Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zlata.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16513, komentáře < 7 dní: 301, komentářů celkem: 420486, adminů: 60, uživatelů: 5210  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 81 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114769040
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Lidská blbost hory přenáší
Vloženo Neděle, 25. únor 2007 @ 17:44:27 CET Vložil: xvejvodam

Žhavá témata Vkládám sem tento Olinův komentář, neboť by byla škoda, aby zapadl, protože takhle výstižně vyhmátnout jádro pudla těchhle zdejších zloprdů, to se snad ještě nikomu nepovedlo. Michal Vejvoda"Lidská blbost hory přenáší", zpívá Pepa Nos.Před lety "dělal" jeden můj přítel a student matematiky pokusy s lidskou psychikou - na svých spolužácích, a sice tím, že vytvářel sofistikované mystifikace o jejich budoucím osudu.

Byla to těžká manipulace s lidmi, jíž potom litoval. Ověřil. a jako matematik-filosof i zdůvodnil dva závěry:

"Lidská blbost hory přenáší", zpívá Pepa Nos.Před lety "dělal" jeden můj přítel a student matematiky pokusy s lidskou psychikou - na svých spolužácích, a sice tím, že vytvářel sofistikované mystifikace o jejich budoucím osudu.

Byla to těžká manipulace s lidmi, jíž potom litoval. Ověřil. a jako matematik-filosof i zdůvodnil dva závěry:- někteří (ne všichni) lidé jsou "schopni" přijmout za své přesvědčení skutečnosti zcela podvržené, pokud manipulátor odhalí a dodrží schémata, v nichž je oběť schopna se myšlenkově pohybovat, a současně (!) pokud věc sama je zcela fantaskní a pro nezávislého pozorovatele nápadně nepravděpodobná, prostě pokud jde o věc výlučnou. (jako je třeba přílet UFOnů nebo konec světa v určité datum, totožnost blízké osoby s kyborgem apod.)- tento vpád do lidského přesvědčení, je-li úspěšný, je nevratný, nejméně tedy v krátkém čase nevratný. Zkrátka: když se pokusili nebohým obětem manipulace nakonec vysvětlit, že to vše byla mystifikace, nevěřili. Když jim přesně popsali, jakým způsobem byli zmanipulováni, nevěřili. Co víc - dál věřili tomu, o čem byli takto podvodně přesvědčeni.

V člověku je zřejmě jakýsi obranný systém, který mu brání, aby se nezbláznil, přijmout nahý obraz vlastní blbosti, bezbrannosti, nebo i hříšnosti.Na počátku bylo prostředí Grana, kde se volně prohánějí Boží děti a mezi nimi zlovolníci a agitátoři všech zaručených pravd. V tomto prostředí jeden inteligentní manipulátor, zvaný pastýř, vytvořil mýtus o tom, že O.K. je zakuklený katolík. Je to mýtus velmi účelový, protože tento pastýř je sám pevně přesvědčen o budoucí zhoubě v podobě metacírkve okolo římského papeže, a pokládá se za povolaného Božího apologeta ne snad proti katolíkům, ale proti ekumenickému hnutí.Protože tento portál navštěvuje taky několik nebožáků - paranoidních antikatolíků, podařilo se mu zmást celou řadu manipulovatelných anebo prostě hloupých uživatelů o totožnosti O.K. jako katolického aktivisty.Pastýř sám (jinak A.F.), to nedělal zdaleka poprvé. podobným dílem se již v našem národě, tedy u jeho kriticky přemýšlející části, dávno proslavil - a nebylo to bezděky!A já všem místním hlupákům vzkazuji: budu s vámi mluvit podle vaší hlouposti. A paranoikům vzkazuji - s vámi budu mluvit podle vašeho stihomamu, a fanatikům - budu se smát vašemu fanatismu!Já nejsem žádné neviňátko. Zlou pověst na tomto portále jsem si vysloužil, když jsem se postavil do cesty tomu bezuzdnému řádění lidské zlovolnosti, která mnoha rozumným lidem už lezla krkem! Takže mi to můžete podle libosti vracet.Olin"Lidská blbost hory přenáší" | Přihlásit/Vytvořit účet | 38 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Lidská blbost hory přenáší (Skóre: 1)
Vložil: jakobin (jakobin@zelo.cz) v Neděle, 25. únor 2007 @ 20:38:18 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.zelo.cz
  Michale, to on Olin každou chvíli něco plácne, pak se za to třeba i stydí a ty mu to sem takhle vrazíš, aby to tu stálo v nahotě.   Třeba tady: A já všem místním hlupákům vzkazuji: budu s vámi mluvit podle vaší hlouposti. A paranoikům vzkazuji - s vámi budu mluvit podle vašeho stihomamu, a fanatikům - budu se smát vašemu fanatismu!

  Olin se staví do role arbitra (on je tady totiž nejchytřejší), který posoudí druhé a jejich hloupost či chytrost.
Oline, chtělo by to trochu pokory ohledně vlastního úsudku…
Já nejsem žádné neviňátko. Zlou pověst na tomto portále jsem si vysloužil, když jsem se postavil do cesty tomu bezuzdnému řádění lidské zlovolnosti, která mnoha rozumným lidem už lezla krkem! Takže mi to můžete podle libosti vracet.   Zlovolnost? Komu by to prospělo a co by z toho kdo měl? Nene Oline, to je neblahá zkušenost, co tu mluví z lidí, a možná touha zabránit bezpráví a ničení dalších. Je hezké si myslet, že stojíš proti zlovolnosti (stále si sám sebe idealizuješ), ale dost možná pliveš do otevřených ran.   A Michale, ty už Olina čti tak nějak víc kriticky. Ne všechno, co o sobě láskyplně napíše je pravda. Známe přece Olina.Re: Lidská blbost hory přenáší (Skóre: 1)
Vložil: noname (cnemo@seznam.cz) v Neděle, 25. únor 2007 @ 21:29:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Jakobin,
máš pravdu také mně mrzí zaujatost některých lidí, vůči svým spolubratřím . . . Máme rozdílný pohled na víru, výklad Písma a další, je to sice smutné ale možná i prospěšné, krom jiného třeba v tom, že nás to nutí přemýšlet, proč věříme jak věříme. (proč jsem katolík, evangelík, atd. )

Přeji Ti vše dobré.

HonzaRe: Lidská blbost hory přenáší (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Pondělí, 26. únor 2007 @ 04:52:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Me se libi jak Olin uvedl ten pokus na lidech a jak oni stejne nechteli uverit, ze to tak nebylo. To je velice poucne!Re: Lidská blbost hory přenáší (Skóre: 1)
Vložil: rive v Středa, 28. únor 2007 @ 19:31:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
lidská blbost hory přenáší


např. když se vezme lidská blbost, že svobodu názoru, myšlenky, poznání je dobré bránit antinázorem, antimyšlenkou, antipoznáním

doufám, že i v tomto případě jde pouze jen o ambici hory přenášet lidskou blbosti

rive

P.S. škoda, že na granu převažují ty sarkastické "antipostoje" a věrohodných polemik je poskromnu ( např. polemiky s argumetaci typu: "láska přikryje množství hříchu.... polemika o rozvodu... o evoluci..... )
Re: Lidská blbost hory přenáší (Skóre: 1)
Vložil: whynot v Středa, 28. únor 2007 @ 19:53:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
btw, mohli bychom se domluvit a zkusit spolecne nejakou tu horu prenest. myslim, ze to pujde, blbosti je na to tady dost ... zacal bych s necim skromnejsim -- co treba ukrast slovakum krivan :)Stránka vygenerována za: 0.30 sekundy