Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16651, komentáře < 7 dní: 230, komentářů celkem: 429546, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 432 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116466632
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Má někdo lepší teorii než je evoluce?
Vloženo Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 10:00:43 CEST Vložil: bolek

Historie poslal nula

Spoludiskutující Miloslav si poztěžoval,že se jaksi vyučuje jen jeden názor na vývoj světa totiž evoluce.Tak se ptám má snad nějakou lepší vědeckou teorii,která by odpovídala našemu současnému poznání světa? Pokud ano sem s ní. Ortodoxní biblisté v USA se snažily prosadit výuku podle Genesis ve státě Kansas se jim to na školském úřadě podařilo, pak je otázka proč dávat někomu  přednost na knižní úrovni.

To samé by mohli požadovat muslimové s Koránem,či židé s Talmudem atd. V reakci na tyto snahy vzniklo v USA hnutí které vidí za stvořením světa tzv. Létající špagetové monstrum,které vše stvořilo.

http://www.venganza.org/

Tato teorie je na srovnatelné úrovni s výše uvedenými knihami navíc osobně mám špagety moc rád tak kdyby evoluce padla,klonil bych se k této variantě,snad se to dostane i do škol.    


Podobná témata

Historie

"Má někdo lepší teorii než je evoluce?" | Přihlásit/Vytvořit účet | 84 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Má někdo lepší teorii než je evoluce? (Skóre: 1)
Vložil: Binford (gucio@tiscali.cz) v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 13:06:14 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslíš to jako vtip, že evoluce je vědecká teorie? Ona je stejně vědecká jako stvoření, protože nakonec zjistíš, že stejně ji musíš věřit. Pač její předpoklady se dokázat nedají. Musíš totiž vycházet z toho, že hmota je věčná. Musíš vycházet z toho, že fyzikální zákony jsou věčné atd. atd..
Mému poznání odpovídá to, že za každým složitým systémem musí být nějaký programátor, nebu nějaký designer. Nebo cheš tvrdit, že kompovej systém může vniknout sám od sebe? Jestli takový nějaký existuje tak mi ho ukáž.



Re: Má někdo lepší teorii než je evoluce? (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 13:16:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To spíš vypadá jako chobotnice z druhého patra. No jo, italové holt můžou za všechno...



Quijote (Skóre: 1)
Vložil: Kojot (kojot@magick.cz) v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 15:01:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://kojot.name
Toto je předem ztracené snažení. Ale upřímně řečeno mě kreacionisté nikterak nerozčilují, jen mě zvedá ze židle, když označují svůj směr úvah za vědecký.

Ale přece: rozběhnu se tedy proti větrným mlýnům:

1) Bůh není relevantní vědecká hypotéza.

Proč?

Pokud by měl být relevantní jako vědecká hypotéza, musel by být zkoumatelný vědeckými metodami. Ergo zcela imanentní v přírodě, součást přírody. Tím by přišel o svou transcendenci.

Staví-li kreacionismus svou nauku na akci transcendentního, nemůže být vědecký (což ale nutně neznamená, že nemůže mít pravdu - Bůh mohl stvořit svět tak, aby se jevil vědcům jako starý etc. etc. Nevím sice, proč by to dělal, ale jistě to udělat mohl).

V tom je i rozdíl v oblasti ideálních pojmů, jako je hmota: Hmota je narozdíl od Boha imanentní, proto s ní lze, narozdíl od Boha, počítat ve vědecké teorii.

2) Tím, že zpochybním názor druhého, nedokazuji názor svůj
Evoluční teorii přirozeně zpochynit lze. Je to jen teorie, jistě obsahuje chyby. Ale jejím zpochybnění nelze považovat za důkaz kreacionismu. Kreacionisté do dnešního dne nepředložili žádný skutečný pozitivní důkaz, pouze poukazují na nedostatky oponenta.

3) Vědec je ochoten modifikovat svou teorii na základě nových poznatků. Vědecká teorie je otevřený systém
Od Darwinových dob prodělala evoluční teorie mnoho změn a modifikací. Žádného vědce by ani nenapadlo brát Darwinovy spisy jako neomylné písmo svaté. Teorie se vyvíjí, existují různá stanoviska, jsou odhalovány nedostatky, teorie je zpřesňována etc. Nedokážu si představit kreacionistu, který by byl schopen téhož, neboť pokládá biblickou zprávu za definitivní. Kreacionismus je tedy uzavřeným systémem a proto není vědeckou teorií.

4) Aby byla vědecká teorie vědeckou teorií, musí být falzifikovatelná, tedy obsahovat možnost svého vlastního vyvrácení. Kreacionisté nepochybně nepřipustí možnost, že by jejich učení mohlo být vyvráceno. Proto jejich učení není vědeckou teorií.

5) "Vědecký" kreacionismus si vlastně věda zavinila sama, neboť v 19. století vytvořila rovnítko vědecký=pravdivý.
Přestože toto pozitivistické stanovisko bylo vědci již dávno opuštěno, užívá se "vědeckost" jako pojem v tomto smyslu dodnes. Není jediný důvod, proč by kreacionisté měli diskutovat s vědci. Jejich učení může být pravdivé přesto, že je nevědecké, stejně jako vědecká teorie se může mýlit, přestože je vědecká.



