Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marcela.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 228, komentářů celkem: 429563, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 594 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116493384
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Co je koučink?
Vloženo Středa, 08. listopad 2006 @ 22:01:06 CET Vložil: Bolek

Sebeobrana poslal Nepřihlášený

Předmluva Církev by neměla nabýt dojmu, že se svojí podstatou vymyká všeobecným tržním mechanismům. Jako pekař peče chleba, jako obuvník vyrábí obuv a jako mlékař vyrábí sýr, tak získává církev duše. A stejně jako onen pekař, či obuvník, potřebuje zisk, stejně tak i církev potřebuje růst. Žádný učený však z nebe nespadl a pokud chtějí církve zdravě soutěžit, musí příjmout i pravidla svobodného trhu. Musí umět přiblížit svojí víru svěže, zajímavě, přitažlivě a atraktivně.

K tomu nestačí jen naučit se algebru reklamy, zkoumat trh, vědět, co v dané době lidi zajímá a adekvátně naplňovat jejich touhy, sny a potřeby. Je třeba mít i kvalitní a zkušené manažery, kteří umí motivovat své podřízené k vyšším výkonům a ziskům. Je smutné vidět, že namísto, aby se křesťani dokázali poučit a pouze nepokulhávali za světem, ale naopak, aby oni samotní se stali lídry společnosti, stávají se kritiky těch, kteří tento princip pochopili. Avšak zatímco křesťanské mega-sbory jako jsou Willow Creek, se mohou svoji návštěvností směle rovnat těm největším mamutím hypermarketům, české sbory skomírají většinou pod 200 členů. Proto zanechme kritiky, řevnivosti, osočování a spíše přiložme ruku ke společnému dílu. Buďme jednotní, mějme vizi, energii, cíl a nadšení a zpojte se do nové koučové vlny. Možná právě vy v sobě objevíte lidský a neomezený potenciál k tomu být trenéry druhých a vést je od vítězství k vítězství.

