm Love Story" (Motýl, aneb krutý příběh lásky) a v němčině "Rotenburg" (podle názvu Meiwesova bydliště) by měl mít premiéru v Německu 9. března. (doplňuji: neměl, byl ZAKÁZÁN)
Harald Demel
"Film ukazuje Armina Meiwese jako monstrum, jako chladnokrevného vraha," uvedl pro BBC právník Harald Demel. "Film přináší zkreslený obraz mého klienta."
Obhájci upozorňují, že film byl natočen bez předchozího souhlasu Armina Meiwese a může ovlivnit nový soudní proces, který ve čtvrtek začíná.
Meiwes se v Německu stal předmětem všeobecného zájmu. Příběh kanibala inspiroval kromě hollywoodských tvůrců také německou produkční společnost, která o něm připravuje dokument.
Novinář a filmař z Hamburku Günter Stampf Armina Meiwese několikrát navštívil v minulém roce ve vězení a BBC k tomu řekl:
"Působí celkem normálně. Musíte si neustále opakovat, jaké činy spáchal. Když jsem se s ním setkal, snažil jsem se zjistit, co je to za člověka."
Günter Stampf tvrdí, že od Meiwese získal svolení k tomu, aby natočené rozhovory, které s ním ve vězení vedl, mohl použít pro dokumentární film. Ten by měl být uveden ještě v tomto roce.
'Velmi nebezpečný'
Státní zástupce se proti původnímu verdiktu odvolal k německému Federálnímu ústavnímu soudu, ten v dubnu 2004 odvolání přijal a nařídil nový proces, v němž bude kanibal obviněn z vraždy.
Oběť, Bern Jürgen Brandes, se Meiwesovi přihlásila po internetu
Meiwes před soudem v roce 2004 vypovídal, že si na internet podal inzerát, v němž hledal někoho, kdo by se chtěl nechat zabít a sníst. Tak se seznámil se svou budoucí obětí, inženýrem Bernem Jürgenem Brandesem.
Schůzka obou mužů se uskutečnila 9. března 2001 v Meiwesově bytě poblíž města Rotenburg.
Meiwes pořídil videozáznam příšerných okolností, za nichž Brandese zabil a pozřel části jeho těla. Během prvního procesu video shlédli soudci a právníci za zavřenými dveřmi.
Žalobci tvrdí, že Armin Meiwes je 'vysoce nebezpečný' a měl by ve vězení zůstat i po roce 2008, kdy mu má vypršet trest. Chtějí dosáhnout toho, aby byl kanibal souzen za vraždu, nikoli za pouhé zabití.
Nové výpovědi svědků vyslechnou soudci Frankfurtu nad Mohanem, proces má trvat minimálně do března.