Osudu Sodomy je třeba čelit. Evolucionisté k sodomizaci směřují. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 16:39:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Kojot napsal: "Není jediný důvod, proč by kreacionisté měli diskutovat s vědci. Jejich učení může být pravdivé přesto, že je nevědecké, stejně jako vědecká teorie se může mýlit, přestože je vědecká."

Odpovídám:
Důvod zde je jeden. Vědou operuje jak dnešní školský systém, tak i masmédia, aby proměňovaly společnost na Sodomu, která takto dopadla:





Re: Má někdo lepší teorii než je evoluce? (Skóre: 1)
Vložil: joker v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 17:33:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Já myslím, že skuteční lidé dnešní doby nejsou filozofující intelektuálové, ale obyčejní, utahaní a ztrápení nevolníci, kteří potřebují dát svému životu naději. O pekle a utrpení má řada z nich vlastní mínění, často podložené reálným utrpením a takovéto úvahy pro ně nic neznamenají. Nula se na svět dívá skrze svoje poznání, já skrze svoje, stejně tak daggie, libby, jakopin, halík, pastýř, pletánek.
Opravdu tolik záleží na tom, na čem člověk staví svoje poznání - jestli na víře v evoluci, nebo na víře v Boha. Je nutné hledat opozici za každou cenu? My křesťané věříme tomu druhému, přesto bychom neměli ostentativně opovrhovat těmi, kteří mají jiný názor. Víme proč ho mají? Co když v životě takový člověk potkal někoho, kdo mu ve jménu Boha ublížil. Takový člověk se nemusí upínat k vědeckému ateismu, komunismu nebo evoluci. Ten má v srdci bolest a zranění, které je třeba léčit.
Teorie o vzniku světa je vhodná pro učené disputace v kavárně, ale pro reálný život nikoliv.




Binford (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 20:02:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Myslíš to jako vtip, že evoluce je vědecká teorie? Ona je stejně vědecká jako stvoření, protože nakonec zjistíš, že stejně ji musíš věřit. Pač její předpoklady se dokázat nedají. Musíš totiž vycházet z toho, že hmota je věčná. Musíš vycházet z toho, že fyzikální zákony jsou věčné atd. atd.. --


Už v podstatě odpověděl Telesto tak je n stručně shrnu:

1) nemusím vycházet z toho,že hmota je věčná viz. teorie Velkého třesku a už jak si pomíjím že evoluce je pokud vím myšlená spíše na vzik a vývoj života než na astronomii.

2) Vlastností každé vědecké teorie je to, že je případně vyvratitelná!  

3) Osobně v evoluční teerii určitou míru víry také vidím jak v x věcí,zřejmě jsi nikdy na vlastní oči neviděl,že je Země kulatá (či spíše geoid) a přesto o tom zřejmě nepochybuješ

--Mému poznání odpovídá to, že za každým složitým systémem musí být nějaký programátor, nebu nějaký designer. Nebo cheš tvrdit, že kompovej systém může vniknout sám od sebe? Jestli takový nějaký existuje tak mi ho ukáž.--

Jak píše Telesto tak vznik a funce složitého systému vadí,ale už nevadí  vznik a existence mnohem složitějšího programátora-tedy zřejmě je nad ním nějaký nadprogramátor...a nad ním nadnadprográmator.. to samozřejmě ne-z toho by se mohla moc zatočit hlavinka,až by dotyčný skončil v rukou docenta Chocholouška- tak šup lidská mysl si udělá zkratku prohlášením o věčností toho programátora a začne se mu klanět a sloužit samozřejmě zkrze nějaké prostředníky kteří z toho mají zlatý důl a je vymalováno (znovu -věčná hmota vadí např. jak hlásaly  marxisté, věčné fyzikální zákony vadí taky,mnohem složitější věčný programátor už ne)
Jak říká  jeden můj známý -představa onoho programátora nějakého božstva je stejně falešná (či pravá)  jako ikonka zástupce na pracovní ploše a pravdu neznáte...



Re: Má někdo lepší teorii než je evoluce? (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 20:16:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Já myslím, že skuteční lidé dnešní doby nejsou filozofující intelektuálové, ale obyčejní, utahaní a ztrápení nevolníci, kteří potřebují dát svému životu naději.--

Ano, pro naději se i trpí.Stačí nadějný příslib např. po smrti a lidé se kvůli tomu dřou i celý život nakonec zjistí mnohdy až na konci života čemu se vlastně zaprodali ,že sklidí jen trní a bodláčí.


--Nula se na svět dívá skrze svoje poznání, já skrze svoje, stejně tak daggie, libby, jakopin, halík, pastýř, pletánek.--

A přesto je zde něco co na na jakémkoliv poznání nezávislé-to je ta skála.

 
--Opravdu tolik záleží na tom, na čem člověk staví svoje poznání - jestli na víře v evoluci, nebo na víře v Boha. Je nutné hledat opozici za každou cenu?--

Můj článek měl jiný záměr ,nebyl ani tak o víře jako o tom,co je dosažitelné vědeckými postupy  tedy může se to pak i učit  ve školách jak požadoval Miloslav.


--Teorie o vzniku světa je vhodná pro učené disputace v kavárně, ale pro reálný život nikoliv.--

v určitém smyslu ano,ovšem může to člověka i nakopnout k praxi a probrat z jiného poblouznění



alternativy Genesis (Skóre: 1)
Vložil: nula v Čtvrtek, 29. březen 2007 @ 21:12:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
ÁPro zajímavost uvedu některé jiné starověké popisy stvoření světa  (všechny jsou starší než Bible) .Některé jsou úsměvné jiné řekl bych velmi povedené např. hinduistický .Ten  mayský  mi celkem připomíná gnostický začátek Janova evangelia s termínem Slovo (Logos)      Taoismus - První bytost, Pchan Ku, byla uvězněna ve vejci obklopeném temným chaosem. Když se vejce rozbilo, jeho vrchní část se vznesla a stala se nebem, nazývaném jang, zatímco spodní část klesla a stala se zemí, označovanou jako jin. Osmnáct tisíc let držel Pchan Ku obě poloviny odděleně, než se tak dokázaly udržet samy. Tím se Pchan Ku vyčerpal. Lehl si a zemřel a jeho tělo vytvořilo dnes známý svět: jeho údy se staly pohořími na čtyřech stranách, z jeho vlasů se zrodily hvězdy a planety, jedno oko se stalo sluncem a druhé měsícem, jeho dech se přeměnil v mraky a paraziti na jeho kůži dali vzniknout živočichům. Bohyně matka NŘ-wa obohatila Pchan Kuem vytvořený svět o lidské bytosti, které uhnětla z hlíny. Některým z nich vdechla jin, aby se staly ženami, a ostatním jang, a z nich vytvořila muže.


Korea - Opuštěná manželka stvořitele lidstva Izanagiho se pokoušela dostat svého bývalého muže nazpět tím, že každý den snědla tisíc jeho potomků. Izanagi její plán mařil tím, že denně vytvořil 1500 lidí; tento výkon ho natolik vyčerpal, že se utopil. Záhy se však znovu zrodil jako stvořitel světa. Když se, jako nově vzkříšený, vysmrkal, objevil se blesk a zahřměl hrom. Jeho levé oko se stalo sluncem a pravé měsícem...


Hinduismus - ...bůh Šiva při věčném tanci rytmicky tvořil, ničil a opětně tvořil vesmír podle úderů svého bubnu.


Védy - Zlaté vejce plulo nekonečným mořem. Po tisíci letech vejce prasklo a objevil se Pán vesmíru, který se proměnil v prvního člověka. Byl sám a cítil strach, proto se rozštěpil vedví a vytvořil muže a ženu. Z této původní dvojice vzešlo každé zvíře, ryba, pták a hmyz na zemi.


Mayové - Tam, kde nebylo ani nebe, ani země, zaznělo první slovo Boží a všechna ta nekonečnost věčnosti se zachvěla.

Norsko - Yggdrasil, kosmický strom, je středem vesmíru, původce času, prostoru a života. Jeho větve, kmen a kořeny spojují nebe, zemi a podsvětí bohů, obrů a mrtvých.

Finsko - Čírka nakladla vejce do klína Matky vody, bohyně tvoření. Vejce se skutálela a rozbila a jednotlivé kousky se staly zemí, sluncem, měsícem, oblohou a mraky.

Řecko - Bohyně noci Nyx počala s větrem a vyseděla stříbrné vejce, ze kterého se vylíhl bůh lásky Eros. Eros shodil zbytek skořápky a odhalil tím zemi a oblohu.

Samoa - Bůh, nazývaný Nebeský, začal svou existenci uvnitř vejce. Jednoho dne se z něj vyklubal a z každého kousku skořápky se stal jeden z ostrovů...

Egypt - Stvořitel Atum, sám v prázdnotě, byl donucen obcovat sám se sebou, aby stvořil pár plodných potomků, Šu (vzduch) a Tefenet (vodu). Tito sourozenci pak spolu zplodili bohyni oblohy Nut a boha země Geb, kteří se při narození objímali. Šu je musela násilím odtrhnout, aby vzniklo nebe a země.

Zuni - Nebe (mužský princip) a země (ženský princip) se spojili, aby zplodili člověka a zvíře, došlo k jejich odloučení, země klesla do vody a nebe vystoupilo nad mraky.

Skandinávie - Vesmír vznikl z těla obřího boha ledu Ymira, kterého zavraždili jeho tři vnukové. Ymirova lebka se stala nebem, jeho maso zemí, pot a krev oceánem, zuby balvany, vlasy stromy a mozek mraky.

Sumerové - Syn bohů Marduk povstal proti dávným božstvům, včetně své babičky, Matky dračice, které probodl srdce. Pak ji rozťal na dva kusy jako sušenou rybu. Jednu půli zdvihl a rozprostřel jako nebesa, druhou polovinu položil a učinil z ní pevnou zem.


Persie - Čas je kosmický boj mezi Ahurou Mazdou, dobrým Pánem moudrosti a Otcem velikosti, a Princem temnot Angrou Mainyu, který vnikal do přízně živých bytostí a snažil se je zahubit.


Manichejci - Svět byl stvořen z hmoty zla, ale uvnitř každého kousku hmoty je bod božího světla, čekající na opětné spojení s božstvem.



Re: Má někdo lepší teorii než je evoluce? (Skóre: 1)
Vložil: EdPilgrim v Pátek, 30. březen 2007 @ 00:10:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Teorie, nemůže být horší nebo lepší, protože je jenom teorie. A je úplně jedno jestli je vědecká nebo pavědecká. My křesťané se díváme na všechny ty teorie s nadhledem. Jako na dětské hašteření na pískovišti. Je to jako rokování žab u rybníka. Pokud člověku stačí k poznání a k životu nějaká pomíjivá teorie, je to obraz jeho duchovní chudoby. Křesťan potřebuje více, potřebuje jistotu, že není odkázán na teorii. Pro křesťana je jistotou Bůh Stvořitel, autor všeho co člověka obklopuje, jistotou jeho budoucnosti a věčnosti.



EdPilgrim (Skóre: 1)
Vložil: nula v Pátek, 30. březen 2007 @ 08:05:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--Teorie, nemůže být horší nebo lepší, protože je jenom teorie.—
No to je moudro,ony ty teorie mají nějaký ten vztah k praxi  
 --A je úplně jedno jestli je vědecká nebo pavědecká.—
Jasně,celkem se divím že vůbec používáš internet  a x dalších věcí které právě vycházejí z teoretických vědeckých poznatků,pak mohli být ty praktické aplikace
--My křesťané se díváme na všechny ty teorie s nadhledem.—
Jen zdánlivě
 --Jako na dětské hašteření na pískovišti. Je to jako rokování žab u rybníka. Pokud člověku stačí k poznání a k životu nějaká pomíjivá teorie, je to obraz jeho duchovní chudoby.—
Může to tak být ovšem tady jde o to co si člověk od té vědy slibuje,věda není všespasitelná a má své limity
 --Křesťan potřebuje více, potřebuje jistotu, že není odkázán na teorii.—
Nejen on a tak se najdou  mnozí kteří se rozprodají najrůznějším iluzím,které se tváří jako jistoty
 --Pro křesťana je jistotou Bůh Stvořitel, autor všeho co člověka obklopuje, jistotou jeho budoucnosti a věčnosti. –
Tedy opět teorie,navíc značně vratká ovšem dotyčný si ji prohlásil za svou jistotu -opět nemá nic



Re: Má někdo lepší teorii než je evoluce? (Skóre: 1)
Vložil: magor v Neděle, 01. duben 2007 @ 08:21:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nie lepšia teória nie je. Existuje len pravda a tá je jedna a s evolúciou nemá nič spoločné.
Teórií tých je x.
Ale keď sa niekto zanieti za nejakú teóriu a stane sa jej horlivým apoštolom ako tu "nula" nech sa páči.
Len nechápem prečo  tu na kresťanskom portáli niekto dáva priestor na jalové a neplodné diskusie a nejakých teóriách. Prosím je sloboda prejavu, dobre. To beriem a pochopím. Ale prečo mu na to skočia kresťania a hádajú sa s ním o nejakej teórii, to nechápem. Však je to zbytočné. Jediný cieľ snaženia týchto "apoštolov evolúcie" je vyprovokovať takéto neplodné diskusie a zmiasť neupevnených a začínajúcich kresťanov.
howg



Telesto zavře oči a řekne: Nevidím ani 1 indicii o globální potopě. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Úterý, 03. duben 2007 @ 15:58:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Telesto zavře oči a řekne: Nevidím ani 1 indicii o globální potopě. Je to rozhodnutí jeho vůle dobrovolně oslepnout.


Zkameněliny v ledu
Po celém světě nacházíme miliony a miliardy zkamenělin zahynulých živočichů. To je přesně to, co odpovídá kreační představě světa stvořeného, v krátké době bohatého a posléze zničeného v potopě. Zkameněliny nám ukazují, že rostliny i živočichové žili po celém povrchu země v nesmírném množství a často v mnohem větších rozměrech než dnes (ty samé druhy). Ke zkamenění ryby či suchozemce běžně nedochází (mrtvá ryba nezkamení, padlý strom nezuhelnatí), natož aby zkameněla celá hejna ryb a stáda živočichů po milionech kusů! Evoluční teorie nemá na tento jev žádné vysvětlení. Miliony zamrzlých mamutů a dalších savců podél pobřeží severní Sibiře až k Aljašce ukazují, že před potopou mohla tato zvířata žít po celé zemi díky mírnému klimatu, které vytvářel ochranný obal (na bázi vody) kolem celé země. V sibiřském ledu je údajně pohřebeno asi 5 milionů mamutů.

Mamuti (slovo pochází z biblického hebr. slova “behimoth”) musela být teplomilná zvířata (8 a více tun), protože podobně jako sloni (ti jsou menší), se kterými patří do jedné čeledi, nemají na svém těle žádné tukové žlázy. Zvířata uvězněná v ledu mají ještě v žaludcích a tlamách nestrávené rostliny (blatouchy, zvonky, ostřice, fazole atd.), které tam dnes samozřejmě nerostou. Jejich maso je konzervováno mrazem a je poživatelné. Někdy jsou tato zvířata roztrhána na kusy, jindy zcela neporušená. Právě jen zahynutím v potopě lze vysvětlit, proč nacházíme mamuty i jiná zvířata mnohdy v naprosto neporušeném stavu, zamrzlá vstoje v ledu (oči, nozdry, srst, kůže atd. mají zcela neporušenou tkáň a vypadají “jako živé”). Jindy jsou zvířata pohřbena až 270 m pod povrchem země. Spolu s mamuty nacházíme ovce, velbloudy, bizony, nosorožce, koně, tygry, osly a lvy pohřebené po tisících v sibiřském ledu – děje se něco takového dnes? A jaká vysvětlení pro tyto nálezy poskytuje evoluční teorie? Zvířata v severních oblastech zmrzla zřejmě během několika málo hodin poté, co jejich těla zahynula ve vodách potopy a teplota prudce klesla po kolapsu oné předpotopní vodní atmosféry. Existuje nějaké jiné reálnější vysvětlení? Pokud vím, nikoli.

Suchozemské zkameněliny Na ostatních částech světa (mimo mrazivé oblasti pólů a vysokých hor) byla zvířata zavalena usazeninami a nacházíme jejich pohřebiště po celém světě – už ne většinou měkké části těl, ale kosti či otisky těl. Formace Karoo v Africe čítá odhadovaných 800 miliard obratlovců. Naleziště zkamenělých sleďů v Kalifornii obsahuje přibližně miliardu ryb na ploše 9 čtverečních kilometrů. Dalším příkladem je pohřebiště zkamenělin v Kumberlandské jeskyni kostí v americkém státě Maryland. Tucty rozličných druhů savců zanechaly své kosti v této jeskyni spolu s plazy a ptáky rozličných podnebí a lokalit. Na Sicílii najdeme zkamenělé kosti hrochů v takových množstvích, že byly těženy jako zdroj paliva. Přes 2 000 zkamenělin objevili američtí vědci na stavbě nové trasy metra v Los Angeles v roce 2000. Většina fosilií se dochovala nepoškozena. Kosti na řadě fosilních hřbitovů nacházíme často pohřbeny pod vrstvami naplavenin a promíseny částmi rostlin, stromů, lasturami a pozůstatky ryb. Vápencové útvary poblíž Oděsy obsahují asi 4 500 kostí medvědů, hyen, kanců, mamutů, nosorožců, bůvolů, jelenů, zajíců, vlků a lišek. Odhaduje se, že na regálech a v depozitářích přírodovědeckých muzeí a škol po celém světě je celkem asi 250 milionů zkamenělin rostlin a živočichů, a venku v zemi pak ještě leží mnoho dalších miliard. Evoluční teorie, která počítá s miliony let postupně se usazujících vrstev, v nichž teprve z primitivních organizmů vznikaly nové formy, nemá na tyto fenomény žádnou přiměřenou odpověď.

Dinosauři, lamy, jejich kosti a rytiny Zkameněliny dinosaurů se nalézají po celém světě. Kostry často vykazují stopy náhlé, násilné smrti ve vodě. Někteří dinosauři byli nalezeni v plovoucí pozici s hlavou křečovitě vraženou dozadu. (Björn Kurten: The Age of Dinosaurs) Evolucionisté vymysleli zoufalé teorie, aby vysvětlili, proč tato zvířata (často suchozemská a vodu nemilující) zahynula tímto způsobem a v takovém množství. (I když existují i úvahy, zda dinosauři nebyli převážně teplokrevní a nežili více ve vodě podobně jako krokodýli.) Dinosauři podle evoluční teorie “nesměli” žít spolu s lidmi (lidé se ještě v té době “nestačili vyvinout”). Přesto máme velké množství dokladů o pravém opaku. Nacházíme stopy dinosaurů ztvrdlé v jedné vrstvě se stopami člověka (stopy lidí někdy označují evolucionisté zcela bezdůvodně za padělky, viz Richard Dawkins: Slepý hodinář). Tyto stopy jsou po celém světě. Rytiny dinosaurů byly nalezeny na stěnách jeskyň a kaňonů např. v Arizoně či Rhodezii, stejně jako jejich figurky. Pětiprsté lamy, údajně vyhynulé před 30 miliony let, byly nalezeny archeology vyryté na nádobách a jejich kostry byly nalezeny ve spojitosti s kulturou Tiahuanaků (Bolívie).

Uhlí, ropa, zemní plyn – jaký masivnější důkaz ohromně bohatého života na počátku země máme hledat? Tlakem lze dnes vyrobit uhlí z dřevité masy během několika hodin i minut. Vznik uhlí z biomasy ani nemůže trvat miliony let, má-li vzniknout skutečné uhlí. Jsou známy případy, kdy dělníci zaráželi do země dřevěné kůly a špička, která narazila na kámen, zuhelnatěla. Uhlí pochází velmi zřejmě ze zbytků rostlin předpotopního světa, pohřebených vodou pod sedimenty, jinak si jeho vznik neumíme vyložit. Miliony let rostoucí lesy nezuhelnatí a nikde na světě nenajdeme ani náznak o pozvolném přechodu mezi rašelinou, lignitem, hnědým uhlím, černým a antracitem. Na jednom místě se těží hnědé uhlí, na jiném černé a zase jinde rašelina. Uhlí se nalézá napříč celým geologickým sloupcem ve všech částech světa, dokonce i pod póly. Nese všechny známky rychlého uložení obrovských mas dřevin následkem vody (tzv. alochtonní vznik uhlí: sloje nevznikly na místě, kde rostliny rostly, ale potopením “plovoucích koberců” dřevin) s následným překrytím sedimenty. Uhelné sloje svědčí o nepředstavitelné mase rostlin, která musela existovat před potopou. Existují sloje o více jak 30 m mocnosti, k jejichž vzniku bylo potřeba mnohonásobně vyšších vrstev dřevin.