Nemylte se, že je rozdíl v tom vést církev nebo soukromou firmu. Je jen rozdíl v tom vést kra[*****(nevhodný výraz-automatická změna)]ící, či prosperující firmu nebo roustoucí, či stagnující církev!
Pojem koučink Pojem koučink je dnes v mnoha souvislostech stále více skloňovaným výrazem. Nejvíce tento pojem znají příznivci sportovních aktivit. Každý sportovec, každý tým má svého kouče. Je to člověk, který má za úkol zmobilizovat veškerý potenciál, jak fyzický, tak psychický daného sportovce nebo týmu a to tak, aby byl podán co nejlepší výkon. Samozřejmě největší devízou pro to, aby byl tento potenciál vysoký je předpoklad, že sportovec nebo tým chtějí podat maximální výkon a aktivně se na tom podílejí. Pokud tuto jednoduchou definici převedeme do světa podnikání, potom kouč by měl být partnerem pro osobu nebo společnost či její oddělení, které s jeho pomocí a v rámci svého aktivního přístupu dosáhne svého maximálního výkonu, který se zhodnotí jako prosperita v rámci společnosti nebo zvýšená přidaná hodnota osobnosti. Co to znamená? Koučink je komunikační dovednost a jeho základem je umění komunikace, vedení rozhovoru a naslouchání. Kouč byl a stále je tím, kdo ze svého svěřence chce získat co nejvyšší výkon. Individuální koučink Pro nové pracovníky slouží ke sladění cílů společnosti s cíli osobního rozvoje, koučováním lze podpořit efektivní začlenění pracovníka do nového prostředí. Pro pracovníky, kteří jsou ve společnosti delší dobu, je přidanou hodnotou skutečnost, že mohou pracovat na dalším rozvoji individuálních předpokladů pro dlouhodobě úspěšné vykonávání určité pozice. Právě práce s postoji, která souvisí se sebereflexí, činí z koučování efektivní metodu. Uvědomění si toho, co jak dělám, jak o tom přemýšlím, ukazuje pracovníkovi široký potenciál pro rozvoj. Koučink v rámci organizace k důležitým principům koučinku patří:
Společné stanovení cíle – kouč stanoví cíle a jejich termíny, na zaměstnancích je, jak stanovených cílů dosáhnou, Povzbuzování – kouč svůj tým povzbuzuje zejména v období dočasné ztráty motivace, Zdůrazňování týmových úspěchů a jejich stavění nad úspěchy jednotlivců – dobrý kouč ví, že výsledek týmu vyžaduje společné úsilí všech členů týmu; právě rozvoj schopností týmové spolupráce je klíčovým předpokladem pro začlenění zaměstnance do firemní organizace, Rychlé posouzení schopností a slabých míst členů týmu – kouč musí využít silné stránky svěřence a poskytnout mu podporu k rozvoji jeho slabých míst, Inspirování členů týmu – včetně nadšení k nejvyšší výkonnosti. Pouze tým, jehož členi jsou pro cíl nadšeni, je ochoten pro dosažení cíle udělat maximum. Tvorba prostředí umožňující zaměstnancům dosáhnout úspěchu – kouč tu musí být k dispozici i pro případ, že zaměstnanci jsou neúspěšní a musí je v tomto případě podpořit k vyššímu výkonu. Musí fungovat i jako poradce a “vrba”, které je možné se svěřit se svými problémy. Poskytování zpětné vazby – vzájemné komunikace (aktivní naslouchání a porozumění problémům koučovaného) a konstruktivní zpětná vazba představuje klíčový nástroj kručinku. Zaměstnanci musejí vědět, na čem v organizaci jsou – co dělají správně a co dělají špatně. Stejně důležité je i to, aby zaměstnanci svému kouči sdělili, že potřebují pomoc. Tento dialog udržují obě strany na trvalé bázi, nikoli jen jednou nebo dvakrát ročně při pravidelném hodnocení. Učení – kouč své zaměstnance, kromě podpory a povzbuzování, učí, jak dosáhnout cílů organizace, přičemž vychází ze zkušeností zaměstnanců, navazuje na jejich znalosti a krok za krokem je vede novými pracovními procesy a postupy.
Klíčovou činností kouče je poskytování zpětné vazby Tato zpětná vazba:
1. se vztahuje k pozorovanému chování, nikoli ke koučované osobě a jejímu hodnocení, 2. musí být poskytována bezprostředně a přímo po události, 3. se zaměřuje na chování, které lze změnit a musí respektovat osobností vlastnosti koučovaného, 4. musí být konkrétní a věcná, 5. součástí zpětné vazby je i zdůraznění dosažených úspěchů, 6. využívá instruktivní (návodné) otázky, nikoli jen prosté konstatování, 7. je podávána “spravedlivě” všem zúčastněním osobám.
V současném podnikatelském prostředí, ve kterém se podmínky pro fungování organizace neustále mění a to jak změnou trhu, změnami v legislativě, tak náročností na výkony, je nutné pohlížet na každou organizaci nebo osobu individuálně. Řízení organizací je uskutečňováno pomocí lidí a je nutno je vnímat jako individuality, které při spojení v týmu, ve kterém jsou nastaveny konkrétní cíle a cesty jak jich dosáhnout, podají maximální výkon. To vše ne proto, že to chce majitel organizace, ale proto, že jsou ztotožněni s těmito cíli a s cestou jak tyto cíle uskutečnit a zároveň to není v rozporu s jejich osobností. Z tohoto pohledu se jeví jako nejmocnější nástroj právě koučink.

"Co je koučink?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 8 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Autorovi příspěvku. (Skóre: 1)
Vložil: jdu v Čtvrtek, 09. listopad 2006 @ 08:34:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak to je tedy opravdu "skvělé náboženství", že ano...?!

Pána Boha už nepotřebují..., Ducha Svatého už asi také nepotřebují..., vystačí si úplně sami...!!