2)V Německu točí film o kanibalovi

čtvrtek 05. srpna 2004, 12:13 BBC Václav Sochor, Praha
Případ Němce Amina Meiwese, který zabil a snědl jiného muže, jenž si dobrovolně tento osud zvolil, způsobil v Německu šok i fascinaci zároveň.
Soud poslal Meiwese na osm a půl roku do vězení za vraždu a němečtí žalobci zatím stále připravují odvolání.
Mezitím ale už začaly práce na novém filmu inspirovaného tímto ponurým příběhem.
Pracovní název zní "Tvé srdce v mém mozku" a konzervativní politici ho už ostře kritizovali.
Poslední tabu
Amin Meiwes působil během procesu ve svém tmavém obleku s kravatou dojmem úctyhodného muže. V soukromí ho však pohlcovaly kanibalistické fantazie.
Tato rozporuplnost teď vede německého režiséra Rosu von Praunheima k natočení filmu: "Mám dva herce, kteří zatím improvizují podle tohoto případu," říká a dodává:
"Zatím přesně nevíme, kam to povede, ale jsou to dva milí lidé, kteří vypadají úplně normálně, v davu byste si jich nevšimli. Snažím se zjistit, co vede lidi k tomu, že jdou do extrémů," říká režisér von Praunheim.
O kanibalismus se prý už zajímá víc než dvacet let: "Vyrostli jsme s pohádkami, kde se objevovaly kanibalistické náměty, během mší se mluví o těle a krvi Ježíše. Kanibalismus je jedním z posledních tabu a příliš o něm nevíme. Proto ho spousta lidí považuje za nechutný," tvrdí režisér.
Příspěvek z fondů
Filmový projekt je to ale velmi kontroverzní, obzvlášť proto, že na něj přispěly dva státní filmové fondy. Křesťansko-demokratický politik Axel Wintermeyer je takovým přístupem znechucen:
"Odsuzuji to, nemyslím si, že je třeba dělat takové zrůdě filmový pomník, von Praunheim využívá případu k tomu, aby si získal publicitu," tvrdí konzervativní politik.
Filmové fondy ale na svou obranu poukazují na oceněné filmy, které Rosa von Praunheim natočil. V jednom jeho filmu o sexuologovi z počátku dvacátého století hlavní hrdina pozval policejního ředitele na ilegální večírek transvestitů.
Jde o typický námět, kterými se tento režisér zabývá - mix homosexuality, politiky a společenské kritiky. Kritik Kurt Elstermann říká, že von Praunheim je jedním z nejznámějších německých režisérů uměleckých filmů:
"Byl prvním režisérem, který otevřel dveře a udělal důležitý film o gayích a lesbičkách. Bez něj by Německo bylo jinou zemí. Jsem velmi rád, že mu filmové fondy přispěly na jeho práci, která je důležitou částí německého filmařství", říká kritik Elstermann.
Na vrcholu žebříčků
Půjdou na film diváci? Jak kteří, jak naznačují návštěvníci jednoho berlínského kina: "Já bych na to šel, je to bláznivý režisér, zajímavé téma," říká jeden divák.
Mladá žena má ale jiný názor: "Za vstupné na takový film bych neutrácela, myslím, že by nemělo být dovoleno udělat film na toto téma."
Von Praunheim není jediným německým umělcem, kterého inspiroval jeden z nejvíce šokujících trestných činů v Německu v uplynulých desetiletích.
Skupina Rammstein si vysloužila kritiku za svojí PÍSEŇ údajně VYCHVALUJÍCÍ KANIBALISMUS.
V NĚMECKÝCH ŽEBŘÍČCÍCH však VYSTOUPILA HNED NA DRUHÉ MÍSTO. Němečtí konzervativci teď kroutí hlavami nad tím, co asi přijde příště...

Re: Novodobý homosexuální kanibalismus (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Úterý, 15. srpen 2006 @ 02:23:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Novější zprávy o 2 homosexuálních kanibalech, když ty starší jsou pro Vás tím stářím nevěrohodné:

1.11.2005 rst, ČTK
V podobném případu poslal letos v květnu berlínský soud na 13 let do vězení 33letého muže, který zabil svého HOMOSEXUÁLNÍHO partnera a uschoval si některé jeho orgány do ledničky. Pachatel ale tvrdil, že sám z těla nic nesnědl, nanejvýš dával kousky kočce. Přesto byl uznán za nebezpečného pro své okolí a musí se podrobit ústavní psychiatrické léčbě. Viz: http://admin.aktualne.centrum.cz/zahranici/clanek.phtml?id=337

17. ledna 2006, Lidové noviny
Meiwes hledal přes internet někoho, kdo by se chtěl nechat sníst. Muže, který se mu ozval, pozval k sobě, kde mu před zabitím uřízl penis, jenž oba částečně snědli. Dnes Meiwes vypověděl, že doufal, že jeho oběť, třiačtyřicetiletý berlínský HOMOSEXUÁLNÍ inženýr, po amputaci penisu "zemře sám kvůli ztrátě krve" nebo že vypadne z okna. K tomu nedošlo. Meiwes nakonec bezvědomého Bernda Brandese podřízl, zmrazil a postupně snědl 20 kilogramů jeho masa. Viz:http://lidovky.zpravy.cz/ln_noviny.asp?r=ln_noviny&c=A20060117_000046_ln_noviny_sko&klic=211213&mes=20060117

9. května 2006 BERLÍN
Německý kanibal dostal doživotí http://lidovky.zpravy.cz/nemecky-kanibal-dostal-dozivoti-dao-/ln_zahranici.asp?c=A060509_154631_ln_zahranici_bat
Stránka vygenerována za: 0.16 sekundy