Také ropu a zemní plyn umíme dnes vyrobit z organických zbytků a lze je vysvětlit jako produkt mechanické a chemické přeměny zvířecích těl, především ryb. (Existují i anorganické teorie o vzniku fosilních paliv, nejsou však tak průkazné a mají řady obtíží, snad i proto jsou jen okrajové). Evoluční teorie nemá absolutně žádné vysvětlení, kde se hned na počátku země vzalo tak obrovské množství rostlin a živočichů pro vznik tak mohutných zásob fosilních paliv. Pokud tedy zvážíme jen tyto dvě skutečnosti (další následují) – tj. spousty zkamenělin po celém světě a ohromné zásoby fosilních paliv, není docela logické, že si představíme spíše obraz globální potopy, kdy zahynulo nepředstavitelné množství vyspělých organizmů, než evoluci?

Fosilní jezera a zbytky mořských živočichů i dalších zkamenělin Často nacházíme ve světě vysoko položená jezera, zřejmě pozůstatky celosvětové potopy. Někdy obsahují slanou vodu jako oceány a moře. Hladina Bajkalu na Sibiři je 457 m nad mořem a je jasné, že celá Sibiř byla kdysi pod vodou. Bajkal obsahuje mořské živočichy, žije zde arktický druh tuleně podobný tuleni žijícímu na Špicberkách, v Kaspickém moři a Aralském jezeře. V Tibetu najdeme jezera 4 900 až 5000 m nad mořem, mnohá jezera jsou solná či alkalická, solné pánve najdeme v ruských stepích i na amerických prériích. Na nejvyšších vrcholcích hor, např. v Himálajích, najdeme zbytky mořských živočichů vysoko nad mořem, na Sahaře najdeme vyschlá koryta řek. Zajímavé jsou nálezy zkamenělých zvířecích stop, které ukazují, jak zvířata utíkala před potopou do vyšších poloh, často klouzala zpět po břiše dolů a opět se snažila dostat nahoru před stoupající vodou, pak najdeme jejich těla v obrovské průrvě nahromaděná pod usazeninami, zvířata, která spolu běžně nežijí.

Sedimenty a vulkanické horniny Nejen že je 71% (362 mil. km2) povrchu Země pod vodou, což je naprosto nevídaný jev v planetárním měřítku (na Marsu hovoří vědci také o katastrofální potopě v minulosti, ale zatím není jasné, kde je ona voda), ale i pevniny, na kterých žijeme, jsou z větší části pokryty usazeninami (skálami) nanesenými vodou. Naplaveniny štěrku, písku, vápencové, břidlicové a jílovcové skály nacházíme po celém světě. Na univerzálnost potopy ukazuje také jíl, který by mohl být podle některých teorií sopečného původu a byl nakonec usazen vodou. Universitní profesor dr. I. Le Riche již před mnoha lety předložil argumenty, že jíl je sopečného původu a že jeho všudypřítomnost a povaha i způsob uložení je důkazem pro univerzální potopu. Jíl pokrývá rozsáhlá území ve střední Evropě, severní Francii, Belgii, v údolí Rýna, nalézáme jej ve Slezsku, Polsku, Rusku, vystupuje vysoko do Karpat, kde tvoří ložiska o mohutnosti až 610 m. Ve Spojených státech je jíl v celé rozloze řeky Mississippi, je značně rozšířen v Číně. Evolucionisté vykládají často jíl jako důsledek činnosti ledovců, ale je to velmi obtížný výklad právě z důvodu obrovských ploch pokrytých tímto materiálem, sestávajícím z drobounkých hranatých částic bez jakékoliv struktury (klastické horniny). Vysvětlovat geologické útvary činností ohromného množství vody působící v krátké době globálně po celé zemi je mnohem snazší než tyto útvary vysvětlovat dlouhodobými evolučními procesy, tzv. uniformitarianismem, posuvy kontinentů, ledovými dobami a horotvornou činností probíhající po miliony let. Argumenty pro nanesení všech vrstev najednou viz níže (v Ad4).

Skalní masivy a kreační představa potopy Nikde na světě není úplný geologický sloupec tak, jak ho vyžaduje evoluční obraz světa. I Grand Canyon v USA (Arizona) vykazuje jen polovinu, zkameněliny permu leží na karbonu a ten přímo na kambriu. Chybí ordovik, silur i devon. Geolog Suess řekl, že je to udivující. (The Face of the Earth). Abyste viděli celý sloupec třeba v USA, musíte hodně cestovat: pre-cambrium a paleozoik lze najít v Grand Canyonu, mesozoic ve východní Arizoně, třetihory v Novém Mexiku. Ještě těžší je vysvětlit, proč se některé geologické období “opakovalo třeba 5x” a proč existují stovky tzv. “přeházených vrstev” – jak to potřebuje evoluční víra. (Highlands ve Skotsku, Britská Kolumbie, Montana, Alberta, velká část Švýcarského alpského regionu, Čína, Skandinávie atd.) Pokud jsou fosilie evolučně pokročilých organizmů příliš dole (ještě se neměly vyvinout) evolucionisté je nazývají “stratigraphic leaks” (dislokace), pokud jsou příliš nahoře, jsou to “re-worked specimens” (diskordance).

Ledovcový Národní Park v USA má blok prekambrického vápence (údajně starý 1 mlrd. let) spočívající zcela přirozeně na křídovém podloží (údajně starém 100 mil. let) – mělo by to být tedy obráceně. Evoluční geologové věří, že tento “špatně uložený blok” se posunul horizontálně přes okolní oblast. Je však dlouhý přes 500 km, přes 50 km široký a kolem 10 km silný! Dr. Henry Morris ukázal, že přesmyk takového masivu by byl fyzikálně vyloučen, i kdyby třecí plochy byly naolejovány. Evoluční teorie však tyto neuvěřitelné procesy vyžaduje po celém světě, aby se vyhovělo “správnému pořadí vyvíjejících se živočichů”. Problém je, že styčné plochy většiny vodou nanesených vrstev nejeví nejmenší známky drcení, lámání či nějakého pohybu, ale vrstvy leží zcela přirozeně na sobě, jak byly naneseny vodou. Mnohá vysoká pohoří světa byla sice po potopě vyvrásněna v důsledku pohybu pevninských desek (to nejsou sedimentární vrstvy) vlivem obrovské váhy vod oceánů – např. zdvihání Himálaje pokračuje ještě dnes za doprovodu četných zemětřesení. Naproti tomu sedimentární vrstvy leží zcela přirozeně jedna na druhé bez sebemenších známek pohybu jednotlivých mezivrství, a k žádnému, pro evoluci tak potřebnému posunu “starších na mladší” nedochází. Pokud tedy tento imaginární posun a zvětrávání nebudeme z evoluční víry postulovat, budou často zkameněliny “primitivních a jednoduchých” organizmů nahoře a těch pokročilých a vývojově vyšších dole!

Protozoa, smrková a pylová zrna Jak jsem již uvedl, protozoa – jednobuněční (ze kterých se měl dle evolučních představ vyvinout život) úplně chybí v kambriu, tedy na počátku prvohor, zatímco mnohobuněční (metazoa), tedy mnohem složitější organizmy, jsou zde v hojnosti přítomni. Jednobuněční se nalézají až nad kambriem. Takže stovky složitějších živočichů se nalézá dříve, nahlíženo brýlemi evoluční víry než ti, ze kterých se vyvinuli. Geologem Cliffordem Burdickem byla nalezena smrková a různá pylová zrna ve všech vrstvách Grand Canyonu (USA), od kambria vzhůru, což ukazuje na růst těchto plně vybavených rostlin už před údajnými 500 miliony let. Burdick říká: “Objev Gymnospermových a Angiospermových pylových zrn v kambriu a prekambriu přináší skutečný problém…nález spor rostlin, které jsou přinejmenším těsně příbuzné smrkům, v prekambriu, dělá velkou potíž myšlence na evoluční vývoj těchto specializovaných rostlin.” (Clifford Burdick Microflora of the Grand Canyon).

Nálezy, které jsou v evoluční teorii “zakázány”, v kreační nepřekvapují Kovová váza se stříbrným reliéfem květin byla nalezena ve skále u Dorchesteru (Massachusetts) r. 1851 jedním dělníkem z lomu. Geologové prohlásili, že skála je miliony let stará. Kovová krychle s vyrytým žlábkem po obvodu byla nalezena dr. Guretem r. 1885 u Vocklabrucku v Rakousku, když byl rozlomen velký kus uhlí (50-300 mil. let staré). Roku 1883 byl v uhlí objeven náprstek, roku 1976 informoval Harry Wiant o lžíci uložené v uhlí, dále byla uveřejněna informace (CRSQ 1971) o nalezeném železném kotlíku v uhelném balvanu. Roku 1853 přišla zpráva o železném nástroji uloženém v uhelné sloji v okolí skotského Glasgowa. Podle zprávy uvedené v časopisu Scientific American (5. 6. 1852) se v uhelných vrstvách našla kovová loď a nádoba se stříbrnou vložkou. Tento seznam by šlo ještě rozšiřovat, nesmíme však zapomenout, že evoluční vědci nemají žádný zájem o publikování těchto nálezů a jejich uchování, takže některé z nich i ležely delší dobu v muzeích a pak se záhadně ztratily. Vypálená hliněná figurka byla nalezena r. 1889 mužem, který vrtal díru pro vodu ve státě Idaho ve skalním masivu v hloubce 90 m. Skála byla odhadnuta na 10 milionů let.

Zlatý opracovaný řetěz, s konci uvízlými v uhlí, našla r. 1891 žena v Illinois, když rozlomila velký kus uhlí. Dvě kostry, připomínající lidské, byly nalezeny při těžbě třetihorního uhlí v nováckých dolech r. 1951. Otisky dětských nožiček a botičky, z nichž jedna rozšlápla trilobita, který musel v té době být živý, protože nesl známky hojení, nalezl v kambrijských skalách (500 mil. let, kdy neměli žít ještě ani savci) ve státě Utah sběratel trilobitů William Meistern 1. 6. 1968. Lidské stopy v křídě i karbonu byly nalezeny v amerických státech Texas, Virginie, Pennsylvanie, Kentucky, Illinois, Missuri a západně ke Skalnatým horám. A co na to evolucionisté? Albert C. Ingalls v The Carboniferous Mystery říká: “Jestli člověk nebo i jen jeho opiččí předek, nebo i jen savčí předek opic, existoval v období karbonu v jakékoliv podobě, pak celá věda geologie je úplně chybná, takže geologové se mohou vzdát svých míst a jít dělat třeba řidiče náklaďáků. Alespoň prozatím věda odmítá atraktivní vysvětlení, že by člověk učinil tyto tajemné otisky svou nohou do bláta karbonové doby”.

Další utajované nálezy Prokřemenělé lidské mozky byly nalezeny na Blanensku v ČR, onen člověk by musel žít ve společnosti dinosaurů; ale také v bývalé SSSR u vesničky Odincevo (karbon, 350-270 mil. let), tento člověk by žil v prvohorách. Stopy koňských kopyt byly nalezeny v oblasti Velkého kaňonu (prvohory) v Arizoně. Kladívko (želízko i topůrko) pevně uzavřené v pískovcové skále 135 mil. let staré bylo nalezeno r. 1934 v Texasu. Byl nalezen starobylý mayský reliéf ptáka podobného archeopteryxovi, takže by mezi nimi muselo být 130 milionů let dle evoluční chronologie. Stopy člověka ve tvrdých druhohorních vápencích byly nalezeny na Slovensku u vesnice Koňská, okres Martin, dále dětské nožičky otisknuté do kamene. Zkameněliny moderních lidí nebo lidí velmi podobných moderním, pohřbené hluboko nebo ve vrstvách datovaných jako hodně staré, jsou evolucionisty ignorovány a nepublikovány. Např. Ethiopean jaw (3-4 mil. let), dále lidi ze Swanscombe, Galley Hillu, Grimaldi, Oldoway, Foxhillu, Wadjaku aj. Všichni jsou prakticky k nerozeznání od současných lidí.

Lidští obři a zvířata nadměrných rozměrů 5,1 metru vysoká lidská kostra byla nalezena v Gargayamu na Filipínách, kosti jiných obrů nalezli výzkumníci v jihovýchodní Číně. Měřili více než 3 metry. Na Cejlonu byly nalezeny zbytky člověka, který musel být vysoký kolem 3,9 metru. V Tuře, blízko hranic s východním Pákistánem, byla nalezena kostra člověka 3,3 m dlouhá. Již jsem se také zmínil o zkamenělých otiscích lidských chodidel nadměrných rozměrů, které nacházíme na různých místech země. Kostru lidské nohy včetně chodidla objevili prospektoři r. 1877 v údolí Spring Valley v Nevadě. Kost vyčnívala pevně usazena v křemenci, lékař potvrdil, že jde o lidské kosti nadměrných rozměrů (od kolena k patě 97,5 cm). Roku 1925 odkryla skupina amatérských výzkumníků kostry osmi prehistorických obrů, měřících od 2 do 3 m. Měli na sobě mohutné měděné brnění.

Mezi nalezenými zkamenělinami byly objeveny také obrovité formy téměř všech dnes žijících druhů zvířat. Mezi plazy to jsou známí obrovití dinosauři, stejně tak gigantické želvy. Savci jsou obvykle dvojnásobné velikosti ve srovnání s jejich současníky. Byly nalezeny např. gigantické formy následujících savců: medvědů, velbloudů, panterů, prasat, nosorožců, slonů, tygrů a vlků. Také obrovské zkameněliny ptáků. Stejně tak hmyz s rozpětím křídel více než půl metru (např. vážka). Základem evoluční teorie je učení, že tak, jak se zvířata rozvíjejí co do složitosti, vzrůstá i jejich velikost. A tak je skutečnost těchto obrovitých zkamenělin spíše v souladu s kreačním obrazem dávného stvořeného světa, než s evoluční vírou.




Re:Re:Re:Re:Telesto zavře oči,řekne:Nevidím ani 1 indicii o globální potopě. (Skóre: 1)
Vložil: Seraphim v Úterý, 03. duben 2007 @ 20:14:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://cs.gloria.tv/?user=416
Telesto, já na rozdíl od Vás nevěřím v milionové stáří existence života na Zemi. Proto mi Vaše důkazy připadají k smíchu. Nepovažuji tato čísla za důvěryhodná. Pro mne Vaše autority nejsou důvěryhodnými autoritami. Je to všechno o víře v nějaké lidské autority. Já evolucionistickým autoritám nevěřím. Vy jim věříte. To je Vaše slepota.

Řeknu Vám příměr. Nekřesťan Voltaire jednou řekl, že on chce za sluhu muže křesťana, který se bojí Boha (čili věřícího v trest věčným Peklem za těžké hříchy), neboť jen takový ho neobelže a neokrade.

Já také věřím jen takovým lidem, kteří mě neobelžou a neokradou. Evolucionisté nejen lžou a kradou, ale vymysleli ve 20. století státní celonárodní vybíjení nemluvňat před porodem. Nemohu jim věřit, mají ruce od krve. Dodnes sami sobě lékaři (kteří věří v evoluci) lžou, že lidské děti jsou evolučně ještě nevyvinuté do lidských parametrů, a tak je označují za pouhé plody a bez pocitu studu zabíjejí.

Kábrtovi věřím, neboť on se bojí Boha, a proto nelže, nekrade a nezabíjí děti.

Evropská a americká civilizace byla ještě před 50 lety křesťanská, dnes je potratářská a stále více i sodomská, u kořene této změny kultury stojí víra v evoluci. Toto jsou její plody – minimálně 50 milionů dětí popravených každý rok na Zemi umělým potratem. Já slepý nejsem, vidím tyto smrtonosné plody. Vy je nevidíte, proto jste slepý. Podívejte se, jak nás lidi za tuto morální devastaci civilizace, Bůh odmění:





objev rybonožce (Skóre: 1)
Vložil: Marek2 v Středa, 30. květen 2007 @ 18:15:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
http://lidovky.zpravy.cz/dobre-pripraveny-utok-na-sous-dko-/ln_veda.asp?c=A070528_101504_ln_veda_vvr



Stránka vygenerována za: 0.96 sekundy