(A ne že by tam nebylo i několik dobrých věcí...)

jdu



Re: Co je koučink? (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Čtvrtek, 09. listopad 2006 @ 09:28:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý jdu,
zastav se a koukni:

to přece napsal a poslal některý z odpůrců KAMu.
Takhle se tu vytváří "veřejné mínění!"

Olin



Re: Co je koučink? (Skóre: 1)
Vložil: StoryKeeper v Čtvrtek, 09. listopad 2006 @ 15:12:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Avšak zatímco křesťanské mega-sbory jako jsou Willow Creek, se mohou svoji návštěvností směle rovnat těm největším mamutím hypermarketům, české sbory skomírají většinou pod 200 členů.

Mhh, iba co za evanjelium sa v tom Willow Creek hlasa (napr. ked tam styri vikendy pocas nedelnych sluzieb Bozich prednasa islamsky knaz o svojom nabozenstve)? Taktiez stoji za to citat Davida Wikersona:

Nedávný průzkum The Barna Group zjistil, že nějakých 10 až 12 milionů „znovuzrozených“ křesťanů přestalo ve Spojených státech chodit do církve, mnozí z nich jsou ze silných populačních ročníků. Říkali, že hledali a toužili po církvi, která by jim poskytla azyl před kulturou iPodů, TiVosů, Xboxů, soutěžení a velkohubosti. Ale říkají, že církev je oklamala. Nebylo to vůbec útočiště před světem, ale podobala se Disneylandu se skateboarďáky, sportovními ligami, hernami – se vším, čemu se snažili uniknout.

Jeden pisatel napsal: „Bylo nám řečeno, že všechny tyto věci v církvi jsou určené k ‚přivábení hledačů.‘“ Ale ptáme se: „Přivábit k čemu?“ Hledáme Písmo a v těchto církvích nenacházíme nic, co by připomínalo církev z knihy Skutků.

Pravdou je, že většina hledačů jsou ti, kdo upřímně „hledají Kristovu tvář.“ Hledají všude církev, kde je cítit přítomnost Ježíše – Ježíše Krista z Božího slova. Hledají pastory, jejichž jedinou ctižádostí je být jako Kristus a kteří žijí jako Ježíš, ne šikovné muže, kteří nabízejí smíšené evangelium. Chtějí církev, která je založena na realitě – ne přednášky, aby se cítili dobře, aby si rozšířilí svůj potenciál, ale duši usvědčující poselství z Božího srdce, která odhalují hřích a lámou jeho moc nad jejich životy.


A nakoniec este komentar k tomu, ci v cirkvi je najdolezitejsi pocet a vykon:

Ktorý zbor bol rastúcim zborom v knihe Zjavenia – zbor v Laodikeii (Zjav 3:14-22), ktorý sám seba videl ako zámožný a bohatý, ktorý nepotrebuje nič, alebo zbor v Smyrne (Zjav 2:8-11), ktorý je opísaný ako chudobný v súžení, vystavený veľkému prenasledovaniu? Boh povedal o Laodikejskom zbore, že ho vypľuvne z úst, ale o zbore v Smyrne, že dostane veniec života. Zjavne teda rastúci zbor Boha nepotešil, zatiaľ čo zbor zápasiaci s ťažkosťami áno.

To je niečo o čom sa oplatí premýšľať.



Re: Co je koučink? (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Čtvrtek, 09. listopad 2006 @ 18:13:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co pořád máte s tím kaučukem?

1) Všichni víme, že se v ČR prakticky neobjevuje.

2) A ten, který se objevuje, o něm nic nevíme.

3) A ten, o kterém něco víme, ten je dobrý.

4) A ten, který je dobrý, ten je třeba rozšířit.

5) A toto šíření se v masovém měřítku nyní děje.

Takže vidíte, že nemáte žádný důvod ke kritice! A pokud ano, pak jde o strach, závist a neznalost. A teď mne prosím omluvte, jdu hledat další zájemce o brožurky z EQUIPu.



Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy