Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Ondřej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16266, komentáře < 7 dní: 381, komentářů celkem: 403848, adminů: 60, uživatelů: 5115  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 41 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

Danny42
Myslivec
gregorios777
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110164672
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Kontroverzní Rick Warren na titulní straně Rozsévače!
Vloženo Čtvrtek, 16. listopad 2006 @ 17:02:12 CET Vložil: Bolek

Kritika bludů poslal Benjamin

Na portálu Notabene jsem před chvílí vložil zajímavý článek od Krytyka ohledně Ricka Warrena:Kontroverzní Rick Warren na titulní straně Rozsévače! Dát tak kontroverzní osobu, jako je Rick Warren, na titulní stranu časopisu, vyžaduje velkou odvahu. Redakce časopisu BJB Rozsévač ji prokázala v neobvykle velké míře. Časopis, který je servilní k pragmatickým instalátorům ideologie jihobaptistické SBC v čele s předsedou VV Donátem a tajemníkem VV Titěrou, tímto počinem podpořil  zakladatele megasboru Saddleback jižně od Los Angeles, který je propojen se SBC a autora bestselleru "Smyslem určený život".

Rozsévač tak podpořil vůdce hnutí Purpose-Driven-Church, které je volně zastřešeno C. P. Wagnerem v jeho uskupení „Americké společností pro církevní růst“ ASCG, z čehož vypývá i velmi zajímavé i propojení s KAMem. Například podle stránek Wagnera je „Sonlife Ministry“ D. Spadera členským uskupením ASCG a David Patty z KAMu ve své úvaze, zveřejněné v rámci Global Youth Initiative, přiznává, že inspiraci pro praxi živé multiplikace nalezl právě ve Willow Creek. Vliv Ricka Warrena můžeme vidět v rámci hnutí Nové Reformace, pojmenovaného Billem Hybelsem z hnutí Willow Creek ve spolupráci s korejským letničním pastorem Y. Cho a R. Schullerem, křesťanským neopozitivistou a univerzalistou z Křišťálové kategeály.
   Uvnitř časopisu je druhá část rozhovoru s Rickem Warrenem Kázání v praxi od Michaela Duduita, redaktora časopisu Preaching-magazins v překladu br. J. Stupky. V rozhovoru zaujmou některé důrazy, které jsou pro kontroverzní Rickovu teologii "účelem řízené církve" charakteristické. Pro představu, alespoň pár úryvků: Lidská schopnost vnímat velmi poklesla. Ale současně jsem přesvědčený, že změnit život se nedá  25 minutovým kázáním, potřebujeme víc času. Člověka musím provést procesem, pokud chci změnit jeho myšlení. Chci-li udržet jeho pozornost, musím mít bohatou fantazii. Tak jsme vymysleli pět nebo šest "extra"... Jedno "extra" (svědectví z lavic) přinese uvolnění. Jiné je, když  se na kázání podílejí dva z týmu...Samozřejmě, že vsouváme často ukázky z filmů, scénky anebo diskusní vstupy. Jedno z mých oblíbených "extra" se jmenuje "point and play": různé tématické body přestřihneme hudbou. Naučil jsem se to, když jsem byl teologickým poradcem kresleného filmu "Princ z Egypta". Stál jsem v hale a uviděl jsem na stěně šot, který byl zvýrazněný "emocionálním tempem"  - označoval emocionální vyvrcholení filmu. Přibližně každých deset minut se rytmicky střídalo napětí a uvolnění. Něco podobného můžeme dělat i v kázání - nezáleží, zda to uděláme vtipem nebo ilustrací anebo nějakým "extra". Největší chybou v prvních letech bylo, že jsem nepochopil, jak důležité je uvést sebe jako příklad. Forsyth jednou řekl: "To, co svět potřebuje dnes, je autorita Božího slova, kázaná (dokládaná) pokornou osobností." Myslím si, že sebedůvěra a pokora patří k sobě. Tajemstvím duchovní síly je integrita a pokora, není jí bezpodmínečně vize. .. Čemu Pán Bůh žehná především je integrita. Být člověkem na cestě bez viny a bez výčitek. ...často jsem si myslel: "Člověče, nikdy bych nemohl říci: Následujte Ricka Warrena tak, jako Rick Warren následuje Krista!" To zní jaksi arogantně! Ale potom jsem zjistil, že se lidé učí nejlépe skrze vzory a obrazy... ať lidé raději následují můj příklad než nějakou rockovou hvězdu! Když se připravuji (na kázání) u počítače, vždy si nahlas opakuji, co chci říci. Velmi dbám na to, jak to zní. To je důležitý klíč. Mnozí kazatelé mají dobrý obsah, ale nevědí jak konkrétní větu vyjádřit. neznají sílu správného akcentu.... rozdíl mezi dobrým a vynikajícím kázáním je ve způsobu přednesu. Nikdy se nepřestat učit! Vůdcové se vždy učí. Když se přestaneme učit, přestáváme vést. Když přestanu růst, přestane růst i můj sbor. Koncentruji se na  to, abych rostl osobně a trvale, abych zůstával motivovaný. Když vyhořím, přenese se to i na druhé.  


"Kontroverzní Rick Warren na titulní straně Rozsévače!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Dotaz (Skóre: 1)
Vložil: dj-mouka v Čtvrtek, 16. listopad 2006 @ 18:00:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Proč je tento text v sekci "nebezpečná učení"?

Pozn. na okraj: Stejně jako 90% obsahu na GS, i tento článek je neetický. Autorská práva už mne nebaví rozebírat, ale hádejte, jak to s tímto článkem je.)Re: Kontroverzní Rick Warren na titulní straně Rozsévače! (Skóre: 1)
Vložil: rive v Čtvrtek, 16. listopad 2006 @ 19:44:47 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Např. Když chceme, aby nás Boží slovo proměňovalo, může nás dopředu posouvat i to, že existuje v mém okolí někdo, kdo je vzorem křesťanského života. A že si můžeme uvědomovat vlastnosti, které na těchto lidech obdivujeme, jsou následováníhodné.

I Pavel sebe dosvědčoval. Nevím jestli je to až opovrženíhodné jestli je někdo následováníhodný, spíše takových lidí je jako šafránu.

Nevím jestli je to fér takhle vytrhávat věty o Warenovi z kontextu, je to manipulativní – účelové, ztrácí to na věrohodnosti. Asi by to chtělo věrohodnější úvahu.

riveRe: Kontroverzní Rick Warren na titulní straně Rozsévače! (Skóre: 1)
Vložil: Olin v Pátek, 17. listopad 2006 @ 00:10:21 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prosím tě! Ty toho naděláš! Jakou odvahu?

rabbi Jošua z Nazaretu je tak kontroverzní, že je Warren proti němu kluk. A potřebuje někdo odvahu k tomu, aby neustále plnil počestné křesťanské publikace jeho kýčovitými portréty?
Prostě to tak lidé dělají. A snášejí.

OlinStránka vygenerována za: 0.18 sekundy